Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750448 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2595 Dátum: 2009.08.24 23:54:12 »
A nyikorgás típushiba, de nem szokott együtt járni keményedéssel.
Úgy rémlik, hogy valahol a motortér felőli résznél kellett megkenni ahhoz, hogy elnémuljon.
Viszont ha 2005-ös az autód, akkor az a garancia nem most járt le, hanem tavaly.
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2596 Dátum: 2009.08.25 14:15:06 »
Sziasztok

Kinéztünk egy '99-es Avensist és ha minden jólmegy, megvesszük (ha csak nincs nagy gondja).
Ám a kuplungját cserélni kell mert az 180ekm alatt elfogyott, de a motor és a kaszni jó állapotú, szinte mindenhol gyári a festékréteg.

Megnéztem a Bárdinál és a Startnál többfajta kuplungszerkezetet, de sok félét és különböző árakon kínálják.

Sachs: 80.000-
Aisin-Asco: 48.000-
Valeo: 50.000-
Delphi: 60.000-
LUK: ebből kétféle is van 57.000 és 92.000 Ft-ért.

Itt bizonyára akad olyan fórumozó aki már cserélt kuplungot és a tapasztalatára vagyok iváncsi, hogy melyiket vegyem a felsoroltakból.

Köszönöm.
Üdv, Péter

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #2597 Dátum: 2009.08.26 09:43:44 »
2005 juniusi Toyota Avensis D4D-m van. Már pár ezer kilométernél nyikorgott a kuplung pedál, ezt szakszervizben olajozgatták meg még nem tudom mit, de a nyikorgás nem szűnt meg, sőt már nagyon kemény a kuplung, a régi szerelőm szerint cseréni kell. (mostanáig a kocsi csak szakszervízben volt, ők nekik ez nem tűnt fel).Jelenleg cca 75 000 van az autóban, a szervízében jeleztem a problémát, most már nekik is kemény a kuplung (eddig nem de eddig garanciális volt)  Kérem ha ti is tapasztaltatok hasonlót írjatok. Jó lenne ha minél többen írnátok.Esetleg tud valaki megoldást. Köszönöm.
A nyikorgást, ha nem az utastérből jön hanem magából a szerkezetből, akkor csak szétszereléssel lehet megoldani. A felkeményedést pedig tényleg csak cserével lehet kivédeni, sajnos. Azzal együtt, hogy ezeknek az autóknak alapban is relatíve kemény a kuplungja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2598 Dátum: 2009.08.26 09:44:59 »
Sziasztok

Kinéztünk egy '99-es Avensist és ha minden jólmegy, megvesszük (ha csak nincs nagy gondja).
Ám a kuplungját cserélni kell mert az 180ekm alatt elfogyott, de a motor és a kaszni jó állapotú, szinte mindenhol gyári a festékréteg.

Megnéztem a Bárdinál és a Startnál többfajta kuplungszerkezetet, de sok félét és különböző árakon kínálják...
Az Aisin elvileg jó, de azzal az Asco-val a nevében én nem tudok mit kezdeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2599 Dátum: 2009.08.26 11:27:02 »
Az Aisin elvileg jó, de azzal az Asco-val a nevében én nem tudok mit kezdeni.
akkor Aisin vagy Valeo? :) vagy itt is elmondható, hogy bármit csak japán legyen?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2600 Dátum: 2009.08.26 12:34:50 »
Amiatt az "Asco" miatt nem vagyok biztos benne, hogy ez az Aisin tényleg japán-e? Ennyiért  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #2601 Dátum: 2009.08.26 13:02:38 »
Sziasztok,

Ez milyen hiba lehet?

Avensis III Wagon 2.0 D4-D / 6 sebességes manual / Executive
kb 4e km körül egy kereszteződésben elinduláskor adott az autó pár érdekes hangot a váltó körül. Olyat, mint amikor a nyomcsapágy felbúg (2,3x csinálta egymás után, aztán azóta sem halottam). De azóta hallok egy furcsa hangot a váltóból. Olyan, mint amikor valami rezonál és széthullani készül lassan (bezörög és kicsit darál). Érdekes, mert ezt csak két esetben csinálja:
1, álló helyzetben ha nincs benyomva a kuplung, kicsi gázfröccs (mondjuk 2000s fordulatig), majd gáz elvesz és amikor visszaejti a fordulatot kb 1200 és 1000 között adja ezt a hangot (ha kinyomom a kuplungot nincs ez a hang)
2, szintén álló helyzetben ha nincs benyomva a kuplung, üresben az autó és leállítom (a leállítás pillanatában szinten előjön ez a rezgó, zörgő, rázkódós hang a valtóból) / ha ugyanezt megcsinálom kinyomott kuplunggal, nincs semmi hangja

Elvittem egy drága jó budapesti márkaszervizbe (F) és kicsit hideg zuhanyként ért a válasz. Igyekszem a lehető legpontosabban visszaadni, amit mondott a vezető szerelő.
"Elvittük az autót a Toyota Motor Hungary központba, ott több szerelő kollega is meghallgatta és nem tapasztaltunk hibát. Valóban lehet hallani az említett hangot, de ez természetes zaja a váltónak. Ami nem meghibásodásból ered és egyébként is nem életszerű, hogy valaki álló helyzetben üresben elkezdi a gázt nyomkodni".

Érdekes, mert amióta visszaadták az autót, azóta van hangja a leállításkor is. Előtte akkor nem jelentkezett. És miért csak 4e km után hallom ezt a hangot?
Elmentem azóta másik kereskedése és meghallgattam 2 másik autót (2.2D4D és 1.8 benzinest is - egyiknek sem volt semmilyen hangja / mindkettő ugyanezzel a 6 sebességes váltóval volt szerelve).
Kicsit kinyílt a bicska a zsebemben, hogy az autó majdnem 9mio FT volt. A Toyota arról híres, hogy meghibásodási aránya elhanyagolható és ráadásul nagyon büszkék a támogatói és szerviz hálózatukra. Ezzel szemben ezzel a válasszal szeretnének lerázni.

Szerintetek kihez forduljak ezzel kapcsolatban. Nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot.

Köszi a véleményt,

Atti

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2602 Dátum: 2009.08.26 13:30:41 »
az elöbb rossz totyikba irtam:

Na, a gyújtáskapcsoló betegség elérte az én autómat is.  cry
Három-négy hete egyszer mar csinált olyat hogy meg se nyikkant a kulcs elfordításara. Aztán egy motorháztető nyitással-zárassal "orvosoltam" a problémát.
Azt hittem a két héttel előtte beszerelt Sartez tuningbox rosszalkodik, kicsit megigazítottam, majd indult mint a zsír. Tegnapig.
Két munkatársam  nono betolta nono  a kocsit és csak a Toyota szerviz előtt állítottam le. => ~30e + a munka + két napig kölcsönautó. Agila 1.0  yes

A következő invesztíció pedig úgy hallom hogy a lendkerék lesz. Kicsit kezd zörögni alacsony fordulaton.

Hogy mégis happy end legyen a vége: A Saretz Boxtol sokkal használhatóbb lett 1000-1800 között, felette pedig letépi a fejemet padlógázon, és tényleg kevesebbet fogyaszt (pedig nem nagyon hittem előtte). Így mar talán tartósan 5 liter alá tudok kerülni.
Meg került bele 1 K&N szűrő is -> sokkal szebben fütyül a turbo  kacsint  clap

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2603 Dátum: 2009.08.26 13:32:52 »
Sziasztok,

Ez milyen hiba lehet?
Első körben próbáld elvinni több márkaszervízbe is. Ha ez nem segít, ismét a TMH-hoz kellene fordulni, hogy te így nem vagy elégedett az autóddal, csináljanak valamit. Elvégre garanciális. Szóval ne hagyd annyiban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

huvassat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2604 Dátum: 2009.08.26 13:36:25 »
Van valami "értelmes" márkaszerviz javaslatod? Emil Frey-nél voltam. Ott álltak így hozzá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2605 Dátum: 2009.08.26 13:58:22 »
BP-n pl. a Superrel vannak jó tapasztalatok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2606 Dátum: 2009.08.26 22:58:19 »
Sziasztok

Kinéztünk egy '99-es Avensist és ha minden jólmegy, megvesszük (ha csak nincs nagy gondja).
Ám a kuplungját cserélni kell mert az 180ekm alatt elfogyott, de a motor és a kaszni jó állapotú, szinte mindenhol gyári a festékréteg.

Megnéztem a Bárdinál és a Startnál többfajta kuplungszerkezetet, de sok félét és különböző árakon kínálják.

Sachs: 80.000-
Aisin-Asco: 48.000-
Valeo: 50.000-
Delphi: 60.000-
LUK: ebből kétféle is van 57.000 és 92.000 Ft-ért.

Itt bizonyára akad olyan fórumozó aki már cserélt kuplungot és a tapasztalatára vagyok iváncsi, hogy melyiket vegyem a felsoroltakból.

Köszönöm.
Üdv, Péter
Úgy tudom a gyári az Valeo. Ha az kibírt 180e km-t, akkor szerintem vállalható. (Ha mégsem az a gyári szerelés, akkor javítsatok.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2607 Dátum: 2009.08.27 07:31:01 »
Vezérműszijjal kapcsolatban...
Beszéltem a tulajjal, megnézte a szervizkönyvet. 90ezernél cseréltek vezérműszijat, most van benne kerek 180ezer.
Elmegy még 10ezret gond nélkül a kocsi? Elvileg 105-nél kell cserélni de olvastam olyat h 150-re kitolták a csereperiódust.
Sokáig mondjuk nem huznám a cserét, de ha még 10ezret elmegy akkor az nekem elég.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2608 Dátum: 2009.08.27 09:27:56 »
90ezernél cseréltek vezérműszijat, most van benne kerek 180ezer.
Elmegy még 10ezret gond nélkül a kocsi? Elvileg 105-nél kell cserélni
Én is 105ezerről tudok, okosabb csak utólag leszel - mármint, hogy elmegy-e még tízet...
music     

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2609 Dátum: 2009.08.27 19:33:36 »
Szevasztok!
Kis segítséget - helyesebben tanácsot - szeretnék kérni! Ugye bő egy hónapja megcsuktam a gép jobb elejét. Megnézte egy karosszériás, azt mondta a csonkállvány mászott el két cm-t. (+ kormánygömbfej +gumiharang)
Vettem egy új csonkállványt, ma be is rakták, de sajna marad még 5 mm a futóműben (bölcsőben, lengőkarban, ..). Nem húz semerre, de balra kanyarodásnál jóval nagyobbat kell húzni a kormányon, mint jobbra.  :cry: magyarul sánta maradt szegénykém.
A szervizben azt mondták, hogy azt az 5mm-t simán ki lehet húzatni.
A kérdésem, hogy húzassam-e azt a fél centit, vagy csere minden és akkor még egy jó kilómba kerül...
Szerintetek?  :helpsmilie:

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE