Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750522 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2745 Dátum: 2009.10.20 07:57:24 »
A lampa temahoz csak annyit hogy amikor meg nekem "uj" volt az auto es este kellett kiverekedni magamat a Budaorsi repterrol ejszaka, hat 1szer eltevedtem es a vegen a paromat kellett elore kuldeni a Nissan Micrajaval hogy vilagitsa mar meg az utat elottem mert szot sem latok az a futol es a buckaktol. Nem tudtam merre van a kivezeto ut, pedig csak a szelen voltam. A reflektor sem segitettt. Nem mondom hogy nem lattam az enyemnel jobb fenyszorot, de kiszedtem jol kitakaritottam majd en is a lent emlitett megoldast valasztva feljebb emeltem a magassag allitot es ugy lottem be a "normal" allapotra a lampakat. Neha azert most is fraszban vagyok vizes esos idoben sotetben autozni nincs nagy kedvem vele. Mar en is gondolkoztam HID lampan csak meg nem dontottem el. Most mas alkatreszre gyujtok.
Szoval ugy latszik a fenyszoro mizeria oroklodott :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2746 Dátum: 2009.10.20 08:00:39 »
Adott egy kérdés: 

Idézetet írta: meniscus21
2004-es avensisben világit egy piros villám a fordulatszámmérőben, szervíz azt állítja cserélni kell a vezérlést (300e) amit nem hiszek el. (90ekm és 1. tulaj)
Találkozott már vki ilyen hibával? Esetleg ötlet kihez forduljak?

En probalkoznek masik szervizzel. A kerdes mar csak az hogy megvizsgaltak ugy mondtak, vagy ki sem mentek csak "hasrautes" szeruen kozoltek. Ha beteg vagyok akkor is tobb dokinal erdeklodom mielott felallitom a diagnozist magamrol :D
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2747 Dátum: 2009.10.20 08:02:29 »
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ebből komplett fényszóró csere lesz. Volt már két hasonló gyári xenonos Avensissel is dolgom, azokban is hiába lett téve új xenonizzó, ugyanúgy gyenge volt a fénye. És ez nem beállítási kérdés, egész egyszerűen bemattul a foncsor része a fényszórónak. Kiszerelve a fényszórót és belenézve látszik is  :no:
De hát ugye a fényszórót trafóval együtt lehet rendelni, 150 ezer körül van db-ja... Nesze neked drága és kényelmes autó...

"De Xanyi ezzel (is) foglalkozik, szal aligha a levegőbe beszélt... " - Ne értsd félre, levegöbe beszélésre nem gondoltam, engem csak az össz élettartam lep meg. Meg persze az is, hogy a xenon nem két forintba került mint extra és csak ennyit birna? OK, 5,5 éves, de az már a xenonnak sok? Ez általánosan mindegyik xenonra érvényes vagy gyártotol függö? Ha a xenon izzo tönkre megy OK, történhet, de a kompl. fényszoro is, hmm érdekes....   :eek:  
Hogy, a fényszoro és a trafo csak kompl. kaphato, nem tudtam.  :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2748 Dátum: 2009.10.20 08:56:16 »
Adott egy kérdés: 

Idézetet írta: meniscus21
2004-es avensisben világit egy piros villám a fordulatszámmérőben, szervíz azt állítja cserélni kell a vezérlést (300e) amit nem hiszek el. (90ekm és 1. tulaj)
Találkozott már vki ilyen hibával? Esetleg ötlet kihez forduljak?
Én nemtom, hogy mi ez. Magát a leírt piktogrammot sem értem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2749 Dátum: 2009.10.20 09:00:57 »
Az első generációs lámpák tompított izzó tokozata műanyagból volt, amely lassan bemattul, rosszabb esetben el is deformálódott, illetve le is tört. A hőre a foncsor bemattul, nem javítható.
Azóta már további öt sorozat jött ki, ma már fém foglalattartó kerettel rendelkeznek a lámpák.
A neten folyamatosan lehet kapni használt lámpákat, 15 eFt/db-ért. Én is ilyet vettem, külföldről származó, legutóbbi sorozatot. A lámpa belső alsó részén van egy 10x3 cm-es, fedéllel zárható tokozat a xenon elhelyezésére. Használt lámpa beépítésekor érdemes belső fedél tömítést venni a szakszervizben, úgy 4 eFt.
Utángyártott új lámpák legfeljebb 30 eFt/db-ért kaphatók. Munkadíjjal, tömítéssel együtt használt lámpa beszerzésével 45 körül megúszhatod, utángyártott új esetén úgy 80 lehet.
De az utángyártott újakat halogénnek hirdetik, a miénk meg xenon, gyárilag... Automata magasságállítással... Bár amit írsz (kiemelt rész) az most kicsit meglepett  :hmmmm: ... Úgy érted, minden fényszórón ott van ez a rész a xenon elhelyezésére? Egyformák lennének? Vagy hogy kell ezt érteni? Még nem volt időm utánaásni ebayen vagy ilyesmi...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2750 Dátum: 2009.10.20 09:03:14 »
Ne értsd félre, levegöbe beszélésre nem gondoltam, engem csak az össz élettartam lep meg. Meg persze az is, hogy a xenon nem két forintba került mint extra és csak ennyit birna? OK, 5,5 éves, de az már a xenonnak sok? Ez általánosan mindegyik xenonra érvényes vagy gyártotol függö? Ha a xenon izzo tönkre megy OK, történhet, de a kompl. fényszoro is, hmm érdekes....   :eek:  
Nem hiszem, hogy ez általános lenne. Alkalmasint az Avénak ez a fényszórója vmi tervezési/gyártási hibát tartalmazhat, pl. belemegy a pára vagy ilyesmi, és attól mattul be idejekorán a foncsor  ::) ... A halogén fényszórókkal is gond volt a korai Avéknél (ahogy zsono is írja), de azt mostanáig nem tudtam, hogy a xenonosokkal is.

Amúgy ez nem volt extra annak idején - úgy értem, hogy az Executive felszereltségű Avensiseket alapban ezzel szerelték gyárilag. Mikor megvettük a kocsit (3 évesen), világított is, mint állat  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.20 09:04:47 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2751 Dátum: 2009.10.20 10:09:59 »
Nem hiszem, hogy ez általános lenne. Alkalmasint az Avénak ez a fényszórója vmi tervezési/gyártási hibát tartalmazhat, pl. belemegy a pára vagy ilyesmi, és attól mattul be idejekorán a foncsor  ::) ... A halogén fényszórókkal is gond volt a korai Avéknél (ahogy zsono is írja), de azt mostanáig nem tudtam, hogy a xenonosokkal is.

Ach so, ezt ismerem. Ezért cseréltettem én is a xenon fényszorokat garanciában. Elöször még meg akartak gyözni, hogy az normális ha belül párás, nedves. Persze, normális. Szoval akit még garanciaidöben meggyöztek, hogy "normális" és nem kell cserélni az most vehet ujat mert mattul a párásodástol, na szép. De elképzelhetö, hogy a Toy. központnál még lehetne reklamálni. Èn megprobálnám. Kulanz?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2752 Dátum: 2009.10.20 10:28:32 »
Ach so, ezt ismerem. Ezért cseréltettem én is a xenon fényszorokat garanciában. Elöször még meg akartak gyözni, hogy az normális ha belül párás, nedves. Persze, normális. Szoval akit még garanciaidöben meggyöztek, hogy "normális" és nem kell cserélni az most vehet ujat mert mattul a párásodástol, na szép. De elképzelhetö, hogy a Toy. központnál még lehetne reklamálni. Èn megprobálnám. Kulanz?
Meg fogok vele próbálkozni, ja, mindenképpen.

Ami a párásodást illeti: én nem tapasztaltam a miénken. Persze nem figyeltem állandóan, ez tény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2753 Dátum: 2009.10.20 12:14:14 »
Idézetet írta: salvatore406
Sziasztok! Egy barátom kért meg, hogy érdeklődjek, talán itt tudtok segíteni. Van egy 2000-es Avensis-e, még a régebbi kasznis. 1.6 vvti motor van benne (azt hiszem majd megnézem), és van egy kis gondja vele. A szívócsőben állítólag vannak valamiféle lamellák, amik eltörtek, és nagyon zörögnek. (ez a 3 csavaros felfogatású)
Nem tudja hogy használtat érdemes-e venni (állítólag ez típushiba), ha igen hol, vagy újat. Ha újat akkor azt hol és mennyiért? Az autót még szeretné megtartani egy darabig.
tud valaki segíteni ez ügyben? Előre is köszi!
         

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2754 Dátum: 2009.10.20 12:42:19 »
szia Viziborz,

köszi a leírást, vmikor bemászok a kormány alá és megnézem, remélem boldogulok vele.

pár bejegyzéssel később van szó katalizátorról, és zöldkártyáról, én most csináltattam, és gond nélkül, minden buhera nélkül átment (260.000 km) gondoltam ezt megosztom, csak, h jó hírek is legyenek azoknak, akik még ezen a km-en belül vannak, és még meg akarják tartani a gépet sokáig.  :yes:

üdv, gufi
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.20 12:46:45 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2755 Dátum: 2009.10.20 13:48:50 »
De az utángyártott újakat halogénnek hirdetik, a miénk meg xenon, gyárilag... Automata magasságállítással... Bár amit írsz (kiemelt rész) az most kicsit meglepett  :hmmmm: ... Úgy érted, minden fényszórón ott van ez a rész a xenon elhelyezésére? Egyformák lennének? Vagy hogy kell ezt érteni? Még nem volt időm utánaásni ebayen vagy ilyesmi...

Nem tudtam, vagy elkerülte a figyelmem, hogy eredetileg xenonos a lámpád, automata állítással. A halogén lámpáknál is megvan ez a rekesz, mind a régiben, amit kivettem, mint az újabban, amit betettem. A szakszervizes csere alkalmával mondta a szerelő, hogy a rekesz a Xenon elektronika elhelyezésére szolgál. Mivel megvan még a régi lámpám, lefotózom majd, mind a foncsoros hibát, mind a rekeszt is, és ez remélem segíteni fog a kérdés eldöntésében.
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2756 Dátum: 2009.10.20 16:14:50 »
Úgy érted, minden fényszórón ott van ez a rész a xenon elhelyezésére? Egyformák lennének? Vagy hogy kell ezt érteni? Még nem volt időm utánaásni ebayen vagy ilyesmi...

A keretezett terület a tok, egy fedél is van hozzá eredetileg.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2757 Dátum: 2009.10.20 16:46:15 »
A nyíllal jelölt rész a tompított izzót tartó foglalat. Négy tartó merevíti, régebben az a rész műanyag volt, és a hőelvezetés hiánya miatt megolvadt, illetve a négy tartó vállacska eltörhetett. A lassan párolgó műanyag ráolvadt a foncsorra, bemattult belülről. Az újabb lámpáknál már fém peremű a foglalat, nem olvad, nem párolog. Ha használt lámpát nézel, ezt a részt külön ellenőrizd.

Van még a lámpán két fehér kupak, ezekben szivacs van, ők a lámpa kerek szellőző csonkjain vannak. Ha már kiveszitek a lámpatestet, ezeket a szivacsokat a portól ki kell mosni, megszárítva visszatenni a kupakba, azt vissza a kerek szellőzőcsonkra. Így a levegő a portól szűrve cserélődik a lámpában, megelőzve a párásodást.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Zsono

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2758 Dátum: 2009.10.20 17:24:55 »
Itt tévedések vannak!!!

Elöször is: a gyári xenonos és nem xenonos fényszóró majdnem, de csak MAJDNEM ugyanaz. Például ugyanaz maga a lámpatest, ugyanaz a búra, de még a projector is. Ezért van az, hogy a nem xenonos lámpán is ott van a helye a xenontrafónak (ahogy az a képeken is látszik). És ha megnézitek a nem xenonos Avensist a vetített kép annak sem ilyen:_/ Hanem ilyen_/- Ami ugyebár a xenonos lámpáké...
A különbség csupán a fényszóró belső kábelezése. Ugyanis a xenonosnál ott vannak a trafótól az izzóig a nagyfesz kábelek, ami ugye a nem xenonosból hiányzik.
Tehát elvileg meg lehet csinálni hogy a nem xenonos fényszórótestbe átpakolod a trafót és a vezetékeket, a gond csak annyi hogy ehhez szét kell szedni a fényszórót, és arra már semmi garancia hogy nem fog párásodni vagy beázni  :hmmmm:

Továbbá ez az egész nem a xenon hibája, hanem a gyenge minőségü fényszórótesté. Az Avensisek fényszóróját kb. 5x módosították, és csak a legutolsó sikerült igazán tökéletesre. Ezt arról ismerni meg, hogy a tompított izzó mögötti fedél nem fekete, hanem fehér!! Nem is lehet összekeverni, mert nem megy rá fel a fekete.

Palaczk: Ha most veszel két vadi új gyári xenonos fényszórót, akkor már a módosítottat fogod kapni. Azaz elvileg nem 4-5 évig fog tartani, hanem "örökké"...
Ha veszel két vadi új gyári, de nem xenonos fényszórót, akkor olcsóbban jössz ki, mert annak csak 60 körül van darabja. És ugyebár szintén modosítottat fogsz kapni, tehát elvileg örök... Ha keresel ilyet használtan, akkor mégolcsóbban jössz ki, de csak a módosított leguccsó szériát érdemes megvenni, mert a többi ugyebár csak ideig-óráig :(
További opció az új utángyártott halogén. Na ezt elvetném, mivel láttam már Depo és TYC márkájú utángyártottat is. Ugyanúgy gyenge törésre hajlamos a foglalata, mint az első szériás Avensiseknek :( Tehát szintén nem végleges megoldás.
Aztán van még egy lehetőség is, az utángyártott lámpa utólagos H7-es xenonnal. Ugyanis a xenon kibocsátott hője szinte nulla a halogénhez képest, így nem fog megégni a foncsor, és nem is fog letörni a hő hatására  :D
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2759 Dátum: 2009.10.20 17:29:26 »
Én azt mondom, hogy be kell vállalni a két gyári új xenonos fényszórót, és felfogni úgy, hogy ez a kiadás abból bőven kijön, amennyivel olcsóbban megkaptátok a majdnem új autót használt áron  ;) Hidd el, ez a végleges megoldás, a többi nem Avensishez méltó megoldás. Ha már egyszer ilyen komoly autót vettetek, illik aként is kezelni...
Xanyi