Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750161 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Izzócsere a műszerfalban
« Válasz #4410 Dátum: 2010.12.01 14:45:01 »
Szia!

Ehhez nem kell új topicot nyitni, egy meglévőben elfér a kérdés, bár pont pár napja írták le.  ;)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4411 Dátum: 2010.12.01 18:01:51 »
Az enyémben most 215.781 km van. Mi az a "minden más" ? :) Azt csináltuk most legutóbb, h megcseréltük a radiátoron a csöveket. Így lett picit "melegebb".

Bakker akkor az lesz a baj, hogy még nincs rendesen összekopva  :D :lol:

A radiátor csöveket ne cseréljétek meg, az nem megoldás!
Csak fütés nincs, vagy az egész rendszer nem melegszik át? Ha amúgy átmelegszik a rendszer, akkor meg kell nézegetni a fűtőradiátor bevezető csöveit, melyik mennyire meleg. Ezt legjobb lenne lézeres hőmérővel. Fűtéscsap jó? Így első körben...
Xanyi

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4412 Dátum: 2010.12.03 15:58:01 »
Sziasztok!
Az a gondom,hogy a hátso ablamosomból a folyadék az csak folyik az ablakra,és nem porlasztja,spricceli szét.Elég kellemetlen ,mert ha tisztitani akarom a hátso ablakot eléggé sokat töröl szárazon.örülnék ha tudnátok segiteni.
Köszönöm
2002,1,6vvti,TERRA,COMBI Avensis

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4413 Dátum: 2010.12.03 17:26:12 »
Ilyen sajnos minden Toyotán. Csak hugyozik...
Xanyi

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4414 Dátum: 2010.12.03 18:16:16 »
Most a hidegben vettem észre az alábbi problémát. Avensis I. ráncfelvarott, automata (vagy milyen) klimás verzió. Ha a szélvédőre van irányítva a levegő - természetesen meleg - akkor oda meleg levegőt fúj, viszont minden másik szellőzőjén a kinti jéghideg levegőt fújja. Tehát, ahova irányítom, oda tolja a beállított hőmérsékletű levegőt, minden máshova a kinti hideget. Így most úgy használom, hogy a szélvédő/lábtér-re van állítva, a középkonzolon meg elzártam a tekerővel. Találkozott már vki ilyen problémával? Mi lehet a gond?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4415 Dátum: 2010.12.03 18:59:51 »
Most a hidegben vettem észre az alábbi problémát. Avensis I. ráncfelvarott, automata (vagy milyen) klimás verzió. Ha a szélvédőre van irányítva a levegő - természetesen meleg - akkor oda meleg levegőt fúj, viszont minden másik szellőzőjén a kinti jéghideg levegőt fújja. Tehát, ahova irányítom, oda tolja a beállított hőmérsékletű levegőt, minden máshova a kinti hideget. Így most úgy használom, hogy a szélvédő/lábtér-re van állítva, a középkonzolon meg elzártam a tekerővel. Találkozott már vki ilyen problémával? Mi lehet a gond?

Szia!

Nekem már az elejétől fogba (mióta nálam van) ilyen módon üzemel. Akkor ez hiba? :( Ha elolvasod az előző hozzászólásaimat, ott leírtam mi még a gond nálam :( Azt sem értem!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4416 Dátum: 2010.12.03 21:24:45 »
Most a hidegben vettem észre az alábbi problémát. Avensis I. ráncfelvarott, automata (vagy milyen) klimás verzió. Ha a szélvédőre van irányítva a levegő - természetesen meleg - akkor oda meleg levegőt fúj, viszont minden másik szellőzőjén a kinti jéghideg levegőt fújja. Tehát, ahova irányítom, oda tolja a beállított hőmérsékletű levegőt, minden máshova a kinti hideget. Így most úgy használom, hogy a szélvédő/lábtér-re van állítva, a középkonzolon meg elzártam a tekerővel. Találkozott már vki ilyen problémával? Mi lehet a gond?

Szia!

Nekem már az elejétől fogba (mióta nálam van) ilyen módon üzemel. Akkor ez hiba? :( Ha elolvasod az előző hozzászólásaimat, ott leírtam mi még a gond nálam :( Azt sem értem!
És klima nélkül csak a fűtés is igy csinál?
Mondjuk én csak a sima fűtést szoktam használni, a meleg java az ablakra és két oldalon jön, középpen csak langyos,de nem hideg (de ez Corolla)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4417 Dátum: 2010.12.04 10:38:21 »
Nekem rémlik valami, hogy a Yarisnál a középső szellőzőkön a kinti levegő jön, ha nem oda van állítva a szellőzés. Lehet, hogy valami ilyesmi van itt is. Ez viszont benne volt a leírásában is. Ha mégis tévedek majd kijavítotok - meg én is megnézem a leírást.
Szer.
Megnéztem a leírást:
Padló: A levegő nagyobb része a padló szellőzőkből áramlik. Bizonyos modelleken, ebben az állásban, fűtés közben a középső szellőzőkből hideg levegő áramlik.
Padló/Szélvédő: A levegő nagyobb része a padló szllőzőkből és a szélvédő fúvókákból áramlik. Bizonyos modelleken, ebben az állásban, fűtés közben a középső szellőzőkből hideg levegő áramlik.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.04 10:47:36 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4418 Dátum: 2010.12.04 10:40:46 »
Sziasztok!
Az a gondom,hogy a hátso ablamosomból a folyadék az csak folyik az ablakra,és nem porlasztja,spricceli szét.Elég kellemetlen ,mert ha tisztitani akarom a hátso ablakot eléggé sokat töröl szárazon.örülnék ha tudnátok segiteni.
Köszönöm
2002,1,6vvti,TERRA,COMBI Avensis
Nekem is ilyen. Esteleg azt meg lehet csinálni, hogy kicseréled a fúvókát egy szélvédőre valóval - ha lehet. Meg lehet, hogy a pumpát is cserélni kell - a Corollánál külön motor volt az első és a hátsó ablakhoz, itt még nem néztem.
Ez persze csak elmélet, nem tudom tényleg lehet-e cserélni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4419 Dátum: 2010.12.04 10:49:53 »
És csövet vezetni a lapátra? Régen sok ilyet lehetett látni.
Vagy az nem szép megoldás? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4420 Dátum: 2010.12.04 12:45:07 »
Most a hidegben vettem észre az alábbi problémát. Avensis I. ráncfelvarott, automata (vagy milyen) klimás verzió. Ha a szélvédőre van irányítva a levegő - természetesen meleg - akkor oda meleg levegőt fúj, viszont minden másik szellőzőjén a kinti jéghideg levegőt fújja. Tehát, ahova irányítom, oda tolja a beállított hőmérsékletű levegőt, minden máshova a kinti hideget. Így most úgy használom, hogy a szélvédő/lábtér-re van állítva, a középkonzolon meg elzártam a tekerővel. Találkozott már vki ilyen problémával? Mi lehet a gond?
A középkonzolon lévő két rácsból csak hideget fúj, ha nem oda, illetve oda & a lábtérre van irányítva a levegő. Ez sok autón (nem csak Toyotákon) van így, és normális dolog. Direkt ilyen. Ahogy te is írod, a középső rácsok elzárásával lehet ellene védekezni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4421 Dátum: 2010.12.04 17:35:54 »
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam,h ez dierkt így van megoldva. Nekem ez a megoldás nem tetszik. afekete, Palaczk, amúgy ennek mi értelme van?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4422 Dátum: 2010.12.05 09:32:22 »
Szerintem ezt az elálmosodás ellen találták ki. Így pl. tudod fűteni a szélvédőt max hőmérsékleten, és közben mégis friss (hűvös) levegőt engedni az utastérbe, akár direkt az arcodba is  :)

De ugye, ha akarsz, tudsz onnan is fűteni, azokból a befújókból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4423 Dátum: 2010.12.05 09:54:10 »
Szerintem ezt az elálmosodás ellen találták ki. Így pl. tudod fűteni a szélvédőt max hőmérsékleten, és közben mégis friss (hűvös) levegőt engedni az utastérbe, akár direkt az arcodba is  :)

De ugye, ha akarsz, tudsz onnan is fűteni, azokból a befújókból.

Egyetértek, ez már a Carina E-ben is így volt, és bizony hasznát lehet venni a friss levegőnek, amikor extrém módon kell melegíteni az ablakot. Ha jól zár a középső befúvó, akkor nem jelent gondot, a láb felől úgyis jön a meleg.
Zsono

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4424 Dátum: 2010.12.05 10:04:45 »
Na, jah  ::) ... Én egyszer ezzel a feature-rel olyan szinten megbetegítettem magam, hogy azóta nem használom  :nonono: ... Franciaországba mentünk a Carinával, télen; és majd' egész úton nyomattam ezt a "szélvédőre & lábra meleg, felsőtestre & arcra hideg" kombót  :wacko: ... Már az odaérkezéskor fájt a fejem, tüsszögtem, kezdett bedugulni az orrom. Másnapra annyira beteg lettem (láz, torokfájás stb), hogy felkelni sem nagyon tudtam  :helpsmilie: ... Na, azóta roppant csínján bánok ezzel a funkcióval, inkább nem is használom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )