Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750740 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6975 Dátum: 2013.03.08 17:29:27 »
Sziasztok!

Most vettem egy 2.2D Avensis-t, 2006, Angliában(Saloon modell). Középen nincs lcd kijelző,de ha mondjuk találnék egyet használtan(most láttam 40 fontért), akkor bele lehet e tenni(csak simán, kiveszem a régi konzolt, beteszem a lcd-set), szóval van e neki előkészítése, vagy nincs?


Köszönöm
Sziasztok!

Volt egy kis időm, és szétkaptam a konzolt,és nincs kiépítve :(
ez van:(

Még az a kérdésem lenne, hogy a 2.2D-nek (2006) TS3 ugye vezérmű lánca van? Na most dupla vagy szimpla vezérléses, tehát kell e cserélni vagy nem?

Köszönöm

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6976 Dátum: 2013.03.09 17:52:58 »
Sziasztok!

Múlt héten menet közben elkezdett villogni a műszerfalon a légzsák visszajelző lámpája. Másnap elvittem egy villamossági szerelőhöz, a jobb oldali oldal légzsák szenzorát mutatta mint hibaforrást. A szerelő kiütötte a hina kódot, és nem jött vissza, így nem is szedte szét az autót. Bírta egy hétig, ma álltam vele egy helyben, járó motorral, és megint elkezdett villogni. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Tapasztalt már vki hasonló hibát?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Az autó 2002. szeptember Toyota Avensis 1.6 linea terra.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6977 Dátum: 2013.03.11 12:40:47 »
Na, úgy látszik, én sem úszom meg, pedig reménykedtem. Tavaly meghalt az egyik oxigén szenzorom fűtő köre. Csere jó sokért. Írtátok, ha egyszer elkezdődik, a negyedikig meg sem áll. Én azért bizakodtam. Aztán szombaton kigyulladt a MIL lámpa. Ma megnézettem, egy másik szenzor fűtő köre hibás. Most várom a telefont, hogy mikorra hozzák meg a csere darabot, jó sokért. Persze egy év alatt nem lett olcsóbb...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6978 Dátum: 2013.03.11 13:37:34 »
Na, úgy látszik, én sem úszom meg, pedig reménykedtem. Tavaly meghalt az egyik oxigén szenzorom fűtő köre. Csere jó sokért. Írtátok, ha egyszer elkezdődik, a negyedikig meg sem áll. Én azért bizakodtam. Aztán szombaton kigyulladt a MIL lámpa. Ma megnézettem, egy másik szenzor fűtő köre hibás. Most várom a telefont, hogy mikorra hozzák meg a csere darabot, jó sokért. Persze egy év alatt nem lett olcsóbb...

Helló!

Bocs a kérdésért, de mennyi egy ilyen lambda szonda (oxigén szenzor)?
Illetve jól tudom, hogy ehhez a motortípushoz (2.0 D4 vvti) 4 db építettek be?

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6979 Dátum: 2013.03.11 13:54:54 »
Igen, 4 db van belőle. Két katalizátor van, mindegyik be- és kimenetén 1-1 db. A tavalyi akcióm, ha jól emlékszem, munkadíjjal együtt kb. 64.000.- körül volt. A mostaniról néhány nap múlva tudok pontos összeget mondani. Most a szondára valami 47 + Áfa körüli összeget mondtak, de nem jegyeztem meg pontosan, nagyságrendben ott van, ahol a tavalyi.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6980 Dátum: 2013.03.11 14:20:48 »
Igen, 4 db van belőle. Két katalizátor van, mindegyik be- és kimenetén 1-1 db. A tavalyi akcióm, ha jól emlékszem, munkadíjjal együtt kb. 64.000.- körül volt. A mostaniról néhány nap múlva tudok pontos összeget mondani. Most a szondára valami 47 + Áfa körüli összeget mondtak, de nem jegyeztem meg pontosan, nagyságrendben ott van, ahol a tavalyi.

Hát ez gyönyörű! Főleg, ha sorban mind a 4 bekrepál.
Nálad mennyit bírt ki, illetve mennyit bír ki egy-egy ilyen szonda?

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6981 Dátum: 2013.03.11 14:31:19 »
2001-es az autó, és bármilyen hihetetlen is, 53 ezer van benne. Erre a magyarázat az, hogy éveken keresztül volt sokkal olcsóbb autózási lehetőség. Remélem, a berakott ill. berakandó szondák egy jobb szériából valók.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6982 Dátum: 2013.03.11 17:03:56 »
2001-es az autó, és bármilyen hihetetlen is, 53 ezer van benne. Erre a magyarázat az, hogy éveken keresztül volt sokkal olcsóbb autózási lehetőség. Remélem, a berakott ill. berakandó szondák egy jobb szériából valók.

Hát ehhez gratulálok, igencsak megkímélt autó lehet.  :yes:
Akkor ez még T22-es Ave, a T25-nél remélem már vmit csiszoltak ezen, nem szívesen akarok ezzel találkozni.
Bár, ha jól tudom a motorszámok megegyeznek: 1AZ-FSE.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6983 Dátum: 2013.03.11 17:35:08 »
Idézet
T25-nél remélem már vmit csiszoltak ezen, nem szívesen akarok ezzel találkozni
Ezen a téren nincs különbség...
Xanyi

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6984 Dátum: 2013.03.11 18:19:51 »
Hát ehhez gratulálok, igencsak megkímélt autó lehet.  :yes:
Akkor ez még T22-es Ave, a T25-nél remélem már vmit csiszoltak ezen, nem szívesen akarok ezzel találkozni.
Bár, ha jól tudom a motorszámok megegyeznek: 1AZ-FSE.
Köszi.
Remélhetőleg te azért megúszod, bár Xanyi szavai nem túl biztatóak.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6985 Dátum: 2013.03.11 18:33:12 »
Köszi.
Remélhetőleg te azért megúszod, bár Xanyi szavai nem túl biztatóak.

De azért csak nem törvényszerű ez a szondaprobléma. Biztos volt olyan autó, ahol nem jelentkezett, vagy legalábbis nem ilyen markánsan.
Hamarosan én is elérem a bűvös 53 e km-t, majd meglátjuk akkor mi lesz.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6986 Dátum: 2013.03.11 19:17:31 »
A szervizben azt mondták, nem törvényszerű, hogy mind a négy behaljon, de volt már rá példa. Na meg inkább 100 ezer fölött szokott előfordulni ez a fajta hiba.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6987 Dátum: 2013.03.11 19:22:58 »
A szervizben azt mondták, nem törvényszerű, hogy mind a négy behaljon, de volt már rá példa. Na meg inkább 100 ezer fölött szokott előfordulni ez a fajta hiba.

Hát akkor bízunk a legjobbakban.
Nemsokára megyek majd szervizbe (2-3ekm), majd rákérdezek én is, hogy mi a tapasztalat.

De azért elég gáz lenne, ha ennyi idősen és ennyi km-mel elkezdenének besz.rni a szondák.
Volt már egy-két viseletesebb autó is a körünkben, egyikkel sem volt lambdaszonda gond.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6988 Dátum: 2013.03.11 19:44:26 »
Azok nem D4-es motorok voltak  :D

Amúgy nem törvényszerű hogy sorba tönkremennek. Tudok D4-es T22-est amibe még egysem ment tönkre pedig sok a km, de T25-ösről is tudok amiben már sorba mind a négy tönkrement, és újra is kezdte...
Xanyi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6989 Dátum: 2013.03.11 19:51:31 »
Azok nem D4-es motorok voltak  :D

Ilyen rossz a véleményed erről a motorról? Személyes tapasztalat esetleg?