Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750427 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3150 Dátum: 2009.11.30 07:39:23 »
Sziasztok :)

Nos tegnap megejtettem az injektorok tomitogyurujenek es a szelepfedel lefogatocsavarjainak tomites cserejet. Hat azt kell mondjam az injektorok koruli gumi tomites mar elegge hasznalt volt. A vege toredezett es tobb helyen szet van nyilva. Azert is csereltem le mert az injektorok korul mar 2-nel kezdett szenyezett lenni a szivocso. Nem nagy munka de ugy erzem erdemes volt megcsinalni. A benzin es a nagy hő azert 10 ev alatt tud eleg rombolo munkat csinalni ugy erzem.
Hat most ennyi volt :)

Viziborz :)
és érzel valami változást azóta?

Hi :)

Olyat nem érzek hogy jobban megy vagy szebb a hangja + ilyenek :D csak jobb ha nem enged a tomites olyan helyen ahol nem kene. Mint irtam 1ik helyen az olaj, masik helyen a benzin "kicsapodasa" okozott problemat. Erdekes volt mennyire elhasznalodott pld. az injektorok tomito gumija es mar darabok is hianyoztak belole + berepedezett erosen. Hat ennyi :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3151 Dátum: 2009.11.30 13:57:38 »
2. Nem ellenszenvről van szó, hanem a kettős mércéről...
Számtalanszor leragoztuk már (priviben is), hogy miről van szó, és mi (lenne) a megoldás: nem fölvenni a kesztyűt. Egy dolog a határmezsgyén lavírozva, de még azon belül "provokálni" (azért teszem idézőjelbe, mert korántsem mindig erről van szó valójában) - megint más dolog erre úgy ugrani, hogy azzal már átléped a határokat! Jópárszor ismétlődött ez már. És mindannyiszor meg is beszéltük, hogy ez a gond. Ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3152 Dátum: 2009.11.30 21:57:35 »
mitől lehet az hogy fékezéskor ráz a kormány?
törve volt a kocsi elől de nem vészesen
uj a fek elől kompletten

Hi :)

Nos en mar irtam ami velem tortent, de akkor nekiugrom meg1 szer.
Szoval nekem nem volt nagy gondom az elso fekkel es aldottam a sorsot  hogy nekem sehogy sem raz, se lassu fekezeskor, se 100 KM/H -nál, de mar kezdett vekonyodni igy a csere mellett dontottem es igy jott a Brembo. Fel is raktam es vezettem tovabb oregurasan kimelve megam es  az autom, de 1000 KM-en belul elkezdett razni. Ez odaig fajult hogy amikor mas okbol kifolyolag a a Toyota szervizbe vittem ott fel is lett szabalyozva.Az egyik 10en a masik ugy 5 %ot  utott. Ne kerdezzetek nem tudom mihez merik :D A lenyeg hogy megint jo lett par 100 KM-ig. Most is raz igy megy a kukaba ha lesz eleg penzem es ATE-t fogok venni ugy erzem. Olyat meg nem tudok elhinni hogy bejaratodik par 1000 KM mulva. Ilyet ne is irjatok! Ez a Brembo alapbol olyan c@r hogy dobom kifele nagy ivben. Most a penzmag gyujtesi fazisban vagyok :D

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3153 Dátum: 2009.11.30 22:05:56 »
mitől lehet az hogy fékezéskor ráz a kormány?
törve volt a kocsi elől de nem vészesen
uj a fek elől kompletten
Ha csak fékezéskor csinálja, akkor azért, mert újak a fékek, de ennek elég hamar el kell tűnnie, ahogy bekopnak.
[/quote
azert ne keverjuk a dolgokat :nono:
Amig osszekopnak a dolgok ott a feknel addig a fekhatas lehet kisebb de nem ut! Az utes masbol adodik. Raktam mar ossze par feket es van viszonyitasi alapom ugy erzem. Amilyen gyatra anyagokbol keszulnek neha az  alkatreszek lehet hogy ilyen konnyen "kilagyul" es vetemedik. En ezt tudnam elkepzelni. Legalabb is az en esetemben. 
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3154 Dátum: 2009.11.30 22:50:27 »
Nos en mar irtam ami velem tortent, de akkor nekiugrom meg1 szer.
én breco tárcsát vettem és ATE betétet de ráz


Idézetet javítottam. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.01 07:59:11 írta kleingy »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3155 Dátum: 2009.12.01 15:22:22 »
Nos en mar irtam ami velem tortent, de akkor nekiugrom meg1 szer.
én breco tárcsát vettem és ATE betétet de ráz


Idézetet javítottam. Kleingy

Bocs ha rosszul tudom de valamely uzlet oldalan ( web ) talan azt olvastam hogy a breco a brembo-hoz tartozik.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3156 Dátum: 2009.12.01 20:53:54 »
Jaja olaszt használjon csak olasz :winkiss:
Én kashiyama-val szemezgetek
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.02 08:11:02 írta kleingy »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3157 Dátum: 2009.12.01 23:04:57 »
jaja brecot kaptam csak tárcsából ATE-t akartam csak nem volt,tudtommal az Ate sem japán de gyári beszálító volt 98-ban,úgy tudom
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.02 08:10:42 írta kleingy »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3158 Dátum: 2009.12.02 09:33:06 »
jaja brecot kaptam csak tárcsából ATE-t akartam csak nem volt,tudtommal az Ate sem japán de gyári beszálító volt 98-ban,úgy tudom


En ugy tudom hogy nemet talan. Amugy az Ave-t angliaban szerelik foleg eu-s alkatreszekbol szoval nagy meglepetes nem erhet :D
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3159 Dátum: 2009.12.03 16:11:31 »
Az Ate német, és szerintem (a Ferodo mellett) a legjobb, amit fékből vehet az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3160 Dátum: 2009.12.06 16:47:45 »
Lehet, hogy ezen a helyen off a dolog, de azért leírnám.

Ha közületek valaki típusazonos motorcserére kényszerülne, beépítés után, az eljárás az alábbi:
- a motor eladójától számla kell, vagy adás-vételi szerződés, amin a vásárolt motorszám szerepel (esetemben:1AZ12...)
- el kell ballagni a már beépített új motoros kocsival a Nemzeti Közlekedési Hatóság egy telepére (fontos hogy a gép műszaki szempontból kifogástalan legyen, ugyanis ott indoklás nélkül is szemle alá vehetik). Itt 2380 pénzért adnak egy műszaki adatlapot az új motorszám megerősítésével és letárolnak 7 db fotót a kocsiról (motorszám,alvázszám,gyártmányplakett és a négyoldali kép a kocsiról. Ez az adatlap 15 napig érvényes!
- lehet menni az önkormányzóságra. Vinni kell: az adatlapot, forgalmit, törzskönyvet, a KGFB csekkjét, személyit/útlevelet, lakcímigazolást és az új motor számláját. Némi 6+6 eFt kifizetése után lesz új forgalmi és egyszer majd törzskönyv!
-és a műszaki adatlap keltétől számított 15 napon belül megcsináltatni az új "zöldkártyát".
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3161 Dátum: 2009.12.06 18:48:55 »
Nem irigyellek.  :no:
Mi mindenért lehúzzák az embert...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3162 Dátum: 2009.12.06 19:18:12 »
Nem irigyellek.  :no:
Mi mindenért lehúzzák az embert...  :whistling:
Nem is igazán a kifizetett összeg a probléma, hanem az ügyintézésre fordított idő!
Kérdem, mi haszna az adatlapnak? Ha nem a forgalmiban jegyzett típuskódú motort talál a hatóság a kocsiban lebux vele, ha lopott a motor úgyszintén. Az önkormányzók hozott adatokból dolgoznak (nem túl gyorsan), gyártanak egy csomó papírt és megállapítja mindenki azt amit te is meg ők is tudtak: motort cseréltél, ráadásul a motorszám már nem egyedi azonosító (csak az alvázszám és a rendszám az)!
Az utánjárás (ha tudod hova menj) sajna legalább 2 nap (ez idő alatt nem dolgoztál, 'csak' intézted az ügyeket, ez nagyobb veszteség mint a fizetendő költségek!!! :taz:

Jut eszembe, megvan még a 2.4-ese a családnak?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3163 Dátum: 2009.12.06 22:14:11 »
Nah hát everybody...

 

Mindenki tudott kb ave 18literes fogyasztásairól ám Mozso segítségének hála sikerült nemrég behatárolni a problémát:) Szóval az EVAP volt meghalva valami hibát jelzett. Ma megkerestem és szétbontottam. Ám ahogy hideg volt és én kicsit erölködtem is elpattant a két kicsi kábel közül az eggyik. Ahogy nézegettem a kábelt, maga a réz drót kb 1 centivel beljebb volt. Tehát gondoltam hogy milyen mázli hogy ez itt már rég belül el volt pattanva és most sikerült ezt így meglátni mivel ha nem szakítom el talán sohasem jövök rá hogy belül a drótszakadás a hibás. Szóval leblankoltam és összeforrasztottam majd szigszalaggal szigeteltem. Most ott tartok hogy nincs hibakód... és 12nél ha nagyon nyomom akkor is megáll a fogyi:)

Szóval utólag is köszi a segítséget Mozsó klubbtársnak:D

Happyhour van jee:D

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3164 Dátum: 2009.12.07 11:34:06 »
Jó napot Uraim!

Ma álló helyzetben, járó motornál arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál - egy a forgalmi helyzetben adódónál mondjuk másfélszeres erővel - úgy 80 %-ig benyomható. Menet közbeni fékezésnél ezt nem tapasztaltam, ott keményebb, és persze nem is kell neki az említett erő, és a fékhatást nem találtam érezhetően gyengébbnek, már fenn is fogott a fék.

Volt már hasonló tapasztalatotok? Ez lehet elfogadható? Korábbi toyotáimnál ezt nem tapsztaltam...
Lehet, hogy az alapjárati fordulathoz tartozó fékszervó rásegítés eddig engedné?

Köszönettel:

Zsono
Zsono