Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750893 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7545 Dátum: 2013.12.15 00:21:11 »
És érdemes normális üzemanyagot tankolni, megbízható kútnál.  :D

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7546 Dátum: 2013.12.15 08:16:56 »
Köszönöm szépen az információt! A hét elején visszajelzést adok, hogy sikerült-e a gyógyítás!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7547 Dátum: 2013.12.16 10:50:54 »
Köszönöm szépen az információt! A hét elején visszajelzést adok, hogy sikerült-e a gyógyítás!

Protko kollégának is volt hasonló, melegen nem indul problémája. Itt olvashatod.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7548 Dátum: 2013.12.16 13:19:47 »
Sziasztok!

2005-ös, 1.8 benzines, T25 kombi Avensis gyújtáskapcsolójába pár napja úgy kell bele erőltetnem a kulcsot. Már minden állásból, irányból átfordítva is próbáltam, de egyszerűen alig tudom bele tuszkolni a kulcsot. Más kulccsal még nem próbáltam, az lesz a következő lépés. Esetleg találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?

Köszi!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7549 Dátum: 2013.12.16 14:15:40 »
wd-40? ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7550 Dátum: 2013.12.16 15:22:39 »
Jót tesz az neki?  :hmmmm:

Mert szerintem más a külső zárakba olajat spriccelni, mint a gyújtáskapcsolóba.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7551 Dátum: 2013.12.16 15:37:29 »
Jót tesz az neki?  :hmmmm:

Mert szerintem más a külső zárakba olajat spriccelni, mint a gyújtáskapcsolóba.
Csak kérdeztem  :otlet:
Amit mondasz, az igaz, de a kulcsra keveset tenni talán nem árt, megnézni, változik-e valamit jó irányban :hmmmm:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7552 Dátum: 2013.12.17 13:02:13 »
Sziasztok!

2005-ös, 1.8 benzines, T25 kombi Avensis gyújtáskapcsolójába pár napja úgy kell bele erőltetnem a kulcsot. Már minden állásból, irányból átfordítva is próbáltam, de egyszerűen alig tudom bele tuszkolni a kulcsot. Más kulccsal még nem próbáltam, az lesz a következő lépés. Esetleg találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?

Köszi!
Egész fiatal korában nekem is volt ilyen de 400ezer körültől  valószínűleg a kopás miatt, elfogadhatóan jár ismét benne a kulcs. Az olajjal óvatosan, nehogy szétcsússzon a zárszerkezet, nekem a múlt században a dácsiámmal volt ilyen gond (is) :helpsmilie:. Én úgy tudtam könnyebben betenni a kulcsot, ha magam felől, kicsit lentről toltam. Próbáld ki többször, hogy jár könnyebben!

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7553 Dátum: 2013.12.17 21:02:28 »
Protko kollégának is volt hasonló, melegen nem indul problémája. Itt olvashatod.

Köszi! A hibajelenség hasonló, de nekem melegen nagyon nehezen indult!

A hibakódot sikerült kiolvastatni! 2 hibát írt ki a gép. 1. főtengely vezérlő jeladó, 2. nyomás csökkenés.

A szerelő azt mondta, hogy vezérmű szíj meglazulhatott, "elment a szinkron" és a vezérlés elcsúszás miatt csökkent a nyomás! Na nekem ez nem mond semmit, mert nem értek hozzá. De ha minden rendben lesz és ez a hiba, akkor én leszek a legboldogabb!

Le fogom majd írni, hogy mi gond, milyen alkatrész ment ki,mivel szeretném, ha a többi Avensis-es kollégának ez segítséget nyújtana az esetleges hiba miatt!!!!!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7554 Dátum: 2013.12.18 11:40:58 »
Köszi! A hibajelenség hasonló, de nekem melegen nagyon nehezen indult!

A hibakódot sikerült kiolvastatni! 2 hibát írt ki a gép. 1. főtengely vezérlő jeladó, 2. nyomás csökkenés.

A szerelő azt mondta, hogy vezérmű szíj meglazulhatott, "elment a szinkron" és a vezérlés elcsúszás miatt csökkent a nyomás! Na nekem ez nem mond semmit, mert nem értek hozzá. De ha minden rendben lesz és ez a hiba, akkor én leszek a legboldogabb!

Le fogom majd írni, hogy mi gond, milyen alkatrész ment ki,mivel szeretném, ha a többi Avensis-es kollégának ez segítséget nyújtana az esetleges hiba miatt!!!!!

Innentől olvashatod protko sztoriját, eltart jó pár oldalon keresztül. Amiért idehoztam neked az az, hogy nála is előjött a főtengely jeladós hibakód, aztán több alkatrész cseréje után végül mégis csak 2 befecskendező cseréjével gyógyult meg az autója.
Csak azért mondom, hogy nem feltétlenül a vezérlés körül lesz a hiba, meg nem is jellemző, hogy azzal gond legyen. A főtengely jeladó hibakódot sajnos más is okozhatja.

Üdv:
BF

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7555 Dátum: 2013.12.18 13:17:38 »
Egész fiatal korában nekem is volt ilyen de 400ezer körültől  valószínűleg a kopás miatt, elfogadhatóan jár ismét benne a kulcs. Az olajjal óvatosan, nehogy szétcsússzon a zárszerkezet, nekem a múlt században a dácsiámmal volt ilyen gond (is) :helpsmilie:. Én úgy tudtam könnyebben betenni a kulcsot, ha magam felől, kicsit lentről toltam. Próbáld ki többször, hogy jár könnyebben!

Köszi a tippet!

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7556 Dátum: 2013.12.18 18:10:17 »
Köszi! A hibajelenség hasonló, de nekem melegen nagyon nehezen indult!

A hibakódot sikerült kiolvastatni! 2 hibát írt ki a gép. 1. főtengely vezérlő jeladó, 2. nyomás csökkenés.

A szerelő azt mondta, hogy vezérmű szíj meglazulhatott, "elment a szinkron" és a vezérlés elcsúszás miatt csökkent a nyomás! Na nekem ez nem mond semmit, mert nem értek hozzá. De ha minden rendben lesz és ez a hiba, akkor én leszek a legboldogabb!

Le fogom majd írni, hogy mi gond, milyen alkatrész ment ki,mivel szeretném, ha a többi Avensis-es kollégának ez segítséget nyújtana az esetleges hiba miatt!!!!!

Legyen szerencséd, de sajnos az a véleményem, hogy ha vezérlésed elmegy, attól még nem lesz kisebb az üzemanyag nyomásod, másrészt, különösen dízeleknél, ha a vezérlés elmegy, akkor azzal a kocsival már nemigen mész sehová (hidegen sem). Plusz egy kérdés: hidegen meg a helyén van a vezérlés???
Csak találgatás, illetve tapasztalat, de inkább a befecskendező okozza ezt, kisebb eséllyel az SCV-szelepek (amiken a takarítás sem segít csak ideiglenesen). Főtengely jeladót oszcilloszkóppal gyorsan ki lehet szűrni.
Sok sikert és várjuk az eredményt!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7557 Dátum: 2013.12.19 09:39:04 »
Sziasztok!

2005-ös, 1.8 benzines, T25 kombi Avensis gyújtáskapcsolójába pár napja úgy kell bele erőltetnem a kulcsot. Már minden állásból, irányból átfordítva is próbáltam, de egyszerűen alig tudom bele tuszkolni a kulcsot. Más kulccsal még nem próbáltam, az lesz a következő lépés. Esetleg találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?

Köszi!

Kontakt spray-t nehogy nyomj neki!Gyújtás kapcsolóba tilos!Illetve nem tilos,de az egyszeri ember akinek nehezen ment bele a kulcs a gyújtáskapcsolóba,benyomta és a vasárnap délután KIT lett a kocsiból és beállt a garázsba magától a kocsi ajtóstól,de a satupad megfogta a végén... :D

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7558 Dátum: 2013.12.19 10:02:42 »
Kontakt spray-t nehogy nyomj neki!Gyújtás kapcsolóba tilos!Illetve nem tilos,de az egyszeri ember akinek nehezen ment bele a kulcs a gyújtáskapcsolóba,benyomta és a vasárnap délután KIT lett a kocsiból és beállt a garázsba magától a kocsi ajtóstól,de a satupad megfogta a végén... :D

 :clap:
Nem állt szándékomban semmit sem nyomni bele a kulcson kívül. :)
Ma megpróbálom a másik kulccsal. Meglátjuk. Remelem a kulccsal lesz valami és egy csere megoldja. :)

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7559 Dátum: 2013.12.20 16:02:47 »
Legyen szerencséd, de sajnos az a véleményem, hogy ha vezérlésed elmegy, attól még nem lesz kisebb az üzemanyag nyomásod, másrészt, különösen dízeleknél, ha a vezérlés elmegy, akkor azzal a kocsival már nemigen mész sehová (hidegen sem). Plusz egy kérdés: hidegen meg a helyén van a vezérlés???
Csak találgatás, illetve tapasztalat, de inkább a befecskendező okozza ezt, kisebb eséllyel az SCV-szelepek (amiken a takarítás sem segít csak ideiglenesen). Főtengely jeladót oszcilloszkóppal gyorsan ki lehet szűrni.
Sok sikert és várjuk az eredményt!

Üdv!

Még mindíg türelmesen várva a hiba megtalálására, többször értekeztem a szerelővel és a következőket mondta el:

Új alkatrészeket rakott a hibakód miatt, ez jelenti a főtengely érzékelő-jeladót, a vezérmű tengely jeladóját. A hiba ezek után sem szűnt meg! Jelenleg a Rail szelepet fogja kicserélni  és ha ez után sem javul meg, akkor elektromos hibára gyanakszik! Kérdésemre elmondta azt is, hogy az injektorok jók, a porlasztó csúcsok meg nem ezeket a hibát produkálják!

Én tanácstalan vagyok, sajnos nem értek az autókhoz, de nem értem, hogy 2000 fordulat felett, üzemi hőmérsékleten nagyon megy az autó, húz, dinamikus, ha 2000 alá megy : Check Engine, alapjárat és leáll! Ráadásul sokáig kell önindítózni, hogy ismét beinduljon! Hidegen pedig pöccre indul!

Kérdezném, hogy az EGR szelep, ha van egyáltalán ebben az autóban, nem lehetséges, hogy ezt a hibát okozza?

Mert sokat használom városi forgalomban.