Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750876 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2370 Dátum: 2009.05.14 21:49:38 »
És azt hol találom meg?? Merre keressem? mivan ráírva? hogy néz ki??

Passz így fejből. Általában a ventillátor közelében van belecsavarozva (a levegőáramba lóg bele, az hűti) két csavarral. De az ha bedöglik akkor a legnagyobb fokozatt meg szokott maradni. Autómata klíma?
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2371 Dátum: 2009.05.16 17:47:43 »
És azt hol találom meg?? Merre keressem? mivan ráírva? hogy néz ki??

Passz így fejből. Általában a ventillátor közelében van belecsavarozva (a levegőáramba lóg bele, az hűti) két csavarral. De az ha bedöglik akkor a legnagyobb fokozatt meg szokott maradni. Autómata klíma?


Nah hát arra jutottam hogy kb 10ből csinálja meg egy szerelő, de lehet cska elvan égve egy kábel vagy csati és akkor csak azt kell cserélni, Igen autómata és egyáltalán nem kapcsol be a venti.

Myk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2372 Dátum: 2009.05.19 18:09:34 »
Sziasztok segítségre lenne szükségem.A következő a problémám, van egy Avensisem 2000-es évjárat 4A-Fe motorral,és emelt fordulaton(5000) a motordiagnosztika leszabályoz,a motor nem áll meg.Ez csak meleg motornál fordul elő.A probléma másodszor jelentkezett az utóbbi időben,az első alkalom után nézte szerelő 5000-es fordulatnál kezdődik és az idő múlásával( pár hetes használat) a leszabályozási pont egyre alacsonyabb fordulatszámra következik be.A végén már csak 100km/h-ment 5. sebességben.A szerelő megnézte diagnosztikával p335ös hibakódot produkált,de a főtengely jeladót kimérte az jó,és a végén kiderült hogy valamilyen vezeték beázott,megtisztította és valóban jó lett.De pár napja újra előjött a probléma kb 3 hónapos használat után.Ha valaki már tapasztalt ilyet vagy van valami ötlete megoszthatná velem. 

HUN337

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2373 Dátum: 2009.05.21 03:28:03 »
Na ujabb tapasztalat:

Beszéltem a Lexus Reálszisztéma Szervizvezetöjével s mondott érdekes dolgokat:

A DCAT motoroknak otthon azért van sok bajuk mert a Toyota MINDEN motorba ugyanazt az 5W40es olajat rakja, uj vagy régi, dizel vagy benzines. én otthon cseréltem olajat meg szüröket, Mobil1 ESPt (5W30) kapott az ö ajánlását követve. Régóta ismerem, elötte a Toyotában volt s sok mindenben segitett már!

Szal erre esetleg érdemes figyelni minden DCAT tulajdonosnak!

üdv, Kristóf

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2374 Dátum: 2009.05.21 12:29:48 »
Nekem Mobil1 van most az autóban (a Carina E-ben is ez volt mindig), de ez az olaj 10e km-ig jó és utána elkezd elfogyni!
Most tartok éppen 14e km-nél és már a szint, negyed és fél között van! De 9.5-10e km-ig meg semmi nem fogyot belőle!
BekeN

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2375 Dátum: 2009.05.21 13:07:18 »
Nekem Mobil1 van most az autóban (a Carina E-ben is ez volt mindig), de ez az olaj 10e km-ig jó és utána elkezd elfogyni!
Most tartok éppen 14e km-nél és már a szint, negyed és fél között van! De 9.5-10e km-ig meg semmi nem fogyot belőle!

Ez érdekes, mert nekem is Mobil1 van benne (moci szintén 1.8 ), és szinte semmi nem fogyott belőle 15e km alatt, talán 2-3 mm...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2376 Dátum: 2009.05.21 19:45:07 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy van olajos opic az általános fórumrészben és pont most zajlik egy fejtegetés az olajokról.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2377 Dátum: 2009.05.21 21:25:17 »
Sziasztok!
Új vagyok itt. Gondoltam itt találok olyat, aki talán tud segíteni, tippet adni.
2008 októberben vettem egy 1998-as 1.6 Linea Terrát (4A-FE)
Az utóbbi időben rettenetesen zabál. 9,5l - 9,8l lemegy a torkán. Elvittem a szakszervizbe, ahol megnézték a hibatárolót, azt mondták a kopogásérzékelővel van a gond. Kicserélték.
Amikor elhoztam a szervízből és indulni akartam itthonról nem indult az autó. Elfordítom a kulcsot, felgyulladnak a visszajelzők a műszerfalon, de nem forgat az önindító. Kulcs ki, vissza... 2-3. alkalomra sikerült. Használtam aznap elég sokat, utána nem is volt vele gond, azt hittem az akksimat szívták le a szervizben (2 héttel azelőtt lemerült újra kellett töltenem)
Másfél hét eltelt és két napja újra jelentkezik a hiba. Többedik "kulcskihúz, kulcsvisszarak" alkalomra indul, vagy ha nem indítok egyből, hanem várok 8-10 másodpercet akkor is pöccre indul. Mi lehet ez? Akksi? Immobiliser?
A másik probléma, hogy bár kicserélték a kopogásérzékelőt a szakszervizben - mint a magas fogyasztás okát - most 10 fölött eszik...
Fogalmam sincs mit csináljak! Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna hasonló tapasztalatot megosztani, tippet adni. A szakszervízben ezek után egyáltalán nem bízom.

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2378 Dátum: 2009.05.21 22:16:46 »
Sziasztok!
Új vagyok itt. Gondoltam itt találok olyat, aki talán tud segíteni, tippet adni.
2008 októberben vettem egy 1998-as 1.6 Linea Terrát (4A-FE)
Az utóbbi időben rettenetesen zabál. 9,5l - 9,8l lemegy a torkán. Elvittem a szakszervizbe, ahol megnézték a hibatárolót, azt mondták a kopogásérzékelővel van a gond. Kicserélték.
Amikor elhoztam a szervízből és indulni akartam itthonról nem indult az autó. Elfordítom a kulcsot, felgyulladnak a visszajelzők a műszerfalon, de nem forgat az önindító. Kulcs ki, vissza... 2-3. alkalomra sikerült. Használtam aznap elég sokat, utána nem is volt vele gond, azt hittem az akksimat szívták le a szervizben (2 héttel azelőtt lemerült újra kellett töltenem)
Másfél hét eltelt és két napja újra jelentkezik a hiba. Többedik "kulcskihúz, kulcsvisszarak" alkalomra indul, vagy ha nem indítok egyből, hanem várok 8-10 másodpercet akkor is pöccre indul. Mi lehet ez? Akksi? Immobiliser?
A másik probléma, hogy bár kicserélték a kopogásérzékelőt a szakszervizben - mint a magas fogyasztás okát - most 10 fölött eszik...
Fogalmam sincs mit csináljak! Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna hasonló tapasztalatot megosztani, tippet adni. A szakszervízben ezek után egyáltalán nem bízom.


Hát nem tudom, de talán rosz szerelő nyúlt hozzá a márkaszevízben és megbabrálta az immo t is... Én a helyedben elvinném egy immobiliser spec hez vagy valakihez aki nagyon ért hozzá és megnézetném, hogy minden rendben e. Pont erről beszélgettünk wolfman nel micro talin, hogy néha megbabrálják az immot szervízben aztán meg elkötik a kocsit egy sima szervízkulccsal. Lehet közel nem erről van szó de jobb a békesség és sztem köze lehet ehez...Ha akksi lenne akkor vagy indul vagy nem...ha egyszer lemerült akkor nem fog másodpercek után feltöltődni...

A másik kérdésre lövésem sincs. Nem lehet ECU? passzz

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2379 Dátum: 2009.05.21 23:13:43 »
Hát nem tudom, de talán rosz szerelő nyúlt hozzá a márkaszevízben és megbabrálta az immo t is... Én a helyedben elvinném egy immobiliser spec hez vagy valakihez aki nagyon ért hozzá és megnézetném, hogy minden rendben e. Pont erről beszélgettünk wolfman nel micro talin, hogy néha megbabrálják az immot szervízben aztán meg elkötik a kocsit egy sima szervízkulccsal. Lehet közel nem erről van szó de jobb a békesség és sztem köze lehet ehez...Ha akksi lenne akkor vagy indul vagy nem...ha egyszer lemerült akkor nem fog másodpercek után feltöltődni...

A másik kérdésre lövésem sincs. Nem lehet ECU? passzz

Köszi!
Hát most ettől elég jól betojtam...  Lehet, hogy vissza kéne mennem a szervizbe alaposan helyretennem őket.. :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 12:27:50 írta Palaczk »

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2380 Dátum: 2009.05.22 08:44:10 »
Sziasztok!
Új vagyok itt. Gondoltam itt találok olyat, aki talán tud segíteni, tippet adni.
2008 októberben vettem egy 1998-as 1.6 Linea Terrát (4A-FE)
Az utóbbi időben rettenetesen zabál. 9,5l - 9,8l lemegy a torkán. Elvittem a szakszervizbe, ahol megnézték a hibatárolót, azt mondták a kopogásérzékelővel van a gond. Kicserélték.
Amikor elhoztam a szervízből és indulni akartam itthonról nem indult az autó. Elfordítom a kulcsot, felgyulladnak a visszajelzők a műszerfalon, de nem forgat az önindító. Kulcs ki, vissza... 2-3. alkalomra sikerült. Használtam aznap elég sokat, utána nem is volt vele gond, azt hittem az akksimat szívták le a szervizben (2 héttel azelőtt lemerült újra kellett töltenem)
Másfél hét eltelt és két napja újra jelentkezik a hiba. Többedik "kulcskihúz, kulcsvisszarak" alkalomra indul, vagy ha nem indítok egyből, hanem várok 8-10 másodpercet akkor is pöccre indul. Mi lehet ez? Akksi? Immobiliser?
A másik probléma, hogy bár kicserélték a kopogásérzékelőt a szakszervizben - mint a magas fogyasztás okát - most 10 fölött eszik...
Fogalmam sincs mit csináljak! Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna hasonló tapasztalatot megosztani, tippet adni. A szakszervízben ezek után egyáltalán nem bízom.

Jency és B.C a nagy 4A-FE guru. :D
A kulcsra öttlet:MEg van lazulva a gyujtáskacsoló kábele és az nyüglődik vagy riasztó/immo.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2381 Dátum: 2009.05.22 17:52:11 »
Köszi!
Hát most ettől elég jól betojtam...  Lehet, hogy vissza kéne mennem a szervizbe alaposan helyretennem őket.. :nono:

De akkor mar ne oda vidd vissza... Vagy elotte vidd el egy imoshoz es ha azt mondjs hogy babraltak akkor vidd vissza a toyotahoz! Amugy melyik szerviz volt az?
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 12:26:41 írta Palaczk »

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2382 Dátum: 2009.05.22 19:52:03 »
De akkor mar ne oda vidd vissza... Vagy elotte vidd el egy imoshoz es ha azt mondjs hogy babraltak akkor vidd vissza a toyotahoz! Amugy melyik szerviz volt az?

A pécsi Toyota szerviz...
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 12:25:40 írta Palaczk »

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2383 Dátum: 2009.05.23 00:42:00 »
A pécsi Toyota szerviz...
Ja hát akkor ode ne vidd ha van a közelben vagy nem túl messze másik... Az én avém csak a gari miatt járt toyotáékhoz azóta csak vásárolok nálluk ha kell valami (injector tisztítót ajánlok) amúgy meg saját szerelő ismerőshöz járok vele. (vagy én csinállom meg amit tudok) Szóval nézess rá egy immossal mielőtt még nem késő.. Nem biztos hogy az a baja, de halottam ilyenről már nem egyszer... Ha meg nem az volt akkor buktál egy 1000rest. jobb a békesség...
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 12:24:56 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2384 Dátum: 2009.05.24 12:24:11 »
BRS és jo7even, légyszi figyeljetek oda és ne hagyjatok ilyen bazi hosszú idézeteket a hozzászólásaitokban :excl: Most megszerkesztettem őket, de ezt ti is meg tudjátok tenni még az elküldés előtt, vagy akár utólag (mindenki tudja utólag a saját hsz-ait szerkeszteni), hogy ne másnak kelljen helyettetek  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )