Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750678 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3675 Dátum: 2010.04.07 22:22:34 »
Ha tömegével nem is mászkálnak az utakon, de hétvégén legalább hármat láttam belőle - és miután ezen kezdtem lényegében vezetni, nagyon örülök, ha látok egyet - egyszerűen tökéletes volt :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3676 Dátum: 2010.04.08 00:04:06 »
Nekem a mai napig a kedvenc Toyotám. Szerencsére az egyik szomszédnak van. :flowers:
music     

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3677 Dátum: 2010.04.08 07:20:33 »
Erre a fajtára gondolsz?

Ilyenből volt 1.6 GTi változatú autóm, imádtam! Ha gyártanák, és légkondi is lenne benne, nem kérdés hogy lenne ilyenem....
Zsono

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3678 Dátum: 2010.04.09 19:23:35 »
Látsz még szárnyas (89 körüli) Toyotát forgalomban?
Erre a fajtára gondolsz? Ebből nagyon sokat látni. És ne feledd, hogy a Toyotánál 4-5 évente volt modellváltás, míg az I-es Golfot 10 évig gyártották, de a későbbieket is 7-8 évig, és Magyarországon a Golfnak nem kis részben a Käfer révén elég nagy kultusza volt/van, mikor megnyíltak a határok, rengeteg öreg Golfot hoztak be.
Igen, ez volt az alternatíva, dízelben.
A bogár, ugyan kultuszautó, de nem Golf.
A Burkusországban újonnan vett  Golfunk javítási költsége az elmúlt 19 év alatt 3450 Ft volt ((a kopó alkatrészeket nem számítva) bal ajtókilincs 1500,váltó csatolóelem 1950)!
Futott km: 347600
1.6D fogyasztás 5.1l/100km városban!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

galus84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3679 Dátum: 2010.04.10 19:22:02 »
Sziasztok.
Nem tudna nekem segíteni valaki abban,hogy nemrég vettem egy 1999 Toyota Avensist 1,6 és hol találom meg benne a külső hőmérséklet jeladót,mert össze vissza mutatja a hőmérsékletet.Előrre is köszönöm

Üdv: Zoli ::)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3680 Dátum: 2010.04.12 12:22:57 »
Látsz még szárnyas (89 körüli) Toyotát forgalomban?
Erre a fajtára gondolsz? Ebből nagyon sokat látni. És ne feledd, hogy a Toyotánál 4-5 évente volt modellváltás, míg az I-es Golfot 10 évig gyártották, de a későbbieket is 7-8 évig, és Magyarországon a Golfnak nem kis részben a Käfer révén elég nagy kultusza volt/van, mikor megnyíltak a határok, rengeteg öreg Golfot hoztak be.
Igen, ez volt az alternatíva, dízelben.
A bogár, ugyan kultuszautó, de nem Golf.
A Burkusországban újonnan vett  Golfunk javítási költsége az elmúlt 19 év alatt 3450 Ft volt ((a kopó alkatrészeket nem számítva) bal ajtókilincs 1500,váltó csatolóelem 1950)!
Futott km: 347600
1.6D fogyasztás 5.1l/100km városban!

Ez rendben is volna mert regen szerintem jobb, strapabirobb autokat is gyartottak, de kerdes mi a kopo elem ?
A gombcsuklok, feltengelyek, gumi anyagok is most annak minosulnek? stb stb. Csak mert ha jol belegondolunk mi a kopo alkatresz akkor majdnem mindenre irhatnank. Nekem az OFF Mazdamban ON az uleshuzat kopott ki. Akkor az is kopo elem, mert kidorzsoltem az ulepemmel :D Trefalok ne vedd magadra :) Szoval ha csak nincs valami tores vagy egyebb nagy gixer az autoban akkor az hozza tartozik a kopo alkatrezek taborahoz. Az is kerdeses ki milyen autval tud kozlekedni ilyen hosszu idoszakot. Ha erzekny vagy a fustolesre es mar eszi a z olajat attol meg elmegy akar tobb 10 ezer Km-t csak eszi az olajat. Sok ilyen futkarozik meg az utakon. En amit lehet kicserelek mert zavarja a tudatom, ezert is vagoyk neha zavart elmeju :D de van akit nem bant hogy csak 3 henger jar pld.
A multkor egy AVE 1bol 1 srac ramkoszont es megkerdezte mennyi van az enyemben. Mondom 160 , mire ő mondott valami 240 vagy 260at ha jol emlexem, de ha nem akkor talan leirtam itt a forumon valahol. Talan az sem mellekes hogy az a 200-300-400 KM mennyi ido allatt jut a kocsiba. Par ev alatt vagy par evtized alatt.
Nekem gyengeim a gumi alkatreszek, mert azok bizony az idovel kemenyednek ,toredeznek , nem tomitenek stb.
Hat csak ennyit szerettem volna mondani. :)
Koszonom hogy meghallgatttaok :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3681 Dátum: 2010.04.12 12:24:27 »
Sziasztok.
Nem tudna nekem segíteni valaki abban,hogy nemrég vettem egy 1999 Toyota Avensist 1,6 és hol találom meg benne a külső hőmérséklet jeladót,mert össze vissza mutatja a hőmérsékletet.Előrre is köszönöm

Üdv: Zoli ::)

Lehet hogy engem is erdekelne, mert 1 ideje ugy csal vagy 2 fokot. Lehet hogy tisztitani kene kivulrol ? Ezert nem hivnam fel az autoszerelo baratom a Toyotanal mert elkuldene melegebb eghajlatra. :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3682 Dátum: 2010.04.12 21:25:26 »
Szevasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, rengeteg szervizt végigjártam már, de sehol nem oldották meg a problémámat.
Tavaly telibecsűrtem a jobb elejével egy, az útra merőlegesen belógó betonpadkát. A lengőkar kapta a legnagyobbat + a felni. Jobb oldalon cseréltek kormányösszekötőt + lengőkart helyrehúzták. Azóta balra kicsit 'lóg' a kormány. Azt jelenti kb. 10%-kal nagyobbat kell húzni rajta olyan 45 fokig, mint jobb oldalra azonos mértékű kanyarodáshoz. (a szerelőm szerint jobbra szorul, nem balra könnyebb...) Megoldást sehol nem tudtak. A futóművet pöpecül belőtték.
Mi lehet a probléma?
Előre is kösz!

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3683 Dátum: 2010.04.13 16:37:50 »
Üdv minden kedves fórumozónak!
4 hónapja vettem egy 2004-es Avensist, amelynek mint késöbb kiderült mindkét fényszorója szét van égve, vagyis cserélnem kell. Egy darabig viaskodtam a TMH-val, de mível szélmalom harcnak bizonyult feladtam, viszont utángyártott fényszórókat vettem (DEPO).
Tegnap hoztam el a két lámpát és a szerviz által elmondott, újabb gyári lámpákkal szemben, aminek már fémből van a foglalata ez sajnos csak műanyag.
Kérdezném, attól akinek van ilyennel tapasztalata, hogy akkor várhatóan ez is szét fog olvadni az egyébként gyári, nem túlméretezett, 55W-os H7-től?
Ezenkivül annak a segítségét is kérném aki már cserélt fényszórót, hogy néhány szóval ecsetelje annak buktatóit.
Előre is köszönöm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3684 Dátum: 2010.04.13 19:01:32 »
Üdv minden kedves fórumozónak!
4 hónapja vettem egy 2004-es Avensist, amelynek mint késöbb kiderült mindkét fényszorója szét van égve, vagyis cserélnem kell. Egy darabig viaskodtam a TMH-val, de mível szélmalom harcnak bizonyult feladtam, viszont utángyártott fényszórókat vettem (DEPO).
Tegnap hoztam el a két lámpát és a szerviz által elmondott, újabb gyári lámpákkal szemben, aminek már fémből van a foglalata ez sajnos csak műanyag.
Kérdezném, attól akinek van ilyennel tapasztalata, hogy akkor várhatóan ez is szét fog olvadni az egyébként gyári, nem túlméretezett, 55W-os H7-től?
Ezenkivül annak a segítségét is kérném aki már cserélt fényszórót, hogy néhány szóval ecsetelje annak buktatóit.
Előre is köszönöm.


A fényszóró cseréjéhez le kell venni a lökhárítót.
Sajnos ez már többször volt itt téma a fórumon, a Depo lámpa olcsó, de a foglalata nagyon gyenge, lehet hogy még annyit sem fog kibírni mint az előző. Ellenben ha most vettél volna gyárit, az már módosított, erős foglalattal.
Egy dolgot lehet tenni, és szoktam is ajánlani:
Kell venni bele egy xenon szettet, mert a xenonégő sokkal kevesebb hőt bocsájt ki, így nem égeti szét a foncsort. Manapság már 10-15 ezer Ft-ért is kapható, és még mindig a gyári fényszórók ára alatt vagy vele, cserébe viszont sokkal jobban látsz!
Xanyi

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3685 Dátum: 2010.04.13 19:28:10 »
Sziasztok.
Nem tudna nekem segíteni valaki abban,hogy nemrég vettem egy 1999 Toyota Avensist 1,6 és hol találom meg benne a külső hőmérséklet jeladót,mert össze vissza mutatja a hőmérsékletet.Előrre is köszönöm

Üdv: Zoli ::)
:)Ez engem is érdekelne....:)
99' Avensis 1.6 4A-FE

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3686 Dátum: 2010.04.13 21:36:16 »
A módosított gyáriról én is tudok de az 4x annyiba kerül mint a Depo, és abban reménykedtem hogy az utángyártó is módosította már a gyenge foglalati részt. Az azonban elbizonytalanított, hogy a ház alsó részébe öntve ott van egy "2004 04" -es felirat is amiről nem tudom mit jelent, de félek hogy semmi jót.

A TYC esetleg jobb mint a DEPO, mert akkor kicseréltetem (árban teljesen hasonló)?

A teljes lökhárítot le kell szerelni a fényszóró cseréjéhez? Na erre nem számítottak és elég megrázó. Eddig csak az aggasztott, hogy hogyan kell az elektromos állítási lehetőséget beállítani, poziciónálni, de így most már az is érdekelne hogy hol vannak a lökhárító rögzítési pontjai (mielött letördelném a műanyag füleket)?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.13 21:37:21 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3687 Dátum: 2010.04.13 21:38:39 »
Egyébként érdekes, mert most van két fórumozó is, akinek a TMH 50%-ot átvállalt a költségekből és gyári újat kapnak az Ave-k.
Olvass vissza ebben a topicban pár oldalt, Palaczk sztorija az egyik.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3688 Dátum: 2010.04.14 07:37:24 »
A módosított gyáriról én is tudok de az 4x annyiba kerül mint a Depo, és abban reménykedtem hogy az utángyártó is módosította már a gyenge foglalati részt. Az azonban elbizonytalanított, hogy a ház alsó részébe öntve ott van egy "2004 04" -es felirat is amiről nem tudom mit jelent, de félek hogy semmi jót.

A TYC esetleg jobb mint a DEPO, mert akkor kicseréltetem (árban teljesen hasonló)?

A teljes lökhárítot le kell szerelni a fényszóró cseréjéhez? Na erre nem számítottak és elég megrázó. Eddig csak az aggasztott, hogy hogyan kell az elektromos állítási lehetőséget beállítani, poziciónálni, de így most már az is érdekelne hogy hol vannak a lökhárító rögzítési pontjai (mielött letördelném a műanyag füleket)?

Az Depo lekoppintotta az első gyárit, 20 ezer Ft-ért fejlesztést ne várj...
A TYC-t nem ismerem, meg kellene nézni...

Ha ennyire nem vagy tisztában pl. az elektromos állítással, akkor inkább bízd márkaszervízre, ők tudni fogják azt is, hogy a lökhárítót mi tartja!
Xanyi

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3689 Dátum: 2010.04.14 08:50:15 »
Üdv minden kedves fórumozónak!
4 hónapja vettem egy 2004-es Avensist, amelynek mint késöbb kiderült mindkét fényszorója szét van égve, vagyis cserélnem kell. Egy darabig viaskodtam a TMH-val, de mível szélmalom harcnak bizonyult feladtam, viszont utángyártott fényszórókat vettem (DEPO).
Tegnap hoztam el a két lámpát és a szerviz által elmondott, újabb gyári lámpákkal szemben, aminek már fémből van a foglalata ez sajnos csak műanyag.
Kérdezném, attól akinek van ilyennel tapasztalata, hogy akkor várhatóan ez is szét fog olvadni az egyébként gyári, nem túlméretezett, 55W-os H7-től?
Ezenkivül annak a segítségét is kérném aki már cserélt fényszórót, hogy néhány szóval ecsetelje annak buktatóit.
Előre is köszönöm.


A fényszóró cseréjéhez le kell venni a lökhárítót.
Sajnos ez már többször volt itt téma a fórumon, a Depo lámpa olcsó, de a foglalata nagyon gyenge, lehet hogy még annyit sem fog kibírni mint az előző. Ellenben ha most vettél volna gyárit, az már módosított, erős foglalattal.
Egy dolgot lehet tenni, és szoktam is ajánlani:
Kell venni bele egy xenon szettet, mert a xenonégő sokkal kevesebb hőt bocsájt ki, így nem égeti szét a foncsort. Manapság már 10-15 ezer Ft-ért is kapható, és még mindig a gyári fényszórók ára alatt vagy vele, cserébe viszont sokkal jobban látsz!

A Xenon szettek utólagos beszereléséről az alábbi állásfoglalást találtam az NKH honlapján
http://www.nkh.hu/images/stories/Muszaki%20vizsga/gepjarmu%20tulajdonosok/xenon_fnyszrk.pdf???
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.14 08:56:05 írta kugyu21 »