Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750250 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6705 Dátum: 2012.10.19 10:58:53 »
Ajánlott levelet hozott a postás, amelyben a TMH arról érdeklődik, hogy van-e gyári vonóhorog a T25-ös Avensisünkön. Amennyiben igen, akkor keressük fel valamelyik szervizt, illetve ha már eladtuk az autót, adjuk meg az új tulaj nevét, hogy értesíteni tudják.
Ezek szerint valami szerkezeti hibáról lehet szó?  :hmmmm:

Mindenesetre visszaküldöm nekik a cetlit, beikszelve, hogy nincs vonóhorgunk.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6706 Dátum: 2012.10.19 12:29:50 »
Ajánlott levelet hozott a postás, amelyben a TMH arról érdeklődik, hogy van-e gyári vonóhorog a T25-ös Avensisünkön. Amennyiben igen, akkor keressük fel valamelyik szervizt, illetve ha már eladtuk az autót, adjuk meg az új tulaj nevét, hogy értesíteni tudják.
Ezek szerint valami szerkezeti hibáról lehet szó?  :hmmmm:

Mindenesetre visszaküldöm nekik a cetlit, beikszelve, hogy nincs vonóhorgunk.  ;)

Extrém terhelésnél valami nyügje lehet a horognak, de csak és kizárólag a gyári utólag szerelt horognál.
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6707 Dátum: 2012.10.19 16:38:51 »
Itt a levél a kezemben, ezt írják benne:
"Bizonyos gépkocsik esetében előfordulhat, hogy a gyári tartozékos levehető vonóhoroggal kapcsolatban probléma merül fel. Kivételes körülmények között (rendkívűl nagy igénybevétel) a vonóhorog gömbfeje megrepedhet ami súlyosabb esetben töréshez vezethet."

Azért le a kalappal megint a Toyota előtt, hogy ilyenért már értesítik a tulajdonosokat.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6708 Dátum: 2012.10.19 18:14:42 »
Itt a levél a kezemben, ezt írják benne:
"Bizonyos gépkocsik esetében előfordulhat, hogy a gyári tartozékos levehető vonóhoroggal kapcsolatban probléma merül fel. Kivételes körülmények között (rendkívűl nagy igénybevétel) a vonóhorog gömbfeje megrepedhet ami súlyosabb esetben töréshez vezethet."

Azért le a kalappal megint a Toyota előtt, hogy ilyenért már értesítik a tulajdonosokat.  :yes:

Csak megint a sok lámának majd meg kell magyarázni, hogy az övé bizony attól még nem gyári horog hogy márkaszervíz szerelte fel az autó új korában, hanem valami más utángyártott.
Ugyanez van a riasztóknál is. Mindenki jön hogy a gyári riasztó, holott az autók 90%-ában nem az van, hanem valami Meta vagy Amax vagy valami, csak épp a gyári távvezérlő működteti.
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6709 Dátum: 2012.10.19 19:06:36 »
Nem tudom hol gyártott a motor.
Javítanék 1-2 dolgot.
Hidegen nem rángat a drágaság. Csak eddig nem tudtam róla, mert hidegen sosem nyomtam nagyon a gázt, szépen fokozatosan gyorsítottam. Ma reggel kipróbáltam normál gázadással és nem rángat hidegen. Ahogy melegszik, úgy romlik a helyzet. Ez segít valamiben?

...
Ebben nincs EGR szelep?

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6710 Dátum: 2012.10.19 20:07:33 »
Nagyon örülök, hogy segíthettem!!!  :clap: :clap:
Amúgy ECU reset is volt?
Az nem volt, érdemes lenne?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6711 Dátum: 2012.10.19 22:47:36 »
Persze, utána meg betanulja újra az alapértékeket!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6712 Dátum: 2012.10.20 09:14:17 »
Csak megint a sok lámának majd meg kell magyarázni, hogy az övé bizony attól még nem gyári horog hogy márkaszervíz szerelte fel az autó új korában, hanem valami más utángyártott.
Ugyanez van a riasztóknál is. Mindenki jön hogy a gyári riasztó, holott az autók 90%-ában nem az van, hanem valami Meta vagy Amax vagy valami, csak épp a gyári távvezérlő működteti.

No igen, itt biztosan lesznek értelmezési problémák dögivel...  :whistling:
Persze könnyű ugatni, de gondolom az autó átvételekor vagy utólagosan hozzáírhatnák a rendszerben az autó paramétereihez a cikkszám szerinti extra kiegészítőket, és akkor máris fény derülne rá kinek van valóban gyári Toyota vonóhorga. Amelyik meg nem gyári cikkszámos, azzal nem is kellene foglalkozni...

Az autó szervizkönyvében is van egy teljes oldal minden gyári extra kiegészítő felsorolására, persze az is igaz, hogy ezeket nem sűrűn látom kitöltve...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6713 Dátum: 2012.10.20 18:56:30 »
sziasztok

Egy hibáról kérdeznélek bennetek. 1 hónapja vásároltam új akksit, jól fel van töltve.
kb 1 hónapja azt csinálja az autó úgy egy héten egyszer, hogy első inditásnál szépen beindul, megyek vele 2-3 km-t, megállok pár percre (pl. tankolni) és ezután sokáig kell inditózni (8-10 mp) hogy beinduljon.
Jó lenne tudni hogy most ez gyújtókábelhiba, nagy a gyertya hézag, felső holtpont jeladó, injektor/levegő dugulás, más egyéb???
Szerintetek mi lehet a gond?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6714 Dátum: 2012.10.20 20:21:35 »
Üdv4

Esetleg indítómotor  :?: sógoromnál is így kezdődött a haldoklása.

Goosfraba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6715 Dátum: 2012.10.21 13:40:27 »
Sziasztok!



Nekem is a képen láthatóval megegyező típusú/színű 1998-as Avensisem van, aminek hátsó szélvédője pénteken, állásában összetört (bepókhálósodott):
Reggel letöröltem róla a párát, aztán fűtöttem az üveget, kb 5 perc után lekapcsoltam és leparkoltam az autót.
Délben mikor indultam volna vele már láttam, hogy a hátsó szélvédő "összetört".

Tegnap sikerült szerezni/beszerelni egy használt komplett hátsó ajtót (azt hiszem Sátoraljaújhelyről), ami ma reggel néhány perc használat után (működő ablakfűtés közben a feleségem kezei között), menetközben pókhálósodott be (finoman hullik is ilyenkor, szóval elég egy aknafedélre rámenni és bezuhan az egész).

Előfordulhat, hogy azok a régi üvegek eddig bírták és hiába keresnék egy másik használtat, azzal is így járnék?
Elképzelhető, hogy a gyári új (horrorisztikus árú) is hasonlóan megadná magát? Gondolom ilyenre nem lenne érvényes a garancia  sem?
Úgy tudom, hogy ehhez a típushoz ráadásul nincs utángyártott hátsó üveg..

Tudtok valami megoldást, mert így használhatatlan a jármű :-(
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.21 13:42:42 írta Goosfraba »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6716 Dátum: 2012.10.21 15:55:17 »
...
Úgy tudom, hogy ehhez a típushoz ráadásul nincs utángyártott hátsó üveg..

Tudtok valami megoldást, mert így használhatatlan a jármű :-(
Üdv!

Próbából rákerestem.
Nézd meg ezt, talán nem nagyot hibáztam.

Goosfraba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6717 Dátum: 2012.10.21 19:32:52 »
Köszi, egész bíztató, majd utánajárok.

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6718 Dátum: 2012.10.22 18:53:48 »
Ebben nincs EGR szelep?

Jót kérdeztél  :innocent:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6719 Dátum: 2012.10.24 19:03:53 »
sziasztok

Egy hibáról kérdeznélek bennetek. 1 hónapja vásároltam új akksit, jól fel van töltve.
kb 1 hónapja azt csinálja az autó úgy egy héten egyszer, hogy első inditásnál szépen beindul, megyek vele 2-3 km-t, megállok pár percre (pl. tankolni) és ezután sokáig kell inditózni (8-10 mp) hogy beinduljon.
Jó lenne tudni hogy most ez gyújtókábelhiba, nagy a gyertya hézag, felső holtpont jeladó, injektor/levegő dugulás, más egyéb???
Szerintetek mi lehet a gond?
Üdv!

Nézd meg ezt az oldalt! A hozzászólások közt van néhány hasznos.