Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750730 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2295 Dátum: 2009.04.02 23:08:12 »
Túl korán sikerült felkelnem és volt időm rá. Kelni kellett, mert asszonykámat bevittem melóba és el kellett hozni öcsém új felnijeit.
esetleg az Asszonkád munkahelyén nem tudnám megérdeklődni, hogy hol találom a belső világítás vezérlőjét (mert az biztosan elszállt)

Egybe van építve állítólag a biztosítéktáblával. Úgyhogy "ott" van valahol.
Hát akkor ezt jól elbaltáztam.


Hogy sikerült ez? (ha megkérdezhetem)
BekeN

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2296 Dátum: 2009.04.03 13:41:40 »
Persze
-lábtér világításon agyaltam, (van ilyen fehér LED-es világítóm ), hát aztán ott méregettem hogy melyik a test meg a +. Lecsúszott a a mérővezeték tapintója és tök közel vannak egymáshoz a +/- ilyen szigeteletlen sinek (mint a hátsó lámpában). Kiment a bizti, mint írtam megtaláltam viszza tettem de akkor mintha még működött volna.
-most meg kéziben megy 100%-on, ojtó nyitásra stb meg csak parázslik az izzó.
-ott a lámpál melett láttam egy fekete dobozt de nem tudom a világítás vezérléshez tartozik-e.
-attól tartok ha cserélni kell pár 10E-be bele kerül, ráadásul kapásból egyik service sem tudta hol találom :wacko:

az állandó elégedetlenség meghozza a gyümölcsét :hmmmm:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2297 Dátum: 2009.04.03 14:41:28 »
Persze
-lábtér világításon agyaltam, (van ilyen fehér LED-es világítóm ), hát aztán ott méregettem hogy melyik a test meg a +. Lecsúszott a a mérővezeték tapintója és tök közel vannak egymáshoz a +/- ilyen szigeteletlen sinek (mint a hátsó lámpában). Kiment a bizti, mint írtam megtaláltam viszza tettem de akkor mintha még működött volna.
-most meg kéziben megy 100%-on, ojtó nyitásra stb meg csak parázslik az izzó.
-ott a lámpál melett láttam egy fekete dobozt de nem tudom a világítás vezérléshez tartozik-e.
-attól tartok ha cserélni kell pár 10E-be bele kerül, ráadásul kapásból egyik service sem tudta hol találom :wacko:

az állandó elégedetlenség meghozza a gyümölcsét :hmmmm:

Hát remélem occsón megúszod a javítását.
BekeN

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2298 Dátum: 2009.04.03 14:59:20 »
-ha drága lesz elhúzom őszig, most úgysem nagyon használom ::)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2299 Dátum: 2009.04.03 15:42:20 »
-ha drága lesz elhúzom őszig, most úgysem nagyon használom ::)

Ha minden oké, akkor az ember csinál magának bajt! Én is ilyen vagyok!
BekeN

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2300 Dátum: 2009.04.03 16:20:12 »
Én is :)
-a múltkor ültem egy X3-as ban és ott volt ez a lábtér világítás és nagyon tetszett. Többszr volt már hogy leejtettem valamit és ott kell kotorászni. Aztán úgy gondoltam ezt tök egyszerűen össze hozom, van 2db ilyen LED-es világítóm (fehér 3-3 Led el). Lent nem találtam meg a kábelt ami a belső világításhoz megy ezért elhtároztam, hogy lehúzom az "A" oszlopban, azon agyaltam talán egy szál is elég a testet megkapja lent. Na és ezt mértem ki amikor a műszer hegye megcsúszott és rövidre zárta. A többit-már leírtam.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2301 Dátum: 2009.04.03 23:35:31 »
Én is :)
-a múltkor ültem egy X3-as ban és ott volt ez a lábtér világítás és nagyon tetszett. Többszr volt már hogy leejtettem valamit és ott kell kotorászni. Aztán úgy gondoltam ezt tök egyszerűen össze hozom, van 2db ilyen LED-es világítóm (fehér 3-3 Led el). Lent nem találtam meg a kábelt ami a belső világításhoz megy ezért elhtároztam, hogy lehúzom az "A" oszlopban, azon agyaltam talán egy szál is elég a testet megkapja lent. Na és ezt mértem ki amikor a műszer hegye megcsúszott és rövidre zárta. A többit-már leírtam.
Pedig ez a lábtér világítás jópofa tud lenne, főleg nálunk a bézs belsővel még értelme is lenne...  :hmmmm:
Nem akarod eladni nekem a világítót?  :flowers:
Szervízesem lenne, aki ócsón beszereli.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2302 Dátum: 2009.04.04 07:24:33 »
Köszi a választ, jelenleg 134.000 km van benne, állítólag 100.000 km felett érdemes kevésbé finom olajat használni. Ez igaz, vagy hülyeség ?
Szerintem hülyeség. Ha nem eszi az olajat, akkor kapjon csak 0w-30-as olajat. Szerintem.

Köszi a választ

Gabe
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2303 Dátum: 2009.04.04 07:32:34 »
Köszi a választ, jelenleg 134.000 km van benne, állítólag 100.000 km felett érdemes kevésbé finom olajat használni. Ez igaz, vagy hülyeség ?
Szerintem hülyeség. Ha nem eszi az olajat, akkor kapjon csak 0w-30-as olajat. Szerintem.

Köszi a választ

Gabe

Na, akkor nekem már a kevésbé finom olaj kell majd, mert olyan 9-10e km-ig semmi, de utána elkezdi csipegetni óvatosan.
A Carina E-m is ezt csinálta.
BekeN

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2304 Dátum: 2009.04.04 11:13:18 »
Én is :)
-a múltkor ültem egy X3-as ban és ott volt ez a lábtér világítás és nagyon tetszett. Többszr volt már hogy leejtettem valamit és ott kell kotorászni. Aztán úgy gondoltam ezt tök egyszerűen össze hozom, van 2db ilyen LED-es világítóm (fehér 3-3 Led el). Lent nem találtam meg a kábelt ami a belső világításhoz megy ezért elhtároztam, hogy lehúzom az "A" oszlopban, azon agyaltam talán egy szál is elég a testet megkapja lent. Na és ezt mértem ki amikor a műszer hegye megcsúszott és rövidre zárta. A többit-már leírtam.
Pedig ez a lábtér világítás jópofa tud lenne, főleg nálunk a bézs belsővel még értelme is lenne...  :hmmmm:
Nem akarod eladni nekem a világítót?  :flowers:
Szervízesem lenne, aki ócsón beszereli.
Az OBI-ban vettem valami 2E Ft körül szerintem még árulják, ilyen kis ovális alakú mint írtam 3-3 fehér LED-el (nagyon világí). Én beteszem ezek után is legfeljebbb nem halványodik csak ha nyitva az ajtó akkor világít a belső világítás (ha drága vagy nem tudom megjavítani akkor simán átkötöm)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2305 Dátum: 2009.04.04 12:53:01 »
Na, akkor nekem már a kevésbé finom olaj kell majd, mert olyan 9-10e km-ig semmi, de utána elkezdi csipegetni óvatosan.

Milyen markaju olaj?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2306 Dátum: 2009.04.04 17:34:34 »
Tapasztalt már valaki hasonlót:
légkondi megy, lámpánál a fordulatszám esik (erőteljesen) 600-ra vagy alá, aztán gyorsan vissza 650-700-ra (normál érték)?
Ha a légkondi nem megy, nincs hasonló jelenség.
Köszi!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2307 Dátum: 2009.04.04 19:49:16 »
Na, akkor nekem már a kevésbé finom olaj kell majd, mert olyan 9-10e km-ig semmi, de utána elkezdi csipegetni óvatosan.

Milyen markaju olaj?

Mobil 1 volt mindig.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2308 Dátum: 2009.04.05 20:49:56 »
Na, akkor nekem már a kevésbé finom olaj kell majd, mert olyan 9-10e km-ig semmi, de utána elkezdi csipegetni óvatosan.
A Carina E-m is ezt csinálta.

Eszedbe ne jusson xarabb olajat tenni bele emiatt  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2309 Dátum: 2009.04.05 21:50:58 »
Tapasztalt már valaki hasonlót:
légkondi megy, lámpánál a fordulatszám esik (erőteljesen) 600-ra vagy alá, aztán gyorsan vissza 650-700-ra (normál érték)?
Ha a légkondi nem megy, nincs hasonló jelenség.
Köszi!
Ez normálisnak tűnik. Amikor bekapcsol a klímakompresszor, a terhelés miatt leesik a fordulat, aztán az elektronika kompenzál.
A Corollánál is van ilyen, a dízel Ave nem "ejti" a fordulatot, amikor hallom a klímarelé kapcsolását (vagy valami hasonlóét), akkor azonnal feltolja 900-950-re.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety