Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750201 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5415 Dátum: 2011.05.12 20:29:36 »
Sziasztok!

Ave1-nél gondom van az ABS-szel. Úgy érzem, hogy túl hamar kapcsol be, így nagyon gyengének érzem a fékeket. Új tárcsák és pofák vannak, de így sem érzem hatásosnak.
Volt valaki, akinek hasonló problémája volt ezzel?

Üdv!
Ha hamar kapcsol be, az gumihiba, így jelzi az elektronika a gondatlanságot.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5416 Dátum: 2011.05.13 00:49:01 »
Béla, nálad van az igazság  :yes: ...

Ma voltam Kaposváron a Kotonál. Kiolvasták a hibakódot. Kiderült, hogy ez már a második - tárolt egy régit is az ECU, még az előző tulaj idejéből! Mindkettő ugyanaz: lambdaszonda vagy katalizátor.

Megkonzultáltuk a dolgot a szerelőkkel - arra jutottunk, hogy mivel ha katalizátor-hiba lenne, kizárt, hogy így ment volna a kocsi több mint 50 ezer km-t egyéb hibajelenség nélkül - így csak a lambdaszonda lehet. De minden bizonnyal az sem rossz, csak túl óvatosan vezetjük a kocsit, és emiatt elkoszolódik benne időnként ez-az  ::) ... Szerintük egyértelműen erre utal az is, hogy ha nagynéha mégis kipörgetem 5000-ig vagy afölé, akkor váltáskor nagy koromfelhőt böffent ki magából a kocsi. El is küldtek, hogy a 61-esen kergessem meg egy kicsit, és figyeljem meg, mi történik - hát persze ugyanaz történt. Kettesben 6000 - gáz el, kuplung ki - szép nagy fekete felhő a kocsi mögött  :whistling:

Ugyanazt mondták, amit Béla is: hogy néha tekerjük meg egy kicsit. Lásson legalább pár hetente legalább 4000 körüli fordulatokat, legalább néhány percig. Szerintük ennyi elég a hibátlan működéshez (persze az egyéb szükséges dolgok, mint jó gyertya, olaj stb. mellett).

Az injektor-tisztítókat NEM javasolták, mondván: ha nem használtunk ilyet a kocsi újkorától kezdve rendszeresen (márpedig nem használtunk), akkor leoldhat innen-onnan olyan szennyeződéseket, amelyek aztán kárt tehetnek pl. a nagynyomású benzinpumpában és/vagy magukban az injektorokban  :otlet: :excl: ... Szerintük ez csak ezekre a D-4 motorokra nézve igaz - de ezekre nézve mindenképpen.

A művelet egész pontosan 0 Ft-ba került, áfával együtt  :clap: :hug: ... Plusz kaptam egy ajándék üdcsit  :yes:

Utána útba ejtettem Dombóvárt is - a teljes Pécs-Kaposvár-Dombóvár-Pécs úton, jellemzően 110-es utazók mellett, 7.0-ás átlagfogyasztás jött ki  :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.13 08:27:37 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5417 Dátum: 2011.05.13 08:09:36 »
Ez bizony lájk! Főként a mai világban ritka korrektségért! :clap:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5418 Dátum: 2011.05.13 08:32:31 »
Ismételten meggyőztődtem róla, hogy érdemes oda járnom  :yes: ... Az is példamutató egyébként, ahogy maguk a szerelők viselkednek az emberrel. Pedig sok helyen már amiatt is alapban csúnyán néznek rád, ha egyáltalán beteszed a lábad a műhelybe, "zavarni" őket. De itt nem  :) ... Itt odajönnek, kedvesen, mosolyogva üdvözölnek, figyelmesen, szakszerűen elmagyarázzák a dolgokat stb.

De nem csak ők - mindenki más is (munkafelvétel stb) kedves, udvarias, kompetens.

Ja, egy külső mosás 1500 Ft náluk, egy belső takarítás 1200 Ft - ahhoz képest, hogy ez egy márkaszervíz, igencsak baráti árak!

Észrevették az ablakmosó-tartály elrepedt kupakját is - nem volt raktáron, de megrendelték, és elküldik postán  :yes:

Talán érdemes megjegyezni, hogy mindennek nem az a magyarázata, hogy alig van ügyfelük... Épp ellenkezőleg. Nyüzsgött a hely rendesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5419 Dátum: 2011.05.13 09:10:47 »
Köszi, de nem értem. A gumi fél éves, szinte semmi kopás. Lehet, hogy a gumi mérete tér el valamelyest és az megzavarja az ABS-t? Vagy csak magában szar a Kleber gumi?



Sziasztok!

Ave1-nél gondom van az ABS-szel. Úgy érzem, hogy túl hamar kapcsol be, így nagyon gyengének érzem a fékeket. Új tárcsák és pofák vannak, de így sem érzem hatásosnak.
Volt valaki, akinek hasonló problémája volt ezzel?

Üdv!
Ha hamar kapcsol be, az gumihiba, így jelzi az elektronika a gondatlanságot.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5420 Dátum: 2011.05.13 10:07:24 »
Tegnap sikeresen átment a műszakin az Avensis, kaptam 2 szép zöld plakettet a rendszámra, és most 2 évig nyugi van.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5421 Dátum: 2011.05.13 10:55:10 »
Köszi, de nem értem. A gumi fél éves, szinte semmi kopás. Lehet, hogy a gumi mérete tér el valamelyest és az megzavarja az ABS-t? Vagy csak magában szar a Kleber gumi?
Ave1-nél gondom van az ABS-szel. Úgy érzem, hogy túl hamar kapcsol be, így nagyon gyengének érzem a fékeket. Új tárcsák és pofák vannak, de így sem érzem hatásosnak.
Volt valaki, akinek hasonló problémája volt ezzel?
Ha hamar kapcsol be, az gumihiba, így jelzi az elektronika a gondatlanságot.
Biztos vagy benne, hogy ténylegesen hosszabb a fékutad a kelleténél? Az érzés becsaphatja az embert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5422 Dátum: 2011.05.13 10:55:43 »
Tegnap sikeresen átment a műszakin az Avensis, kaptam 2 szép zöld plakettet a rendszámra, és most 2 évig nyugi van.  :D
A miénkre meg bezzeg ráb...ták a kéket  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5423 Dátum: 2011.05.13 11:42:49 »
Idézet
Biztos vagy benne, hogy ténylegesen hosszabb a fékutad a kelleténél? Az érzés becsaphatja az embert.

Nem teljesen vagyok biztos, de egy peugeot 407-et hajtottam eddig, és ahhoz képest meglepően ijesztő helyzetekbe kerülök, amikor úgy érzem, alig tudok megállni. Pedig azon is 195-ös szélességű gumik voltak, mint az aveI-en, és szintén 4 tárcsafék.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.13 12:27:54 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5424 Dátum: 2011.05.13 12:29:14 »
A 407-es azért korszerűbb autó, erősebb fékekkel... Ezt, hogy ténylegesen rendben vannak-e a fékjeid, célszerű lenne ellenőriztetni egy fékpadon. Sok Toyota márkaszervízben is van ilyen - vagy a műszaki vizsgaállomásokon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5425 Dátum: 2011.05.13 13:05:44 »
Béla, nálad van az igazság  :yes: ...

Ma voltam Kaposváron a Kotonál. Kiolvasták a hibakódot. Kiderült, hogy ez már a második - tárolt egy régit is az ECU, még az előző tulaj idejéből! Mindkettő ugyanaz: lambdaszonda vagy katalizátor.

Megkonzultáltuk a dolgot a szerelőkkel - arra jutottunk, hogy mivel ha katalizátor-hiba lenne, kizárt, hogy így ment volna a kocsi több mint 50 ezer km-t egyéb hibajelenség nélkül - így csak a lambdaszonda lehet. De minden bizonnyal az sem rossz, csak túl óvatosan vezetjük a kocsit, és emiatt elkoszolódik benne időnként ez-az  ::) ... Szerintük egyértelműen erre utal az is, hogy ha nagynéha mégis kipörgetem 5000-ig vagy afölé, akkor váltáskor nagy koromfelhőt böffent ki magából a kocsi. El is küldtek, hogy a 61-esen kergessem meg egy kicsit, és figyeljem meg, mi történik - hát persze ugyanaz történt. Kettesben 6000 - gáz el, kuplung ki - szép nagy fekete felhő a kocsi mögött  :whistling:

Ugyanazt mondták, amit Béla is: hogy néha tekerjük meg egy kicsit. Lásson legalább pár hetente legalább 4000 körüli fordulatokat, legalább néhány percig. Szerintük ennyi elég a hibátlan működéshez (persze az egyéb szükséges dolgok, mint jó gyertya, olaj stb. mellett).

Az injektor-tisztítókat NEM javasolták, mondván: ha nem használtunk ilyet a kocsi újkorától kezdve rendszeresen (márpedig nem használtunk), akkor leoldhat innen-onnan olyan szennyeződéseket, amelyek aztán kárt tehetnek pl. a nagynyomású benzinpumpában és/vagy magukban az injektorokban  :otlet: :excl: ... Szerintük ez csak ezekre a D-4 motorokra nézve igaz - de ezekre nézve mindenképpen.

A művelet egész pontosan 0 Ft-ba került, áfával együtt  :clap: :hug: ... Plusz kaptam egy ajándék üdcsit  :yes:

Utána útba ejtettem Dombóvárt is - a teljes Pécs-Kaposvár-Dombóvár-Pécs úton, jellemzően 110-es utazók mellett, 7.0-ás átlagfogyasztás jött ki  :)

A Nagykanizsai Koto is totál ugyanez. Bemegyek, már jön a munkafelvevő beszélgetni, amíg várni kell adnak innivaló, az egyik értékesítő mindig jön beszélgetni, vagy a recepciós csaj, aztán a szerelő is mosolyogva jön oda, megkérdi mi a baj, megcsinálja, odajön elmondja, hogy ez meg az a gond. Teljesen más, mint bármelyik másik szerviz amibe eddig jártam.

Az mondjuk érdekes, hogy nekem meg kifejezetten ajánlotta a tisztítót a szerelő és a szerviz felvevő is, bár nálam hallható volt az egyenetlen égés hangja. Jelenleg odáig sikerült letornászni, hogy a menetzaj 90 körül már elnyomja. Szóval úgy néz ki alakul a dolog, de persze azért hétvégén is mutatok a fordulatszámmérőnek egy 5000-es számot, hogy jól érezze magát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5426 Dátum: 2011.05.13 13:18:04 »
Amúgy kissé mellbevágott az infó, hogy ebben az autóban NÉGY lambdaszonda van  :eek: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5427 Dátum: 2011.05.13 13:18:46 »
Amúgy kissé mellbevágott az infó, hogy ebben az autóban NÉGY lambdaszonda van  :eek: ...

3 katalizátorhoz kell valami

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5428 Dátum: 2011.05.13 13:34:41 »
3 katalizátor  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5429 Dátum: 2011.05.13 15:46:36 »
igen 3 katalizátor van az 1AZ-FSE motorokban, ezért kerül olyan sokba a katalizátor csere.