Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750501 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5265 Dátum: 2011.04.02 22:38:27 »
Két más téma...
1. Kormány-nyöszörgés
A kormány tekergetése közben sok autóban hallani halk nyiszorgást - kenés hiánya - a kiszáradt gumi és a fém találkozásánál hallani ezt. Megtaláltam a nyikorgás helyét, és elhallgattattam. :)
Azt hittem, az utastérből hallom, de nem! Közvetlenül ahogy a rudazat átmegy a tűzfalon, van egy gumiágy amiben a gömbcsuklót rögzítették. Ez a gumiágy száradt ki az évek során.
Megfújkáltam WD40-nel és szinte néma csöndben lehet forgatni a kormánykereket, nincs nyiszorgás. Hurrá.

2. Kuplungpedál rugó nyikorgása
A kuplungpedál taposása közben nyikorgott egy rugó - ez viszont az utastérben van. A kuplungpedált visszahúzza egy rugó, ami kiszáradt és ez nyekergett. Megfújkáltam ezt is WD40-nel és elhallgatott.

Most ezeket a nyikorgásokat száműztem egy időre a kocsiból végre :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5266 Dátum: 2011.04.02 22:39:42 »
Szoval aki akarja viheti
sorolom

tarcsa 260 as atmeroju
a dob 22.5 korul
A dobnak a belső átmérőjét mérd le, ott azt szokás mérni. köszi.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5267 Dátum: 2011.04.03 01:27:20 »
Két más téma...
1. Kormány-nyöszörgés
Megfújkáltam WD40-nel és szinte néma csöndben lehet forgatni a kormánykereket, nincs nyiszorgás. Hurrá.

2. Kuplungpedál rugó nyikorgása
Megfújkáltam ezt is WD40-nel és elhallgatott.

Valamint jutányos áron WD40 csodatétel ugyanitt rendelhető!  :D :devil: :D
(Malitia, nihil aliud!(Kajánság és semmi más! :D))
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5268 Dátum: 2011.04.03 11:32:15 »
Szoval aki akarja viheti
sorolom

tarcsa 260 as atmeroju
a dob 22.5 korul
A dobnak a belső átmérőjét mérd le, ott azt szokás mérni. köszi.

tudom ott mertem :) autoszerelo voltam , de ezt most nagyjabol irom fejbol mert papir az nem volt nalam

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5269 Dátum: 2011.04.03 13:42:14 »
Nem bántásból akartam mondani félre ne értsd! Mivel a múlt héten cseréltem a tárcsát és szabályoztuk a dobot tudom hogy a maximum átmérő 229.6mm (bele van ütve két helyen is), úgyhogy az a 22.5 nem jó méret, rosszul emlékszel valamire...  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.03 13:49:52 írta kleingy »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5270 Dátum: 2011.04.03 22:52:22 »
Nem bántásból akartam mondani félre ne értsd! Mivel a múlt héten cseréltem a tárcsát és szabályoztuk a dobot tudom hogy a maximum átmérő 229.6mm (bele van ütve két helyen is), úgyhogy az a 22.5 nem jó méret, rosszul emlékszel valamire...  :hmmmm:

nezd ha jol ertem akkor 4 mm-en van kulonbseg :) meroszalagnal gondolom belefer :D
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5271 Dátum: 2011.04.04 09:56:51 »
Sziasztok!

A hétvégén egy keréktőcsavaromat letörte a gumis (Ave II. 1.6). Bementem a szekszárdi Toyotába ahol azt mondták hogy ez rövid időn belül a 2. Járt már itt igy valaki? Bár meggyőződésem, hogy a gumis bénázott, de azt mondta már rossz volt a csavar. Mivel felrakás közben mindjárt a menet elején megszorult az anya, így szerintem egyszerűen csak figyelmetlen volt és félrekapatta az anyát majd a légkulccsal jól megtépte. Mikor észerevette hogy gáz van akkor elkezdte szidni a csavart hogy valaki már tönkretette és most ezért nem megy rá. Próbálta keresztkulccsal visszatekerni, de nem jött hanem letört. Igazából az érdekelne, hogy mire számíthatok? Nagy meló ezt kicserélni?

Köszi:
BB

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5272 Dátum: 2011.04.04 10:44:05 »
Sziasztok!

A hétvégén egy keréktőcsavaromat letörte a gumis (Ave II. 1.6). Bementem a szekszárdi Toyotába ahol azt mondták hogy ez rövid időn belül a 2. Járt már itt igy valaki? Bár meggyőződésem, hogy a gumis bénázott, de azt mondta már rossz volt a csavar. Mivel felrakás közben mindjárt a menet elején megszorult az anya, így szerintem egyszerűen csak figyelmetlen volt és félrekapatta az anyát majd a légkulccsal jól megtépte. Mikor észerevette hogy gáz van akkor elkezdte szidni a csavart hogy valaki már tönkretette és most ezért nem megy rá. Próbálta keresztkulccsal visszatekerni, de nem jött hanem letört. Igazából az érdekelne, hogy mire számíthatok? Nagy meló ezt kicserélni?

Köszi:
BB

Igy latatlanban azt mondom kerekagy le es sajtologeppel kinyomatjak, de lehet hogy kalapaccsal kiverik. A csavar gondolom bordazott azon a reszen ahol  a kerekagyban feszkel igy nem konnyu kiszedni. Elkepzelheto ha nincs sajtolo gep akkor melegiteni fogjak. De ez csak talalgatas.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5273 Dátum: 2011.04.04 15:21:29 »
egy off Kia Rióval jártunk igy, egy gumis jól megtépett két darab kerékcsavart a jobb első keréken, és a tőcsavar eltört, úgy tudtuk csak levenni.
Levettük a féktárcsát meg mögötte a kerékagyat, és a tőcsavarokat simán kalapáccsal kiütöttük belőle, az nem vészes. Vettünk egy garnitúra (4 db) tőcsavart a jobb első kerékhez, és azóta is jól szuperálnak.

Hogy esetedben egyszerűbb vagy bonyolultabb lesz a helyzet, nem tudom, de támpontnak úgy vélem jó lesz, amit irtam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.04 15:56:26 írta kleingy »

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5274 Dátum: 2011.04.04 18:27:42 »
Van egy olyan furcsa hibája a gépnek, hogy jó időben (10 fok fölött) a vízhőfokmérő tökéletesen működik, hidegben viszont meg sem mozdul.Ha megkocogtatom a műszer tetejét, felmegy a helyes szintre.Eddig azt hittem, hogy hülyeség, de nem.Tavaly nyáron, és ősszel semmi baja nem volt.Télen nem mutatott semmit, hát elvittem a műszercsoportot egy autóvillamosságiho.Azt mondta, semmi baja, máshol van a bibi.Aztán bejött a jó idő, és láss csodát, ismét jól működik.Bitos, hogy nem termosztát, mert felmegy a helyes értékre, ha megkocogtatom az üveget.Mi lehet?
99' Avensis 1.6 4A-FE

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5275 Dátum: 2011.04.04 18:31:58 »
lehet, hogy a hidegben szorul...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5276 Dátum: 2011.04.04 18:49:43 »
Lengőtekercs meghibásodása? vegyél bele egy bontott órát és cseréld vagy cseréltesd ki.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5277 Dátum: 2011.04.04 22:32:17 »
Sziasztok!

A hétvégén egy keréktőcsavaromat letörte a gumis (Ave II. 1.6). Bementem a szekszárdi Toyotába ahol azt mondták hogy ez rövid időn belül a 2. Járt már itt igy valaki? Bár meggyőződésem, hogy a gumis bénázott, de azt mondta már rossz volt a csavar. Mivel felrakás közben mindjárt a menet elején megszorult az anya, így szerintem egyszerűen csak figyelmetlen volt és félrekapatta az anyát majd a légkulccsal jól megtépte. Mikor észerevette hogy gáz van akkor elkezdte szidni a csavart hogy valaki már tönkretette és most ezért nem megy rá. Próbálta keresztkulccsal visszatekerni, de nem jött hanem letört. Igazából az érdekelne, hogy mire számíthatok? Nagy meló ezt kicserélni?

Köszi:
BB
Velem is történt ilyen a télen. A téligumi felrakásakor  a gumis jól megtépte a csavarokat a légkulccsal, azok megnyúltak és a vizsgáztatásra felkészítéskor már nem lehetett leszedni az anyákat. A húsz csavarból és anyából tizenkettőt kellett cserélni (és a többi sem jár olyan könnyen mint az újak, így jobb lett volna azokat is cserélni), nem zárt anyákkal, 25k volt anyag és munkadíj márkaszervizben.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5278 Dátum: 2011.04.05 07:35:53 »
Ha ugyanezt gumisnál veszed, megkapod a kerékanyákat 300-500Ft/db áron.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5279 Dátum: 2011.04.05 08:25:38 »
Lengőtekercs meghibásodása? vegyél bele egy bontott órát és cseréld vagy cseréltesd ki.
Hát nem tudom, ez lenne a végső megoldás.Azért az is belekerül pár ezerbe, és nem biztos, hogy megoldódik.Jó lenne kölcsönbe kapni egyet, de erre vajmi kevés az esély...:)
99' Avensis 1.6 4A-FE