Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750504 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3810 Dátum: 2010.07.07 17:33:17 »
Mi zöröghet az Avensis-en váltáskor? Gyorsítok - váltok és mikor le van húzva az ablak jól hallhatóan berezonál vmi zörgős hangot hallatva, meg mi az a csörgő hang,ami leginkább alacsony fordulaton hallható? Több Avensis-en és Carina-n is hallottam már ezt a hangot.

Ja! Ma jártam a helyi autóbontóban és ott pusztult egy fekete,valaha Linea Sol 2.0-s Avensis Sedan,kissé törötten :S
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3811 Dátum: 2010.07.07 17:50:31 »
Mi zöröghet az Avensis-en váltáskor? Gyorsítok - váltok és mikor le van húzva az ablak jól hallhatóan berezonál vmi zörgős hangot hallatva, meg mi az a csörgő hang,ami leginkább alacsony fordulaton hallható?
A katalizátor környékén van egy rezgéscsillapító kerek súly. Fel van gyárilag oda hegesztve a kipufogócsőre, annak az egyik felfogatási pontja vált le nálam, de én levettem ezt, mert úgy véltem nálam ez zörög gyorsításkor, de nem ez volt az :)  Ellenőrizd, nálad nem lóg-e ez az alkatrész.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3812 Dátum: 2010.07.07 19:45:30 »
Valakinek van ötlete 2003-as liftback csomagtér teleszkóppárra?
Toyo (gyári)  kb. 25e /db!  [rohog]
Mi baja van?
A telónak semmi baja sem volt, csak a kb. 30 kilós ajtó a fejemre esett, baja az én fejemnek lett! :eek:
A probléma megoldódott Lip telókkal, de sajna párban 18e-ért (most lehet birkózni az ajtó lecsukásáért). :lol:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3813 Dátum: 2010.07.07 22:42:30 »
Mi zöröghet az Avensis-en váltáskor? Gyorsítok - váltok és mikor le van húzva az ablak jól hallhatóan berezonál vmi zörgős hangot hallatva, meg mi az a csörgő hang,ami leginkább alacsony fordulaton hallható? Több Avensis-en és Carina-n is hallottam már ezt a hangot.

Ja! Ma jártam a helyi autóbontóban és ott pusztult egy fekete,valaha Linea Sol 2.0-s Avensis Sedan,kissé törötten :S

RÁNCFELVARROTT????

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3814 Dátum: 2010.07.08 11:53:39 »
Mi zöröghet az Avensis-en váltáskor? Gyorsítok - váltok és mikor le van húzva az ablak jól hallhatóan berezonál vmi zörgős hangot hallatva, meg mi az a csörgő hang,ami leginkább alacsony fordulaton hallható? Több Avensis-en és Carina-n is hallottam már ezt a hangot.

Ja! Ma jártam a helyi autóbontóban és ott pusztult egy fekete,valaha Linea Sol 2.0-s Avensis Sedan,kissé törötten :S

RÁNCFELVARROTT????
Hátsó lámpákból és a megmaradt középkonzolból ítélve nem az volt.

« Utoljára szerkesztve: 2010.07.08 11:56:47 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3815 Dátum: 2010.07.09 08:46:56 »
Sziasztok!

kb 2 hónapja kicseréltem a fékbetéteket, mert elkoptak. Textart vettem, de sajnos akkor nem volt időm felszabályoztatni az első tárcsákat.
Két hete felszabályoztattam a tárcsákat, alig kopott valami, szabályozás után 23,5mm a vastagság. (ha jól tudom a gyári 24mm)
Lassú fordulaton csináltuk, nem forrósodott fel a tárcsa.
Fékbetétek vissza, kicsit megvasaltam a betétet, hogy fogjon a fék. Azóta nem autópályáztam és nagyjából 500km-t mentem.
Ma reggel autópályán 130-ról fékezésnél ráz a kormány - ha óvatosan fogom a kormányt. Félre nem húz.
Ha erősen fogom a kormányt, akkor is érezni vibrációt, de a kormány olyankor már csak alig ráz. Még nem kopott össze teljesen a betét és a tárcsa? Vagy más lehet a gond?
Majd megnézem mi van brutál fékezésnél, de úgy rémlik olyankor semmi probléma nincsen, csak ha óvatosabban fékezek akkor érezni.
100 alatt alig észrevehetően ráz, akkor is úgy venni észre, ha finoman fogom a kormányt.
Nagyobb tempónál 110-120 felett állandóan mocorog egy kicsit a kormány, de nem húz oldalra.

Az első gumikat jövőre cserélnem kell, mert kopnak. Lehet hogy csak ez a baj forrása? Vagy nézessem meg a gömbfejeket, szilenteket, nem-e ott lóg valami?

üdv, Péter

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3816 Dátum: 2010.07.09 08:50:04 »
Előbb nézd meg, hogy megvannak e az ólmok. Lehet az is, hogy centizni kéne a felniket!

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3817 Dátum: 2010.07.09 09:36:19 »
sziasztok,

újra elővenném a középkonzolban kiégett égők cseréjét, mert ugyan jó leírta itt már valaki, de nem jártam sikerrel.

addig oké, hogy kipattintom a középkonzolt, (nekem nem márványos, hanem a szép műfa... :cry: ) de benn marad a 3 csavarral odaerősített középső rész, amiben a 3 tekerős állító,és a külső-belső levegő állítója van.

és itt elakadok, mert hiába csvarozom ezt ki, csak 1 centit tudok rajta mozdítani, és fogja a külső-belső keringetés állítójának a huzala, ami elég stabil, uh nem is erőltettem. viszont így nem létok izzót, így nem tudom mit cseréljek.

ebben a részben vannak benne az izzók? ki kell ezt részt szednem? vagy elnéztem valamit?

kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít, és ki akarom cserélni!

köszi előre is,

gufi

amit elfelejtettem írni: első szériás, 98-as Avensisről van szó

szerk: van ám módosítás gomb! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.09 09:44:15 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3818 Dátum: 2010.07.09 10:22:25 »

addig oké, hogy kipattintom a középkonzolt, (nekem nem márványos, hanem a szép műfa... :cry: ) de benn marad a 3 csavarral odaerősített középső rész, amiben a 3 tekerős állító,és a külső-belső levegő állítója van.

és itt elakadok, mert hiába csvarozom ezt ki, csak 1 centit tudok rajta mozdítani, és fogja a külső-belső keringetés állítójának a huzala, ami elég stabil, uh nem is erőltettem. viszont így nem létok izzót, így nem tudom mit cseréljek.

ebben a részben vannak benne az izzók? ki kell ezt részt szednem? vagy elnéztem valamit?

Nekem is olyan fabetétes :D
Hasonló merényletre készülök, de nem visz rá a lélek :D
Úgy tudom, a hőfokszabályzós egységről kel kell szedni a csatlakozókat és magadfelé kell húzni,
és kijön egyben az egész cucc. A csatlakozóit le tudod szedni, vagy nem férsz hozzá?

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3819 Dátum: 2010.07.09 10:31:55 »

addig oké, hogy kipattintom a középkonzolt, (nekem nem márványos, hanem a szép műfa... :cry: ) de benn marad a 3 csavarral odaerősített középső rész, amiben a 3 tekerős állító,és a külső-belső levegő állítója van.

és itt elakadok, mert hiába csvarozom ezt ki, csak 1 centit tudok rajta mozdítani, és fogja a külső-belső keringetés állítójának a huzala, ami elég stabil, uh nem is erőltettem. viszont így nem létok izzót, így nem tudom mit cseréljek.

ebben a részben vannak benne az izzók? ki kell ezt részt szednem? vagy elnéztem valamit?

Nekem is olyan fabetétes :D
Hasonló merényletre készülök, de nem visz rá a lélek :D
Úgy tudom, a hőfokszabályzós egységről kel kell szedni a csatlakozókat és magadfelé kell húzni,
és kijön egyben az egész cucc. A csatlakozóit le tudod szedni, vagy nem férsz hozzá?

sajnos odáig el sem jutok, h annak a résznek a csatlakozóival foglalkozzak, mert alig tudom megmozdítani ezt a középső részt, mert fogja a külső-belső keringetés állító kar huzala, ami elég merev, és masszív.
ezért kérdeztem én is, mert azt már macerás lenne szétszedni, magát a középkonzol keretét kivenni nem gond, szépen óvatosan ki lehet pattintani, kis erővel, apránként körbe. Először én is tartottam tőle, de az nem gond, csak sajnos utána nem jutok semmire... :banging:

reméljük lesz itt vki, aki jártasabb ebben, és le is tudja írni nekünk  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.09 10:35:15 írta gufi »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3820 Dátum: 2010.07.09 10:33:26 »
Azzal kell kezdeni, hogy minden tekerőt le kell húzni magad fele. A pöcköket és a tekerőket is.
         

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3821 Dátum: 2010.07.09 10:38:04 »
Azzal kell kezdeni, hogy minden tekerőt le kell húzni magad fele. A pöcköket és a tekerőket is.

ezt próbáltam, de akkor nem húztam elég erősen ezek szerint...
attól tartok, h nehogy vmit eltörjek.
ha mindent lehúztam, akkor már látom majd az izzót, és hozzáférek?
vagy még attól ugyanúgy ki kell szedni azt a középső részt, és hátulról kell cserélni az izzót?

Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3822 Dátum: 2010.07.09 10:48:17 »
Előbb nézd meg, hogy megvannak e az ólmok. Lehet az is, hogy centizni kéne a felniket!
Megnéztem, de megvannak a súlyok. A hátó dobféket kell hamarosan cserélni, de nem hinném hogy az be tudja rázni a kormányt...
Májusban tetettem fel a téli gumi helyett a nyárikat, ekkor centíroztattam, az rendben van.
Viszont előtte a téligumikkal miért nem jelentkezett ez? Ezért gondolom, hogy mégse a felni a gond...
mondjuk az is igaz, hogy a felniket önmagában nem nézettem meg. Végülis nem rossz tipp !  :clap:

Ha lesz időm, átnézetem a futóművet és a lengéscsillapítót.
Centír problémát nem érzek - nem ráz semmilyen sebességnél a kerék, és nem sétál oldalra a kocsi.
Amire még gondolni tudok, az a féktárcsa belső fele, hogy az lehet nem teljesen sík, de ezt is éreznem kellett volna korábban.  :hmmmm:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3823 Dátum: 2010.07.09 10:53:02 »
Én azért megnézném a kerekeket mégegyszer :) XVI.kerületbe járok elég régóta ők nagyon olcsók korrektek és gyorsak és nagyon jól dolgoznak. Ha érdekel megadom az elérhetőséget. Futóművet is állítanak és átnéznek, valamit mindent ami ehhez tartozhat... Ha a kormány ráz akkor lehet, hogy mégiscsak a kerekek tájékán van a hiba. Sár vagy valami nem tapadhatott a felnik belsejébe?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3824 Dátum: 2010.07.09 11:08:23 »
Én azért megnézném a kerekeket mégegyszer :) XVI.kerületbe járok elég régóta ők nagyon olcsók korrektek és gyorsak és nagyon jól dolgoznak. Ha érdekel megadom az elérhetőséget. Futóművet is állítanak és átnéznek, valamit mindent ami ehhez tartozhat... Ha a kormány ráz akkor lehet, hogy mégiscsak a kerekek tájékán van a hiba. Sár vagy valami nem tapadhatott a felnik belsejébe?
Szeva,
Saras úton nem jártam mostanában... Megadhatod az elérhetőségüket a 16. kerben lévőknek, mindig jól jöhet.
M7-M3 útvonalon járok, még útba is esnek, nem árt ha ismerek egy útbaeső jó gumist. Ma nem lesz rá időm megnézetni,
de a szülőktől nem messze van egy szerviz, ott ingyen átnézik a futóművet és féket, lengéscsillapítókat.
Ha ott járok, majd szólok nekik figyeljenek oda erre. Kösz a segitséget, pü-ben jöhet az elérhetőség :)

üdv, Péter