Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750214 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3195 Dátum: 2009.12.12 20:44:37 »
Ez már anno az OFF körlámpás Daciánál is így volt: refire mind a 4 villant.
music     

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3196 Dátum: 2009.12.12 21:10:49 »
nem mondod, pedig anno azzal tanultam, mint családi szekér ... de nem tűnt fel ...

viszont a nagy konklúzió: a refi előfeltétele a tompított  ::)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3197 Dátum: 2009.12.12 21:47:15 »
Így van az új Avensisnél is... Nem hiba, tulajdonság. Mondjuk az azért tényleg durva, hogy a xenonosnál is így van  :no:
Én is csodálkoztam kicsit, hogy a távolsági kapcsolásakor megmarad a tompított is, tehát csak pluszban jön a reflektor.

Ha már világít a tompított, akkor teljesen jó úgy, hogy plusszba jön mellé a refi. De ha nincs bekapcsolva a tompi, és úgy akar fénykürtölni az ember, akkor nem értem miért villan mellé a tompított is, pláne a xenonosnál, aminek ugyebár nem tesz jó a villogtatás... Na mind1, ez legyen a legnagyobb baja  ;)
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3198 Dátum: 2009.12.13 15:13:27 »
Ezért nem szoktam én villantani ha kiengedek valakit elém, csak a kezemmel intek/jelzek.  :no:

Amikor újonnan átvettük az autót a kereskedésben ott is mondták, hohy lehetőleg ha a motor nem jár, csak a gy. van ráadva, akkor se kapcsolgassuk a Xenont, meg a sok ki/bekapcsolás se tesz jót neki.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3199 Dátum: 2009.12.13 19:54:19 »
Hali mindenkinek. :D

Megjavult a motorvezérlés gondom.
Egy állatka több helyen megrágta a kábelköteget+a riasztóm is szarakodott. :(
TEgnap meg saját kútfőből szépen kicseréltem a vízpumpámat mert eresztett.
Jó hírek, gratula :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3200 Dátum: 2009.12.13 19:57:39 »
Adalék a motorcseréhez: A XXII. ker. Okmányirodájáról a német nyelvű motorszámlával és a fizetést igazoló banki irattal úgy elhajtottak hogy csak na!  :nono:
Hozzon a kedves ügyfél hiteles fordítást a számláról!
Sajnos ez így megy. Ha autót hozol be külföldről, akkor is megkövetelik a magyar nyelvű adásvételit, a külföldi MELLETT. A Starletem ex-gazdája is csak nézett tavaly, hogy miért kell két szerződést kitöltenünk  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3201 Dátum: 2009.12.13 19:59:38 »
Nem rossz ötlet, egy próbát legalábbis mindenképpen megér. A lámpa szétszedése házilag is simán megoldható, csak egy villanysütő/hőlégfúvó kell hozzá, az összerakáshoz pedig autósboltban kell venni olyan tömítőpasztát, ami jól bírja a hőt.
Háát!
Mondjuk, szétkapjuk a lámpát a hőlégfúvóval, oszt' elolvad minden! :eek:
Igen faja lenne a dolog, ha a külső test üveg lenne, de sajna hőre lágyuló! :helpsmilie:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3202 Dátum: 2009.12.13 20:05:38 »
Így van az új Avensisnél is... Nem hiba, tulajdonság. Mondjuk az azért tényleg durva, hogy a xenonosnál is így van  :no:
Én is csodálkoztam kicsit, hogy a távolsági kapcsolásakor megmarad a tompított is, tehát csak pluszban jön a reflektor.
Az nem baj, sőt - jó dolog, több a fény, nem csak messze előre világít, hanem továbbra is az autó elé is  :yes: !

De hogy fénykürtnél miért kapcsolja be a tompítottat is, azt tényleg nem vágom  :surrender: ... Az imént néztük meg, és tényleg, a miénk is ilyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3203 Dátum: 2009.12.13 20:09:15 »
Adalék a motorcseréhez: A XXII. ker. Okmányirodájáról a német nyelvű motorszámlával és a fizetést igazoló banki irattal úgy elhajtottak hogy csak na!  :nono:
Hozzon a kedves ügyfél hiteles fordítást a számláról!
Sajnos ez így megy. Ha autót hozol be külföldről, akkor is megkövetelik a magyar nyelvű adásvételit, a külföldi MELLETT. A Starletem ex-gazdája is csak nézett tavaly, hogy miért kell két szerződést kitöltenünk  ::)
Csak az az érdekesség, hogy más kerületben már nem is olyan fontos a fordítás. :cool2:
Arról már nem is beszélve, hogy nincsen olyan jogszabály ami erre kötelezne! :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3204 Dátum: 2009.12.13 20:09:27 »
Ez már anno az OFF körlámpás Daciánál is így volt: refire mind a 4 villant.
Naná - mert a külső fényszórók is funkcionálnak reflektorként (is) - a legtöbb ikerfényszórós autó ilyen; pl. a Corona is.

De a xenonos Avensisnél más a helyzet, mert a külső fényszórók nem váltanak, azok csak tompítottként működnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3205 Dátum: 2009.12.13 20:09:58 »
Csak az az érdekesség, hogy más kerületben már nem is olyan fontos a fordítás. :cool2:
Arról már nem is beszélve, hogy nincsen olyan jogszabály ami erre kötelezne! :hmmmm:
Hát akkor el kell menni máshová :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3206 Dátum: 2009.12.13 20:15:22 »
Csak az az érdekesség, hogy más kerületben már nem is olyan fontos a fordítás. :cool2:
Arról már nem is beszélve, hogy nincsen olyan jogszabály ami erre kötelezne! :hmmmm:
Hát akkor el kell menni máshová :)
Erre készülök! :D
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3207 Dátum: 2009.12.13 20:17:38 »
Ennek során - minő csoda - Gyömrőn találtam egy céget, akik foncsorok felújításán túlmenően projektorok felújításával is foglalkoznak.
Nagy vagy, Mester  :clap: !!!

Kérdés 1: vállalják vajon a fényszóró szétszedését-összerakását is?

Kérdés 2: mivel a probléma kiváltó oka (ha jól értettem, a hátsó fedél nem megfelelő tömítése) adott marad, ezért vajon mennyi idő alatt vakul meg újra a foncsor  :hmmmm: ?  Ebben főleg Xanyi véleménye érdekelne  :) ...

Mondjuk, elég brutál művelet ebből az autóból kiszerelni a fényszórót, le kell hozzá venni a lökhárítót is  :wacko: ... De összességében véve nyilván sokkal-sokkal olcsóbb lenne így a művelet, minden költséget egybevéve is.  Tutira nem kerülne annyiba sem, mint 1 új pilács.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3208 Dátum: 2009.12.13 20:38:26 »
Ennek során - minő csoda - Gyömrőn találtam egy céget, akik foncsorok felújításán túlmenően projektorok felújításával is foglalkoznak.
Nagy vagy, Mester  :clap: !!!

Kérdés 1: vállalják vajon a fényszóró szétszedését-összerakását is?

Kérdés 2: mivel a probléma kiváltó oka (ha jól értettem, a hátsó fedél nem megfelelő tömítése) adott marad, ezért vajon mennyi idő alatt vakul meg újra a foncsor  :hmmmm: ?  Ebben főleg Xanyi véleménye érdekelne  :) ...

Mondjuk, elég brutál művelet ebből az autóból kiszerelni a fényszórót, le kell hozzá venni a lökhárítót is  :wacko: ... De összességében véve nyilván sokkal-sokkal olcsóbb lenne így a művelet, minden költséget egybevéve is.  Tutira nem kerülne annyiba sem, mint 1 új pilács.
Ez az én gondom is!
Van egy HID balos lámpám amit valaki felújított (nem tudom ki volt a szaki), de jó! :)
Nem tettem bele a gépbe, mert 'párosan szép az élet' és a jobbos is igen halovány!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3209 Dátum: 2009.12.13 20:44:21 »
Wazz, most jut eszembe, hogy hiszen én is tudok egy szakit, aki kimondottan fényszórók felújításával foglalkozik  :hmmmm: ... Dolgozott is már nekem, a Camryhez újíttattam fel két fényszórót, 40 ezerért  ::) ... Ami nem kevés, de ebben benne volt a szétszedés-összerakás is, továbbá az egyiknek a buráját is ki kellett javítania - és tökéletes munkát végzett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )