Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750823 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5055 Dátum: 2011.02.25 21:17:32 »
3, A higany kérdés. Az izzóból kipárolgó higany 'oldatba' tudja vinni a foncsor anyagát, ami okozhatna ilyen problémát. A helyzet az hogy az általam  használt izzók (Hella D2S, egyébként GE magyar gyártmány) kifejezetten higanymentesként szerepelnek! A gyári Philips izzók esetén a vakulás megtörtént, de ezeknél nincs tapasztalatom/információm a higanytartalomról.
Agyaltunk itt a D4S izzókról, elvileg berakhatóak és garantáltan higanymentesek (nem értek a dologhoz, de állítólag más a gyártási technológia) viszont nem ajánlják azokhoz a típusokhoz ahol a kiégett izzóra figyelmeztető rendszer van.
Akkor mégiscsak itt lesz a kutya elásva  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5056 Dátum: 2011.02.25 21:39:43 »
3, A higany kérdés. Az izzóból kipárolgó higany 'oldatba' tudja vinni a foncsor anyagát, ami okozhatna ilyen problémát. A helyzet az hogy az általam  használt izzók (Hella D2S, egyébként GE magyar gyártmány) kifejezetten higanymentesként szerepelnek! A gyári Philips izzók esetén a vakulás megtörtént, de ezeknél nincs tapasztalatom/információm a higanytartalomról.
Agyaltunk itt a D4S izzókról, elvileg berakhatóak és garantáltan higanymentesek (nem értek a dologhoz, de állítólag más a gyártási technológia) viszont nem ajánlják azokhoz a típusokhoz ahol a kiégett izzóra figyelmeztető rendszer van.
Akkor mégiscsak itt lesz a kutya elásva  :hmmmm:
Csak az a gond, hogy szinte csak mi Toyotások vagyunk érintettek!
Avensis lámpát hetente kettőt visznek javítani, minden más típust összesen egyet-kettőt havonta. :surrender:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5057 Dátum: 2011.02.25 22:05:33 »
És mi lehet ebből a következtetés?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5058 Dátum: 2011.02.25 22:20:34 »
Gyenge anyagminőség?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5059 Dátum: 2011.02.25 22:28:11 »
És mi lehet ebből a következtetés?
Talán az hogy esetleg a gyári gőzölési eljárás és/vagy az alaptest előkészítési technológiája volt a hibás (ebben az esetben a felújított lámpák nem vakulnak meg ismét) de akkor a Valeo és Koito lámpák miért nem vakulnak meg más típusokon.
Vagy valóban hazugság a D2S higanymentessége és meg kell próbálni D4S-re váltani.
Igazából nem tudok okos lenni. :no:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5060 Dátum: 2011.02.25 22:38:09 »
Talán az hogy esetleg a gyári gőzölési eljárás és/vagy az alaptest előkészítési technológiája volt a hibás (ebben az esetben a felújított lámpák nem vakulnak meg ismét) de akkor a Valeo és Koito lámpák miért nem vakulnak meg más típusokon.
Bingo... ezt nem értem én sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5061 Dátum: 2011.02.25 23:01:41 »
Talán az hogy esetleg a gyári gőzölési eljárás és/vagy az alaptest előkészítési technológiája volt a hibás (ebben az esetben a felújított lámpák nem vakulnak meg ismét) de akkor a Valeo és Koito lámpák miért nem vakulnak meg más típusokon.
Bingo... ezt nem értem én sem.

Én pont fordítva okoskodok...
Rengeteg autóban van D2-es xenonizzó, mégsem jár így a fényszórójuk. Sőt. Továbbmegyek. Mindenféle ócska utólagos xenonégőtől sem vakul meg a halogénre tervezett lámpatest sem. Úgyhogy hiába tud jó minőségü lámpát csinálni a Koito, az Ave lámpák nem sikerültek... Minden Ave lámpa Koito, nem? Valeo nincs. Vagy rosszúl tudnám?
Xanyi

totyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #5062 Dátum: 2011.02.26 02:17:03 »
2005 juniusi Toyota Avensis D4D-m van. Már pár ezer kilométernél nyikorgott a kuplung pedál, ezt szakszervizben olajozgatták meg még nem tudom mit, de a nyikorgás nem szűnt meg, sőt már nagyon kemény a kuplung, a régi szerelőm szerint cseréni kell. (mostanáig a kocsi csak szakszervízben volt, ők nekik ez nem tűnt fel).Jelenleg cca 75 000 van az autóban, a szervízében jeleztem a problémát, most már nekik is kemény a kuplung (eddig nem de eddig garanciális volt)  Kérem ha ti is tapasztaltatok hasonlót írjatok. Jó lenne ha minél többen írnátok.Esetleg tud valaki megoldást. Köszönöm.

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5063 Dátum: 2011.02.26 07:15:52 »
 
Idézet
Agyaltunk itt a D4S izzókról, elvileg berakhatóak és garantáltan higanymentesek (nem értek a dologhoz, de állítólag más a gyártási technológia) viszont nem ajánlják azokhoz a típusokhoz ahol a kiégett izzóra figyelmeztető rendszer van.

Mint már írtam többször a 2006-os D-cat-em lámpája tökéletes,az eredeti van benne.Viszont D4S izzók vannak benne gyárilag.Akkor lehet,hogy emiatt nem vakultak meg?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.26 16:21:47 írta music »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5064 Dátum: 2011.02.26 08:52:41 »

Agyaltunk itt a D4S izzókról, elvileg berakhatóak és garantáltan higanymentesek (nem értek a dologhoz, de állítólag más a gyártási technológia) viszont nem ajánlják azokhoz a típusokhoz ahol a kiégett izzóra figyelmeztető rendszer van.

Mint már írtam többször a 2006-os D-cat-em lámpája tökéletes,az eredeti van benne.Viszont D4S izzók vannak benne gyárilag.Akkor lehet,hogy emiatt nem vakultak meg?
honnan tudod hogy tökéletes? csak azért kérdem mert én most kaptam újat, és, háááááát, ég és föld a különbség, pedig az előző is működött...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5065 Dátum: 2011.02.26 12:17:34 »

Én pont fordítva okoskodok...
Rengeteg autóban van D2-es xenonizzó, mégsem jár így a fényszórójuk. Sőt. Továbbmegyek. Mindenféle ócska utólagos xenonégőtől sem vakul meg a halogénre tervezett lámpatest sem. Úgyhogy hiába tud jó minőségü lámpát csinálni a Koito, az Ave lámpák nem sikerültek... Minden Ave lámpa Koito, nem? Valeo nincs. Vagy rosszúl tudnám?
Nem. Nem tudod rosszul én néztem be a dolgot és anélkül hogy megnéztem volna a lámpát, írtam a Valeo-t.
Mindhárom lámpám Koito és "Made in England".
Mindamellett valóban rosszul sikerültek az Ave xenonok (de legalábbis a 2003-2006 közöttiek!
A boltos szerint két éve újítanak fel ilyen lámpákat és még nem jött vissza vakulás miatt áru (ez persze ellenőrizhetetlen és aránylag rövid idő, egy az elején felújított lámpatest foncsorának vizsgálata adhatna választ a kérdésre).
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5066 Dátum: 2011.02.26 12:32:44 »

Én pont fordítva okoskodok...
Rengeteg autóban van D2-es xenonizzó, mégsem jár így a fényszórójuk. Sőt. Továbbmegyek. Mindenféle ócska utólagos xenonégőtől sem vakul meg a halogénre tervezett lámpatest sem. Úgyhogy hiába tud jó minőségü lámpát csinálni a Koito, az Ave lámpák nem sikerültek... Minden Ave lámpa Koito, nem? Valeo nincs. Vagy rosszúl tudnám?
Nem. Nem tudod rosszul én néztem be a dolgot és anélkül hogy megnéztem volna a lámpát, írtam a Valeo-t.
Mindhárom lámpám Koito és "Made in England".
Mindamellett valóban rosszul sikerültek az Ave xenonok (de legalábbis a 2003-2006 közöttiek!
A boltos szerint két éve újítanak fel ilyen lámpákat és még nem jött vissza vakulás miatt áru (ez persze ellenőrizhetetlen és aránylag rövid idő, egy az elején felújított lámpatest foncsorának vizsgálata adhatna választ a kérdésre).
az enyém 2007-es (igaz, januári, úgyhogy lehet, hogy 2006-os gyártás, de fészliftes) és most cserélték...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5067 Dátum: 2011.02.26 12:38:50 »
Mint már írtam többször a 2006-os D-cat-em lámpája tökéletes,az eredeti van benne.Viszont D4S izzók vannak benne gyárilag.Akkor lehet,hogy emiatt nem vakultak meg?
A fényszóró állapotát, tapasztalatom szerint, kétféleképpen lehet tesztelni.
Az első és dilettáns, de hasznos hogy a lámpa elé állva felülről ránézel a lencsére.
Ha fehér, egyenletes színű, kakukk a foncsor. Kékes fényt kellene látni,  a rés határozott kontúrjával (ez szinte független az izzó színhőmérsékletétől, kipróbáltam 5800K-s és 6000K-s izzóval is, csak árnyalatban különböztek)!
A második és macerásabb az hogy kiveszed a lámpát és egy fogorvosi tükörrel megnézed a a foncsort.
Ha penig tényleg a D4S a megoldás a vakulás ellen az rossz hír, vehetek egy 3. pár izzót!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5068 Dátum: 2011.02.26 12:51:11 »
az enyém 2007-es (igaz, januári, úgyhogy lehet, hogy 2006-os gyártás, de fészliftes) és most cserélték...
Akkor a kérdés: Milyen izzó volt benne?
Most már nagyon érdekel a dolog!
Ráadásul már más a lámpa is, úgyhogy nem a kimaradt fényszórókat tették be.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5069 Dátum: 2011.02.26 13:50:20 »
az enyém 2007-es (igaz, januári, úgyhogy lehet, hogy 2006-os gyártás, de fészliftes) és most cserélték...
Akkor a kérdés: Milyen izzó volt benne?
Most már nagyon érdekel a dolog!
Ráadásul már más a lámpa is, úgyhogy nem a kimaradt fényszórókat tették be.
valóban másik lámpát kaptam, kívülről is látszik, hogy más a bordázása, meg a fénye is másmilyen. fogalmam sincs, milyen izzó volt benne, de mondták, hogy azok is újak.