Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750487 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

zsamo714

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4515 Dátum: 2011.01.09 20:35:54 »
Minden motorindítás után, elindulás és egy bizonyos sebesség elérésekor, "élesít" az ABS. De hogy valaki ezt meghallja, ahhoz tényleg őrültmód figyelni kell a neszeket  :sorcerer: ... Ez is ilyen Toyotás betegség  :lol:

Jól van na :D Fő az elővigyázatosság :D

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: T25 Izzócsere
« Válasz #4516 Dátum: 2011.01.09 21:33:52 »
Sziasztok!

Sikerült már valakinek izzót cserélni T25-ös (az enyém 2006-os) Avensisben? Bal oldalt nehezen, de meg tudtam oldani (ott az akkumulátor volt útban), de jobb oldalt már a lámpa belső burkolatát sem tudom levenni, mert útban van a mosótartály csöve. Pedig már próbáltam az egész lámpát is kiszedni, de alul valami nagyon tartotta. Most ezért menjek el szégyen szemre a szervízbe?  :hmmmm: Segítsetek légyszi!!!!  :helpsmilie:

Köszi előre is!

Üdv!

Amire még szerintem érdemes figyelni:

A T25-s Ave-k fényszórói nem éppen sikerültek valami jól! Értem ezalatt, hogy konstrukciós hibásak voltak elég sokáig, sokat változtattak rajtuk az évek során. Nekem pl. (2004-es Ave) izzó csere alkalmával sikerült MINDKETTŐ fényszóróban letörni a műanyag foglalatot! Hozzáteszem egyiket sem feszegettem, mivel a nagy hőtől teljesen tönkre mentek, egyszerűen a kezemben maradt mindegyik...!
Mivel a tiéd 2006-os, így van már esély arra, hogy az már egy jobb (javított konstrukciós) db, de érdemes ezzel is számolni!!
Nekem egyébként kis játék és ismerkedés után sikerült levenni a burkolatot, a jobboldali visszaszerelése kicsit több időbe telt, de összejött.

Ahogy Palack is írta: a fényszórókat a lökhárító elmozdítása nélkül nem lehet kivenni, mert a löki alatt is fogják csavarok a fényszórókat. Viszont a lökit meg nem kell teljesen levenni ehhez, nálam kb. 30cm-t húztak előre rajta a patentok, csavarok eltávolítása után, így cserélték a fényszóróimat.

AvePeti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4517 Dátum: 2011.01.09 22:04:40 »
2006-osban már jó kell legyen a fényszóró. Azok a "mállósak" csak a korai évjáratokban voltak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsamo714

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4518 Dátum: 2011.01.09 22:39:28 »
2006-osban már jó kell legyen a fényszóró. Azok a "mállósak" csak a korai évjáratokban voltak.

A "korai" az pontosan mit takar? 2005?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4519 Dátum: 2011.01.09 23:32:30 »
Nem törvényszerűen az összes olyan, az enyémnek semmi baja, és 2003/7-es ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4520 Dátum: 2011.01.10 00:13:49 »
Pontosan mi is a szakszerű gond a gyári Xenonnal szerelt Avensisek esetében?
A foncsor?
Elég felhívni a szervizt és elindítani a méltányosságit, vagy kell oda maga az autó is és a pecsételt szervizkönyv?

Gyakorlatilag világít, de látni nem nagyon lehet vele. A melettem elhaladó halogénes autók szépen be és megvilágítják az utat, én meg reflektor nélkül szinte semmit sem látok már (igen, jól be van állítva a fényszóró  ;) ).
2005-ös gyártású az autó.

És kb mennyi idő lehet az elbírálás? 89e km van a kocsiban, jó lenne letudni a cserét a kötelező szervizzel együtt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4521 Dátum: 2011.01.10 07:24:46 »
Nem törvényszerűen az összes olyan, az enyémnek semmi baja, és 2003/7-es ;)

Pedig bizony az összes olyan! Ha a Tiédnek semmi baja az csak azért lehet, mert vagy nem világított még annyit hogy elégjen, és majd a következő izzócserénél marad a kezedben, vagy már cserélve volt és módosítottat kapott!
Xanyi

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: T25 Izzócsere
« Válasz #4522 Dátum: 2011.01.10 10:35:16 »
Szia!

Nekem sikerült izzót cserélnem a hétvégén mindkét oldalon. Egy füle van neki és csak akkor tudod kiakasztani ha eléggé kinyitod az ablakot. Ehhez egy kicsit meg kell feszíteni az ablakmosótartály nyakát. Igazából visszarakni nehezebb mert nem nagyon látni oda és nem könnyű visszaakasztani. Egy lámpa jól jöhet a visszarakásnál.
Ha ráérzel már nem nehéz.

Üdv:
BB

gtivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: T25 Izzócsere
« Válasz #4523 Dátum: 2011.01.10 16:36:32 »
Szia!

Nekem sikerült izzót cserélnem a hétvégén mindkét oldalon. Egy füle van neki és csak akkor tudod kiakasztani ha eléggé kinyitod az ablakot. Ehhez egy kicsit meg kell feszíteni az ablakmosótartály nyakát. Igazából visszarakni nehezebb mert nem nagyon látni oda és nem könnyű visszaakasztani. Egy lámpa jól jöhet a visszarakásnál.
Ha ráérzel már nem nehéz.

Üdv:
BB

Lámpám az volt, de az ablakmosó tartályát nem mertem annyira megfeszíteni, hogy ki tudtam volna nyitni a burkolatot. Úgy döntöttem, meg fizetem a tanulópénzt és foglaltam időpontot egy szervízbe. A következőt már magam tervezem cserélni... Köszi mindenkinek!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4524 Dátum: 2011.01.10 21:28:10 »
Nem törvényszerűen az összes olyan, az enyémnek semmi baja, és 2003/7-es ;)
Idő kérdése, és xarrá fog menni  :flowers: ... Bocs, de tényleg jobb, ha szoktatod magad a gondolathoz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4525 Dátum: 2011.01.10 21:28:53 »
2006-osban már jó kell legyen a fényszóró. Azok a "mállósak" csak a korai évjáratokban voltak.

A "korai" az pontosan mit takar? 2005?
Az már talán nem. A 2003-as még biztos, és szerintem a 2004-es is. 2005-re már talán észrevették és módosítottak, bár nem vennék rá mérget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4526 Dátum: 2011.01.10 21:32:56 »
Pontosan mi is a szakszerű gond a gyári Xenonnal szerelt Avensisek esetében?
A foncsor?
Elég felhívni a szervizt és elindítani a méltányosságit, vagy kell oda maga az autó is és a pecsételt szervizkönyv?

Gyakorlatilag világít, de látni nem nagyon lehet vele. A melettem elhaladó halogénes autók szépen be és megvilágítják az utat, én meg reflektor nélkül szinte semmit sem látok már (igen, jól be van állítva a fényszóró  ;) ).
2005-ös gyártású az autó.

És kb mennyi idő lehet az elbírálás? 89e km van a kocsiban, jó lenne letudni a cserét a kötelező szervizzel együtt.
Ha a szervízben megvannak az adatok, akkor szvsz nem kell hozzá az autó meg a könyv. A jelenség ismert típushiba, ezt ne felejtsétek nyomatékosan hangsúlyozni. A tompított fényszóró foncsora vakul meg (bemattul). A miénket (2004-es) öt évesen kellett cserélni, már gyakorlatilag nem volt fénye. Az elbírálás valami két hét volt, és végül az anyagköltség felét vállalták át; így kellett vmi 180 ezret fizetnünk, amiből kb. 20 volt a munkadíj. Ennél jobbra ne nagyon számíts. És az új is meg fog vakulni idővel (kiderült hogy a jobb oldali lámpánk már cserés és módosított volt, mégis megvakult), tehát érdemes DRL beszerelésében gondolkodni. Anno a tuning/világítás topikban részletesen leírtam a sztorit.

Mi így oldottuk meg a DRL-t: a távolsági fényszórók világítanak csökkentett (kb. 20 %-os) fényerővel. Trotter segített, vedd fel vele a kontaktot.

« Utoljára szerkesztve: 2011.01.10 21:36:20 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4527 Dátum: 2011.01.10 23:30:02 »
Pedig bizony az összes olyan! Ha a Tiédnek semmi baja az csak azért lehet, mert vagy nem világított még annyit hogy elégjen, és majd a következő izzócserénél marad a kezedben, vagy már cserélve volt és módosítottat kapott!
Az utóbbi lesz a jó, mert izzócserém volt már mindkét oldalon, én meg se kíséreltem, szervizben csinálták.
music     

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4528 Dátum: 2011.01.11 07:57:11 »
2006-osban már jó kell legyen a fényszóró. Azok a "mállósak" csak a korai évjáratokban voltak.

A "korai" az pontosan mit takar? 2005?
Az már talán nem. A 2003-as még biztos, és szerintem a 2004-es is. 2005-re már talán észrevették és módosítottak, bár nem vennék rá mérget.
2004 első negyedévi még biztosan szar, én már csak tudom.

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4529 Dátum: 2011.01.11 15:23:08 »
Ha a szervízben megvannak az adatok, akkor szvsz nem kell hozzá az autó meg a könyv. A jelenség ismert típushiba, ezt ne felejtsétek nyomatékosan hangsúlyozni. A tompított fényszóró foncsora vakul meg (bemattul). A miénket (2004-es) öt évesen kellett cserélni, már gyakorlatilag nem volt fénye. Az elbírálás valami két hét volt, és végül az anyagköltség felét vállalták át; így kellett vmi 180 ezret fizetnünk, amiből kb. 20 volt a munkadíj. Ennél jobbra ne nagyon számíts. És az új is meg fog vakulni idővel (kiderült hogy a jobb oldali lámpánk már cserés és módosított volt, mégis megvakult), tehát érdemes DRL beszerelésében gondolkodni. Anno a tuning/világítás topikban részletesen leírtam a sztorit.

Mi így oldottuk meg a DRL-t: a távolsági fényszórók világítanak csökkentett (kb. 20 %-os) fényerővel. Trotter segített, vedd fel vele a kontaktot.

És a III-as Avéra is igaz vajon, hogy így fog járni vagy az majd csak néhány év múlva derül ki?
Csak azért kérdem, mert magam is tulaj lettem tavaly év végén és engedelmetekkel csatlakoznék a táborhoz egy 1.8-as Executive Wagon társaságában.