Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750525 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5340 Dátum: 2011.04.18 23:25:15 »
Az nem vitás, hogy a turbódízelt élvezetesebb vezetni, csak hát ha valaki nem újonnan veszi, akkor nagy a rizikó. Dízelből arányaiban sokkal több leharcoltat árulnak, mint benzinesből. Ráadásul - amint írod is, elővigyázatosságból nem árt prémium dízelt tenni bele. Az meg nem olcsó.
Viszont a városi 10 feletti fogyi az sok, akkor a lábaddal lehet valami, vagy mindig dugón kell átmenned. Nekem még 9 felett sosem fogyasztott az Avensis.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5341 Dátum: 2011.04.19 07:21:19 »
Az nem vitás, hogy a turbódízelt élvezetesebb vezetni, csak hát ha valaki nem újonnan veszi, akkor nagy a rizikó. Dízelből arányaiban sokkal több leharcoltat árulnak, mint benzinesből. Ráadásul - amint írod is, elővigyázatosságból nem árt prémium dízelt tenni bele. Az meg nem olcsó.
Viszont a városi 10 feletti fogyi az sok, akkor a lábaddal lehet valami, vagy mindig dugón kell átmenned. Nekem még 9 felett sosem fogyasztott az Avensis.
főnököm megvette a felesége által levetett céges IS220-t. Munkába járáshoz (pest, reggel, dugó) 10.5 a fogyasztása. az araszolás a dízelnek sem fekszik, én meg aztán pláne regélhetnék 10-12 km/h-s átlagokról, ahol bármilyen motor zabálni kezd...

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5342 Dátum: 2011.04.19 08:13:06 »
Lehet. Én 10,5 -es fogyasztást soha nem tudtam városban elérni a legnagyobb hidegben és dugóban sem. Ilyen fogyasztást 200 km/h körül szoktam produkálni. :)

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5343 Dátum: 2011.04.19 12:57:33 »
főnököm megvette a felesége által levetett céges IS220-t. Munkába járáshoz (pest, reggel, dugó) 10.5 a fogyasztása. az araszolás a dízelnek sem fekszik, én meg aztán pláne regélhetnék 10-12 km/h-s átlagokról, ahol bármilyen motor zabálni kezd...
Eddig soha sem számoltam fogyasztást, bele is nyugodtam a 8,5-be... De mivel lassan egy hónapja két autót tankolok saját zsebből, elkezdtem írni a költségeket, fogyasztásokat...
Kicsit sokkolt, hogy a fedcomp által írt 8,2-8,5-ös átlag erős kamu. Három tankoláson vagyok túl a hónapban és az átlag 7,45... (7,6; 7,5; 7,25) Ez kb. 50% pálya (150 tempomat) 50% pedig munkába járás a dugóban. Nem rossz ez a D-Cat-től.... szvsz az az IS sem fogyaszt annyit, csak azt írja.

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5344 Dátum: 2011.04.19 13:57:50 »
Van egy nagy problémám; 2.0 benzines automata avensisem motorjából csörgő hangok jönnek a beindítás pillanatában ill rendszertelen csörgések, nagyobb gázadáskor, gáz visszaengedéskor, vagy akár fix 90 es tempónál,   mintha laza lenne a vezérmű lánc, de le lett véve a szelepfedél, és nem laza a lánc, már ami onnan látszódott.. Amikor feltöltöttem az olajat a max szintig akkor van amikor teljesen elhalkul, de van amikor ugyanúgy csinálj mint előtte. Van valakinek valami tippje, hogy mi lehet ez?  :eek:
Hát tényleg lehet vezérműlánc; annak a feszességét elvileg olajnyomás által működtetett szerkezet állítja automatikusan - lehet, hogy ezzel van a gond. De elképzelhető az is, hogy a VVTi (szelep-állító) rendszer hibásodott meg. Akárhogy is: ezt sürgősen nézesd meg, szerintem márkaszervízben (pl. a kaposváriban vagy a kiskőrösiben) - mert nagyon súlyosan károsodhat a motorod :excl:

Holnap viszem is Kaposvárra..
Nem tudom mennyibe kerülhet egy hidraulikus láncfeszítő, állítólag nincs utángyártva..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5345 Dátum: 2011.04.19 15:17:19 »
Kedves Fnz kolléga! Én mint egy  5-éves D-cat tulajdonos azt tanácsolom ülj be az autóba és menj vele egy kört. Utána ülj be egy benzinesbe és szerintem magad is tudod a választ.Lehet itt köpködni egy dízelre meg felsorolni az összes lehetséges hibát.Én úgy gondolom ilyen nyomatékkal minimális fordulaton szép csendben élmény az autózás. Te már váltod a következő fokozatot mikor a benzines kollégáknak még el sem kezd húzni az autójuk és utána hallgatják a fordulat hangot állandóan.Benzines Ave-m is volt.Városban nem tudtam 10 alá vinni a fogyasztását. Sőt ha komolyabban rugdosod megeszi a 12 is. Most,hogy melegebb van 8 literrel járok a városban úgy,hogy azért néha oda pörrentek neki.Nézve itt benzines kollégák fogyasztási adatait felbuzdulva hétvégén 90-es tempóval 6.-ban 1500-as fordulattal autóztam BP.-Kalocsa_Bp.  51-es úton több településen keresztül. 5.1 liter lett a vége 1500 kg-val 400 NM 177 LE. A dizelnél arra figyelj : mindig csúcs olaj+szűrők és mindig prémium üzemanyag.Hibásodás becsúszhat itt is a benzinesnél is.
Tény: a dízelnél több a hibaforrás, és sajnos statisztikailag gyakoribb a meghibásodás. Legalábbis a 2.2 dízel esetében mindenképpen.

Arról persze nem a dízelek tehetnek, hogy a nálunk árult állomány nagy része visszatekert számlálós külföldi zsákbamacsek - de ez nem változtat a tényen, hogy jelenleg Magyarországon használt dízel Avensist venni sokkal rizikósabb, mint benzinest.

Amúgy én vezethetőség, motor-karakterisztika alapján mindenképp dízelpárti vagyok... De!!! Nekünk egy 2.0 benzinesünk van. Dízelhez képest jóval kevésbé húz, de azért abszolút skálán nézve, ezzel is kellemesen elautózgathatsz akár úgy is, hogy 2000-nél már javában kapcsolsz fölfelé. Ad 1. Ad 2: NEM hallgatsz benne semmiféle fordulat-hangot  :) ... Alapjáraton & kis (városi) tempónál még csendesebb is, mint a dízel; országúton & autópályán kb. egálban vannak.

Fogyasztás: ezzel a 90-es krúzolással pont nem jó példát hoztál fel ;) ... A leírt szituációban a benzines is elment volna 6 literrel. Pont országúton, nyugiban vezetve van a legkisebb különbség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5346 Dátum: 2011.04.19 18:00:14 »

Holnap viszem is Kaposvárra..
Nem tudom mennyibe kerülhet egy hidraulikus láncfeszítő, állítólag nincs utángyártva..
A diagnózist, kérlek, tedd közzé!
(Mikori az autó, milyen motoros (1AZ-FSE 108kW)?)
Esetleg, alkatrésszel, tudok segíteni, 108-as esetén. :szemez:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5347 Dátum: 2011.04.19 20:51:52 »
No, ma volt fater kanizsán a koto-ban az autóval.

Tünetek:
-enyhe gyorsításnál dízelhang kb 2500 fordulatig, utána minden oké, 90-es fix tempónál hallani a legjobban, ahogy rálépek a gázra nincs hang, ha elveszem nincs hang, csak meleg motornál hallani
-meleg indításnál az alapjárat néha hajlamos 600 alá esni, persze fulladás közelébe kerül az autó és rögtön meg is emeli 650-re kb
-reggeli indításnál elindul, alapjárat 7-800, majdnem lefullad és 1 másodperc tétlenség után hopp felugrik 1500-ra

Erre a kanizsai koto reakciója (kinyomtatva leírtam a hibákat, tehát megkapták az arcukba mindezt) tisztítottak egy egr szelepet és adtak egy injektor tisztítót, a csörgő hangról fogalmuk sincs. Kezdem unni ezt az autót, sokkal több baj van vele, mint a carinával, pedig abban 240ezer volt és nem tudtam az előéletét, ebben van 98ezer és végig vezetett szervízkönyves. Úgy érzem ez volt az utolsó toyotám, ha már egy márkaszervízben se tudják megmondani, hogy mi az a csörgő hang és annyira impotens hülye bar.ok, hogy még egy nyamvadt motordiagnosztikát se képesek megcsinálni, hogy na talán akkor kiderül mi lehet, akkor nincs mit hozzáfűznöm. Abszolút nem ezt vártam egy előzetesen leellenőrzött avensistől, olvashattátok, hogy mit szívtam(szívok) a jobb első fékkel, most meg még ez is és ráadásul a szervíz is hülyékből áll. 2002es 2.0 D4 Avensis Liftback Sol eladó!
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.19 20:53:34 írta diegho »

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5348 Dátum: 2011.04.19 21:06:57 »

Holnap viszem is Kaposvárra..
Nem tudom mennyibe kerülhet egy hidraulikus láncfeszítő, állítólag nincs utángyártva..
A diagnózist, kérlek, tedd közzé!
(Mikori az autó, milyen motoros (1AZ-FSE 108kW)?)
Esetleg, alkatrésszel, tudok segíteni, 108-as esetén. :szemez:

2003 2.0 exe 1AZ-FSE aut.
Előre is köszi ha tudsz segíteni majd az alkatrészben.
Bár nem tudom jelentősebb megbontás nélkül mit tudnak mondani.
DE nekem van még egy olyan feltevésem, hogy mivel rendszertelenül csinálja (ez biztos nem csapágyhang) lehet nem megfelelő az olajnyomás, amit nem tudom hogy tudnak e mérni.? Mivel a hidraulikus feszítőhöz is kell gondolom néhány (?) bar nyomás, lehet nem feszít rendesen, 180 ezer km-nél nem biztos hogy ilyen problémáknak kéne lenni, lehet az olajkartelben az olajkosár koszos..

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5349 Dátum: 2011.04.19 21:34:33 »
No, ma volt fater kanizsán a koto-ban az autóval.

Tünetek:
-enyhe gyorsításnál dízelhang kb 2500 fordulatig, utána minden oké, 90-es fix tempónál hallani a legjobban, ahogy rálépek a gázra nincs hang, ha elveszem nincs hang, csak meleg motornál hallani
-meleg indításnál az alapjárat néha hajlamos 600 alá esni, persze fulladás közelébe kerül az autó és rögtön meg is emeli 650-re kb
-reggeli indításnál elindul, alapjárat 7-800, majdnem lefullad és 1 másodperc tétlenség után hopp felugrik 1500-ra

 2002es 2.0 D4 Avensis Liftback Sol eladó!
Már többször válaszoltam neked a problémákra!
Én és a haverom is így vélekedtünk, hogy még egyszer Tojó nem kellene! Neki előtte volt 1.8 Avensise LB, megbízhatóan. Előtte Carina E is és abban 250000km után csak szelepszár szimeringeket kellett cserélni. A mostani Avansisában 75000km van, az enyémben 210000km, és az övé gányabbúl nézet ki, mikor szétbontottuk az injektor rendszert.
Saját magunknak sikerült megjavítani a hibákat, amik márkaszervízben anyagárban kerültek volna csak nettó 600000,-Ft-ba. De te laikus vagy a motorhoz, mi meg már tapasztaltuk és javítottuk a motor hibáinkat.

Mennyit kérsz a vasért?
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5350 Dátum: 2011.04.19 21:49:50 »
Ilyen hibák az enyémmel sem voltam.. pedig abban közel 200ezer volt.... szerintem téged anno verhettek át amikor vetted... miért nem keresel valami szakit aki hajlandó vele elpöcsölni? márkaszervizbe akkor vinném ha kell a pecsét... a te esetedben már inkább leszrnám a pecsétet, inkább működjön rendesen..

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5351 Dátum: 2011.04.19 23:31:06 »
azt nem hinném hogy átverték a fejem, mert misi segítségével lett leinformálva az autó. fogalmam sincs kivel nézessem meg és mi ez a hulye hang. inkább eladom és veszek valami régi elpusztíthatatlan vasat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5352 Dátum: 2011.04.19 23:44:59 »
Nincs elpusztíthatatlan...
music     

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5353 Dátum: 2011.04.20 09:16:37 »
úgy értettem, hogy ha a kötelező dolgokat megkapja, akkor kivisz a világból. az ilyen autók szerintem a régi szívódízelek és a 8 szelepes 90-es évek elejei, 80-as évek végi benzines motorok 1 millió elektronika nélkül. (persze a legjobb egy régi V8 lenne, de nem áll szándékomban benzinkutat venni)

Szóval akkor a leírt tünetek alapján mi az autóm baja? Injektort kéne pucolni? Fogalmam sincs kivel fogom csináltatni, de aki haverom limitált példányszámos turbós renault fogalmamsincs milyen típusú 4x4-es autóját összerakta az valószínűleg ezt is össze tudja.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5354 Dátum: 2011.04.20 15:04:36 »
Szerintem a leírt hibajelenségek nem egy okra vezethetők vissza. Nekem is néha leejti az alapjáratot 600-ra, vagy még lejjebb, ez a fojtószelep tisztításával orvosolható, de viszonylag hamar újra visszaáll ez az állapot (kb. 3-4 hónap).
A csörgő hangot nem tudom, de az nem hangzik jól.
music