Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750467 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6150 Dátum: 2012.02.23 23:49:09 »
Sziasztok!
A szakértelmetekre lenne szükségem. A 4AFE motoros 98 as Avim motorja halkan csörög erősebb gázadásnál, kb 2000 es fordulatig. 2e felett abbahagyja mintha elvágták volna. Szerintetek mi okozhatja ?
Előre  is köszönöm válaszotokat.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6151 Dátum: 2012.02.24 18:34:54 »
Ha felpörgeted,gázelvételre nem csinálja?
Ékszíjak nem öregek?
Lehet,csak berezonál valami.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6152 Dátum: 2012.02.24 18:50:23 »
Szerintem ezzel a jelenséggel már én is jelentkeztem.
2000-2200ig csörög a moci terhelés hatására...alatta,felette semmi. Én anno gyertya hibára vagy gyújtás elállítódásra gondoltam. De a gyertyák jók,az tuti.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

toyoferi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6153 Dátum: 2012.02.24 18:57:26 »
Szerintem ezzel a jelenséggel már én is jelentkeztem.
2000-2200ig csörög a moci terhelés hatására...alatta,felette semmi. Én anno gyertya hibára vagy gyújtás elállítódásra gondoltam. De a gyertyák jók,az tuti.

Valószínűleg gyújtás lesz, ha csörög a motor terhelésnél (előgyíjtás). Csináltass egy gyújtásbeállítást szerintem, de hallgass meg másokat is.
Annó a trabinál is ez volt, állítottam a kalapácson és olyan halk lett mint újkorában  [rohog]
T180

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6154 Dátum: 2012.02.24 19:41:09 »
Ha felpörgeted,gázelvételre nem csinálja?
Ékszíjak nem öregek?
Lehet,csak berezonál valami.

Szia!
Csak akkor csinálja amikor intenzíven gázt adok, és azt is csak sebességben.
Minden szíjat kicseréltettem novemberben mikor vettem az autót.
Egyébként olyan mintha a motortér jobb oldaláról jönne a hang.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6155 Dátum: 2012.02.24 19:42:44 »
Szerintem ezzel a jelenséggel már én is jelentkeztem.
2000-2200ig csörög a moci terhelés hatására...alatta,felette semmi. Én anno gyertya hibára vagy gyújtás elállítódásra gondoltam. De a gyertyák jók,az tuti.
Nekem 2000 alatt is csinálja....egészen a starttól.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6156 Dátum: 2012.02.24 19:57:40 »
Valószínűleg gyújtás lesz, ha csörög a motor terhelésnél (előgyíjtás). Csináltass egy gyújtásbeállítást szerintem, de hallgass meg másokat is.
Annó a trabinál is ez volt, állítottam a kalapácson és olyan halk lett mint újkorában  [rohog]

Én is gyertyára gondoltam volna mert azokat nem cseréltem még ki, és tudom hogy öregek, de azt mondták hogy az nem okozhat ilyet.. 
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.24 20:13:07 írta wintervision »
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6157 Dátum: 2012.02.24 20:13:39 »
Ó,dehogynem :D
Túl kicsi,v. éppen nagy a gyertyahézag,kokszosak a gyertyák.
Egyébként is illik cserélni,ha nem ismered 100%-ban az autó előéletét.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6158 Dátum: 2012.02.24 20:56:21 »
Annyiban szerencsés vagyok, hogy nagyon gondos volt az előző tulaj, és mindent dokumentált az autóról... mindent, még a számlákat és blokkokat is megőrizte. holnap fel is túrom a kupacot, hogy mikor lett gyertya cserélve...
Még annyi, nem tudom van- e jelentősége ,  de általában próbálom kímélni a motort (tisztelem a korát :flowers:) és nem nyúzom ezért mindig alcsony fordulatszámon tartom, és hallottam iolyat hogy néha néha célszerű egy kicsit meghajtani. Nem tudom hogy ennek mennyi a valóság alapja, illetve hogy van-e  köze a tapasztalt jelenséghez de azért megemlítem...
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6159 Dátum: 2012.02.24 22:22:14 »
Üdv,
Kicsit nehezen viseli az Avensis -em a hideg indítást. Nehezen indul, és utána sem emeli eléggé az alapjáratot, így kicsit rugdosni kell a gázpedált. (1000 ford/perc körül szenved)  Egy perc, és rendbe jön, de addig nem valami komfortos a járása a motornak. Régebben úgy emlékszem nem csinálta. Szerintetek mitől lehet?

Akit érdekel: a megfejtés az alapjárati létetőmotor tisztítás volt.
Azóta pöcc-röff.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6160 Dátum: 2012.02.25 12:29:02 »
A futóműves megnézte a hátsó kerekek beállítását is?

Hát ez jó kérdés, én úgy tudtam hogy amikor felrakja mind a 4 kerékre a beállításhoz szülséges eszközöket akkor egyszerre nézi mind a 4-et. De akkor lehet hogy külön kérni kell hogy nézze meg a hátsókat is?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6161 Dátum: 2012.02.26 14:29:37 »
sziasztok,

Tegnap megmértem a gyújtókábelek ellenállását. Tudnátok segíteni, hogy mennyi a gyári előírási érték, hogy milyennek kell lennie?
A kábelek hosszát még nem mértem meg, de majd azt is megmérem, és akkor aránypárral számolva ha eltérést találok a kábelek között, akkor a kábel kuka?

Jó lenne ha a neten valamilyen doksiban megtalálnám a paraméreteket, hogy melyik kábelnek mennyinek kellene lennie.
Ezeket mértem
Trafó és elosztófedél közt: 13.04kohm, 1. henger: 8.45kohm, 2. henger: 7.27kohm, 3. henger: 5.95kohm, 4. henger: 5.38kohm.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6162 Dátum: 2012.02.26 18:23:23 »
sziasztok,

Tegnap megmértem a gyújtókábelek ellenállását. Tudnátok segíteni, hogy mennyi a gyári előírási érték, hogy milyennek kell lennie?
A kábelek hosszát még nem mértem meg, de majd azt is megmérem, és akkor aránypárral számolva ha eltérést találok a kábelek között, akkor a kábel kuka?

Jó lenne ha a neten valamilyen doksiban megtalálnám a paraméreteket, hogy melyik kábelnek mennyinek kellene lennie.
Ezeket mértem
Trafó és elosztófedél közt: 13.04kohm, 1. henger: 8.45kohm, 2. henger: 7.27kohm, 3. henger: 5.95kohm, 4. henger: 5.38kohm.

Szia! Nekem van egy angol nyelvű service manualom... ha az segít.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6163 Dátum: 2012.02.26 19:04:26 »
Annyiban szerencsés vagyok, hogy nagyon gondos volt az előző tulaj, és mindent dokumentált az autóról... mindent, még a számlákat és blokkokat is megőrizte. holnap fel is túrom a kupacot, hogy mikor lett gyertya cserélve...
Még annyi, nem tudom van- e jelentősége ,  de általában próbálom kímélni a motort (tisztelem a korát :flowers:) és nem nyúzom ezért mindig alcsony fordulatszámon tartom, és hallottam iolyat hogy néha néha célszerű egy kicsit meghajtani. Nem tudom hogy ennek mennyi a valóság alapja, illetve hogy van-e  köze a tapasztalt jelenséghez de azért megemlítem...

Én anno vettem a toyotánál valami üzemanyagrendszer tisztítót, beleöntöttem egy bő fél tank benyába és lementem vele balcsira majd vissza. Az elején jött valami redva, gondolom tisztult, aztán már nem :) Ártani nem árt ha egy kicsit meghajtod néha és nem csak 2000 fordulatig pörög állandóan. A fogyasztás is le fog csökkenni egy kicsivel, ha kitisztul...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6164 Dátum: 2012.02.26 20:39:10 »
Szia! Nekem van egy angol nyelvű service manualom... ha az segít.
szia! Jöhet, köszi. Remélem tartalmazza. ;)