Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750254 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6675 Dátum: 2012.10.09 11:10:39 »
Kopik az ablakmosó tartály kupakja.
Ösmerős Corollájában már el is kopott.
Toyotánál 14.000-ért akartak adni neki. Csak kupakot.
 :eek:
Erre a kupakra gondolsz? http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_AVENSIS_AZT250L-ALMGHW_8503.html?hl=85332
Eszedbe ne jusson markakereskedesben 14 ezerert venni. http://www.amayama.com/search/?q=85316-02090 2-3 dollar kozott kapsz egyet. Hazhoz szallitassal is 1000 Ft alatt kijossz, es kb. 8-10 nap alatt ide szokott erni.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6676 Dátum: 2012.10.09 14:38:26 »
Amayama-nal mit jelent a genuine parts? Jó lenne tudni az adott alkatrész gyártóját. Elvileg Japánból is jön alkatrész.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6677 Dátum: 2012.10.09 16:58:34 »
Erre a kupakra gondolsz?
Igen. Az enyém még bírja, de nem tudom meddig. Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6678 Dátum: 2012.10.09 21:11:09 »
Amayama-nal mit jelent a genuine parts? Jó lenne tudni az adott alkatrész gyártóját. Elvileg Japánból is jön alkatrész.
Epp a minap kerdeztem ezt toluk, de egyelore sajnos nem kaptam valaszt toluk. Egyebkent aprobb dolgokat -mint pl. a motorter hatulja es a motorhazteto kozti szigetelo gumiprofilt - rendeltem mar toluk a Japan raktarukbol. A csomagolasa ugyanolyan Toyota Genuine Parts feliratu volt rajta a cikkszammal, es a gumi peremen is szerepel a cikkszam. A markakereskedesben ranezesre pont ugyanolyat akartak adni, csak tobbszoros aron.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.09 21:13:34 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6679 Dátum: 2012.10.10 20:48:44 »
Sziasztok!

Észrevettem egy kis furcsaságot a kocsin, hátha van ötlete valakinek.

Finom kigyorsításkor 1700-1900 rpm között picit rángatva gyorsul az autó. Az említett fordulaton kívül semmi gond. Először az LPG rendszerre gondoltam, de átnyomva benzin üzemre a szitu u.a. És az alapjárat is mint ha alacsonyabb lenne, mert kicsit "rezonál" a kocsi. A fordulatszámmérő 700-800 körül mozog.

1999, 4A-FE

Üdv

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6680 Dátum: 2012.10.11 22:49:13 »
hááát, nem lett sajnos átütő a siker :(

szétszedtük, kipucoltuk, elindítottuk és ott virított 1 perc elteltével ... alapjárat se esett 1200 alá, majd nyomkodtunk mindent rajta, fékszervó csövét lehúztuk, kartergázt lehúztuk, semmi, majd egyszer csak eltűnt és beállt amikor a légszűrőházból kiálló kis micsodát ***ogattuk, na boldogság, meghajtottuk a 4-esen, hazajövünk nem ég.

DE egy óra múlva kíváncsiságból elindítottuk és már eleve úgy indult, hogy ég a helikopter.
járattuk, és egy nagy gázfröccs (6000rpm) után beállt ... leállítottuk, újra be és szépen járt 800-ason, majd egyszer gondolt egyet és visszaemelt 1200-ra és úgy is maradt akármilyen gázfröccs után - tehát nem ez a megoldása ... viszont kellő ismeret híján nem tudom merre lehet tovább menni?
ötletek - javaslatok?
Sajnos nekem is ég a helikopterem de ezen kívül semmi gondom ha elérem az üzemi hőmérsékletet rögtön kialszik. Csak az zavar, hogy a p0505 hibakód nem jelöli ki egyértelműen mi a baja. Hétvégén én is szétszedem jobban és kitakarítom. Az ECU reseteléshez mennyi idő kell minimum?

zsunyak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6681 Dátum: 2012.10.12 08:58:45 »
Tiszteletem
Bocs hogy nincs ekezet, Anglia.
Nos van egy 2004es d4d avensisem ami valahogy gyengenek tunik, 3000 kornyeken mar csinal is valamit de addig gyengecske nagyon es valami rezonanciat is erezni foleg 1600 - 2000 kozotti fordulatnal.
Amugy indul pocc roff, valto, kuplung rendben levonek tunik, fogyasztas nagyon jo (5.3) mondjuk cserebe nem is megy ::) Semmi hibakod.
Ha tud valaki segitsen mi tevo legyek?
Turbo? legtomegmero? ERG? lendkerek?  mi lehet?
Elore is koszonok minden segitseget.
Imre

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6682 Dátum: 2012.10.12 09:42:23 »
Tiszteletem
Bocs hogy nincs ekezet, Anglia.
Nos van egy 2004es d4d avensisem ami valahogy gyengenek tunik, 3000 kornyeken mar csinal is valamit de addig gyengecske nagyon es valami rezonanciat is erezni foleg 1600 - 2000 kozotti fordulatnal.
Amugy indul pocc roff, valto, kuplung rendben levonek tunik, fogyasztas nagyon jo (5.3) mondjuk cserebe nem is megy ::) Semmi hibakod.
Ha tud valaki segitsen mi tevo legyek?
Turbo? legtomegmero? ERG? lendkerek?  mi lehet?
Elore is koszonok minden segitseget.
Imre

Szerintem az a megolda's hogy csak 1 topic-ba irod be a ke'rde'st!  :clap: :lol: :hug:

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6683 Dátum: 2012.10.12 13:34:31 »
Üdv!Első generációs Ave-m műszerfala megrepedt a szélvédő mögött.A kérdésem az, hogy az a vékony sáv a szélvédő hosszában az külön cserélhető, vagy csak látszólag van külön a műszerfaltól?Köszi előre is
99' Avensis 1.6 4A-FE

Erno79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6684 Dátum: 2012.10.12 18:11:45 »
Sziasztok kedves Forumozok,

már régóta olvasgató vagyok, de most tanácsot szeretnék kérni tőletek, hátha Ti rendelkeztek ilyen információkkal. ha volt már erről szó, akkor már most elnézést kérek.
Sajnos újra avensis keresőben vagyok, mert az előző szerelmem elköltözött az örök vadászmezőkre.

tudtok esetleg róla, hogy első generációs, ráncfelvarrás előtti avensisbe már kerülhetet gyárilag a D4-es benzinmotor? létezik?
van egy kissé zavarba ejtő hírdetés, csak még nem láttam személyesen az autót és furcsának találtam.

köszönöm előre is ha van erre válaszotok!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6685 Dátum: 2012.10.12 23:56:28 »
tudtok esetleg róla, hogy első generációs, ráncfelvarrás előtti avensisbe már kerülhetet gyárilag a D4-es benzinmotor? létezik?
van egy kissé zavarba ejtő hírdetés, csak még nem láttam személyesen az autót és furcsának találtam.

Nem létezett D4-es, közvetlen benzinbefecskendezéses (150 lovas) motor a ráncfelvarrás előtt, a csúcsmodell a 2 literes benzines, 128 lóerős változat volt, csakis a legmagasabb Sol felszereltséggel.
Lehet csak elírta a hírdető a paramétereket, láttam én már ennél nagyobb bakikat is...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Erno79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6686 Dátum: 2012.10.13 18:22:37 »
Sziasztok,

köszönöm a választ.
Ma délelőtt egyébként elmentem, megnéztem a hírdetésben szereplő autót!
"ATYAVILÁG"
képzeljétek, hogy a vezető oldali ülés mögött a földön ott voltak a törött üvegdarabok!!!!! valószínűnek gondolom, hogy a bal hátulja kaphatott (vagy el nem tudom kézelni, hogy kerülhetett oda üveg), mert ott az a bizonyos hátsó sárvédőn lévő kis matrica is hiányzott, míg a jobb oldalon még meg volt.
és természetesen a jó öreg 3S-FE motor volt benne. biztosan nem 150 Le-vel, de a kereskedő kérlelhetetlen volt ez ügyben. Azt mondta ez különleges kiadás!  :cry:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol_csere.hitel.klima.bor-6074115

az olajszűrő rozsdás volt, szintén a baloldali küszöbön öklömnyi helyen átrozsdásodva.
Szegény elég szomorú képet festett, pedig valami LSE modell volt. Biztos szép lehetett fénykorában!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6687 Dátum: 2012.10.14 10:26:32 »
Valóban a Limited Sport Edition egy 150 darabos itthoni limitált széria, amit bármelyik motorhoz lehetett kérni bármelyik kereskedésben (utólagos átalakítások), így a motor még mindig csak 128 lovas, a nepper csak szimplán hülye hozzá. Nem hinném, hogy a forgalmiban is elírták volna...  :whistling:
Amúgy maga az LSE annyiban különbözött csak, hogy a képeken is látható 16-os alufelniket megkapta szériában + az autó 3 cm-es ültetést kapott, és a sebességváltó kar is másmilyen, illetve ha még nem volt porrá zúzva az autó, akkor az LSE emblémák az adott példány sorszámával ott kellenének, hogy legyenek az autó két oldalán és a hátulján.
Ennyi volt ez a "különleges kiadás".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6688 Dátum: 2012.10.14 18:46:52 »
Szélvédő irányából "sercegést" hallok. Vezetőoldalon, a szélvédő "töve" felől jön, azt hiszem.
Kívül, a fekete műanyag egy kicsit (körömnyire) eláll kb 10-15 centin.
Ha körömmel meghúzom felfelé akkor nyikorog.
Próbaképp leragasztottam celluxszal.
Ha ez lenne a gond, akkor mivel lehet kitölteni a rést? Pill.ragasztó, szivacs.....?
Már ha ez a gond 
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

bebelaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6689 Dátum: 2012.10.15 11:35:46 »
Sziasztok!
Új vagyok itt és lenne néhány "számomra " érdekes kérdésem.
D4D Aensisről beszélünk: Jó ideje csinálja az autó hogy utazósebesség mellett (90-140) fehéres, kb 10 másodpercenkénti  füstöt dob a kipufogó. Ezt csinálja 50-60 km-en keresztül majd abbahagyja. Aztán néha gondol egyet és megint. Ha jobb minőségű üzemenyagot tankolok, a jelenség ritkább.