Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750216 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3750 Dátum: 2010.05.07 15:53:39 »
A toyota minőséghez meg csak annyit, hogy valóban jó a kidolgozottság, de korántsem kiváló. Az első ülések a háttámla széleken pl. baromira gyűrödnek, ráncosak. (keveset futott autóról beszélek) és mindezen jó kidolgozottságok mellett még bosszantóbbak az ilyen-olyan zajok, kattogások, nyüszögések,,,,,,,,
Legközelebb vegyél új Lexust, Mercedest, BMW-t, Audit - izlés szerint.
Azért, mert valakinél egy nem öreg Avensis nem nyújtja a jogosan elvárt minőséget (amit persze mint Toyota tulajok folyamatosan hangoztatunk, bezzeg a fosvágen és francia, olasz társai), nem kéne gúnyosan 10M feletti új prémium márka vásárlását felajánlani alternatívaként. Ha ugyanezeket a problémákat egy másik gyártó kocsijánál írná valaki, akkor jönne a vettél volna autót(=Toyota, de legalábbis japán) szöveg.
Persze ez csak egy magán vélemény, nem vitára szántam  :flowers:

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3751 Dátum: 2010.05.07 16:04:51 »
A toyota minőséghez meg csak annyit, hogy valóban jó a kidolgozottság, de korántsem kiváló. Az első ülések a háttámla széleken pl. baromira gyűrödnek, ráncosak. (keveset futott autóról beszélek) és mindezen jó kidolgozottságok mellett még bosszantóbbak az ilyen-olyan zajok, kattogások, nyüszögések,,,,,,,,
Legközelebb vegyél új Lexust, Mercedest, BMW-t, Audit - izlés szerint.

Tudod erre csak azt tudom mondani, hogy ha minden eszem elmegy és a della se lesz akadály, na akkor majd veszek! Lehet, hogy én fura vagyok, de nálam az autó egy használati tárgy, nincs beceneve, nem kap ajándékot, stb., viszont szeretem karbantartani és karbantartottnak tudni! A megjegyzésem lényege csak annyi volt, hogy szerintem nem kell elájulni a toyotától, mert nem érdemli meg.A márka enyhén szólva túlárazott! Új autót meg nem veszek, viszont az biztos, hogy a hajamat tépném, ha annak idején pl. ezt a kocsit 6 milla felett kellett volna megvennem! Mert lehet, hogy ***a igényes vagyok, de könyörgöm 6 milla felett ne kattogjon már idegesítő módon az ablaktörlő reléje a fülembe az utastérben, meg ne kelljen az utasoldali öv csatiját állandóan megigazítani, meg ne zörögjön......!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3752 Dátum: 2010.05.07 16:11:06 »
Nem azért, mert itt mind Toyotások vagyunk és mert védem a mundér becsületét, de amíg csak ennyi bajom lenne egy kocsival, ez a bőven elnézhető kategória nálam. :) Ez nem jelenti azt, hogy ezek a hibák nem baj, hogy vannak, de máshol sokkal durvábbakat lehet olvasni. (lásd apum 70 ezret futott, 7 éves Corsájának a kipufogó középső és hátsó dobja úgy néz ki mint egy ementáli, pedig vagy garázsban vagy zárt műhelyben áll az autó, utcán sosem)
Na persze mindig kérdés, hogy ki milyen autóban ült eddig, miből szállt át mibe. :flowers:
         

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3753 Dátum: 2010.05.07 16:33:08 »

Tudod erre csak azt tudom mondani, hogy ha minden eszem elmegy és a della se lesz akadály, na akkor majd veszek! Lehet, hogy én fura vagyok, de nálam az autó egy használati tárgy, nincs beceneve, nem kap ajándékot, stb., viszont szeretem karbantartani és karbantartottnak tudni! A megjegyzésem lényege csak annyi volt, hogy szerintem nem kell elájulni a toyotától, mert nem érdemli meg.A márka enyhén szólva túlárazott! Új autót meg nem veszek, viszont az biztos, hogy a hajamat tépném, ha annak idején pl. ezt a kocsit 6 milla felett kellett volna megvennem! Mert lehet, hogy ***a igényes vagyok, de könyörgöm 6 milla felett ne kattogjon már idegesítő módon az ablaktörlő reléje a fülembe az utastérben, meg ne kelljen az utasoldali öv csatiját állandóan megigazítani, meg ne zörögjön......!


Tudod, én meg azt mondom, hogy felületesen vettél autót. (Tudom, én is, mert az izzó foglalat olvadás nekem is bejött. Okultam az esetből, legközelebb nappali és esti próbaútra is megyek. Én 17 AVE-t néztem meg, azután vettem meg a mostanit. Találkoztap nepperes, töréses, visszatekert, álkönyves darabokkal, ezeket nem vettem meg, de nem azért, mert Avesisek, hanem mert a gazdái felületes és felelőtlen gazdák, vagy épp átverősek voltak.) Ha nem Te voltál az autód első gazdája, akkor a vásárláskor megvetted minden ismert és nem ismert hibáját is. Olyanokat is, amelyek a tipus esetleges hibái, de olyanokat is, amelyet a korábbi gazda használati szokásai, vagy karbantartási elmaradásai okoztak. És ezeket Te bizony nem vetted észre. Ha meg igen, akkor legközelebb esőben is próbáld ki az autót, meg alkudd le az öv rögzítőjének árát, ha zörög. Ha ismerted a hibákat, akkor nem értem, miért vagy ilyen véleménnyel. Használt árak terén nem túlárazott az autó, mostanság meg épp nem. És a Te autód nem 6 milla feletti, hanem használt autó, amit gondolom jóval olcsóbban vettél. Csak a pénzed erejéig és vásárlásod megfontoltságáig legyenek elvárásaid az autódat illetően. Egyébként meg fogadd el korábbi jó, vagy rossz döntésed, és nyugodtan szeresd ezt az autót. Mert lehet.
Zsono

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3754 Dátum: 2010.05.07 19:07:37 »

Tudod erre csak azt tudom mondani, hogy ha minden eszem elmegy és a della se lesz akadály, na akkor majd veszek! Lehet, hogy én fura vagyok, de nálam az autó egy használati tárgy, nincs beceneve, nem kap ajándékot, stb., viszont szeretem karbantartani és karbantartottnak tudni! A megjegyzésem lényege csak annyi volt, hogy szerintem nem kell elájulni a toyotától, mert nem érdemli meg.A márka enyhén szólva túlárazott! Új autót meg nem veszek, viszont az biztos, hogy a hajamat tépném, ha annak idején pl. ezt a kocsit 6 milla felett kellett volna megvennem! Mert lehet, hogy ***a igényes vagyok, de könyörgöm 6 milla felett ne kattogjon már idegesítő módon az ablaktörlő reléje a fülembe az utastérben, meg ne kelljen az utasoldali öv csatiját állandóan megigazítani, meg ne zörögjön......!


Tudod, én meg azt mondom, hogy felületesen vettél autót. (Tudom, én is, mert az izzó foglalat olvadás nekem is bejött. Okultam az esetből, legközelebb nappali és esti próbaútra is megyek. Én 17 AVE-t néztem meg, azután vettem meg a mostanit. Találkoztap nepperes, töréses, visszatekert, álkönyves darabokkal, ezeket nem vettem meg, de nem azért, mert Avesisek, hanem mert a gazdái felületes és felelőtlen gazdák, vagy épp átverősek voltak.) Ha nem Te voltál az autód első gazdája, akkor a vásárláskor megvetted minden ismert és nem ismert hibáját is. Olyanokat is, amelyek a tipus esetleges hibái, de olyanokat is, amelyet a korábbi gazda használati szokásai, vagy karbantartási elmaradásai okoztak. És ezeket Te bizony nem vetted észre. Ha meg igen, akkor legközelebb esőben is próbáld ki az autót, meg alkudd le az öv rögzítőjének árát, ha zörög. Ha ismerted a hibákat, akkor nem értem, miért vagy ilyen véleménnyel. Használt árak terén nem túlárazott az autó, mostanság meg épp nem. És a Te autód nem 6 milla feletti, hanem használt autó, amit gondolom jóval olcsóbban vettél. Csak a pénzed erejéig és vásárlásod megfontoltságáig legyenek elvárásaid az autódat illetően. Egyébként meg fogadd el korábbi jó, vagy rossz döntésed, és nyugodtan szeresd ezt az autót. Mert lehet.

Szép Napot!

No, elvégre nem veszekedni járok ide, így nem is szeretném tovább szítani a kedélyeket!  :clap:
Kissé mérges vagyok még a fényszórók miatt és zavar néhány dolog, ennyit próbáltam leírni.
Felületesnek nem mondanám a vásárlásomat, mert amennyire előtte lehetett neten (nem a toyota fórum), katalógusból (később kiderült, hogy a 2005-ös katalógusban szereplő Ave-k már ugye az alapfelszereltséggel is tartalmazták az ESP, ASR-t, az enyém 2004-es  még nem, kissé pofára esés) gyűjtöttem az ismereteket.
A vélemények meg enyhén szólva szubjektívek, sohasem fogom megérteni azokat a toyota tulajdonosokat, akik csak azért, mert nekik toyotájuk van még az olyan súlyos hibákra is csak legyintenek, mint pl. a nagyobb mértékű olajfogyasztás! Mondván nagyobb baja soha ne legyen.... Szerintem meg nem normális dolog az, ha a kocsi megkajál 1000km alatt 1 liter olajat (tudom minden kocsi szervizkönyve ezt normálisnak tartja) Találkoztam ilyennel!
Amiket leírtam nem "eget verő" hibák, de roppant idegesítőek!
Bármennyire úgy tűnik, nem utálom az autómat, de magasztalni még nem tudom!
Ha visszaolvasol nem azt írtam, hogy 6 millióért vettem a kocsimat, hanem azt, hogy a hajamat tépném, ha újonnan kellett volna ennyiért megvennem, mert úgy gondolom, ennyit nem ért meg újkorában se!
Remélem nincs harag, és bízom benne, hogy én is fogok nagyon is lelkesülni ezért az autóért!

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3755 Dátum: 2010.05.07 21:47:23 »
Koránt sem haragszom, nincs miért.

Azért itt kevesen vagyunk, akik 1000 km/liter olajfogyasztást természetesnek vélünk.
Ez az olajfogyasztás nem általános, más gyártónál sem. Alapvetően ehhez komoly gondatlanság kell üzembentartói részről is (túlhordott, gyenge olajok, kíméletlen vezetési mód...)
A megrendelt felszereltségtől függött, milyen extrákkal jött ki az autó. Az enyém 2003-as, de az első gazda az Általad említett extrákat megrendelte, benne is van. Bizony, ennél a fellettségű autónál érdemes a modellkód, az alvázszám alapján ellenőriztetni beépített technikai tartalmat. A volt gazda nekem adta a megrendelő lapját, annak idején 36 különböző extra volt rendelhető a két literes benzineshez, el lehetett tévedni...
A kereskedők időnként hajlamosak túligérni az autó műszaki tartalmát (divatos volt az e12-es alap corollákat kipörgésgátlóval felruházni...)
Végezetül egy példa: Az első 1.6 Carinámat egy rendőrtől vettem, gondoltam, biztos vétel lesz az autó. Az előző gazdánál papíron hét alkalommal vett részt biztosítási eseményben, pedig csak 3-szor volt törve. Mindez csak akkor derült ki, mikor eladtam, és hitelre vették volna. Nehéz volt feldolgoznom, de mégis egy Carina E 2.0 benzinest vettem újra, nem bántam meg. Néha magunknak is idejében kell megbocsátanunk, ha valamit elmulasztottunk, lényeg, ne kövessük el mégegyszer ugyanazt a hibát...


Milyen modelled van? Kitől vetted? Hány tulajdonosa volt? Szakszervizelték a vásárlás óta?
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.07 22:03:48 írta zsono »
Zsono

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3756 Dátum: 2010.05.07 22:24:34 »
Helló

Kicsit megszakitom a vitát :D

Srácok, az normális dolog hogy ilyen melegben is látom a kipufogó füstjét? Úgy tűnik fehéres a füst szine. A viz szintjén nem látok eltérést.
Nemrégiben purcant ki a vizpumpám, azt kicseréltettem egy új gyárira. Feltöltöttük a szintet de maradt egy kevés az előző zöldes lötyiből,
igy a fagyállóm szine nem rózsaszines hanem kicsit sötétebb (barnásabb).
Általában csak pár km-t megyek a kocsival de a ventilátor nagyon sokat megy, szinte folyamatosan.
Most voltunk a mult héten a szülőknél (400km oda, 400km vissza) és a hűtőviz szintje rendben, a szine sem változott, de tegnap feltünt
hogy folyamatosan látom a fehéres füstöt a kipufogóból. Nem tetszik ez nekem, mire gyanakodnátok?

üdv

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3757 Dátum: 2010.05.07 23:17:17 »
sohasem fogom megérteni azokat a toyota tulajdonosokat, akik csak azért, mert nekik toyotájuk van még az olyan súlyos hibákra is csak legyintenek, mint pl. a nagyobb mértékű olajfogyasztás! Mondván nagyobb baja soha ne legyen.... Szerintem meg nem normális dolog az, ha a kocsi megkajál 1000km alatt 1 liter olajat (tudom minden kocsi szervizkönyve ezt normálisnak tartja) Találkoztam ilyennel!
Én csak annyit mondok, hogy az elmúlt 5 évben egyszer vezettem francia autót (C3 bérautó, pár ezer km-rel) és cserben is hagyott egyik este! Egyszerűen nem indult be, szervízt hívtam kijöttek, elvittük trélerrel és amikor leraktuk, már be is indult  :censored:
Az elmúlt 10 évben az általunk használt 6 db Toyota közül a megtett kb 300.000km alatt egyszer sem fordult olyan elő, hogy nem indult volna, vagy menet közben megállt volna.
Részemről ennyi.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3758 Dátum: 2010.05.07 23:44:16 »
Én csak annyit mondok, hogy az elmúlt 5 évben egyszer vezettem francia autót (C3 bérautó, pár ezer km-rel) és cserben is hagyott egyik este! Egyszerűen nem indult be, szervízt hívtam kijöttek, elvittük trélerrel és amikor leraktuk, már be is indult  :censored:
Az elmúlt 10 évben az általunk használt 6 db Toyota közül a megtett kb 300.000km alatt egyszer sem fordult olyan elő, hogy nem indult volna, vagy menet közben megállt volna.
Részemről ennyi.
Az elmúlt 15 éveben az általam használt 4 db PSA autó közül egy sem hagyott ott az úton, eggyel sem volt soha indítási problémám, pedig volt köztük 400e km feletti is.
Nem hiszem, hogy ezekből a történetekből akadémiai következtetéseket kellene levonni.

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3759 Dátum: 2010.05.07 23:58:53 »
Koránt sem haragszom, nincs miért.

Azért itt kevesen vagyunk, akik 1000 km/liter olajfogyasztást természetesnek vélünk.
Ez az olajfogyasztás nem általános, más gyártónál sem. Alapvetően ehhez komoly gondatlanság kell üzembentartói részről is (túlhordott, gyenge olajok, kíméletlen vezetési mód...)
A megrendelt felszereltségtől függött, milyen extrákkal jött ki az autó. Az enyém 2003-as, de az első gazda az Általad említett extrákat megrendelte, benne is van. Bizony, ennél a fellettségű autónál érdemes a modellkód, az alvázszám alapján ellenőriztetni beépített technikai tartalmat. A volt gazda nekem adta a megrendelő lapját, annak idején 36 különböző extra volt rendelhető a két literes benzineshez, el lehetett tévedni...
A kereskedők időnként hajlamosak túligérni az autó műszaki tartalmát (divatos volt az e12-es alap corollákat kipörgésgátlóval felruházni...)
Végezetül egy példa: Az első 1.6 Carinámat egy rendőrtől vettem, gondoltam, biztos vétel lesz az autó. Az előző gazdánál papíron hét alkalommal vett részt biztosítási eseményben, pedig csak 3-szor volt törve. Mindez csak akkor derült ki, mikor eladtam, és hitelre vették volna. Nehéz volt feldolgoznom, de mégis egy Carina E 2.0 benzinest vettem újra, nem bántam meg. Néha magunknak is idejében kell megbocsátanunk, ha valamit elmulasztottunk, lényeg, ne kövessük el mégegyszer ugyanazt a hibát...


Milyen modelled van? Kitől vetted? Hány tulajdonosa volt? Szakszervizelték a vásárlás óta?

1,8 Sol elegant sedan,  közvetlen kollégám idős szüleitől, ők az első tulajok, ismert előttem a kocsi előélete, teljesen sérülésmentes,  a mai napig végig vezetett szervizkönyves, nálam tavaly decemberben volt az első szervize

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3760 Dátum: 2010.05.08 07:21:43 »
Azért, mert valakinél egy nem öreg Avensis nem nyújtja a jogosan elvárt minőséget (amit persze mint Toyota tulajok folyamatosan hangoztatunk, bezzeg a fosvágen és francia, olasz társai), nem kéne gúnyosan 10M feletti új prémium márka vásárlását felajánlani alternatívaként. Ha ugyanezeket a problémákat egy másik gyártó kocsijánál írná valaki, akkor jönne a vettél volna autót(=Toyota, de legalábbis japán) szöveg.
Persze ez csak egy magán vélemény, nem vitára szántam  :flowers:
Én a Toyotától sose vártam el, hogy x év után olyan legyen mint egy új. Azt várom el, hogy ne hagyjon ott sehol és lehetőleg ne kelljen vagyonokat költenem a javításra. Eddig ezt meg is kaptam. Ha olyan autót akarok, ami 10 évesen nem zörög, akkor az említett kategóriából kell választani.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3761 Dátum: 2010.05.09 13:42:57 »

Én a Toyotától sose vártam el, hogy x év után olyan legyen mint egy új. Azt várom el, hogy ne hagyjon ott sehol és lehetőleg ne kelljen vagyonokat költenem a javításra. Eddig ezt meg is kaptam. Ha olyan autót akarok, ami 10 évesen nem zörög, akkor az említett kategóriából kell választani.

20 év alatt 10 toyota volt a családban, és ebből 1 zörgött annyira, hogy azzal foglalkozni kellett.  :D Egy ablakra ragasztott tükör belső részében volt egy műanyag darabka. Nem kell ahhoz prémium márka, hogy ne zörögjön valami benne  :yes:
Zsono

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3762 Dátum: 2010.05.09 20:58:08 »
Most komolyan leálltok vitatkozni, meg bizonygatni a Toyota megbízhatóságát????Hát nem megtették ezt már az elmúlt 20-30 év Toyota-i?Vannak hibák, meg lesznek is.Természetesen lesznek más márkák, akik szintén megbízhatóak.De azt megmondom, ha egy Toyota rendesen, becsületesen karba van tartva, most elindulnák vele a világ végére is, minden félelem nélkül.
99' Avensis 1.6 4A-FE

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3763 Dátum: 2010.05.11 07:43:51 »
Most komolyan leálltok vitatkozni, meg bizonygatni a Toyota megbízhatóságát????Hát nem megtették ezt már az elmúlt 20-30 év Toyota-i?Vannak hibák, meg lesznek is.Természetesen lesznek más márkák, akik szintén megbízhatóak.De azt megmondom, ha egy Toyota rendesen, becsületesen karba van tartva, most elindulnák vele a világ végére is, minden félelem nélkül.

Igen, csak pont azért merült fel ez a téma, és az a fő bajunk, hogy ezek a Toyoták már messze nem ugyanazok a Toyoták (egyébként ez a többi márkára is igaz) és én is azt hittem, hogy egy olyan Toyotát veszek, de csak egy ilyet kaptam. :banging:

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3764 Dátum: 2010.05.11 08:12:48 »
Igen, csak pont azért merült fel ez a téma, és az a fő bajunk, hogy ezek a Toyoták már messze nem ugyanazok a Toyoták (egyébként ez a többi márkára is igaz) és én is azt hittem, hogy egy olyan Toyotát veszek, de csak egy ilyet kaptam. :banging:
Most erre mit mondhatnék?....Sajnálom.Csak már unom, hogy ha valaki Toyota-t vesz, és elromlik rajta valami, akkor egyből elkezd hőzöngeni, hogy:"Még, hogy Toyota minőség?Kalap szar!!"
Ha egy más márkájú autónál történik ez meg, akkor:"Hát van ilyen, nincs szerencsém!"


Idézetet javítottam. BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.11 12:45:18 írta BRS cimbi »
99' Avensis 1.6 4A-FE