Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750684 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6990 Dátum: 2013.03.11 20:02:28 »
Én szerintem nem a motor rossz, hanem a perifériák nem megbízhatóak. Volt itt olyan is, hogy egy sz.r termosztát miatt főtt meg a motor. Vajon milyen beszállítóktól származnak ezek?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6991 Dátum: 2013.03.11 20:16:27 »
Én szerintem nem a motor rossz, hanem a perifériák nem megbízhatóak. Volt itt olyan is, hogy egy sz.r termosztát miatt főtt meg a motor. Vajon milyen beszállítóktól származnak ezek?

Igen ez - azt hiszem Lévai Béla írta - engem is szíven ütött.
De ez igen igen ritka esemény lehet. Biztos vagyok, hogy ennyire extrém és egyedi eset bármelyik nagyobb nevű márkánál is előfordul. Bár ez a tulajt cseppet sem vigasztalja.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6992 Dátum: 2013.03.12 16:49:51 »
Ilyen rossz a véleményed erről a motorról? Személyes tapasztalat esetleg?

Nem, félreértettél. Csak azt írtad hogy más autódnál nem volt oxiszenzor hiba. De biztosan volt azoknak is gyenge pontjuk.
Xanyi

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6993 Dátum: 2013.03.12 19:40:43 »
Kicserélték a lambdaszondát, nem lett olcsóbb tavaly óta. Anyag ár: 60.477,- + 0,5 óra munkadíj. A tegnapi kiolvasás külön tételt nem jelentett. Egyébként a szenzor japán gyártmány a csomagolás szerint.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6994 Dátum: 2013.03.16 20:17:17 »
Igen ez - azt hiszem Lévai Béla írta - engem is szíven ütött.
De ez igen igen ritka esemény lehet. Biztos vagyok, hogy ennyire extrém és egyedi eset bármelyik nagyobb nevű márkánál is előfordul. Bár ez a tulajt cseppet sem vigasztalja.
Nem vigasztalja, de nálam is 'bejelez' néha-néha a szondafűtés hiba, azután 5-6-7 indításnál törlődik.
Ez így megy majd' két éve (előjön-törlődik, két-három hétre/hónapra újra ugyanez).
Amig nem állandó hibaként írja a tárolóba, nem foglalkozok vele.
A szondák, nálam, 210e km-nél vannak.

A termosztát az igen!
Azt cseréltetem minden 60e-nél (most már).
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6995 Dátum: 2013.03.16 21:34:13 »
Én szerintem nem a motor rossz, hanem a perifériák nem megbízhatóak. Volt itt olyan is, hogy egy sz.r termosztát miatt főtt meg a motor. Vajon milyen beszállítóktól származnak ezek?
Nálam a kocsivétel után nem sokkal jött ki, hogy rossz a termosztát. Cserekor kiderült, hogy még a gyári volt benne, és a műanyag, amin történik a zárás, elrepedt. Gyűrűzéskor viszont volt olyan jel, hogy szerelő ismerősöm szerint a motor megfőhetett valamikor. Most elgondolkodtam, hogy talán itt sem nyitott a termosztát, és a motor túlmelegedésekor megnőtt nyomás repesztette el a műanyagot. Az új már elvileg jól működik hála Istennek.

Lévai Béla:
Mi alapján jött ki ez a csereperiódus nálad? Milyen termosztátot használsz bele?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6996 Dátum: 2013.03.18 15:14:35 »
Elég hülye kérdés, de hogyan kell kinéznie az Ave1 fényszóró vetített képének?
Az enyémmel van valami gáz, mintha összevissza világítana, beállítani se tudtuk.
A más kocsiknál látható éles sáv nálam egy elmosott valami, ráadásul egy érthetetlen spirálszerű fényívet is rajzol a falra.
Menet közben a bal oldali fényszóró a kocsival merőlegesen totál bevilágítja a balra lévő házak falát, sokszor villognak rám a szembejövők.
Az normális, hogy a tompított és a távolsági is ugyanolyan teljesítményű izzó? Az enyémben egyforma mind, most hirtelen nem jut eszembe H5 vagy H7.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6997 Dátum: 2013.03.18 15:24:42 »
Elég hülye kérdés, de hogyan kell kinéznie az Ave1 fényszóró vetített képének?
Az enyémmel van valami gáz, mintha összevissza világítana, beállítani se tudtuk.
A más kocsiknál látható éles sáv nálam egy elmosott valami, ráadásul egy érthetetlen spirálszerű fényívet is rajzol a falra.
Menet közben a bal oldali fényszóró a kocsival merőlegesen totál bevilágítja a balra lévő házak falát, sokszor villognak rám a szembejövők.
Az normális, hogy a tompított és a távolsági is ugyanolyan teljesítményű izzó? Az enyémben egyforma mind, most hirtelen nem jut eszembe H5 vagy H7.
köd lámpa, tompított és reflektor is H7, 55w.

Bárhol be tudják állítani, ahol van műszer. Pl egy szakszervizben.

Amúgy a motorháztetőt felnyitva mindkét lámpatest burkolatánál van 1-1 seszínű imbuszos csavar. Azokkal lehet beállítani a lámpákat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6998 Dátum: 2013.03.18 15:28:32 »
köd lámpa, tompított és reflektor is H7, 55w.

Bárhol be tudják állítani, ahol van műszer. Pl egy szakszervizben.

Amúgy a motorháztetőt felnyitva mindkét lámpatest burkolatánál van 1-1 seszínű imbuszos csavar. Azokkal lehet beállítani a lámpákat.

Az imbuszos állítást próbáltuk, a probléma maradt, tehát ugyanúgy homályos a kép összehasonlítva más autóval, és a spirál alakú fényt se értem.
Mindegy, elviszem valahova, ahol normálisan be tudják állítani műszerrel.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6999 Dátum: 2013.03.18 19:57:11 »
Az is lehet, hogy az izzó a hibás, azt az állító csavarokkal nem lehet javítani, ilyenkor izzócsere a megoldás. Egyik oldal sem adja ki a normális vetítési képet?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7000 Dátum: 2013.03.18 20:23:45 »
Az is lehet, hogy az izzó a hibás, azt az állító csavarokkal nem lehet javítani, ilyenkor izzócsere a megoldás. Egyik oldal sem adja ki a normális vetítési képet?

Egyik sem adja ki, kicsit gyengének is érzem.
Csinálok majd pár fényképet a fenyszororól meg a vetítési képről is.

dopilali

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7001 Dátum: 2013.03.18 23:13:31 »
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Az én autóm egy 2002-es,1.6-os benzines Avensis.A következők a tünetei:tegnap kigyulladt a műszerfalon a sárga motor ikonocska,a motor döcögősen üzemel és gyorsuláskor akadozik illetve olyan mintha a nem kapna folyamatosan benzint...
Talán nem megy az egyik henger.Kellene egy jó szerelő is ,mert az enyém maglódi és oda nem merek már kigurulni az autóm jelenlegi állapotában .Vettem gyertyákat ,üzemanyag szűrőt is,mert 170000 van az autóban ,amelyből 70-et már én raktam bele,de gyertyát és űanyag szűrőt még nem cseréltem...Ha valakinek ismerős a probléma  és van jó szerelője, kérem írjon!

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7002 Dátum: 2013.03.19 07:55:07 »
Nekem akkor volt ilyen meghatározatlan vetítési kép és a képben látszott az izzószál spirálja(igaz az Ave II), amikor a fényszóró foglalata szétégett és ezért nem a megfelelő helyre, nem a fókuszpontba került az izzó.
Egyik sem adja ki, kicsit gyengének is érzem.
Csinálok majd pár fényképet a fenyszororól meg a vetítési képről is.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7003 Dátum: 2013.03.19 19:36:47 »
Elég hülye kérdés, de hogyan kell kinéznie az Ave1 fényszóró vetített képének?
Az enyémmel van valami gáz, mintha összevissza világítana, beállítani se tudtuk.
A más kocsiknál látható éles sáv nálam egy elmosott valami, ráadásul egy érthetetlen spirálszerű fényívet is rajzol a falra.
Menet közben a bal oldali fényszóró a kocsival merőlegesen totál bevilágítja a balra lévő házak falát, sokszor villognak rám a szembejövők.
Az normális, hogy a tompított és a távolsági is ugyanolyan teljesítményű izzó? Az enyémben egyforma mind, most hirtelen nem jut eszembe H5 vagy H7.
Ha megpróbálod nem kerül semmibe.
A H7 izzót úgy is be lehet tenni a helyére, hogy az eget világítja (Peugeot-nál legalábbis).
Ha úgy teszed be az izzót, hogy a terelőlemez alul van, a rendes vetítési képet adja.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7004 Dátum: 2013.03.19 20:31:41 »
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Az én autóm egy 2002-es,1.6-os benzines Avensis.A következők a tünetei:tegnap kigyulladt a műszerfalon a sárga motor ikonocska,a motor döcögősen üzemel és gyorsuláskor akadozik illetve olyan mintha a nem kapna folyamatosan benzint...
Talán nem megy az egyik henger.Kellene egy jó szerelő is ,mert az enyém maglódi és oda nem merek már kigurulni az autóm jelenlegi állapotában .Vettem gyertyákat ,üzemanyag szűrőt is,mert 170000 van az autóban ,amelyből 70-et már én raktam bele,de gyertyát és űanyag szűrőt még nem cseréltem...Ha valakinek ismerős a probléma  és van jó szerelője, kérem írjon!

Azt nem tudom mi lehet a gondja, de hibakód kiolvasásban esetleg tudok segíteni.
Attól függ hol vagy, vagyis a kocsi hol van.