Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750457 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4545 Dátum: 2011.01.13 15:39:28 »
És aki utólag tett Xenont az Avensisébe, nála vajon mattul a foncsor?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4546 Dátum: 2011.01.13 21:57:28 »
nekem a bal oldalon láthatóan gyengébben világít, ráadásul időnként hol az egyik, ho la másik lámpa elalszik, amit csak akkor szoktam észrevenni, ha valaki mögött állok,  vagy megérkezem a garázsba és a falon csak fele fény van...pedig 2007-es, azaz négy éves pont. basszus. nálam is lehet, hogy kifingik...de és viszont, itt a toyokra 5 év garancia van, megpróbálok kapni bele vadiúj lámpákat ezer euró értékben  :D
egyébként meg tegnap a feleségem amikor elvitte a gyereket az oviba, valaki meghorzsolta a jobb hátsó lökhárítót, ami beljebb nyomta a tolatóradar szélső szenzorját. azóta permanente sípol rükvercben. fákk. megpróbálom kézzel visszanyomni, hátha akkor megint jó lesz...

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4547 Dátum: 2011.01.14 06:42:25 »
nekem a bal oldalon láthatóan gyengébben világít, ráadásul időnként hol az egyik, ho la másik lámpa elalszik, amit csak akkor szoktam észrevenni, ha valaki mögött állok,  vagy megérkezem a garázsba és a falon csak fele fény van...pedig 2007-es, azaz négy éves pont. basszus. nálam is lehet, hogy kifingik...de és viszont, itt a toyokra 5 év garancia van, megpróbálok kapni bele vadiúj lámpákat ezer euró értékben  :D
egyébként meg tegnap a feleségem amikor elvitte a gyereket az oviba, valaki meghorzsolta a jobb hátsó lökhárítót, ami beljebb nyomta a tolatóradar szélső szenzorját. azóta permanente sípol rükvercben. fákk. megpróbálom kézzel visszanyomni, hátha akkor megint jó lesz...
Ha gyengébben világit és néha elalszik az izzó probléma.De evvel a problémával jó esélyed van gariban a komplett lámpatest cseréjére! Sok sikert..

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4548 Dátum: 2011.01.14 06:51:41 »
egyébként meg tegnap a feleségem amikor elvitte a gyereket az oviba, valaki meghorzsolta a jobb hátsó lökhárítót, ami beljebb nyomta a tolatóradar szélső szenzorját. azóta permanente sípol rükvercben. fákk. megpróbálom kézzel visszanyomni, hátha akkor megint jó lesz...
Azt nézd meg, hogy ha nedves újjal hozzáérsz mikor működik érzed-e hogy bizsereg. Ha igen, akkor a szenzor jó és csak a helyére kell visszatenni. Ha nem akkor esetleg lecsúszhatott a csatlakozó kábel, vagy cserélni kell a sznezort.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4549 Dátum: 2011.01.14 09:35:28 »
Sziasztok!

2006/04 evjaratu Avensis 2.2 wagonomra keresek elso fenyszorokat (xenon gyarilag). A problema tompitott fenynel szinte balesetveszelyesen keves a fenyereje, Toyota szerviz szerint be van vakulva a lampatestben talalhato fenyvetito projektor, vagy az elektronika doglodik. Persze mindket hiba teljes lampacserevel oldhato csak meg. Ami 150ezer/darab
Azt gondolom 4 eves autonal ez nem kellene, hogy igy legyen. Persze a xenon-os verziot nem lehet beszerezni kintrol sem utangyartott verzioban, de a DEKO-nal allitolag mar dolgoznak rajta. Hasznaltat venni meg ugye......................lutri. Volt, vagy van valakinek hasonlo tapasztalata ezen a teren? privatban is johet ltarkan77@gmail.com-ra
ltarkan RAV4 2016

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4550 Dátum: 2011.01.14 09:46:35 »
Ha kicsit visszaolvasol, akkor talalsz boven ilyen esetet.
Keresoben keresd Palaczk hozzaszolasait  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4551 Dátum: 2011.01.14 10:05:50 »
Ha kicsit visszaolvasol, akkor talalsz boven ilyen esetet.
Keresoben keresd Palaczk hozzaszolasait  ;)

Koszi rakerestem, sajnos nem egyedi az eset, a DEPO jobban is rahajthatna erre az utangyartasra, lenne ra kereslet. A H1/H7- es lampatestet gyartjak a bardiauto a hazai dealer-uk.
ltarkan RAV4 2016

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4552 Dátum: 2011.01.14 10:20:33 »
Koszi rakerestem, sajnos nem egyedi az eset, a DEPO jobban is rahajthatna erre az utangyartasra, lenne ra kereslet. A H1/H7- es lampatestet gyartjak a bardiauto a hazai dealer-uk.
Igen abból van utángyártott és az is fogy szépen, mert abból az eredeti nem megvakult, hanem szétolvasztotta az izzófoglalatot, és kiesett belőle az izzó. Az is teljes lámpa csere, csak valamelyest olcsóbb mint a xenon.
Az utángyártott tartosságáról még nincs tapasztalatom, fél éve van bent.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.14 10:22:31 írta kugyu21 »

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4553 Dátum: 2011.01.14 14:52:15 »
Sziasztok!
98-as Avensisben most van 101 ezer km. Érdemes a váltóban olajat cserélni? Van Értelme? Ha igen,akkor milyet ajánlotok?
Ja és mégegy kérdés. A kuplungról ha lépek le,egy ponton olyan hangja van,mintha egy széket tolnánk a földön felemelés nélkül. Elég fura hang. Mitől lehet ez? Köszi.
Minden jót!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4554 Dátum: 2011.01.14 15:07:55 »
1: igen érdemes és szerintem az Eneos is jó bele vagy a gyári toyota. 75w90kell bele.
2: kinyomó... nem csapágy hanem az a másik... :D rúd asszem?! vagy a csapágy bár az inkább kinyomva...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4555 Dátum: 2011.01.15 09:35:29 »
egyébként meg tegnap a feleségem amikor elvitte a gyereket az oviba, valaki meghorzsolta a jobb hátsó lökhárítót, ami beljebb nyomta a tolatóradar szélső szenzorját. azóta permanente sípol rükvercben. fákk. megpróbálom kézzel visszanyomni, hátha akkor megint jó lesz...
Azt nézd meg, hogy ha nedves újjal hozzáérsz mikor működik érzed-e hogy bizsereg. Ha igen, akkor a szenzor jó és csak a helyére kell visszatenni. Ha nem akkor esetleg lecsúszhatott a csatlakozó kábel, vagy cserélni kell a sznezort.
köszi kipróbálom

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4556 Dátum: 2011.01.15 19:02:28 »
Most jöttem az asszonyhoz, félúton éreztem, hogy valami nem okés az autón, aztán az első dombon lefelé gurulásnál biztossá vált, hogy valamelyik fékem fog, mire ideértem (12km) már meleg lett a jobb első felnim, kicsit megnyomkodtam álló helyzetben a féket, némi nyikorgás jött jobbról és először nem is tudtam rendesen lenyomni a féket, holnap megnézem majd otthon mi a fene van vele, ha netán fékbetét kell cserélnem vagy csövet, vagy bármit, akkor milyen márkát nézzek ami olcsó és jó? Lehet hirtelen kell majd döntenem hétfőn.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4557 Dátum: 2011.01.15 20:54:18 »
Sziasztok!

A bal hatso ajtom kozponti zarjaval van nemi problemam. Nyitasra mind a 4 ajto nyit (csomagter ugye kulon gombnyomasra), viszont zaraskor csak harom ajto zarodik, a bal hatso nyitva marad. Csak ugy tudom zarni most az autot, hogy a belso kilincs mellett behuzom a reteszt, es ugy csukom be, majd a kozponti zarral a tobbit is zarom.
Mi lehet a problema? Zaraskor a bal hatso ajtobol is jon vmi kis motor hangja, de hosszabban mint kene, olyan 1-1,5 mp-ig teper valamit, de a zar megis nyitva marad. Apropo, zaraskor masnak is legalabb 4-5-ot villan a veszindex? Lehet, hogy ez normalis, de mas autokon ugy emlekszem csak 1-2-t szokott (nyitaskor 2-t, zaraskor 1-et vagy valami hasonlo).
A zarszerkezet rendben van, mert a reteszt behuzva es az ajtot becsukva rendesen, akadas nelkul zarodik. Meg ugye az is furcsa, hogy nyilni meg rendesen nyilik minden ajto. Eleg lehet csak olajozas, vagy szet is kell szedni? Szeretnem azert elkerulni, hogy mar az elso napokban szet kelljen szedni az ajtokarpitot :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4558 Dátum: 2011.01.16 07:00:46 »
nekem a bal oldalon láthatóan gyengébben világít, ráadásul időnként hol az egyik, ho la másik lámpa elalszik, amit csak akkor szoktam észrevenni, ha valaki mögött állok,  vagy megérkezem a garázsba és a falon csak fele fény van...pedig 2007-es, azaz négy éves pont. basszus. nálam is lehet, hogy kifingik...de és viszont, itt a toyokra 5 év garancia van, megpróbálok kapni bele vadiúj lámpákat ezer euró értékben  :D
egyébként meg tegnap a feleségem amikor elvitte a gyereket az oviba, valaki meghorzsolta a jobb hátsó lökhárítót, ami beljebb nyomta a tolatóradar szélső szenzorját. azóta permanente sípol rükvercben. fákk. megpróbálom kézzel visszanyomni, hátha akkor megint jó lesz...
Cseréltesd ki lehetőleg mind a két komplett pilácsot, míg garis a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4559 Dátum: 2011.01.16 07:01:50 »
És aki utólag tett Xenont az Avensisébe, nála vajon mattul a foncsor?
Jó kérdés... A gyári halogén fényszórók sem voltak jók az első két évben - de azokkal ugye más gond volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )