Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750491 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2925 Dátum: 2009.11.06 11:07:13 »
- kormány kattogás
Szervízkönyve van, legalább 3 kulccsal rendelkezik?
Miféle kattogásról beszélsz? Én ettől félnék a legjobban, mert ha kormányműves, akkor 6 számjegyű javításra számíthatsz...
Ha csak kisebb hiba, akkor olcsóbban kijössz. A sárvédők rendben vannak, nem rohad sehol? Törve nem volt?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2926 Dátum: 2009.11.06 11:12:44 »
Hali mindenkinek régóta jártam erre a sok meló miatt.
De most nyügöm van és kéne egy kis ötletelés.

Bejött a nyálas vizes idő és a kocsi kicsit meghülyült 2 éve mióta megvan ilyet nem csinált sose.
Tehát szépen csorgok a reggeli dugóba elkezd szépen melegedni a víz és engedi le a fordulatot mint ahogy kell.
1000 körül szépen elkezd az alapjárat hullámozni 900-1100-as tartományba.Lemegy szépen a 670-esre utána.Bekapcsolom a ventilátort vagy bármit elkezd megint hullámozni az alapjárat majd miután hirtelen 600 alá beesik a fordulat szépen megáll a kocsi és vagy 2 perc után újra indítható.

Ötlet?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2927 Dátum: 2009.11.06 11:18:07 »
Üdv, Toyotások!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3377977
Ezt a piros 1998 Avensis Terrát 890-ért hirdetik, már voltak kérdéseim, melyekre nagyon készséges válaszokat is kaptam Tőletek.
Ismételt érdeklődésemre elmondták:
 alku nem nagyon van, és a következők a problémái, melyeket részben egy márkaszervízes vett észre, részben jómagam:
- jobb első gömbfejet kell cserélni
- aksit
- van egy "kis" olajfolyás
- kormány kattogás
- kotyogó hang hátul rossz terepen, alacsony sebességnél

Ti mit gondoltok?



Ezekkel nincs is semmi gond csak akkor nem 130ezret futott... nálam 160ezer van és a 0w30ból még semmit nem evett meg, kis olajfolyásból meg nagy olajfolyás szokott lenni.... kormány sem kattog...


Ittvan ez:
Sztem ez sem 117ezer km res de nem látszik törés nyoma és korrekt állapotban van:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6i_16v_abs_akcio-3334508

Sztem nézd meg!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2928 Dátum: 2009.11.06 11:20:41 »
Ez kereskedőnél van, a varázs-garázs még a 300 ezres autóból is 80 ezrest varázsol... Meg mitől olcsóbb 140 ezerrel egy "jobb" állapotú autó?
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2929 Dátum: 2009.11.06 11:26:31 »
Ez kereskedőnél van, a varázs-garázs még a 300 ezres autóból is 80 ezrest varázsol... Meg mitől olcsóbb 140 ezerrel egy "jobb" állapotú autó?

Persze igen ez így van de végignéztem az összes szóba jöhető avét hahun és ez volt az amit mondjuk én elmennék és megnéznék. Körbe a fényezés sztem stimm, jel elöl megvan, kormány is a széria kormány. A vezetőoldali ajtó kis tárolórekeszét befedő gumihártya még nagyjából sértetlen (azt körömmel le lehet vakarni). A lámpák is ehez tartoznak. Szóval én nem is mondtam hogy 117ezer van benne sőtt, biztos hogy valamivel több, de nem vészes és én nem a megvételét javasoltam hanem hogy érdemesnek tartom egy megnézésre...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2930 Dátum: 2009.11.06 11:53:56 »
Hiányzik a hátuljáról (jobb oldal a lámpa alatt) a kis Terra embléma. Az meg tudtommal nem szokott csak úgy magától leesni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2931 Dátum: 2009.11.06 12:12:38 »
Hiányzik a hátuljáról (jobb oldal a lámpa alatt) a kis Terra embléma. Az meg tudtommal nem szokott csak úgy magától leesni.  :hmmmm:

De az avensis is hiányzik és van olyan hogy úgy kérik hogy típusjelzés nélkül. Szerintm egyben van a gép és mégha puffos is volt hátulról nemnagygond (enyém is).

szal nem védeni akarom de azért én megnéztem egy párat és ezen nem találok kifogást így képen...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2932 Dátum: 2009.11.06 12:44:32 »
Ittvan ez:
Sztem ez sem 117ezer km res de nem látszik törés nyoma és korrekt állapotban van:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6i_16v_abs_akcio-3334508
A miénkben 181ezer km van és nincs ennyire megkopva a váltószoknya teteje. Ebben lehet kétszer annyi van mint amit bevallanak.
Mindenesetre el kell menni megnézni és kipróbálni. Tényleg nem látni rajta komoly hibát...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2933 Dátum: 2009.11.06 14:28:21 »
Veuillez excuser moi - madmoiselle Klein! :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Szóval úgy tűnik, bőven egy milla fölött lesz, mire jó autót csinálok akármelyikből is...

az a rohadt pech, hogy a piros, azaz a Terra, aminek 3 kisebb-nagyobb gondja van: váltó, kotyogó hang földúton, meg még valmi, amit felírtam, de most nem jut eszembe.
A Terránál megvannak a kulcsok és végig egy tulajnál volt!

A kékhez van csak egy kulcs, laikus szemmel csak a kuplungot szúrtam ki, más zűrt nem. Belül is gyönyörű.

A kék Lízinges volt rövid ideig, visszavették, aztán céges volt 5 évig :cry: ,aztán egy rokonszenves autóboltos szakihoz került, aki vigyázta, "Spurit" adagolt neki ETC. egyébként ő maga is azt mondta, feltehetően vmelyik elődje visszatekerhette az órát...
(Hogy-hogy digitálissal is meg lehet ezt tenni...?! Az ember azt hinné, hogy ennek kivédése megoldható...)

A tulajok mindkét esetben rokonszenves emberek.
Nagyobb köbcentit nem dobott ki a találati lista, ha az egy millás plafont beállítottam. vagy Zalaökörcsínybe kellett volna menni megnézni...

MAmúgy mindkét kocsi eléggé egyben van, én is a SOL felé húznék, csak az az egy kulcs, meg a sok tulaj bosszant.
egy zárcsere mennyibe fáj?

Help!

Amúgy melyik az egykulcsos?
Nincs is olyan,h Zalaökörcsíny :D Zalaköveskút az bizony van :) no csak vicc volt ám
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2934 Dátum: 2009.11.06 14:32:11 »


Remélem én megadom a helyes választ. Még nem olvastam tovább a hozzászólásokat, kiváőncsi vagyok egyre gondoltunk-e.

A siófoki Ave nem ismerős, pedig néztünk sok hirdetést...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_luna-3346821
Ez egy 1. generációs ráncfelvarrt full felszerelt ESP-s?? De mit keres benne a normál 1. generációs Terra középkonzolja? és miért nem bőrülése van?


Nini,egy földiiiii
Hát ezt az autót még soha nem láttam a városban,pedig nyitott szemmel járok.
Szép szép...de miért van faceliftes eleje?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2935 Dátum: 2009.11.06 14:53:44 »
Üdv, Toyotások!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3377977
Ezt a piros 1998 Avensis Terrát 890-ért hirdetik, már voltak kérdéseim, melyekre nagyon készséges válaszokat is kaptam Tőletek.
Ismételt érdeklődésemre elmondták:
 alku nem nagyon van, és a következők a problémái, melyeket részben egy márkaszervízes vett észre, részben jómagam:
- jobb első gömbfejet kell cserélni
- aksit
- van egy "kis" olajfolyás
- kormány kattogás
- kotyogó hang hátul rossz terepen, alacsony sebességnél

Ti mit gondoltok?


Hát ezek közül még az akksi a legkisebb gond.
Nekünk is kottyanik ( nem kattogás...az biztos) a kormány igazából be sem tudom határolni,h milyen körülmények között csinálja,mert pl Erdély útjain nem csinálta,csak a poros köves szőnyegbombázott úton...
Olajfolyás hol van rajta?
Kottyanó hang a hátsó futóműnél nálunk is van,igaz eléggé visszafogottan...szóval a már,egy másik kolléga által említett problémája lesz valószínüleg.

Amúgy mi anno,egy pesti autó között vaciláltunk meg a mostani között. A pestiben volt klíma stb,a jelenlegi kocsinkban nincsen sajns,néha bizony jól jönne.
De garantáltan 126000km-el vettük,nem széthajtott céges kocsi volt.
Figyelj arra is,h minden apró kis kiegészítő meglegyen...pl a hátsó ajtóknál vagy egy kis műanyag szalag az ajtó és a karosszéria találkozásánál ,a karosszérián. Apró dolog,de ha megvan akkor tuti nem volt telibe fényezve a kocsi.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 19:18:47 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2936 Dátum: 2009.11.06 15:54:28 »
pl a hátsó ajtóknál vagy egy kis műanyag szalag az ajtó és a karosszéria találkozásánál ,a karosszérián. Apró dolog,de ha megvan akkor tuti nem volt telibe fényezve a kocsi.

Azért ez így nem igaz de tény hogy ha nem figyeltek rá akkor nem pakolták vissza (PL nekem is van pedig fényezve lett kocc miatt)! Ettől függetlenül tényleg jó hogyha megvan!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2937 Dátum: 2009.11.06 17:20:11 »
a hátsó ajtóknál vagy egy kis műanyag szalag az ajtó és a karosszéria találkozásánál ,a karosszérián.
Erről kérhetnék egy fotót?

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2938 Dátum: 2009.11.06 18:05:36 »
a hátsó ajtóknál vagy egy kis műanyag szalag az ajtó és a karosszéria találkozásánál ,a karosszérián.
Erről kérhetnék egy fotót?
Itt van,ez az.
Hát nem a legjobb képek,de mivel ez egy átlátszó fólia,ezért ez ilyen...


[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2939 Dátum: 2009.11.06 18:07:27 »
Valóban,nem egy egetverő dolog ez a kis fólia,de azért jó dolog,ha megvan :)

Más...

Kissé búg 2es fokozattól felfelé a ventillátor,hogy lehet megnézni,h mi baja lehet?


[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus