Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750565 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2896 Dátum: 2009.11.03 07:30:32 »
Na de amúgy pl:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_luna-3346821

MI a hiba?:)

Ennél több dolog is elgondolkodtató:
Ráncfelvarrás előtti, így az egyébként gyárilag nem fényezett hűtőrács mintha nem az eredeti lenne, közepén az emblémával.
Az alufelni nem a gyári, az biztos.
Tudtommal az 1.6-osokhoz ESP és ASR nem volt gyakori...
Körbe van fényezve a lökös, és az alsó hűtőmaszk, gyárilag biztosan nem volt. Természetesen ez lehet egy gondos gazda tuningja is.
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2897 Dátum: 2009.11.03 07:36:55 »
vagy itt egy brutál:D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6-3278658

Na itt mi a hiba(k)?:D

A lökös körbefény itt is elgondolkodtató.
A rendszám 2003-4 körüli kiadású. Vagy rendszámot váltott, vagy ha az első rendszám volt, akkor nem honi forgalomba helyezésű.
Zsono

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2898 Dátum: 2009.11.03 09:43:17 »
Tudtommal az 1.6-osokhoz ESP és ASR nem volt gyakori...

Nem is létezett ilyen kombináció... Csak a 2 literes benzines motorhoz járt alapáron, külön rendelni sem lehetett ezeket az extrákat.
Ha a hirdető ilyen m@rhaságokat ír, akkor valószínűleg nepper kereskedő lehet, mert tulajdonosként azért csak tisztában lenne az ember az autója felszereltségét illetően...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2899 Dátum: 2009.11.03 10:03:29 »
Tudtommal az 1.6-osokhoz ESP és ASR nem volt gyakori...

Nem is létezett ilyen kombináció... Csak a 2 literes benzines motorhoz járt alapáron, külön rendelni sem lehetett ezeket az extrákat.
Ha a hirdető ilyen m@rhaságokat ír, akkor valószínűleg nepper kereskedő lehet, mert tulajdonosként azért csak tisztában lenne az ember az autója felszereltségét illetően...  :whistling:

belul sima rancfelvarras elotti , nem igaz? a rancfelvarrottat nem ismerem annyira, de ez nem az.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


blackboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2900 Dátum: 2009.11.03 10:08:53 »
Sziasztok!

Információt szeretnék kérni tőletek, esetleg saját tapasztalatotokból az alábbi problémában:

Másfél éve vettem egy 2004-es Ave II 1.8 LB Sol-t és nagyon elégedett vagyok vele, mivel amit el lehet várni tőle, azt magasan teljesíti.

Egy probléma zavar, mégpedig az, hogy elég gyakran kell izzókat cserélnem véletlenszerűen elöl tompított jobb-bal, továbbá hátsó helyzetjelzőt is. Kb 2-3 havonta kiégnek, bár nem jegyeztem fel a cserék időpontját, de tutti, hogy a 1,5 év alatt kétszer körbeértem, és úgy rémlik, hogy valamelyik elsőt már többször is cseréltem. Legutóbb talán Tungsramot használtam elöl, hátul meg Hella.
Jelenleg megint nem ég a bal első és bal hátsó cserélnem kellene.

Ti tapasztaltatok már hasonló? Mi lehet a probléma?
Fesz.szabályozó, izzómárka, vagy valami más?

További problémám még talán annyi, hogy a tompított nekem egy picikét nekem gyenge. Nektek mi erről a tapasztalatotok? Ezen lehet segíteni?

Előre is köszönök bármilyen segítséget, tanácsot!
További szép napot!
blackboy

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2901 Dátum: 2009.11.03 10:23:46 »
Most ha meg vkit. erdekel akkor sorolnam tomoren en mit vettem eszre az enyemen hibak gyanánt.
1.6 98-as evjarat es allitolag 105 ezer volt benne. ( lasd viziborz.fw.hu )

szoval mivel elerte a 100 ezret igy jottek az ossz olajok csereje. Aki autot vesz szerintem alap hogy illik cserelni ha csak nincs ra megfelelo "papir" hogy elvegeztek. Ilyenkor jott a vezermu szij es persze ennek vonzata az esetek 90%aban a vizpumpa csere is. Ha mar ott jartunk akkor vezermu szimmering is cserelve lett. Erdemes megnezni a kuplung feloli oldalt hogy folyik e. A kormanyt mint a fent emlitett oldalon is latszik bevontam a Homasitanal kaphato borrel es bevarrtam mert igy jo a lapat tenyeremnek es kisse kopott is volt ( eredetileg nem bor ) A karbantartsok listajat megtalaljatok a hozzaszolasomnal levo benzin mutato weboldalan. Nehany pld amire szerintem erdemes figyelni. A hatsok kopogas alatlaaban a stab. gumik kopasabol adodik , csereje nem egyszeru mert ha be van rohadva a csavar akkor hegesztes lesz belole. Elol a tarcsafk szokott razni 100 km/h korul. Nekem nem volt amig ki nem csereltem a fektarcsaimat Brembo-ra . Most kotyog picit a torony csapagy de nem hallani csak erezni ha belengetik a kocsit. A gatlok jok ugy 80% koruliek. A kormanymu zug, koszonheto a Czf ( Czetef ) gyartmanynak es az esetleges sokat vegallasban valo tartasnak. Olajcsere nekem segitett picit. Az ulesem nekem folyton hatradolt, szetszedtem es gumigyuru faragasaval "megallitottam" mint Harry Potter :D Kormany osszekotok picit logtak de en szeretem rendbe tudni az autot igy cserelve lettek ( mind a 4 )  A lampa vilagita szerintem katasztrofa, most hogy olvasom lehet hogy en is benevezek 1 rancfelvarrottt lampasorba :) Remelem azzal latni is lehet. Most van benne 167 ezer es ez latszik az ajto tomitesen is. Elszakad mert elfarad. Talan ez is jel lehet milyen oreg is  a gep. A hatso dobok kicsit "hullamosak" de mar vettem ujakat. Amugy nem kene meg cserelni, de szeretek megallni ha arrol van szo :)
Allitolag varhato hogy a katalizator 150 es 200 kozott megadja magat. Gondolom szamit hol is hasznaltak az autot. Kozeledik talan az ujabb szijak csereje is, nem tudom ennek meg nem neztem utana. Amit meg viszont fontosnak tartok azok a gumi elemek . Az orexik es azzal ra lehet faragni ha nem voltak cserelve , lasd a hatso kattogas, vagy az en lustasagom amikor a fedel alol a motorolaj szivargott es az eloszto kornyeken levo vizcso gumi tomitese bedagadt es szetnyomta a muanyag vizcsovet. PAr napig allt az autot amig megjott a cucc hozza. Cserelnem kellett volna a szelepfedel tomitest!  

Hat kb. ennyi ami hirtelen eszembe jutott :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2902 Dátum: 2009.11.03 10:35:49 »
Akit erdekel a tronycsapagy ellenorzese annak leirom mert nem veszes. Szoval vigyel magaddal vagy 2 eros embert vagy kerits es az auto 2 oldalan allva kerd meg oket hogy hintaztassak meg erosen . Te odaallsz a motorterhez oldalrol es mint a kezratevos csodadoktor rateszed a mancsod a toronycsapagy tetejere.( lasd lengescsillapitok felso rogzitese a motorterben )  Ha kopog erezni fogod. Nekem a jobb oldal van ki 1 kicsit. Amugy nem olcso darabja vagy 40 ezer korul :P Ha az elado kepebe vagod akkor talan tudsz alkudni :D Erdemes meg a kereket is megrangatni . Legugolsz a kerek melle es a 2 kezed felul rarakod a gumira es magad fele rangatod. Ha ott is erzel eros kopogast akkor szerintem hagyd. Ezt erdemes az adott kerek felemelesekor is elvegezni de a 2 szelen rangatva, mikozben vki. vadul a feken tapos. Ez az osszekotok allapotarol ad jelentest mig az elobbi a kerekagyat vizsgalja. Nem kell hozza szakertelem csak erezd a kezeben, tudod mint az erot a Jedi-k :D Ja es meg valami ha mar ala is nezel akkor szerintem nagyon fontos a feltengely csuklok gumiharangjainak eppsege !!!!! Tesztelni is erdemes  a csuklokat jol alatekert kormannyal rutinozni 1 parkoloban es ha kattog alul akkor szerintem felejtos szinten.
Gondolom sokan ismeritek az eljarast es elnezest ha vkit. feltartotam :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2903 Dátum: 2009.11.03 10:41:55 »
belul sima rancfelvarras elotti , nem igaz? a rancfelvarrottat nem ismerem annyira, de ez nem az.

Igen, ráncfelvarrás előtti. Az üléskárpit alapján ez egy Luna felszereltségű kivitel (később vezették be, és az alap Terra és a "fullos" Sol között foglalt helyet).

A ráncfelvarrás legszembetűnőbb belső elemei a középkonzolon található kijelző (fed. számítógép) és a krómozott ajtókilincsek. Mert új kormányt /lámpákat/hűtőmaszkot lehet venni az összetört autóhoz, de műanyag kilincseket krómozottakra cserélő nepper kereskedővel még nem találkoztam.  :whistling:  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 10:43:29 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2904 Dátum: 2009.11.03 11:09:39 »
Nah hát az elsőre több helyes válasz is érkezett:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_luna-3346821

Ez egy sztem egy elöl simán megtört millenium edition aminek körbe mindene gyárilag színre volt fújva kivéva az első hűtőrácsot amit már csak a gazdája szépített rá a ráncfelvarott lámpikkal és mocitetővel. A hátulja stimm. A fekete kilincsek miatt nem lehet full extra mert már akkor is króm volt asszem és a piros ülések meg csak az lse hez jártak de lehet hogy ebbe a 2000.évhez közel eladott milenniumba is berakták. De a lényegen nem változtat, nem volt kímélve de legalábbis törve volt az biztos.

Jah és az új emblémás kormány is légzsák cserére emlékeztet:) Még a solnál is csak sima dombornyomott fekete volt...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 11:12:26 írta BloodRedSandman »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2905 Dátum: 2009.11.03 11:16:17 »
Itt meg a legfőnn hiba ha valaki megveszi:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6-3278658

A spotbedálok meg a homasitaváltógomb..... És mivan a multikormánnyal ami csak a középen fedcomophoz járt.....

Sztem vagy beszart a fedcomp és olcsóbb volt ilyenre cserélni. vagy ez pont a "rendszerváltás" körüli időszakból származik és kocc után már az újabb orrot, segget építeték rá plusz a légzsák miatt új kormányt kapott de ez sztem necces.... mind1... ez sem egy megkímélt érintetlen darab az tuti....

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2906 Dátum: 2009.11.03 11:31:07 »
viziborz!!!


A hűtőrácsod nagyon bejön azt lehet én is szívesen megcsinálnám csak lehet úgy kéne hogy veszek egy bontott rácsot és azt vágom szét mint a ráncfelvarottét. De az milyen háló vagy milyen rács? Az is fújva lett?

nekem is kopik a lökős alja az mennyibe került neked lefujatni?

A jobb első magas nekem is kezd már recsegni elég szépen. Gondolkodom majd egyszer az összes cseréjén. Amúgy a legidegesítőbb az a bal hátsó kilincs rezonálása....Attól meghalok már....nemtom mit lehet vele csinálni...

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2907 Dátum: 2009.11.03 11:41:36 »
viziborz!!!


A hűtőrácsod nagyon bejön azt lehet én is szívesen megcsinálnám csak lehet úgy kéne hogy veszek egy bontott rácsot és azt vágom szét mint a ráncfelvarottét. De az milyen háló vagy milyen rács? Az is fújva lett?

nekem is kopik a lökős alja az mennyibe került neked lefujatni?

A jobb első magas nekem is kezd már recsegni elég szépen. Gondolkodom majd egyszer az összes cseréjén. Amúgy a legidegesítőbb az a bal hátsó kilincs rezonálása....Attól meghalok már....nemtom mit lehet vele csinálni...

Ezt a projektet most "altatom" a gyerek miatt, de ami idaig elkeszult az a kulso resze. Vetttem 1 racsot es a belso reszet kivagtam apro furoba fogott darabolo tarcsaval. Majd a felso reszre ragasztottam 1 vekony muanyag csikot hogy ott is legyen takarasa a a belulre kerulo racsnak. ( a kepen lathato reszen ez meg nincs ) Most itt tartok, meg gittelni kell a csiszolni. A raccsal vagyok igazan bajban, mert amit latsz azt csak probakeppen fujtam le feketevel mert nem lehetett kapni szinterezett alu racsot feketeben akkoriban. Viszont erosen gondolkodtam ilyen racsos papir szemetestarto vasarlasan, mert annak jobban tatszettek a racsai. Gondolom eleg lenne szetvagni es kihajtogatni. Aki elmegy 1 irodafelszerelesi boltba az szerintem megtalaja amirol beszelek. Most ujra a regi van de mar nem kene hozza sokat csinalni hogy jo is legyen. A racsot amugy a Homasitaban aruljak/arultak. A kodlampak kozotti reszen ( rendszam alatt )  pld. az van csak natur alu kivitelben. A regi muanyagot siman kidobtam.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2908 Dátum: 2009.11.03 12:09:17 »
Nah

Jólvan akkor... elkezdek keresni jelnéküli rácsot én is... nekem már volt egy tervem ezzel kapcsolatban, hogy vennék egy elsőszériás krómozott rácsot de nemtom még milegyen....

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2909 Dátum: 2009.11.03 12:11:51 »
Nah

Jólvan akkor... elkezdek keresni jelnéküli rácsot én is... nekem már volt egy tervem ezzel kapcsolatban, hogy vennék egy elsőszériás krómozott rácsot de nemtom még milegyen....

ha arra gondolsz hogy kromozottat alakitasz at aztn em javaslom mert latszani fog a vagas helye.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel