Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750155 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4290 Dátum: 2010.10.16 01:44:37 »
Most nem találom, de valamiért az rémlik, hogy 4AFE-nél nem teszi tönkre a motort, ha elszáll a szíj, és mintha Palaczk írta volna. Legalábbis nem kell pár százezerért új motort venni.  :D
Ha visszajön nyaralásból, biztos megerősít vagy megcáfol (most hirtelen nem találom ezt a hsz-ét).
Hát izé. 4A-FE-nél már nem emlékszem, hogy hogy is van ez, szóval nem ártana pontosabban utánanézni. Csak a Camrym 2S-E motorjában vagyok biztos, mivel annál ki is próbáltam  :D ... Ennél a motornál valóban nem érnek össze a dugattyúk és a szelepek, szóval a vezérműszíj-szakadástól "csak" megáll a kocsi, más baj nem lesz.

De a 4A-FE-t passzolom. Viszont ennél már nem a vezérműszíj hajtja a vízpumpát (ellentétben a 2S-E-vel), úgyhogy jóval kisebb a szíjszakadás esélye (nálam éppenséggel a berágódó vízpumpa vitte magával a vezérműszíjat is a nirvánába).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4291 Dátum: 2010.10.16 01:47:46 »
benzinszűrő csere mikor/milyen időközönként esedékes/javasolt?
az enyémben jó ideje nem volt ez sem, az tuti.
maga az alkatrész nem drága ahogy néztem, de nem tudom, hol van a kocsiban, mennyire lehet macerás/drága a cseréje?
Hát... tízezres tétel a szűrő. Csak gyári érdemes venni belőle, mert az utángyártottal előfordulhatnak tömítési problémák a csőcsatlakozásnál (hollandernél). A tűzfalon van, és viszonylag nehéz hozzáférni, szóval én szervízben cseréltetném. Ha jól rémlik, szintén 4A-FE Carinánál 160 ezer km van megadva csereintervallumnak.

Én kicseréltetném, hisz az az intervallum biztos nem véletlenül van megadva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4292 Dátum: 2010.10.16 08:37:04 »
csere mikor/milyen időközönként esedékes/javasolt?
(..)..... Ha jól rémlik, szintén 4A-FE Carinánál 160 ezer km van megadva csereintervallumnak...(..)


200 ezer Km könyv szerint.Én kicseréltem 160-nál, szétvágtam, de semmi nem volt benne.Talán egy kicsit sötétebb volt a szűrőanyag.Amúgy én Nipparts-ot vettem, mert úgy volt, hogy kipróbálom az etanol-t.Nincs vele gondom!
99' Avensis 1.6 4A-FE

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4293 Dátum: 2010.10.16 14:58:56 »
Megvakult  ::) ? Meg szokott. Mi tavasszal cseréltettük őket, méltányosságból féláron (így is vmi 150 volt).

Még látni vele, de messze elmarad az autó átvételekor tapasztalt lelkesedéstől és örömódától a Xenonok iránt. Ha belegondolok ez a mattulás kb az autó 4 éves és max 72-73e km-es futásteljesítményekor már tapasztalható volt, ami egy mai autó esetében (főleg egy Avensisnél) nem nevezhető még kornak.  :whistling:
Látni az utakon friss rendszámos, de már csak "egyszemű" gyári Xenonos X és Y márkájú autókat, de ez azért mégiscsak egy Toyota.  :innocent:
Szép dolog, hogy a költségek felét kell csak az autósnak állnia, és hogy elismerik a hibát. Ez is valami.  :yes:

Ha már tényleg tarthatatlan lesz az állapot, akkor gondolom itt is csere lesz majd.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4294 Dátum: 2010.10.16 15:52:07 »
az enyém is szerintem gyenge, ráadásul időnként a jobb szemére megvakul. aztán ha ki-be kapcsolom, újra ég. attól félek, ha elvisze ma szervízbe, nem fogja produkálni a hibát... :( meg egyébként is úgy láto ma garázs falán, hogy nem ugyanolyan színű kétoldalt. remélem végleg kifingik, mielőtt lejár a garancia  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 15:53:48 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4295 Dátum: 2010.10.16 16:03:49 »
az enyém is szerintem gyenge, ráadásul időnként a jobb szemére megvakul. aztán ha ki-be kapcsolom, újra ég. attól félek, ha elvisze ma szervízbe, nem fogja produkálni a hibát... :( meg egyébként is úgy láto ma garázs falán, hogy nem ugyanolyan színű kétoldalt. remélem végleg kifingik, mielőtt lejár a garancia  :whistling:

Ne várd, hogy végleg kifingjon. Gurulj be szervízbe, ott majd megcserélik Neked a xenonizzókat, aztán használod tovább. Ha ezekután a másik oldal alszik ki néha, akkor a xenonizzó cserélendő, ha ugyanaz az oldal, akkor pedig a trafó, ami egyben cserélendő a fényszórótesttel (nem lehet külön rendelni).
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4296 Dátum: 2010.10.16 17:00:09 »
az enyém is szerintem gyenge, ráadásul időnként a jobb szemére megvakul. aztán ha ki-be kapcsolom, újra ég. attól félek, ha elvisze ma szervízbe, nem fogja produkálni a hibát... :( meg egyébként is úgy láto ma garázs falán, hogy nem ugyanolyan színű kétoldalt. remélem végleg kifingik, mielőtt lejár a garancia  :whistling:

Az izzó, ha nem a szervizben vásárolod meg, ésszerű áron elérhető (kb.16e/pár a Bosch  D2S izzó, ha jól emlékszem, 4300K? színhőfokú).
Azt nem tudom, hogy a te kocsidban a fényszóró trafója milyen típus, nekem van egy 2003 utáni komplett lámpám aminek a trafója bontható és ha kell oda is adom, de a garanciális javítás a megoldás.
Úgy gondolom a színeltérés az izzó hibája, de az izzó nem garanciális!
Érdeklődj a szerviznél az izzók áráról!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 17:20:30 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4297 Dátum: 2010.10.16 18:16:56 »
a gondom az, hogy induláskor felkapcsolom, ég. aztán a városban egyszer csak rájövök, hogy nem ég a jobb oldal. olyan, mintha szétrázódna vagy ilyesmi, de ha fel-le kapcsolok, újra ég. szóval a fene se érti  :hmmmm: lehet egykét hónapot még várok, de előbb-utóbb úgyis muszáj lesz bevinni...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4298 Dátum: 2010.10.16 18:25:55 »
a gondom az, hogy induláskor felkapcsolom, ég. aztán a városban egyszer csak rájövök, hogy nem ég a jobb oldal. olyan, mintha szétrázódna vagy ilyesmi, de ha fel-le kapcsolok, újra ég. szóval a fene se érti  :hmmmm: lehet egykét hónapot még várok, de előbb-utóbb úgyis muszáj lesz bevinni...
A helyedben nem várnék, de a te döntésed.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4299 Dátum: 2010.10.16 18:36:05 »
utálok feleslegesen utánajárni, és ha a geki nem produkálja megbízhatóan a hibát, tuti, hogy a szervizben segget fogok csinálni a számból...

robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4300 Dátum: 2010.10.16 19:33:50 »
Sziasztok!

Mai nap cseréltem olajat, és amikor az olajszűrőt vettem volna le, akkor vettem észre, hogy a motor legfelső fedele, henger fej feletti fedélillesztésénél nem por száraz a motor, hanem kicsit olajos, szűrő "mögött" tövénél, mintha olaj saras lenne, ezek mekkora problémák? Szerelőhöz nem akarok egyből menni, mert akiben eddig nagyon hittem, az legutóbb 15000-ért cserélt olajat, és 1 gramm olajat nem adott, amivel után tölthessek, mondjuk nem én vittem el hanem a tesóm. Egyébként 1999-es ave 1,6 benzin.

előre is köszönök mindent!
Toyota Avensis D-Cat

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4301 Dátum: 2010.10.16 20:39:48 »
Sziasztok!

Mai nap cseréltem olajat, és amikor az olajszűrőt vettem volna le, akkor vettem észre, hogy a motor legfelső fedele, henger fej feletti fedélillesztésénél nem por száraz a motor, hanem kicsit olajos, szűrő "mögött" tövénél, mintha olaj saras lenne, ezek mekkora problémák? Szerelőhöz nem akarok egyből menni, mert akiben eddig nagyon hittem, az legutóbb 15000-ért cserélt olajat, és 1 gramm olajat nem adott, amivel után tölthessek, mondjuk nem én vittem el hanem a tesóm. Egyébként 1999-es ave 1,6 benzin.

előre is köszönök mindent!
Ettől nem kell nagyon megijedni, de azt tisztázni kellene, hogy az olajszűrő mögül szivárgott ki, vagy a szimmeringektől szivárog.Ha nem fogy vészesen, egyenlőre ne izgasd magad.Sajnos nekem sem porszáraz, 10.000 Km alatt 1-2 deci elszivárog.Ennyitől még nem bontatnám meg.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4302 Dátum: 2010.10.16 21:22:57 »
Még látni vele, de messze elmarad az autó átvételekor tapasztalt lelkesedéstől és örömódától a Xenonok iránt. Ha belegondolok ez a mattulás kb az autó 4 éves és max 72-73e km-es futásteljesítményekor már tapasztalható volt, ami egy mai autó esetében (főleg egy Avensisnél) nem nevezhető még kornak.  :whistling:
Látni az utakon friss rendszámos, de már csak "egyszemű" gyári Xenonos X és Y márkájú autókat, de ez azért mégiscsak egy Toyota.  :innocent:
Szép dolog, hogy a költségek felét kell csak az autósnak állnia, és hogy elismerik a hibát. Ez is valami.  :yes:

Ha már tényleg tarthatatlan lesz az állapot, akkor gondolom itt is csere lesz majd.
Sokat azért ne várjatok vele, mert így csökken az esélye, hogy belemenjen a TMH a méltányossági rendezésbe. Bár nekünk még megadták a közel 6 éves autóra - igaz, akkor még csak kb. 80 ezer km volt benne; és persze végig Toyotánál szervízelt (ilyenkor fizetődik ez ki).

Sajnos ez típushiba. A miénk is 4 évesen kezdett gyengülni; 5 évesen meg már kifejezetten xar volt, esőben-országúton kínszenvedés volt menni vele, folyton használni kellett a ködfényszórót is.

Azóta szereltettünk be DRL-t (leírtam a megfelelő topikban a sztorit anno), hogy legalább napközben kíméljük a tompítottat, így takarékoskodva az élettartamával.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4303 Dátum: 2010.10.16 21:28:28 »
Sziasztok!

Mai nap cseréltem olajat, és amikor az olajszűrőt vettem volna le, akkor vettem észre, hogy a motor legfelső fedele, henger fej feletti fedélillesztésénél nem por száraz a motor, hanem kicsit olajos, szűrő "mögött" tövénél, mintha olaj saras lenne, ezek mekkora problémák?
Minimális szivárgás a szelepfedél-tömítésnél... Jelentéktelen, nem kell foglalkozni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4304 Dátum: 2010.10.17 20:18:52 »
Az autóm egy olajcsere periódus, 15 eKm alatt 2-3 liter olajat eszik. Hidegen indítva egy pillanatig van is egy kevés kék füst. Egy szerelő megnézte a kompressziót, és állítása szerint gyári értékeket talált. Valószínű, hogy a szelepszár szimeringeknél megy el az olaj. Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni?
Ave I. 1999. 1.6 4AFE 310eKm
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0