Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750526 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3960 Dátum: 2010.08.06 18:33:22 »
ROTFL  [rohog]
 :eek:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina_e_dlx_2000-4014811

500k-ért számitotta be a kereskedö ööö ill. a nepper két éve amikor az Ave-t vettem nála.
Akkor volt bent 330e km.  :no:
Az igaz hogy -15ben is indult mint a Doxa, bar ezt a motort nem lehet széthajtani csak szándékosan!

Akit érdekel és tud nagyot alkudni vegye meg!
3 éve új kuplung, új telók, réz fékcsövek.... => 200e HUF-os müszaki (azt hittem sokáig megtartom még..., 1 év lett belőle)

Most meg 304e van benne, két év alatt pörgött vissza az óra hatezret. :clap: :clap: :clap:
Gondolom az eladó (jó esetben) egy parafenomén! [rohog]
Onnantól, hogy eladtad a gépet a karbantartására és a használatára sem volt rálátásod.
Mindent összevetve, az autón tényleg nagyon nagyot kellene alkudni, kérdés hogy a 250e körüli vételár ajánlatot (ez bontási ár, mert a vizsga hamarosan lejár)  az eladó nyugodtan fogadná-e?
Nejemnek vennék hasonló típust, de ez lutrinak látszik!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3961 Dátum: 2010.08.06 18:43:16 »
Most meg 304e van benne, két év alatt pörgött vissza az óra hatezret. :clap: :clap: :clap:
Gondolom az eladó (jó esetben) egy parafenomén! [rohog]
Onnantól, hogy eladtad a gépet a karbantartására és a használatára sem volt rálátásod.
Mindent összevetve, az autón tényleg nagyon nagyot kellene alkudni, kérdés hogy a 250e körüli vételár ajánlatot (ez bontási ár, mert a vizsga hamarosan lejár)  az eladó nyugodtan fogadná-e?
Nejemnek vennék hasonló típust, de ez lutrinak látszik!

AZ én Carinám eladó, vannak hibái, de egy 16 éves autónál ez nem csoda (karosszérián vannak hibák, a motor, futómű jó) a Carinás adok-veszek topicban írtam róla részletesen, ha érdekel.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3962 Dátum: 2010.08.06 18:47:04 »
Most meg 304e van benne, két év alatt pörgött vissza az óra hatezret. :clap: :clap: :clap:
Gondolom az eladó (jó esetben) egy parafenomén! [rohog]
Onnantól, hogy eladtad a gépet a karbantartására és a használatára sem volt rálátásod.
Mindent összevetve, az autón tényleg nagyon nagyot kellene alkudni, kérdés hogy a 250e körüli vételár ajánlatot (ez bontási ár, mert a vizsga hamarosan lejár)  az eladó nyugodtan fogadná-e?
Nejemnek vennék hasonló típust, de ez lutrinak látszik!

AZ én Carinám eladó, vannak hibái, de egy 16 éves autónál ez nem csoda (karosszérián vannak hibák, a motor, futómű jó) a Carinás adok-veszek topicban írtam róla részletesen, ha érdekel.
Lestem :)
A gondom az, hogy a hölgy kb. ugyanilyen futású (de végig a tulajdonukban lévő, korreten szervizelt, szintén 15 éves) kocsit hajt (no rozsda).
Ha cserélnénk, az minőségi csere (benyáról dízelre) lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.06 19:05:38 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3963 Dátum: 2010.08.08 22:41:59 »
a fehér kupakos Switch assy => bontható!!! a kis fehér műanyag füleket kell kipattintani óvatosan párhuzamosan amik rányúlnak a fekete házra . (Apámnak sikerült..., és utána még össze is lehetett rakni)
van a végén ez a fehér kupakos valami=> na ezt a valamit tolja bele a kulcs a switch assy-n található résbe amikor benyomod a zárba a kulcsot. Ha kopott a rés, nem fordítja el eléggé a kapcsolót. Nekem ez volt a fennforgás. Hézagolás segít(ett volna)'

Azt nehezen tudom elképzelni hogy a kapcsolóban lévő réz csúszó érintkezőknek baja lenne. Bár ha szétszeded meglátod.... ;-)
Amint lesz egy kis időm bontom is ... :) - tapasztalatok utána :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3964 Dátum: 2010.08.09 09:12:28 »
Most meg 304e van benne, két év alatt pörgött vissza az óra hatezret. :clap: :clap: :clap:
Gondolom az eladó (jó esetben) egy parafenomén! [rohog]
Onnantól, hogy eladtad a gépet a karbantartására és a használatára sem volt rálátásod.
Mindent összevetve, az autón tényleg nagyon nagyot kellene alkudni, kérdés hogy a 250e körüli vételár ajánlatot (ez bontási ár, mert a vizsga hamarosan lejár)  az eladó nyugodtan fogadná-e?
Nejemnek vennék hasonló típust, de ez lutrinak látszik!

AZ én Carinám eladó, vannak hibái, de egy 16 éves autónál ez nem csoda (karosszérián vannak hibák, a motor, futómű jó) a Carinás adok-veszek topicban írtam róla részletesen, ha érdekel.
Lestem :)
A gondom az, hogy a hölgy kb. ugyanilyen futású (de végig a tulajdonukban lévő, korreten szervizelt, szintén 15 éves) kocsit hajt (no rozsda).
Ha cserélnénk, az minőségi csere (benyáról dízelre) lenne.

Oké semmi gond, én nem szeretem a dízeleket, annó örültem, hogy ezt is megkaptam, kb 3 hónapomba került mire megtaláltam. Az ár tudom magas, de azért írtam ennyit, hogy lehessen alkudni belőle. Reálisnak én olyan 400-at gondolok érte.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3965 Dátum: 2010.08.09 12:01:38 »
Megadta magát a másik első irányjelzőm búrája is. Kb 2 hónappal ezelőtt mosás közben esett le a bal oldaliról a műanyag búra, ami szét is törött a földetérés után.
Most meg a jobb oldali lötyög, és a hézagon ahol már nem tartja a ragasztó be tud folyni a víz. Szóval csereérett ez is. A gyári árnál szimpatikusabb utánygyártottra esett most is a választásom.  :hmmmm:
Ha úgy nézem majdnem 9 évet és 218e km-et bírtak.
Csak azt tudom ajánlani nektek is, hogy nézzetek rájuk időnként.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3966 Dátum: 2010.08.09 17:56:49 »
Detto nekem is ez volt a történet :)

Megvettem az elsőt áfaemelés előtt és áfaemelés után a másodikat :)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3967 Dátum: 2010.08.10 00:03:46 »
Na úgy látom az autó elérte a kritikus korát ... :S
A szervó kezdett érdekes játékba - olyan az úton, mint a mesében: Hol volt, hol nem volt ...

Erre van valami házi jellegű megoldás, vagy egyértelműen szerelő?
[ az első gazdája mondta, hogy még garanciában cseréltek valami kormányösszekötőt, mert nehéz volt tekergetni ... lehet, hogy megint az adta meg magát? ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3968 Dátum: 2010.08.10 10:54:08 »
Na úgy látom az autó elérte a kritikus korát ... :S
A szervó kezdett érdekes játékba - olyan az úton, mint a mesében: Hol volt, hol nem volt ...

Erre van valami házi jellegű megoldás, vagy egyértelműen szerelő?
[ az első gazdája mondta, hogy még garanciában cseréltek valami kormányösszekötőt, mert nehéz volt tekergetni ... lehet, hogy megint az adta meg magát? ]


Hosszbordás szíj elég feszes?
Nekem bekapcsolt légkondival csinál ilyet néha, de akkor nyikorog is a szíj.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3969 Dátum: 2010.08.10 11:39:46 »
hangtalan a gép ... de azért ránézek - bár én attól tartok más van mögötte ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Taviranyito
« Válasz #3970 Dátum: 2010.08.10 19:12:40 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Taviranyito
« Válasz #3971 Dátum: 2010.08.10 20:34:22 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?

Ha a led több nyomogatás után sem halványodik, akkor valszeg tényleg OK az elem. A vevőegység megpusztulhatott, bár T25-nél ilyennel még nem találkoztam, T22-esnél volt ez még viszonylag gyakoribb. Szerintem az újratanítás meg fogja oldani a problémát. Ennek van egy folyamata, ajtót kell csapkodni és gyújtást kapcsolgatni. Márkaszervízbe pár perc alatt megcsinálják... Vagy talán az Autodatába is benne van a folyamat.
Xanyi

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Taviranyito
« Válasz #3972 Dátum: 2010.08.10 21:02:43 »

Ha a led több nyomogatás után sem halványodik, akkor valszeg tényleg OK az elem. A vevőegység megpusztulhatott, bár T25-nél ilyennel még nem találkoztam, T22-esnél volt ez még viszonylag gyakoribb. Szerintem az újratanítás meg fogja oldani a problémát. Ennek van egy folyamata, ajtót kell csapkodni és gyújtást kapcsolgatni. Márkaszervízbe pár perc alatt megcsinálják... Vagy talán az Autodatába is benne van a folyamat.

Valaki megsughatna, meg csak T22-hoz talaltam.

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Taviranyito
« Válasz #3973 Dátum: 2010.08.10 21:07:33 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?

Ha a led több nyomogatás után sem halványodik, akkor valszeg tényleg OK az elem. A vevőegység megpusztulhatott, bár T25-nél ilyennel még nem találkoztam, T22-esnél volt ez még viszonylag gyakoribb. Szerintem az újratanítás meg fogja oldani a problémát. Ennek van egy folyamata, ajtót kell csapkodni és gyújtást kapcsolgatni. Márkaszervízbe pár perc alatt megcsinálják... Vagy talán az Autodatába is benne van a folyamat.

bar ez egy 2. kulcs programozása de lehet hogy segít.
 hogy a T25-ösne'l változtattak-e rajta azt nem tudom:

http://www.toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=6985

You can program an additional key into the Avensis 1998 - 06/2000 by following this sequence:

Open driver's door and insert programmed black key into ignition. Close door.

1). Within 15 seconds
Switch ignition on and off 4 times.
Switch ignition on.
Open and close the driver's door.

2). Within 20 seconds
Open and close driver's door 5 times.
Remove key from ignition.

3). Within 10 seconds
Insert black key to be programmed into ignition.
Switch on and leave for 1 minute.
Remove key.

Repeat step 3 for further keys.

To exit programming open and close the driver's door.

If your key is grey in colour then it cann't be used to program additional keys. I can cut Toyota / Lexus keys at a very reasonable cost. Email me for details.

If you do not have a programmed black key for the vehicle I can recode the engine ECU. Again, email me for details. Please state model, year of manufacture and engine type (VVTI or not VVTI).

Regards.

Pat

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Taviranyito
« Válasz #3974 Dátum: 2010.08.10 21:30:31 »
bar ez egy 2. kulcs programozása de lehet hogy segít.
Egyreszt ez valoban kulcs, es nem taviranyito, masreszt ez pont T22.