Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750283 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2910 Dátum: 2009.11.03 15:44:23 »
nem nem nem csak ugye nekem most olyan az eleje hogy van a motorháztető alján egy króm csík ami asszem a sol+ felszereltség nek volt a jellemzője egy időben meg van a  hőtőrácsot alulról körülölelő krómcsík. És ezek között van a hűtőrács a jellel. a rács maga fekete műanyag a jel meg ugye a króm toyojel. Szóval én ezt akarom kivenni és a helyére berakni egy króm hűtőrácsot egyben szépen és így az egész egy rács lesz meg a mocitetőn lévő csík szal nemtom. reméllem lehet érteni:D Ilyen nagy króm eleje lenne jel nélkül:D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2911 Dátum: 2009.11.03 16:20:10 »
Ezt egy éve hírdették és megnéztem mert pont arra jártam és ővfeszítő meghalva, szétvan az egész lakva, megvan halva pedig LSE:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_sport_lx_klima-1972405
Remélem én megadom a helyes választ. Még nem olvastam tovább a hozzászólásokat, kiváőncsi vagyok egyre gondoltunk-e.

A siófoki Ave nem ismerős, pedig néztünk sok hirdetést...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_luna-3346821
Ez egy 1. generációs ráncfelvarrt full felszerelt ESP-s?? De mit keres benne a normál 1. generációs Terra középkonzolja? és miért nem bőrülése van?


http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6-3278658
Ezzel az a hiba, hogy 1. generációs ráncfelvarrás előtti darab lehet, lásd a műszerfalat, és a motort. Viszont a lámpa elől-hátul, a lökös, és a kormány már a ráncfelvarrté.
Ez pedig sehogy sem stimmel. Biztos arra gondolsz, hogy sz.rrá volt törve és épp ráncfelvarrt elemeket tudtak hozzá olcsón szerezni.
Rendszámból ítélve külföldről behozott. Ez is azt bizonyitja hogy valószínű törve volt.
Ja és nembeszélve a 20 éves hüjjegyerekekre jellemző fém pedálokra és váltógombokra.... nagyon gagyi :) biztos Tescos kinai vacak...

Az az igazság, hogy nekem is mindaddig ez volt a véleményem az ilyen autókról, amig meg nem vettük a miénket és átálitottuk az órákat téli időszámításra.
Azóta azon vagyok, hogy én is lecserélem a lámpákat az újéra és ha találok szép állapotú kormányt akkor azt is.
De én megtartom az eredeti lámpákat és kormányt hogy elhiggyék, hogy nem egy rommá tört kocsi.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 16:24:48 írta rokafiu77 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2912 Dátum: 2009.11.03 16:26:46 »
Tudtommal az 1.6-osokhoz ESP és ASR nem volt gyakori...

Nem is létezett ilyen kombináció... Csak a 2 literes benzines motorhoz járt alapáron, külön rendelni sem lehetett ezeket az extrákat.
Ha a hirdető ilyen m@rhaságokat ír, akkor valószínűleg nepper kereskedő lehet, mert tulajdonosként azért csak tisztában lenne az ember az autója felszereltségét illetően...  :whistling:
A 2.0-ás benyáshoz lehetett kérni vagy alapáron járt az ESP? Afene... olyat köllött vón' venni :D De nem volt jóállapotú 2.0-ás, pedig sokat megnéztem :(

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2913 Dátum: 2009.11.03 16:28:46 »
Én úgy tudom hogy járt hozzá mert 2.0 csak Sol felszereltségben volt elérhető. Az ESP amúgy VSC csak minden márka máshogy hívja.
Na de örülök hogy így kiveséztük a témát :D Majd keresek még ha már mindenki ennyire aktív lett :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:53:48 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2914 Dátum: 2009.11.03 17:02:28 »
Amúgy a legidegesítőbb az a bal hátsó kilincs rezonálása....Attól meghalok már....nemtom mit lehet vele csinálni...
Nekem meg a bal első belső ajtónyitót kell kétszer erősebben megrántani hogy kinyissa az ajtót mint a t9bbi ajtónál. Nemhiába ez van a legtöbbet használva.
Ezzel mit lehetne kezdeni, új bowdenszál, vagy csak állítani (feszíteni) rajta mert egy kicsit kilazulhatott az évek során?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2915 Dátum: 2009.11.03 17:26:05 »
A raccsal vagyok igazan bajban, mert amit latsz azt csak probakeppen fujtam le feketevel mert nem lehetett kapni szinterezett alu racsot feketeben akkoriban.
Csak egy tipp: a 2002-2004 között árult Corollának van ilyen méhsejtes rácsa a hűtőmaszkban. Ha a mérete megfelelő, akkor biztos olyat vennék.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2916 Dátum: 2009.11.03 18:11:24 »
Nekem meg a bal első belső ajtónyitót kell kétszer erősebben megrántani hogy kinyissa az ajtót mint a t9bbi ajtónál. Nemhiába ez van a legtöbbet használva.
Ezzel mit lehetne kezdeni, új bowdenszál, vagy csak állítani (feszíteni) rajta mert egy kicsit kilazulhatott az évek során?

Igen ott csak feszíteni kell a bowdenen vagyis nekem a régi hyundai on ugyanez volt. Ott egy fémszál volt a kilincs belső felére rögzítve úgy hogy egy csavar volt így nekifeszítve meghúzva. az évek alatt picit mindig arébbmászott és a végén már nem akart nyílni, sztem nem nagy meló megoldani......tuti csak kivan lazulva...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:53:31 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2917 Dátum: 2009.11.03 18:26:00 »
És elég csak az ajtónyitó műanyag foglalatot kivenni és ott tudok rajta állítani vagy le kell szedni a kárpitot is hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:53:18 írta kleingy »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2918 Dátum: 2009.11.03 19:09:11 »
szerintem biztos, a hyundai nal le kelett. és sztem szedd le te is,ennyi idő után tuti van ott egy csomó csavar kilazulva meg minden, biztos ráfér már egy kis update....
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:53:09 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2919 Dátum: 2009.11.03 19:14:30 »
sztem szedd le te is,ennyi idő után tuti van ott egy csomó csavar kilazulva meg minden, biztos ráfér már egy kis update....
Bizony ráfér, mert az ablaküveg alja vizköves és azt le kell majd kapirgálni róla, de veszek előtte pár bolhát mert 1-2 biztos eltörik majd...
üdv!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2920 Dátum: 2009.11.03 19:24:24 »
Jólvan okéss majd várom a beszámolót!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:51:42 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2921 Dátum: 2009.11.03 20:47:38 »
Jó, de egy kicsit odébb lesz mert akkor csinálnám mielőtt elvisszük fóliáztatni az ablakokat de az csak lehet tavasszal lesz. Télen meg nem húzgálom az ablakokat :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 20:52:56 írta kleingy »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2922 Dátum: 2009.11.05 07:57:55 »
A raccsal vagyok igazan bajban, mert amit latsz azt csak probakeppen fujtam le feketevel mert nem lehetett kapni szinterezett alu racsot feketeben akkoriban.
Csak egy tipp: a 2002-2004 között árult Corollának van ilyen méhsejtes rácsa a hűtőmaszkban. Ha a mérete megfelelő, akkor biztos olyat vennék.

Koszi, de ha jol emlexem akkor arra a muanyag elemre gondolsz ami a Corikon volt/van. Nos annyira az  sem tetszik :) Egyebkent csak keresni  kene nekem tetszo racsformat es bevagni a helyere. Ha szepen megcsinalja az ember akkor nem sokban kulonbozik majd TTE oldalan kaphato racstol, bar igaz azon van TTE logo is :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2923 Dátum: 2009.11.06 10:44:11 »
Üdv, Toyotások!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3377977
Ezt a piros 1998 Avensis Terrát 890-ért hirdetik, már voltak kérdéseim, melyekre nagyon készséges válaszokat is kaptam Tőletek.
Ismételt érdeklődésemre elmondták:
 alku nem nagyon van, és a következők a problémái, melyeket részben egy márkaszervízes vett észre, részben jómagam:
- jobb első gömbfejet kell cserélni
- aksit
- van egy "kis" olajfolyás
- kormány kattogás
- kotyogó hang hátul rossz terepen, alacsony sebességnél

Ti mit gondoltok?


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2924 Dátum: 2009.11.06 10:48:34 »
Előéletről mit lehet tudni? A 130 ezer nekem gyanúsan kevés, ahogy anno is írtam.
Mit jelent a "kis" olajfolyás?