Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750503 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4815 Dátum: 2011.02.09 17:04:24 »
Aaaa. Tsusho-t hivtam...

Nekem a lakcímem alapján ők esnének a legközelebb, de nagyon sok negatív tapasztalat (írtam is róluk az adott fórumban) után már messze kerülöm őket.
Vigyázz, mert lehet csak izzócserét számolnak fel, de az az izzó nem 1000 Ft-ba kerül.  :whistling:

Állítólag volt egy fejtágítás januárban a foncsor ügyében (nem hinném, hogy csak a kiskőrösi szervizeseknek, mert tőlük hallottam), szóval mindenkinek képben kellene lennie...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4816 Dátum: 2011.02.09 17:07:43 »
találtam egy idősebb szakit Veresegyházán, aki foncsorozással foglalkozik már nagyon régen...

Bár remélem 3-4 év múlva nem kerülök megint bele ebbe a foncsoros történetbe, de azért szívesen eltenném az elérhetőségét (persze ha publikus), hátha kelleni fog.  :whistling:
És persze érdekelnének a fejlemények is ezzel kapcsolatban, olcsóbb móka lenne, az biztos.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4817 Dátum: 2011.02.09 17:34:28 »
találtam egy idősebb szakit Veresegyházán, aki foncsorozással foglalkozik már nagyon régen...

Bár remélem 3-4 év múlva nem kerülök megint bele ebbe a foncsoros történetbe, de azért szívesen eltenném az elérhetőségét (persze ha publikus), hátha kelleni fog.  :whistling:
És persze érdekelnének a fejlemények is ezzel kapcsolatban, olcsóbb móka lenne, az biztos.  :hmmmm:

Szerinted berakhatom ide közvetlenül a szaki nevét telefonszámát?
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4818 Dátum: 2011.02.09 17:58:38 »


Én ma voltam.  ;)
Alvázszám alapján dől el tulajdonképpen (ha jól értettem), hogy mit is kell cserélni. Nálam csak a csövet kellett (2.4-es motor). 45 perc alatt megvolt, nem kellett fizetni semmit.
Jó, de melyik csövet? Gumicsövet, vagy a nagynyomású Alu. közös nyomócsövet cserélték?


[a csatolmányt egy admin törölte]
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4819 Dátum: 2011.02.09 18:16:03 »
Idézet
Nekem jo lenne egy jo fenyu, nem mattulo utangyartott Xenon is, csak fogalmam sincs hol lehet kapni. Az utangyartott Xenonhoz jok a gyari trafok? Tehat eleg "csak" utangyartott lampat tenni az autoba?

Xenonból nincs utángyártott. A trafó a fényszóróval egy egység.
Xanyi

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4820 Dátum: 2011.02.09 18:21:38 »
Vagy ezt a magasnyomású összekötő csövet cserélték?


[a csatolmányt egy admin törölte]
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

edinabne

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4821 Dátum: 2011.02.09 18:52:07 »
sziasztok!

meg oldodott a xenon problemam!!!!van egy ceg pesten akik tudjak javitani szetszedik meg csinaljak es mindez 25000 ft a ketto.gyonyoru szepen megcsinaltak es nagyon jol vilagit.akit erdekel tudok segiteni keressetek adok cimet.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4822 Dátum: 2011.02.09 19:37:51 »
Idézet
Vagy ezt a magasnyomású összekötő csövet cserélték?

Nálunk még egyet sem kellett cserélni. De az információim alapján a nagynyomású pumpát a közös csővel összekötő nagynyomású csövet! Tehát utóbbit!
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4823 Dátum: 2011.02.09 19:56:38 »
Na ma elvittem a kocsit a szervizbe, a csekkendzsin probléma miatt. Ami ugye másnapra meggyógyult. De azért elvittem. És ha már ott voltam, megemlítettem azt is, hogy döglődik a fűtésszabályzó, lekapcsolódik hol az egyik, hol a másik xenon, meg egyébként is gyengén világít. Ja és itt ez a visszahívás-dolog, csekkolják már. Ja meg kifingott a tolatóradar. Aszondják, persze, megnézik. Délután hívnak, hogy mi van.
Öt órakor megnéztem a honlapon, meddig vannak nyitva. Hát hatig...felhívom őket, hogy mi a fax van már. Közli velem a fószer, hogy valamit cserélni kell, ami nincs raktáron, úgyhogy elvihetem a kocsit. Kérdem, mért nem hívtak, meg különben is, akkor most napokig ott fog állni a kocsi, vagy mi? Erre annyit bírt válaszolni, hogy hatkor zárnak.
Úgyhogy otthagytam csapot-papot, és visszamentünk.
Odabent a csóka közölte velem, hogy ki kell cserélni a lámpákat, meg a fűtést, meg még valamit, amit nem tudott elolvasni a papírján (talán a benzincső?). És cserés a tolatóradar sérült szenzorja is. És hát az a helyzet, hogy ez nagyjából 50 euróba fog kerülni, mert a parkolóradar nem garanciális...
Kicsit keseregtem neki, hogy valami bamba anyuka tönkrevágta a radaromat...
YESSS YESSSS YESSSS ÚJ LÁMPÁM LESZ INGYÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ már megrendelték, 22-én mindent cserélnek  :punk: ja a csekkendzsinről egy szót sem szóltak  [rohog]

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4824 Dátum: 2011.02.09 20:06:27 »
szerencsés...akkor még garis a kocsid?
Ha lehet kérd el a rossz lámpákat... légyszíves (lehet megvenném, ha faceliftes verzió)

Milyen országba voltál szerízbe, hogy euro-ban mérik a pízt?

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.09 20:26:53 írta kleingy »
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4825 Dátum: 2011.02.09 20:16:15 »
belgium. nem hinném hogy megérné neked kijönni idáig érte... :no: meg aztán nem is jók. elvégre ezért cserélik...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4826 Dátum: 2011.02.09 21:31:04 »
Egyebkent gyari halogent mennyiert akartak ujat adni?

Nekem jo lenne egy jo fenyu, nem mattulo utangyartott Xenon is, csak fogalmam sincs hol lehet kapni. Az utangyartott Xenonhoz jok a gyari trafok? Tehat eleg "csak" utangyartott lampat tenni az autoba? Vagy meg inkabb eleg csak utangyartott Xenon projektort tenni? Persze ehhez szet kell szedni a lampaburat, ami mar melos, de valoszinuleg meg mindig olcsobb, mint komplett lampat cserelni, ha amugy a lampanak nincs baja.
A gyári halogén fényszóró valami 60 ezer körül van. Darabja.

Az egy lehetséges alternatíva, hogy ilyet szereltetsz az autódba, és aztán ebbe raksz utólagos (a halogén izzó helyére szerelhető) xenon szettet, amilyen pl. squiddynek is van. Mivel ez esetben adott lenne minden tartozék (ti. az automata szintszabályzás és a fényszórómosó is), ezért elvileg még a hatóság sem köthetne bele.

Csak egyelőre kérdéses, hogy a halogén fényszóró "összeilleszthető"-e az automata szintszabályzó mechanikával  :?: ? Mi emiatt a bizonytalansági faktor miatt tettünk le erről a megoldásról.

Persze a halogén fényszóró nem muszáj gyári legyen, lehet utángyártott is, szűk féláron. Csak azoknak meg kérdéses a minősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4827 Dátum: 2011.02.09 21:33:49 »
Aaaa. Tsusho-t hivtam. Nem hogy nem ismerik el, hogy van ez a foncsormattulasos problema, de azt allitjak, hogy igazabol a gyari izzok a rossz minoseguek... Azt mondtak vigyem be, es megnezik.
Mondjuk ha ott beleprobalnak egy masik, "jo" izzot, es ugy visszanyeri a fenyet, annak csak orulok. De ha kiderul, hogy megis a foncsorral van a baj, es azt ugye ok csak komplett lampacserevel tudjak orvosolni (amibol en pedig koszonom nem kerek), akkor "csak" egy izzocsere munkadijat kell fizetnem, vagy mivel nem oldottak meg a problemat, azt sem, csak bevizsgalasi dijat?

Azt hiszem maradok az ujrafoncsoroztatasnal. Marciusban ha jobb ido lesz lekapom a lampat, es megnezem mi pontosan a problema. Ha be van mattulva a foncsor az kideritheto egyebkent a lampa szetkapasa nelkul? Mert ugye akkor izzocsere is eleg lehetne. Ha hallgatva a Tsusho-ra - miszerint a gyari Xenon egok nem tul jo minoseguek - nem szeretnek gyari Toyota Xenon egonel maradni mi az amit erdemes a helyere tenni? Philips? Milyen tipus kell bele?
Ha nagyon nem ide valo mar a tema, mert van kulon vilagitas topic ami ezzel foglalkozik, nyugodtan atteheto a hozzaszolasom.
NEM az égő a hibás :excl: Hidd már el  ::) ... A szervíz csak nyomta neked a bullshitet, alkalmasint mert most ki van adva nekik, hogy minimalizálják a méltányossági megkereséseket (ez csak feltételezés). A kaposvári Koto már 2009 tavaszán is tudott a mattulásról, ami TÍPUSHIBA, és pontosan behatárolt, hogy hol, mivel, mi történik! Dehát már leírtam sokszor. Égőcsere NEM oldja meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4828 Dátum: 2011.02.09 21:37:34 »
Sajnos lehet, hogy en is meg fogok futamodni, es nem viszem birosagra, pedig ha lenne precedens, tobbet nem jatszananak ilyet.
A magyar jogban nincs precedens-rendszer.

Viszont talaltam egy muhelyt az Ulloi ut vegen, ahol foglalkoznak a problemaval. Telefonon felhivtam oket, es meg csak nem is mondtam, mar tudtak, hogy Avensis fenyszorojarol van szo. 25.000 Ft-ert megcsinaljak mindkettot. Hatrany, hogy magamnak le kell szerelni a lampakat (amihez ugye a lokharitot is le kell kapni), hetfo reggel 9-re bevinni, es pentek keso delutan lehet atvenni a felujitott foncsorral. Elony: nem nekem kell megmelegiteni a lampakat meg szetszerelni.
Na, ez viszont SZUPER hír  :clap: !!! Ebben reménykedtem: hogy ha ismertté válik és elterjed egy probléma, akkor a javítására is majd szakosodik valaki.

Plusz ha mar beadom, remelem megcsinaljak a parasodast is. Gondolom a tulmelegedes miatt valahol mar nem zar legmentesen a ragasztas es bekerul a vizpara.
Túlmelegedés? Xenonnál  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4829 Dátum: 2011.02.09 21:41:19 »
Idézet
Ha lehet kérd el a rossz lámpákat... légyszíves (lehet megvenném, ha faceliftes verzió)
A garanciában cserélt alkatrészekkel el kell számolni!

Xanyi