Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750680 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2460 Dátum: 2009.06.08 07:37:05 »
LEveszed az akusarut ne mlövöd fejbe magad a zsákkal. :D
Kormány küllők között oldalról kell lenni 2 torxos csavarnak azt ha kicsavartad ki tudod magad felé húzni a kormánylufit
A kormány agy ha jól emlékszem egy 20-as csavar.Kormányt lehúzod és ott van alatta a spirál kábel.
A lufi átvezető egy 5 eres kábellel van össze kötve a jobb oldali fekete a dudda a többi a kormányvezérlőé egy szép fehér csatlakozóba integrálva.
Sorrend vissazafelé ugyanaz és ha jól dolgoztál minden oké lesz. :D

Na akkor ezt meg fogom próbálni rövidesen. Most egyenlőre ma érettségizem. Drukkoljatok!

Hi :)

Sracok mar csak az a kerdes hogy a kormanyt hogy sikerul lehuzni a tengelyol. Ezt meg nem csinaltam ,de nem lehet hogy lehuzo kell hozza? Bar lattam mar olyat ha jol megutottek kezzel ( jobb-bal-jobb-bal ) akkor le tudtak venni?
Csak erdeklodom?
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2461 Dátum: 2009.06.08 08:35:51 »
Nekem nem volt gondom a lehúzással. :D
Kis fizikai erő kell hozzá és jön is le szépen. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.08 10:19:01 írta kleingy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2462 Dátum: 2009.06.08 08:38:27 »
En is szedtem mar le lehuzo nelkul fizikai erovel, de akinek ez lenne elete elso ilyen beavatkozasa hat az nem bizti hogy sikerrel jar.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.08 10:19:10 írta kleingy »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2463 Dátum: 2009.06.08 09:51:34 »

En is szedtem mar le lehuzo nelkul fizikai erovel, de akinek ez lenne elete elso ilyen beavatkozasa hat az nem bizti hogy sikerrel jar.


Nincs mihez a lehúzót rögzíteni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2464 Dátum: 2009.06.08 09:53:09 »

En is szedtem mar le lehuzo nelkul fizikai erovel, de akinek ez lenne elete elso ilyen beavatkozasa hat az nem bizti hogy sikerrel jar.


Nincs mihez a lehúzót rögzíteni.

Mondom lehet hogy igazad van en meg ilyet nem ettem :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2465 Dátum: 2009.06.08 22:22:50 »
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni nagyon úgy néz ki,hogy szétesett a gyújtáskapcsolóm : ( 3-4 indítózásból 1x indul el az autó, a többi siket csend (akku,önindító jó) volt már valakinek hasonló esete ill. lehet-e a gyújtáskapcsoló belsejét cserélni, hogy a kulcsok a régiek maradjanak. Bocsi ha volt már hasonló kérdés a fórumon, de nem volt időm visszaolvasni ill. reggel azt sem tudom, hogy bejutok e a munkahelyemre. A segítségeket előre is köszönöm  :helpsmilie:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2466 Dátum: 2009.06.09 09:38:25 »
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni nagyon úgy néz ki,hogy szétesett a gyújtáskapcsolóm : ( 3-4 indítózásból 1x indul el az autó, a többi siket csend (akku,önindító jó) volt már valakinek hasonló esete ill. lehet-e a gyújtáskapcsoló belsejét cserélni, hogy a kulcsok a régiek maradjanak. Bocsi ha volt már hasonló kérdés a fórumon, de nem volt időm visszaolvasni ill. reggel azt sem tudom, hogy bejutok e a munkahelyemre. A segítségeket előre is köszönöm  :helpsmilie:

Pont 2 hete hogy igy jartam. ha ki akarod szedni nem nehez, en ma akaorm ujra az enyemet kibontani. Ha jol emleexem akkor nem ordongosseg labter burkolat levetele es a kormanyoszlop burkolat levetele utan hozzafersz. Lehuzod az elektromos csatlakozo fejet  es ket csillag csavar rogziti a helyen. Azokat kicsavarva ki lehet buktatni. Az zarbetet a helyen marad.
En most pucoltam meg de meg neha csinalja de csak akkor ha napon allt az auto. Elvileg nem lehet szetszedni de nekem szetjott , majd talan ma "polirozom" az erintkezo reszeit. Uj ara 25 ezer Ft.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Susitu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2467 Dátum: 2009.06.09 10:13:22 »
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni egy avensis verso körüli problémáról...
D4D motoros 116 lóerős verzióról lenne szó...
hibajelenség: 10 gyorsításból 5 ször megtorpan, ebből az 5ből 1 szer le is állítja a motort:( ami azért nem kellemes előzés közben:(
ilyenkor motorlámpa kigyullad majd 3 nap múlva elalszik...az autó szürke importos, ígyhát a valós kilóméter nem biztos hogy valós...160000ezer most.
motorja szépen jár, fogyasztás 6 liter körüli, hosszú távon semmi gond vele. a hibakódot szervízben kiolvastattuk a válasz: nem értékelhető, semmi baja használjuk csak nyugodtan:)))
ha esetleg valakinek volt hasonló problémája, kérem ossza meg velem....
ilyen tippeket kaptam: szonda vagy esetleg a turbó probléma lehet...
jahh igen és olyan 2000-2400 as fordulatnál csinálja...
köszi
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 10:26:49 írta Susitu »

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2468 Dátum: 2009.06.09 10:44:33 »
Pont 2 hete hogy igy jartam. ha ki akarod szedni nem nehez, en ma akaorm ujra az enyemet kibontani. Ha jol emleexem akkor nem ordongosseg labter burkolat levetele es a kormanyoszlop burkolat levetele utan hozzafersz. Lehuzod az elektromos csatlakozo fejet  es ket csillag csavar rogziti a helyen. Azokat kicsavarva ki lehet buktatni. Az zarbetet a helyen marad.
En most pucoltam meg de meg neha csinalja de csak akkor ha napon allt az auto. Elvileg nem lehet szetszedni de nekem szetjott , majd talan ma "polirozom" az erintkezo reszeit. Uj ara 25 ezer Ft. 

Köszönöm a gyors választ, ha kicserélem egy újra (nem felújítom) akkor kell kulcsokat is cserélnem ?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 10:47:36 írta kleingy »

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2469 Dátum: 2009.06.09 10:46:24 »
nem kell ez csak az  elektromos betet, a zar szerkezet valtozatlan marad
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 10:47:20 írta kleingy »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2470 Dátum: 2009.06.09 22:44:37 »
Sracok rafaragtam :)

A tisztitas mit sem er mert jol kapcsol a betet de az a resze van kikopva amelyiket a zaras reszbol kinyulo toll mozgat. Mint utana olvastam ez olyan tipus hibanak is beillik. MAr csak az a kerdes hogy hol tudok legolcsobban kapni :) vagy megcsinalom olyanra mint az asszony Aurisa - nyomogombos megoldas :D
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2471 Dátum: 2009.06.09 23:35:55 »
Sracok rafaragtam :)

A tisztitas mit sem er mert jol kapcsol a betet de az a resze van kikopva amelyiket a zaras reszbol kinyulo toll mozgat. Mint utana olvastam ez olyan tipus hibanak is beillik. MAr csak az a kerdes hogy hol tudok legolcsobban kapni :) vagy megcsinalom olyanra mint az asszony Aurisa - nyomogombos megoldas :D

Ha esetleg találsz valahol, engem is nagyon érdkelne...
Ugyanezzel a problémával állok szemben kb. három hete. A szervizben kipucolták, de azt mondták időleges - egy hétig volt kifogástalan. Azóta keresek mindenhol gyújtáskapcsoló betétet, de még nem találtam. ebay, angol-német-magyar oldalak stb. A szervizben azt mondták jó eséllyel csak gyári van. 21+áfa+javítási ktg.  :no:

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2472 Dátum: 2009.06.10 09:37:03 »
Sracok rafaragtam :)

A tisztitas mit sem er mert jol kapcsol a betet de az a resze van kikopva amelyiket a zaras reszbol kinyulo toll mozgat. Mint utana olvastam ez olyan tipus hibanak is beillik. MAr csak az a kerdes hogy hol tudok legolcsobban kapni :) vagy megcsinalom olyanra mint az asszony Aurisa - nyomogombos megoldas :D

Ha esetleg találsz valahol, engem is nagyon érdkelne...
Ugyanezzel a problémával állok szemben kb. három hete. A szervizben kipucolták, de azt mondták időleges - egy hétig volt kifogástalan. Azóta keresek mindenhol gyújtáskapcsoló betétet, de még nem találtam. ebay, angol-német-magyar oldalak stb. A szervizben azt mondták jó eséllyel csak gyári van. 21+áfa+javítási ktg.  :no:

Srácok futottam én is köröket.

Valóban új 25.000.-, bontott 10.000.- (szerintem nem érdemes próbálkozni), viszont belefutottam egy nagyon korrekt emberbe aki már több ilyen avensis problémát megoldott, sőt neki is avensise van azért tudott mindet erről a problémáról. Azt mondta hogy a szerkezetben valami fém lapocska rövid vagy vékogy és azt kell megvastagítani, pár ezer forintos mutatvány (csak munkadíj van) és kb 1 óra.
A problémám az hogy nyíregyházán van, én meg Bp.-en. 

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2473 Dátum: 2009.06.10 09:43:45 »
Sracok rafaragtam :)

A tisztitas mit sem er mert jol kapcsol a betet de az a resze van kikopva amelyiket a zaras reszbol kinyulo toll mozgat. Mint utana olvastam ez olyan tipus hibanak is beillik. MAr csak az a kerdes hogy hol tudok legolcsobban kapni :) vagy megcsinalom olyanra mint az asszony Aurisa - nyomogombos megoldas :D

Ha esetleg találsz valahol, engem is nagyon érdkelne...
Ugyanezzel a problémával állok szemben kb. három hete. A szervizben kipucolták, de azt mondták időleges - egy hétig volt kifogástalan. Azóta keresek mindenhol gyújtáskapcsoló betétet, de még nem találtam. ebay, angol-német-magyar oldalak stb. A szervizben azt mondták jó eséllyel csak gyári van. 21+áfa+javítási ktg.  :no:

most probalkozom az 1ik szervizben hat ha tud a srac szerezni mas tipusbol valot ( kompatibilztasi kerdes ) en nem latom sok eselyet de proba cseresznye :) Viszont ő is huledezett ,emrt a Corollakba szerinte csak 5-6 ezer Ft.
Most nagyon gyenge anyagiban vagyok ( teto felujitas ) es lehet hogy megcsinalom alulemezzel kitmasztva. Tudom ez 1 Toyota es vetek barkacsolni, de most tenyleg nagyon rosszul allok penzugyileg. Csak a muanyag tok teteje van kikopva es  ezert kiadni 25ezeret az most nem megy.
Ui : ha segitseg kell csak szolj mert elmondom hogy tudod sajat magad kicserelni csak kell hozza csillagcsavarhuzo ( hosszabb kivitel ) es a jav. koltseget meg tudod sporolni :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2474 Dátum: 2009.06.10 13:14:07 »
Bár nem az autó hibája (de még az enyém sem), mégis költség lesz:
Felpattant útközben a Soroksári úton vmi kő a szélvédőre és egy ponton megsérült (mintha lőttek volna rá) és elindult egy 10-15 centis repedés a ponttól. A Toyotás kárfelmérő szerint csak a felső réteg sérült, így nem kell attól tartani hogy mondjuk beszakad, de a repedés persze szaladhat tovább. Elvileg a következő vizsgáztatásig ki lehetne húzni, de azért engem zavar...úgyhogy hamarosan olyan 160-170 ezer Ft-os be nem kalkulált kiadásra kell rávennem magam. :S
Cascoval persze más lenne a helyzet, de az elmúlt években többet spóroltam azzal hogy nem volt cascom, mint ez a mostani kiadás.