Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750195 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4605 Dátum: 2011.01.21 20:35:16 »
Avensis hibák ( nincsenek:) Boldog tulaj az akinek nincs, korábban jeleztem a xenon projektor mattulást, de az a kisebbik gond. Ma autópályán tempomattal kényelmesen 6.-ikban 130-al autózok....aztán hirtelen minden előzmény nélkül a 6.-ik fokozat kiszáll a játékból, motor felpörög majd visszavesz, gurulunk tovább fémes hangok kíséretében, mindez pár másodperc. Kuplung kinyom, üres, leállósáv általánosan átnéz kívülről minden rendben. Elindulok minden váltást fémes hang kisér ( olyan mint amikor nem szinkronizál teljesen a váltó) de működik rendben egészen 5.-ig 6.-ik  viszont nincs  csak recseg. Nem erőltettem szépen hazajött, a kátyukat is kerültem nehogy felkapjon valamit a váltó aljáról. Reggel Toyota szervizben kezdek ahol szétszedik, és vagy felújítás vagy fődarabcsere.  :cry: Ez egy 2006.-os 2.2-es D4-D Wagon a 177 lovas verzió. (133614km) ::) A szerviz szerint ez típushiba, állítólag sok gond van a 6.-os váltókkal. A történethez tartozik: Belgiumban az autónak 1500000km.-ig kiterjesztett garanciája van. Persze amikor hozzám került akkor a szervizkönyve már nem volt tartozéka az autónak ez 116000km-nél volt. De a Toyota rendszerében benne van, sőt a 120-as szerviz is akkor mindent rendbe rakattam rajta. A javítást mindenképpen ki kell fizetnem majd a számlával kopogtatni a Belgiumban lévő gariszerviznél. A számlát megtámogatom fotókkal amik a szétszerelést, és javítást dokumentálják majd. Remélem a legjobbakat. ;) Egyszóval vannak olyan váratlan dolgok amik egy Toyotával is megtörténnek. Ha meglesznek az eredmények beszámolok róla, mi ,és miért, mennyire sérült meg. És mindez mennyibe került.

Üdv: Lassan , és alacsonyan!

szóljál ha szükséged van helyi infora, helyben vagyok ;) egyébként az vegyen használt dízelt, aki lottózni is szeret :) de azért arra nem vennék mérget, hogy magyar rendszámmal is érvényesíteni tudod a garanciát...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4606 Dátum: 2011.01.22 20:58:50 »
Nagyszeru, elkezdett ma nyikorogni a kuplung. Akarhanyszor kinyomom a pedalt, nyikorog egyet, mikor felengedem, egy kisebbet, de megint. Az utasterbol jon szerintem a hang. Meg tudom ezt magam is zsirozni, vagy szet kell hozza szedni valamit?
6 es fel eves auto, es minden heten elojon valami? A csudaba. Amugy az a fura buborekolo hang meg mindig nem mult el a muszerfal mogott. Es ujabb csokkenest vettem eszre a hutofolyadek szintjeben, immar LOW ala ment 1 mm-rel, ugyhogy kenytelen voltam 1 deci ioncserelt vizet ratolteni.
Jovo honapban amugy is terveztem lecserelni az egesz hutofolyadekot, azert nem tettem most mar bele. Viszont megneztem, es szep tiszta, piros a hutofolyadek, nem latszik olajnak nyoma. A muszerfalon meleg motornal 3 ora alatt mutat picivel a homero mutatoja, az ugye normal uzemi homerseklet?
Nem vettem eszre, hogy folyna az auto ala barmi is, tehat a hutoradiator sem lehet lyukas szerintem, de azert figyelni fogok. De hat akkor hova a francba tunik a hutoviz?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4607 Dátum: 2011.01.22 22:51:06 »
Nagyszeru, elkezdett ma nyikorogni a kuplung. Akarhanyszor kinyomom a pedalt, nyikorog egyet, mikor felengedem, egy kisebbet, de megint. Az utasterbol jon szerintem a hang. Meg tudom ezt magam is zsirozni, vagy szet kell hozza szedni valamit?
6 es fel eves auto, es minden heten elojon valami? A csudaba. Amugy az a fura buborekolo hang meg mindig nem mult el a muszerfal mogott. Es ujabb csokkenest vettem eszre a hutofolyadek szintjeben, immar LOW ala ment 1 mm-rel, ugyhogy kenytelen voltam 1 deci ioncserelt vizet ratolteni.
Jovo honapban amugy is terveztem lecserelni az egesz hutofolyadekot, azert nem tettem most mar bele. Viszont megneztem, es szep tiszta, piros a hutofolyadek, nem latszik olajnak nyoma. A muszerfalon meleg motornal 3 ora alatt mutat picivel a homero mutatoja, az ugye normal uzemi homerseklet?
Nem vettem eszre, hogy folyna az auto ala barmi is, tehat a hutoradiator sem lehet lyukas szerintem, de azert figyelni fogok. De hat akkor hova a francba tunik a hutoviz?

Vízpumpa?
Xanyi

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4608 Dátum: 2011.01.23 17:01:42 »
szóljál ha szükséged van helyi infora, helyben vagyok ;) egyébként az vegyen használt dízelt, aki lottózni is szeret :) de azért arra nem vennék mérget, hogy magyar rendszámmal is érvényesíteni tudod a garanciát...

Még pénteken beszéltem a Toyota Customer Care service-el Belgiumban, miszerint a kiterjesztett garancia nem regisztrációhoz kapcsolódik hanem alvázszámhoz, ennek fejében mindegy éppen milyen regisztráció alatt fut a az autó. Ha megvan a végeredmény akkor jelzem, bár a garanciaérvényesítésnek elég sok feltétele van, mint Pl: szervizkönyv.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.23 17:04:08 írta kleingy »
ltarkan RAV4 2016

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4609 Dátum: 2011.01.24 13:21:53 »
Vízpumpa?
Hat, sajnos nekem is egyre inkabb annak tunik. Vizpumpaban nem lehet csak szimeringet cserelni? Ahogy neztem ilyen 20-60 ezer kozott vannak Toyotahoz vizpumpak, amit nem igazan szeretnek cserelni, ha nem muszaj...
Ismertek esetleg olyan Toyota szakit aki jobban ert az autok bajaihoz, mintsem: "rossz a vizpumpa, cserelni kell, 60k + munkadij"? Nekem nem igazan esik utba Monor, de lehet, hogy elviszem Charlie-hoz, ha nincs jobb tipp. Meg akkor mar a kuplung nyikorgast is jo volna megszuntetni.
Egyebkent nem vagyok benne 100%-ig biztos, de mintha ereztem volna fagyalloszagot a szellozobol jonni. Ha a vizpumpa ereszt, akkor az a menetszeltol szetporladva be tud jonni az utasterbe a szellozon at?
Kb. negyed deci hutofolyadek csokkenest figyeltem meg 100-150 km (1 het) alatt.

A hatso ajtozar motornak egyelore nem lattam neki sajat kezuleg, mert a service manual alapjan jo par dologra lenne szuksegem hozza: butil szalagra, Three Bond 1324 vagy Loctite 242-re a csavarok rogzitesere, celszerszamra az ajtokarpit/bor karmanytuinak leszedesehez, es ezeket elkepeszto arakon aruljak, ha egyaltalan be lehet itthon szerezni. Apropo: az ablakuveget ki kell szednem hozza, vagy teljesen feltekert allapotban hozzaferek az ajtozar motorhoz?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4610 Dátum: 2011.01.24 16:58:46 »
Ahhoz nem lehet mit érteni, vagy folyat a vízpumpa vagy nem. Nem lehet megbontani, cserélni kell.
De kár találgatni, szaki alámegy és megmondja hogy mi a baj...
Xanyi

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4611 Dátum: 2011.01.24 19:40:31 »
Nagyszeru, elkezdett ma nyikorogni a kuplung. Akarhanyszor kinyomom a pedalt, nyikorog egyet, mikor felengedem, egy kisebbet, de megint. Az utasterbol jon szerintem a hang. Meg tudom ezt magam is zsirozni, vagy szet kell hozza szedni valamit?
6 es fel eves auto, es minden heten elojon valami? A csudaba. Amugy az a fura buborekolo hang meg mindig nem mult el a muszerfal mogott. Es ujabb csokkenest vettem eszre a hutofolyadek szintjeben, immar LOW ala ment 1 mm-rel, ugyhogy kenytelen voltam 1 deci ioncserelt vizet ratolteni.
Jovo honapban amugy is terveztem lecserelni az egesz hutofolyadekot, azert nem tettem most mar bele. Viszont megneztem, es szep tiszta, piros a hutofolyadek, nem latszik olajnak nyoma. A muszerfalon meleg motornal 3 ora alatt mutat picivel a homero mutatoja, az ugye normal uzemi homerseklet?
Nem vettem eszre, hogy folyna az auto ala barmi is, tehat a hutoradiator sem lehet lyukas szerintem, de azert figyelni fogok. De hat akkor hova a francba tunik a hutoviz?

A kedvedért utána néztem, bruttó 18-32 eFt közötti a Bosch vízpumpa ára a neten. Ha egyszerűen rákeresel az autoalkatrész oldalakon, Te is megtalálod. Ráadásul a Bosch nem is a legolcsóbb, más gyártók is vannak. Fel a fejjel, nem lesz az egy vagyon, ha egyáltalán az lesz a hiba.
Zsono

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4612 Dátum: 2011.01.24 21:48:40 »
A kedvedért utána néztem, bruttó 18-32 eFt közötti a Bosch vízpumpa ára a neten. Ha egyszerűen rákeresel az autoalkatrész oldalakon, Te is megtalálod. Ráadásul a Bosch nem is a legolcsóbb, más gyártók is vannak. Fel a fejjel, nem lesz az egy vagyon, ha egyáltalán az lesz a hiba.
Amennyire lehet, szeretnem gyari alkatreszekkel szervizelni az autot. De szerencsere ebay-en talaltam rapid_car_parts nevu user-nel szallitassal egyutt 58,4 angol fontert (kb. 19 ezer Ft) eredeti Toyota vizpumpat, ugyhogy megnyugodtam :) Jovo hetvegen elviszem Charlie-hoz a gepet, aztan meglatom mit mond.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4613 Dátum: 2011.01.24 23:15:42 »
nekem is kezd a tököm telelenni a lámpával. állandóan elalszik valamelyik, és a bal oldali kifejezetten gyenge. csak legyen vége az EU-elnökségnek, úgy megcsináltatom garanciában, mint állat :) feltéve, hogy elfogadják a problémámat... ja meg a fűtés is kikapcsol, ha maxra tekerem... toyota vazz, legközelebb citroent veszek :D
biztos a gyenge teljesitményü motorod miatt lehet... nem birja :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4614 Dátum: 2011.01.25 20:39:58 »
nekem is kezd a tököm telelenni a lámpával. állandóan elalszik valamelyik, és a bal oldali kifejezetten gyenge. csak legyen vége az EU-elnökségnek, úgy megcsináltatom garanciában, mint állat :) feltéve, hogy elfogadják a problémámat... ja meg a fűtés is kikapcsol, ha maxra tekerem... toyota vazz, legközelebb citroent veszek :D
biztos a gyenge teljesitményü motorod miatt lehet... nem birja :D
ja. vissza is viszem, kell a fenének ez a fosch :D

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4615 Dátum: 2011.01.25 21:41:05 »
Vízpumpa?
Hat, sajnos nekem is egyre inkabb annak tunik. Vizpumpaban nem lehet csak szimeringet cserelni? Ahogy neztem ilyen 20-60 ezer kozott vannak Toyotahoz vizpumpak, amit nem igazan szeretnek cserelni, ha nem muszaj...


Szerintem ne csinálj belőle nagy ügyet. Nekem már kétszer volt cserélve: 130eKm , és 300eKm. Valami utángyártott vacakot rakott bele a szerelő tizenvalahány ezerért.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4616 Dátum: 2011.01.25 21:44:00 »
Nem kell belőle gyári 60e-ért, viszont minden vezérműszíj cserénél érdemes kicserélni! Én legalább is így csinál(tat)om
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 08:13:54 írta kleingy »

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4617 Dátum: 2011.01.26 10:07:51 »
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=472011&place=frisshirek
"Megelőző jelleggel, az üzemanyagpumpa meghibásodása miatt újabb, ezúttal 1,7 millió autót hív vissza a Toyota; ezek között érintett 140 ezer európai Avensis is."

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4618 Dátum: 2011.01.26 12:14:25 »
SOS!
Sziasztok!   98-as Avensishez keresek díszlécet mind a négy ajtóra! Tudom hogy nem egszerű feladat! Már nagyon sok helyen kérdeztem,de egyszerűen nix.
Előre is köszi a segítséget!!!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4619 Dátum: 2011.01.26 12:21:39 »
Én nagyon drukkolok a kereséshez! Sok sikert kívánok!  :1eye: