Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750503 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3645 Dátum: 2010.04.01 14:24:43 »
Javaslom ebben a listában a km óra állásokat megnézni.  ;)
Sanszos, hogy nem a tökéletes állapotú, 99 ezret futott példányt hozták be neked.  :surrender:
         

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3646 Dátum: 2010.04.01 14:50:39 »
Muhaha, dízel, kombi, külföldről 100 ezer km-rel?  [rohog] Sokkal inkább 2-300 ezer alaphangon és/vagy tört autó.
Egyébként a külföldi kereskedéseket tervezed végighívni?

Ja, ez a tervem. Ha nem jön be, akkor nem veszem meg és kész. De egy próbát megér. Olyan autó, ami nem gyanús valamiért egyszerűen nincs!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3647 Dátum: 2010.04.01 15:03:04 »
Nekem is gyanús. Kezdek beleőrülni abba, hogy az autókereskedők teljesen szétb....szták a piacot az állandó kmh tekercseléssel! Szerencsére van hozzá szervízkönyv, amit le fogok csekkolni (nem csak szemmel, hanem felhívom őket). Ha minden ok, akkor szóbajöhet az autó, ha nem, a kereskedő eltűnhet a szemem elől. Amúgy külföldi, frissen behozott darab. Ez is egy ingoványos terület...

Verda itt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_egy_ev_garanciaval-3680973
Alapvetően felejts el minden kintről behozott dízel Avensist, ha nem akarsz később sokszázezres javításokkal szívni. Ebben a kocsiban legalább kétszer ennyi km lehet; az órát visszaállították (megfelelő eszközzel gyerekjáték), a kinti kereskedő partner intézett egy hamis szervízkönyvet. Ez teljesen rutinszerű eljárás, a behozott autók kint lízingből visszaadott, lecserélt céges kocsik.

Ha mindenáron el akarsz menni megnézni ezt az autót, akkor maximum tapasztalat-gyűjtési célzattal. Eszedbe ne jusson megvenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3648 Dátum: 2010.04.01 15:07:44 »
Egy 418 ezer kilométert futott Avensis belseje:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3649 Dátum: 2010.04.01 16:42:48 »
Egy 418 ezer kilométert futott Avensis belseje:

Azért ez sem lehet mérvadó szerintem.Le lehet gyalulni egy autó belsejét, akár 100.000 Km alatt is, és lehet gyönyörű állapotban fél millió Km után is.Kérdés ki használja, hol használja, és mennyit törődik vele?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.01 17:32:50 írta Palaczk »
99' Avensis 1.6 4A-FE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3650 Dátum: 2010.04.01 17:37:30 »
Azért ez sem lehet mérvadó szerintem.Le lehet gyalulni egy autó belsejét, akár 100.000 Km alatt is, és lehet gyönyörű állapotban fél millió Km után is.Kérdés ki használja, hol használja, és mennyit törődik vele?
Természetesen ez valamennyire extrém példa. Ezzel együtt nagyon is mérvadó arra nézve, hogy mennyire tartós ezeknek az autóknak a belseje - és hogy mennyire kell komolyan venni a kib. magyar nepperek  :censored: által 100-120 ezerre visszaállított számlálók adatait  :otlet: :excl:

Ezek hosszútávfutó utazóautók (ez az a használati mód, amelyben a beltér a legkevésbé kopik). Aki elhiszi, hogy a kereskedők pont a legkevesebbet futott darabokat (nézd csak meg a Gyöngyi által belinkelt találat-listát!) hozzák be, az -komolyan mondom- megérdemli, hogy elszálljon az autójában a lendkerék vagy a turbó vagy valami hasonló... Megérdemli a hülyéje, legalább legközelebb óvatosabb lesz. Mondom ezt úgy, hogy mi is jártunk hasonlóan. Meg is fizettük az árát. Nem is fogunk többször így járni. Mondjuk, akkor ('95) még nem volt internet, amelyen gyorsan és egyszerűen informálódni lehetett volna a kérdésben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.01 17:39:04 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3651 Dátum: 2010.04.01 18:02:40 »
Én csakis márkakereskedőnél mernék dízelt venni, bár a benzinest is ott vettem, sőt helyesbítek, nem vennék dízelt sehonnan sem használtan. Miért ragaszkodsz a dízelhez? Én úgy gondolom, hogy egy jó állapotban lévő használt kevés km-es dízelt ma Magyarországon lehetetlen vásárolni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3652 Dátum: 2010.04.01 18:26:27 »
Á, nem lehetetlen, csak majdnem lehetetlen  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3653 Dátum: 2010.04.01 23:15:50 »
Ide is beírom, mert ide való. Reggel hidegben, mikor indítottam az autót, a jobb elejéből csörgő nyikorgó hang jött kb 1 percen át. Mintha valamelyik szíj csinálná. Tipp, hogy mi lehet? 20 fokban nem csinálta.
Tipikus ékszíj.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3654 Dátum: 2010.04.01 23:18:40 »
Ma megyek megnézni egy gépet. Elvileg 107 e km van benne, úgyhogy fontos lenne az info.
Ennyi idős dízel Avéban ez a km nagyon kevésnek hangzik. Meg lehet nézni a hirdetést?
Nekem is gyanús. Kezdek beleőrülni abba, hogy az autókereskedők teljesen szétb....szták a piacot az állandó kmh tekercseléssel! Szerencsére van hozzá szervízkönyv, amit le fogok csekkolni (nem csak szemmel, hanem felhívom őket). Ha minden ok, akkor szóbajöhet az autó, ha nem, a kereskedő eltűnhet a szemem elől. Amúgy külföldi, frissen behozott darab. Ez is egy ingoványos terület...

Verda itt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_egy_ev_garanciaval-3680973 
Dízel Avensist csak vagy olyan (ismerős)től, aki újonnan vette, és végig nála volt, vagy márkaszerviztől vennék. Autókereskedőtől csak 5 biztonsági kűr lefutása után.
music     

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3655 Dátum: 2010.04.02 06:44:30 »
Ma megyek megnézni egy gépet. Elvileg 107 e km van benne, úgyhogy fontos lenne az info.
Ennyi idős dízel Avéban ez a km nagyon kevésnek hangzik. Meg lehet nézni a hirdetést?
Nekem is gyanús. Kezdek beleőrülni abba, hogy az autókereskedők teljesen szétb....szták a piacot az állandó kmh tekercseléssel! Szerencsére van hozzá szervízkönyv, amit le fogok csekkolni (nem csak szemmel, hanem felhívom őket). Ha minden ok, akkor szóbajöhet az autó, ha nem, a kereskedő eltűnhet a szemem elől. Amúgy külföldi, frissen behozott darab. Ez is egy ingoványos terület...

Verda itt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_egy_ev_garanciaval-3680973 
Dízel Avensist csak vagy olyan (ismerős)től, aki újonnan vette, és végig nála volt, vagy márkaszerviztől vennék. Autókereskedőtől csak 5 biztonsági kűr lefutása után.

Ti nyertetek, a szervízkönyv trükkös volt. Kur.. nehéz lesz találni egy normálisat, de nem adom fel, nézegetek tovább. Mást úgysem tehetek (ha egyszer szerelmes vagyok). Szóljatok, ha esetleg tudtok valamit... :helpsmilie:

A tanácsokat meg köszi, már eddig is sokat tanultam belőle!

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3656 Dátum: 2010.04.02 18:17:08 »
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt olyan személy, aki kiszedte már valami oknál fogva Ave 1-ében a műszeregységet.Lecsavaroztam a burkolatot, de aztán sehogy nem tudtam kijátszani a gyújtáskapcsoló burkolata miatt.Ehhez azt is le kell szednem?A vízhőfokmérőt vizslatnám meg, hol mér, hol nem.Valami kontakthiba lehet.Elvittem, magát autóvillamossági mesternek nevező emberkéhez, azt mondta, ő erre nem ér rá.Még ilyet, mi?
99' Avensis 1.6 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3657 Dátum: 2010.04.02 18:28:03 »
Na hát én már kiszedtem! A lényeg, hogy a kormány nem mindegy hogy milyen szögben áll...asszem csutkára le kell engedni és a úgy kell álnia hogy kiférjen! és ki fog jönni! Mi kiszedtük jajával!

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3658 Dátum: 2010.04.02 18:43:57 »
Na hát én már kiszedtem! A lényeg, hogy a kormány nem mindegy hogy milyen szögben áll...asszem csutkára le kell engedni és a úgy kell álnia hogy kiférjen! és ki fog jönni! Mi kiszedtük jajával!
Basszus, a kormány mozgatására nem is gondoltam.Kincs ez a fórum:)És ezután hány csavar tartja az órát, hogy emlékszel.Egyet láttam fent asszem.
99' Avensis 1.6 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3659 Dátum: 2010.04.02 18:53:39 »
Na hát én már kiszedtem! A lényeg, hogy a kormány nem mindegy hogy milyen szögben áll...asszem csutkára le kell engedni és a úgy kell álnia hogy kiférjen! és ki fog jönni! Mi kiszedtük jajával!
Basszus, a kormány mozgatására nem is gondoltam.Kincs ez a fórum:)És ezután hány csavar tartja az órát, hogy emlékszel.Egyet láttam fent asszem.

Ha jól emlékszem akkor az az egy van középen fent. De lehet hogy még van kettő a két alsó sarokban...de szte csak az az egy van! Mi is eltököltünk egy ideig! Arra vigyázz hogy szedd ki annyira amennyire kell hogy beférjen a kezed mögé és a csatit vagy csatikat(már szintén nem emlékszem)  húzd ki!