Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750446 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Pufee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • Kovács Gergely
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2445 Dátum: 2009.06.05 12:57:31 »
Sziasztok,

Megvettem életem első autóját, mi mást egy Avensis-t :)
Elvittem szerelőhöz vezérműszíjcserére. Ki is cserélte, csak az problémám azóta, hogy néha kigyullad a motordiagnosztika led az a narancssárga motor alakú led. Néha elalszik, de van amikor 20 percig ég van amikor egy napig, van amikor egy pillanatra villan csak fel. Amikor hosszabb ideig ég akkor a motorban hallani egy fura hangot mintha egy óra lenne benne, így ketyeg mintha egy fémpálcával ütnél egy vasdarabot vagy ilyesmihez tudnám hasonlítani illetve amikor ez ég a kocsi nem húz annyira mintha nem égne. Ismerősöm szerint a szerelő eltette a gyújtást... Szerintetek mi lehet?

köszönöm előre is a segítségeteket,

Üdv,

Pufee

Elvittem a kocsit szervízbe, ki is olvasták a hiba kódot állítólag. Azt mondják hogy a Gyújtáselosztófej szar, bosch van benne és beszart ezért világított az a genyó. Viszont sehonnan nem talál a szerelő ilyet se bontottan se újonnan. Tudnátok nekem mondani helyet ahol meg tudnám kérdezni? Lehetőleg BP és szűk környéke. 4A-FE motor van benne. HA a gyújtás el van téve azt honna nlehetne észrevenni? A fordulatszámmérő ingadozik, ez lehet gyújtáselosztófej hiba vagy gyújtás eltevés?
Kösziönöm a segítségeteket előre is
"Jobb elégedetlen emberként élni mint elégedett disznóként!" John Stuart Mill
Toyota Avensis 1.6 Linea Sol

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2446 Dátum: 2009.06.05 13:05:21 »
A főoldalon vannak bontók, hívd fel őket, ha tényleg ez a gáz. Jó ára van a gyújtáselosztóknak, úgy tudom.  :surrender:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2447 Dátum: 2009.06.05 13:42:07 »
Az Ave is tudja, hogy RHCP-t csak uvoltve lehet hallgatni  :rockon: :punk:


Hát ezaz! RHCP OzzY POWA!!!! :punk: :punk: :rockon: :rockon: :rockon:

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2448 Dátum: 2009.06.05 18:52:48 »
Hazafelé újra próbálgattam, de csak nem akar meleg levegőt fújni. Egyetlen egyszer fújt meleget, amikor tizedik alkalommal is másik állásra fordítottam (azt hiszem láb és arc volt). De ahogy újra változtattam rajta már nem fújt meleget.
Másik érdekes dolog, hogy van, hogy csak oldalt érzem, hogy meleget fúj, középen kifejezetten hideget. Amikor elzárom a középső beömlőket, akkor oldalt is hideg jön.
Mi lehet az oka? Van tippetek?

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2449 Dátum: 2009.06.05 21:56:09 »
Hazafelé újra próbálgattam, de csak nem akar meleg levegőt fújni. Egyetlen egyszer fújt meleget, amikor tizedik alkalommal is másik állásra fordítottam (azt hiszem láb és arc volt). De ahogy újra változtattam rajta már nem fújt meleget.
Másik érdekes dolog, hogy van, hogy csak oldalt érzem, hogy meleget fúj, középen kifejezetten hideget. Amikor elzárom a középső beömlőket, akkor oldalt is hideg jön.
Mi lehet az oka? Van tippetek?

Szerintem elromlot a szabályozó zsalu.
Ha 98-2000 közötti az ha jól emlékszem még félig bowdenes ha 2000 utáni az elektro motor mozgatásúúú.
Meg kéne sasolni nem-e van valahol kosz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2450 Dátum: 2009.06.06 01:33:33 »
Na mitőrtént??????????????? Bepipultam, rájöttem előtt buzeráltam a középkonzolt alul a kardán alagútnál. Bekattantam. Ütöttem kettő jobbról balról, lebsztam 3szor a kis tartó rekesz ajtaját és nó jel! Na? Na? Na?? Most mivan? Nem világít.... De mivolt ez??? Ilyen a discovery n nincs.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2451 Dátum: 2009.06.06 15:01:49 »
Ember, kontakthibás a kormányoszlopban az átvezető gyűrű és/vagy a szalagkábel, ezt már Profy is írta, de a jelekből is egyértelmű (abból pl., hogy volt, hogy nem tudtad a hangerőt a kormányról állítani). Ha a légzsák-rendszer csak egyszer is érzékeli, hogy megszakad a kapcsolat, eltárolja a hibát. Miért ütöd-vágod, akarsz okozni további hibákat  :wacko: ? Nem kontaktspray, nem biztosíték - ki kell cserélni a gyűrűt és a kábelét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2452 Dátum: 2009.06.06 17:38:27 »
Jójójó! Értettem! Nem ütöm vágom csak megütögettem ott ahol előte piszkáltam és akkor múlt el. De nem a kormánynál pacsolkatm hanem középen a kézifék körüli műínyagot. És azóta nem jött elő. A kormány igaz hogy egyszer csnált ilyet hogy nem működött de az azóta elmúlt és megy. Egy ilyet mennyiért cserélnek kb?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2453 Dátum: 2009.06.06 22:04:00 »
Jójójó! Értettem! Nem ütöm vágom csak megütögettem ott ahol előte piszkáltam és akkor múlt el. De nem a kormánynál pacsolkatm hanem középen a kézifék körüli műínyagot. És azóta nem jött elő. A kormány igaz hogy egyszer csnált ilyet hogy nem működött de az azóta elmúlt és megy. Egy ilyet mennyiért cserélnek kb?

Szallagkábel a Vaterán 5 körül volt.Ebayon 5-10 angol font.
Kicserélés 4-8 perces meló. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2454 Dátum: 2009.06.06 22:10:03 »
de az élmény hogy működik megfizethetetlen és minden másra ott a mastercard? Hm.. És akkor mondjuk én is ki tudnám cserélni? Nem lövöm magam fejbe a lufival? szedjem le a kormányt vagy elég ha csak aközéősú burkolatot szedem le? Amúgy azon gondolkoztam hogy ha már veszek ilyet bele akkor már vennék egy komplett kormányt mondjuk egy törött új avéból vagy mondjuk az újabból. Elképzelhető hogypasszolna rá?

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2455 Dátum: 2009.06.07 12:10:17 »
de az élmény hogy működik megfizethetetlen és minden másra ott a mastercard? Hm.. És akkor mondjuk én is ki tudnám cserélni? Nem lövöm magam fejbe a lufival? szedjem le a kormányt vagy elég ha csak aközéősú burkolatot szedem le? Amúgy azon gondolkoztam hogy ha már veszek ilyet bele akkor már vennék egy komplett kormányt mondjuk egy törött új avéból vagy mondjuk az újabból. Elképzelhető hogypasszolna rá?

Vannak hibák, amit javításra alkalmas szakembernek kell evégeznie, arra alkalmas tudással, arra alkalmas szervizben. A légzsákok rendszere szerintem ez esetben nem saját jószándék kérdése. Sose nyíljon ki, de érd el, hogy Te is nyugodtan tudd, hogy egy biztos rendszer nem nyílik ki.
Zsono

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2456 Dátum: 2009.06.07 12:28:44 »
Najó igazad van. Végülis eddig a fékhez sem szerettem hozzányúlni. Szerintem elviszem a jövőhéten egy légzsákoshoz hogy nézze át hogy minden rendben van e.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2457 Dátum: 2009.06.07 21:12:24 »
de az élmény hogy működik megfizethetetlen és minden másra ott a mastercard? Hm.. És akkor mondjuk én is ki tudnám cserélni? Nem lövöm magam fejbe a lufival? szedjem le a kormányt vagy elég ha csak aközéősú burkolatot szedem le? Amúgy azon gondolkoztam hogy ha már veszek ilyet bele akkor már vennék egy komplett kormányt mondjuk egy törött új avéból vagy mondjuk az újabból. Elképzelhető hogypasszolna rá?

LEveszed az akusarut ne mlövöd fejbe magad a zsákkal. :D
Kormány küllők között oldalról kell lenni 2 torxos csavarnak azt ha kicsavartad ki tudod magad felé húzni a kormánylufit
A kormány agy ha jól emlékszem egy 20-as csavar.Kormányt lehúzod és ott van alatta a spirál kábel.
A lufi átvezető egy 5 eres kábellel van össze kötve a jobb oldali fekete a dudda a többi a kormányvezérlőé egy szép fehér csatlakozóba integrálva.
Sorrend vissazafelé ugyanaz és ha jól dolgoztál minden oké lesz. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Pufee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • Kovács Gergely
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2458 Dátum: 2009.06.07 22:29:30 »
Hali,

Segítsetek Plíz! :helpsmilie: Nagyon kellene nekem egy gyújtáselosztó fej 1.6 Avensis 4A-FE motorhoz. Sajna sehol nem találtam, a alkatrészesek sorra mondták hogy nincs/nem tartanak ilyet. Help me!!!  :cry:

Köszi,

Pufee
"Jobb elégedetlen emberként élni mint elégedett disznóként!" John Stuart Mill
Toyota Avensis 1.6 Linea Sol

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2459 Dátum: 2009.06.08 00:34:18 »
LEveszed az akusarut ne mlövöd fejbe magad a zsákkal. :D
Kormány küllők között oldalról kell lenni 2 torxos csavarnak azt ha kicsavartad ki tudod magad felé húzni a kormánylufit
A kormány agy ha jól emlékszem egy 20-as csavar.Kormányt lehúzod és ott van alatta a spirál kábel.
A lufi átvezető egy 5 eres kábellel van össze kötve a jobb oldali fekete a dudda a többi a kormányvezérlőé egy szép fehér csatlakozóba integrálva.
Sorrend vissazafelé ugyanaz és ha jól dolgoztál minden oké lesz. :D

Na akkor ezt meg fogom próbálni rövidesen. Most egyenlőre ma érettségizem. Drukkoljatok!