Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750493 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6735 Dátum: 2012.10.27 19:10:31 »
Ha teker, akkor rendben  ;)

 :nonono:
Már a Carinan is kellett önindítót javíttatnom. igaz ott a szabadonfutó rugói adták meg magukat, de ha már ott volt a szénkefék és a csapágyak is cserélve lettek.
Összehasonlíthatatlanul gyorsabban tekert utána.




'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6736 Dátum: 2012.10.27 19:18:39 »
:nonono:
Már a Carinan is kellett önindítót javíttatnom. igaz ott a szabadonfutó rugói adták meg magukat, de ha már ott volt a szénkefék és a csapágyak is cserélve lettek.
Összehasonlíthatatlanul gyorsabban tekert utána.
Még nem hallottam sajnos másik Carinát indítózni, de többen mondták (Nem Carinások), hogy meglepődtek, mennyire gyorsan pörget nálam az önindító, remélem jó is. Majd ha egyszer eljutok találkozóra, megnézem.
Igaz, hogy akkora akkumulátor van benne, amekkora befér a helyre, 720A-es indítóárammal (Ah érték nincs rajta valahogy, olyan 72Ah-s lehet, 45 Ah körül már adják a webboltok hozzá, télen is tuti  :yes:).

aubird

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6737 Dátum: 2012.10.28 05:51:17 »
Üdv mindenkinek,

új vagyok itt és nincs is Toyotám, de azért vagyok itt mert szeretnék. Szóval tanácsot szeretnék kérni.
Pár hónap múlva autóvásárlás és nagyon úgy néz ki hogy Avensis a befutó, de eddig még soha nem volt Toyotám nem igazán ismerem sem a márkát sem a típust, de eddig szinte csak jót hallottam róla. Ez a legfőbb oka, hogy ebben gondolkodom. Azt szeretném tudni, hogy mire kell figyelni vásárlásnál, mik a típushibák. Egy másik topicban azt olvastam pl. hogy 130 ezer km-nél kuplung és lendkerék csere várható ill, hogy 210 ezer km körül vagy a mechanikus szennyezödés vagy méginkább a biodizel bekeverése miatt a pumpáról spén válik le.Ez ráül a szenzorokra, beszennyezi az egész üzemanyaggal érintkezö hálózatot, tankot,mindent.
Szóval, hogy milyen hibákra, mekkora  szervizköltségre kell számítani ha megveszem az autót.
Kb 3 millám van az autóra, mindenképpen kombi, elsősorban dízel, bár itt-ott azt olvastam, hogy a benzinesek sem fogyasztanak rosszul... szal akár még az is lehet. Mindenképpen kell tempomat, mert viszonylag gyakran megyek hosszabb utakra. Ezen felül csak az kell hogy megbízható legyen.
Ami még felmerült, hogy amiket nézegettem állt. 126 lóerősek. Elég erős az egy ekkora autóhoz??? Ahol lakom sok a szerpentin és pl a jelenlegi kocsimmal (1.6 dízel 90le) bizony kissé keserves a folyamatos 3-ból 4-be oda-vissza váltogatás.
Ha tudnátok a fentiekben tanácsot adni azért hálás lennék.
Előre is köszi mindenkinek.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6738 Dátum: 2012.10.28 08:47:56 »
A 126 lóerő bőségesen elegendő, és amúgy sem az a legfontosabb, hanem a nyomaték (és hogy milyen fordulaton mennyi áll rendelkezésre belőle). Az Avensis dízel motorjai közül pedig talán a legkevésbé problematikus a 2.2-es 150 lovas mellett.
Tempomat esetében utólagosan is be lehet szereltetni az autóba, de ha egy ráncfelvarrás utáni T25-ös Avensist nézel ki, azokban már a Sol felszereltségtől kezdve széria a tempomat (ráncfelvarrás előtt csak a legmagasabb, Executive esetében és a 2.4-es benzines motorhoz járt alapáron).
A kuplung pedig felhasználó/lábfüggő mikor lesz csereérett, ahogy a fékek is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6739 Dátum: 2012.10.28 10:22:26 »
A 126 lóerő bőségesen elegendő, és amúgy sem az a legfontosabb, hanem a nyomaték (és hogy milyen fordulaton mennyi áll rendelkezésre belőle). Az Avensis dízel motorjai közül pedig talán a legkevésbé problematikus a 2.2-es 150 lovas mellett.
Tempomat esetében utólagosan is be lehet szereltetni az autóba, de ha egy ráncfelvarrás utáni T25-ös Avensist nézel ki, azokban már a Sol felszereltségtől kezdve széria a tempomat (ráncfelvarrás előtt csak a legmagasabb, Executive esetében és a 2.4-es benzines motorhoz járt alapáron).
A kuplung pedig felhasználó/lábfüggő mikor lesz csereérett, ahogy a fékek is.
A 2.2 150 lovas nem problémás? csak a 177 lovas verzió?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6740 Dátum: 2012.10.28 11:51:24 »
A fórumot olvasva, illetve Toyota kereskedőkkel, szervizesekkel beszélgetve csak a 177 lovasról hallottam rosszakat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6741 Dátum: 2012.10.28 12:17:28 »
Csak,hogy tudjam,ha esetleg autócsere előtt állok,hogy mit ne nézegessek annyira Toyota háztájról :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6742 Dátum: 2012.10.28 13:20:11 »
Szerintem olyat vegyél, aminek az alvázszáma J-vel kezdődik, az avensisből nincs jvel kezdődő úgy tudom, legalábbis enyém nem az, viszont nem is találkoztam olyannal aminek nem Sb lenne az eleje :)

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6743 Dátum: 2012.10.28 13:39:48 »
Szerintetek az belső visszapillantó tükrön ami automatikusan sötétedik be, lehet valahogy állítani? hogy mondjuk sötétüljön be jobban? mert elég zavaró amikor lesötétít de nem eléggé, éjszaka autózom sokat, és ez elég zavaró, főleg hogy a legtöbb autó lámpája a holdat világítja jobban. kitisztítottam a szenzort, ettől egy picit javult, de nem az igazi.


Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6744 Dátum: 2012.10.28 14:20:56 »
Szerintem olyat vegyél, aminek az alvázszáma J-vel kezdődik, az avensisből nincs jvel kezdődő úgy tudom, legalábbis enyém nem az, viszont nem is találkoztam olyannal aminek nem Sb lenne az eleje :)
Én lennék a legboldogabb ember,ha J alvázszámú Avensis-em lehetne. De sajnos nem sok esélyem van rá,mivel minden Európának gyártott Avensis Angliában készül. Igen nagy az esélye tehát,hogy nem is fogsz J alvázú géppel találkozni. Hacsak el nem mész Oroszországba...ott vannak Japánból áthajózott gépek...
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.28 14:23:39 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6745 Dátum: 2012.10.28 14:24:19 »
 :eek:
Én lennék a legboldogabb ember,ha J alvázszámú Avensis-em lehetne. De sajnos nem sok esélyem van rá,mivel minden Európának gyártott Avensis Angliában készül. Igen nagy az esélye,hogy nem is fogy J alvázú géppel találkozni. Hacsak el nem mész Oroszországba...ott vannak Japánból áthajózott gépek...
Ezt elhiszem, arrafelé sok Carina is van például  :yes:
Az enyém J-vel kezdődik, amolyan "régi" Avensis  ;)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6746 Dátum: 2012.10.28 14:30:03 »
:eek:Ezt elhiszem, arrafelé sok Carina is van például  :yes:
Az enyém J-vel kezdődik, amolyan "régi" Avensis  ;)
Erdélyben pl láttam ilyen Toyota-t orosz rendszámmal:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6747 Dátum: 2012.10.28 14:41:25 »
Vagy Lexus HS250h-t kell behozni, állítólag az Avensisből fejlesztették ki.  ;) Mint annyi típus, sajnos ez sem jut el Európába...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6748 Dátum: 2012.10.28 14:44:11 »
Sajnos

(bár vannak már megoldások rá  :tt2:,csak a fránya "rossz" oldalon lévő kormánnyal nem lehetne mit kezdeni nagyon)

Szerk.
Nyamii...mennyi verzió van a beltérre:
http://lexus.jp/models/hs/design/color/interior.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.28 14:47:22 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Gyári navigáció
« Válasz #6749 Dátum: 2012.10.28 16:30:19 »
A szervíz valóban nem tudja javítani, hiszen ott autószerelők dolgoznak és nem híradástechnikai műszerészek.
Viszont kérd meg őket szereljék ki, az autó megy nélküle is pár napot, és vidd el Te magad egy olyan műszerésznek vagy cégnek, akik foglalkoznak autórádiók javításával is.
Valószínüleg csak maga a gombérzékelő halt meg, azt biztosan ki tudják cserélni...

a nyáron rengetegszer szedtem szét (egy érintő panel beépítése miatt). Én is az open/close gombot nézném(nézetném) meg. 4 vezeték megy rá (2 a világítás, 2 a nyítás/zárás kontaktusa) ha az utóbbit (a világítást semmi képp!) rövidre zárod és működik akkor a gomb a ludas. Nagyon könnyű kiszedni a diszcsík alatt mindössze 2 csavar.
Egyébként milyen navigációs programot használsz?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.28 16:37:29 írta bec »