Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750244 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2475 Dátum: 2009.06.10 14:34:49 »
Különleges az üveg valamilyen téren (esőérzékelő, gyári fólia, stb)?
Mert az én Corollámba a gyári üveg szintén horror áron lett volna, amikor kavicsot kaptam, ám a helyi autóüveges 30 ezerért kicserélte nekem.
         

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2476 Dátum: 2009.06.10 14:49:51 »
Cascoval persze más lenne a helyzet, de az elmúlt években többet spóroltam azzal hogy nem volt cascom, mint ez a mostani kiadás.
ez két évi casco díja majdnem ... és vizsgáig valóban ki kell cserélni ... plusz az üvegkár nem számít bele bónuszszámításba.

Különleges az üveg valamilyen téren (esőérzékelő, gyári fólia, stb)?
Nekem az Ave I-be egy sima, fűthető került volna 120-130-ba, utángyártottal 80 ... tehát akár még reális is lehet a 150 környéke a II-esbe.


2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2477 Dátum: 2009.06.10 14:56:42 »
Esetleg itt nézz szét, hogy milyen árat találsz...
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2478 Dátum: 2009.06.10 15:03:53 »
Különleges az üveg valamilyen téren (esőérzékelő, gyári fólia, stb)?
Az avatar kepen van egy D-CAT felirat, amibol en arra kovetkeztetek, hogy esoerzekelo es hovedo folia is van.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2479 Dátum: 2009.06.10 15:55:26 »
Igen, esőérzékelős...a kárfelmérő mondta is, hogy egyébként ez még az egyszerűbb esőérzékelő. (Nem tudom mire gondolhatott, de az anyagiak oldaláról most talán olyan nem bánom, hogy ez az egyszerűbb:))
Egyébként valószínű maradnék a gyári megoldásnál...a kérdés már csak az, hogy melyik kereskedésnél...bár nem tudom hogy ilyen téren van-e bármi difi közöttük

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2480 Dátum: 2009.06.10 15:58:22 »
megoldottam a gyujtaskapcsolo problemat :) Uj, nem kerult annyiba es tenyleg ez volt a hibaja. ( az erdekesseg hogy nem az erintkezok a rosszak, mert csavarhuzoval forgatva - kiszedes utan , par napig igy hasznalva - tokeletesen mukodott ) a toll szar ami belemegy az nyalta el a muanyag fejet es mar igy nem tudott akkorat forditani rajta hogy onindito is legyen. Akit erdekel esetleg az priviben keressen meg . Talan tudok meg segiteni .
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Susitu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2481 Dátum: 2009.06.10 18:45:17 »
Miért nem veszel bontóban egy párezres szélvédőt?
20-40 ig van kategóriától függően....

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2482 Dátum: 2009.06.10 20:26:30 »
Azert nem teljesen szerencses a napoom hiaba oldottam meg a problemat. A Dozsa Gyorgy uton 1 nő ugy gondolta tolat 1et. Keresztbe volt allva az uton en meg ki akartam kerulni. Csak jo es jott nekem meg nem volt dudam mert tegnap lehuztam ugyanis a riaszto azt is megszolaltatja es annak az aksija kezdett lemerulni igy veszjeleket adott. A kar nem sok fenyezes nem serult a z iranyjelzo buraja megrepedt es a sarvedo kicist behorpadt. A fonok rendor geyno volt es be is volt nyomva alkohol ugyileg, szoval nem volt targyilagos. IGy  aztan elvaltunk minden nelkul es mindenki fizeti a sajat karat pedig nem en voltam a ludas ( ertsd főuton nem tolatunk sehogy ) Most keresnem kell uj iranyjelzot es horpadas javitot.
A cuzuki swift hatso lokharitoja viszont csunyan eltort.
Hat kb. ennyi
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2483 Dátum: 2009.06.10 21:29:53 »
Bár nem az autó hibája (de még az enyém sem), mégis költség lesz:
Felpattant útközben a Soroksári úton vmi kő a szélvédőre és egy ponton megsérült (mintha lőttek volna rá) és elindult egy 10-15 centis repedés a ponttól. A Toyotás kárfelmérő szerint csak a felső réteg sérült, így nem kell attól tartani hogy mondjuk beszakad, de a repedés persze szaladhat tovább. Elvileg a következő vizsgáztatásig ki lehetne húzni, de azért engem zavar...úgyhogy hamarosan olyan 160-170 ezer Ft-os be nem kalkulált kiadásra kell rávennem magam. :S
Cascoval persze más lenne a helyzet, de az elmúlt években többet spóroltam azzal hogy nem volt cascom, mint ez a mostani kiadás.
Nekem úgy 1 hónapja cseréltek szélvédőt az AVE-n, 50e ft volt, akciósan. (bár a fényszenzornak a luka nincs rajta, de attól még jól működik...sajnos, kezdtem már örülni, hog ymivel sötét lesz , végre nappal is felkapcsolja mejd ótómatán)
Most valamivel drágább lesz, de nagyon korrektek: http://www.autoszelvedo.hu/
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2484 Dátum: 2009.06.11 10:32:37 »
Azert nem teljesen szerencses a napoom hiaba oldottam meg a problemat. A Dozsa Gyorgy uton 1 nő ugy gondolta tolat 1et. Keresztbe volt allva az uton en meg ki akartam kerulni. Csak jo es jott nekem meg nem volt dudam mert tegnap lehuztam ugyanis a riaszto azt is megszolaltatja es annak az aksija kezdett lemerulni igy veszjeleket adott. A kar nem sok fenyezes nem serult a z iranyjelzo buraja megrepedt es a sarvedo kicist behorpadt. A fonok rendor geyno volt es be is volt nyomva alkohol ugyileg, szoval nem volt targyilagos. IGy  aztan elvaltunk minden nelkul es mindenki fizeti a sajat karat pedig nem en voltam a ludas ( ertsd főuton nem tolatunk sehogy ) Most keresnem kell uj iranyjelzot es horpadas javitot.
A cuzuki swift hatso lokharitoja viszont csunyan eltort.
Hat kb. ennyi

SZIA !
Ment privát gyújtáskapcsoló ügyben .  :helpsmilie:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2485 Dátum: 2009.06.11 15:44:31 »
Ave II tulajoktól kérdezném, hogy a klímakompresszor hangja milyen? Nekem néha ütemes "daráló" hangot ad  ::)

Másik jelenség, hogy ha egyedül ülök a kocsiban, akkor a karosszéria dőléseinél érdekes "súroló" hang jelenik meg, mintha valami elemek összeérnének (mint régen, mikor a lada meg volt pakolva és a sárfogó gumi leért a földre), vagy a rugó nyöszörög, viszont ha ülnek benne még ketten-hárman, akkor nincs ez a hang  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2486 Dátum: 2009.06.11 17:43:50 »
Nekem úgy 1 hónapja cseréltek szélvédőt az AVE-n, 50e ft volt, akciósan. (bár a fényszenzornak a luka nincs rajta, de attól még jól működik...sajnos, kezdtem már örülni, hog ymivel sötét lesz , végre nappal is felkapcsolja mejd ótómatán)
Most valamivel drágább lesz, de nagyon korrektek: http://www.autoszelvedo.hu/
Ők honnan szerzik be a szélvédőt? Ha lehetne, maradnék a gyárinál és nem kontárkodnék az utángyártottakkal.(Tekintettel az esőszenzorra meg hogy hővédős megy miegyebek)
Illetve ha nem egy kereskedésnél csináltatnám meg, érintené az a +2 éves garancia kiterjesztésemet?

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2487 Dátum: 2009.06.11 22:46:46 »
Ave II tulajoktól kérdezném, hogy a klímakompresszor hangja milyen? Nekem néha ütemes "daráló" hangot ad  ::)
Nekem is, de csak álló helyzetben hallom amikor nem szól hangosan a zene, szóval ritkán... így annyira nem zavar.
Kintről azért néha meglep.

Másik jelenség, hogy ha egyedül ülök a kocsiban, akkor a karosszéria dőléseinél érdekes "súroló" hang jelenik meg, mintha valami elemek összeérnének (mint régen, mikor a lada meg volt pakolva és a sárfogó gumi leért a földre), vagy a rugó nyöszörög, viszont ha ülnek benne még ketten-hárman, akkor nincs ez a hang  :?:
Ezt a kérdést nem teljesen értem, most súroló hang van, vagy rugó nyöszörgés?
A súroló hangot nem ismerem, viszont a rugó nyöszörgés nálam is volt (elöl két oldalt), de egy garanciális szervizlátogatással megoldódott.
A rugó és a rugótányér között van egy gumilap, ami ott, ahol a rugó spirálja elindul felfelé kiszakadt. Egyszerűen a kis fel-le mozgás kiette és emiatt a rugó reszelte a tányért.
Ha gyanútlanul nézed így néz ki:

Aztán ha jobban megnézed:

Teljesen lyukas:

Majd így lett behelyezve az új:


A nyöszörgés megszűnt.
Megfogdostam az új gumit amit beraktak, hát nem tűnt túl tartósnak... 'Made in Spain' felirat volt a zacskóján...
Szerintem nézd meg Te is, mert nem én voltam az első akinek ezt gariban cserélték.
A két oldal egyébként összesen 2 óra alatt cserélődött ki.



whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2488 Dátum: 2009.06.12 07:12:41 »
Köszi a válaszokat.  :)
A klíma nekem is csak álló helyzet hallat ilyen hangot. Kívülről még nem hallottam, csak lámpánál és sorompónál ácsorgáskor tűnt fel.
A nyöszörgés/súrolás meg igazából azért nem elkülöníthető, mert menet közben van. Viszont teljes terhelésnél miért nem hallatszik? És mintha jópár km után megszűnne  ::)
Próbálok nem foglalkozni az ilyen hangokkal, de reggeli indulás után eléggé feltűnő, hogy mélygarázsból kiálláskor úgy recseg-ropog a kocsi, mint egy százéves ház parkettája.
Elég gáz, hogy ilyen gyenge anyagokat tesznek be egy magasabb kategóriás autóba.
A vezetőoldali ajtóm is nyöszörög, próbáltam kenőanyaggal ellátni az ajtókivetőpántot, de nem javult.
Összegyűjtöm a javítanivalókat, aztán szervizlátogatás lesz ismét...  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2489 Dátum: 2009.06.12 11:01:57 »
Köszi a válaszokat.  :)
A klíma nekem is csak álló helyzet hallat ilyen hangot. Kívülről még nem hallottam, csak lámpánál és sorompónál ácsorgáskor tűnt fel.
A nyöszörgés/súrolás meg igazából azért nem elkülöníthető, mert menet közben van. Viszont teljes terhelésnél miért nem hallatszik? És mintha jópár km után megszűnne  ::)
Próbálok nem foglalkozni az ilyen hangokkal, de reggeli indulás után eléggé feltűnő, hogy mélygarázsból kiálláskor úgy recseg-ropog a kocsi, mint egy százéves ház parkettája.
Elég gáz, hogy ilyen gyenge anyagokat tesznek be egy magasabb kategóriás autóba.
A vezetőoldali ajtóm is nyöszörög, próbáltam kenőanyaggal ellátni az ajtókivetőpántot, de nem javult.
Összegyűjtöm a javítanivalókat, aztán szervizlátogatás lesz ismét...  :wacko:

És klub látogatás mikor lesz?:D