Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750861 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2250 Dátum: 2009.03.04 00:40:32 »
Hello,

Ave I-es tulajokat kérdeznék (kérnék):

A hátsó ülések felé vezető (első ülések alatti) szellőzőnyílásokból még csutkára ráadott ventillátorfordulatszám esetén is (lefelé irányított légtereléssel természetesen) lehelletszerűen jön a levegő. Ez normális jelenség, vagy valami szétcsúszott nálam? Ez télen éppoly fontos lenne, mint nyáron. A hátul ülők panaszkodnak... jogosan.
Köszönettel:

hát az enyém se tépi le az ott ülők lábát :)
épp, hogy jövöget ... ha másnál megy, akkor be kell majd kukkantani alá

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2251 Dátum: 2009.03.04 00:52:38 »
Na arra jutottunk profi autószerelő barátommal, hogy a hidrotőkék lesznek. De ezt jobb olajjal korrigálni lehet. Meg azért fel is van hígulva az olajom is.

 :hmmmm: ez nem semmi, mennyi KM van a motorban?

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2252 Dátum: 2009.03.04 06:20:58 »
Na arra jutottunk profi autószerelő barátommal, hogy a hidrotőkék lesznek. De ezt jobb olajjal korrigálni lehet. Meg azért fel is van hígulva az olajom is.

 :hmmmm: ez nem semmi, mennyi KM van a motorban?

majd 98ekm!
BekeN

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2253 Dátum: 2009.03.04 09:18:40 »
Ahhoz képest nem sok.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2254 Dátum: 2009.03.04 09:48:51 »
- Mennyi?
- Húsz!
- Mi húsz?
- Mi mennyi?
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2255 Dátum: 2009.03.04 10:44:01 »
Na arra jutottunk profi autószerelő barátommal, hogy a hidrotőkék lesznek. De ezt jobb olajjal korrigálni lehet. Meg azért fel is van hígulva az olajom is.

 :hmmmm: ez nem semmi, mennyi KM van a motorban?

majd 98ekm!

Most már elbizonytalanodtam.
Ez nem hidrotőke lesz! Ez valami más, valami ami nem nagy gond. Min1 kedden viszem úgyis be, egyben meg is nézetem.
BekeN

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2256 Dátum: 2009.03.04 18:21:22 »
Hidrotőke nem lehet rossz, mert olyan nincs is a motorodban :)
Xanyi

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2257 Dátum: 2009.03.04 19:51:09 »
Hello,

Ave I-es tulajokat kérdeznék (kérnék):

A hátsó ülések felé vezető (első ülések alatti) szellőzőnyílásokból még csutkára ráadott ventillátorfordulatszám esetén is (lefelé irányított légtereléssel természetesen) lehelletszerűen jön a levegő. Ez normális jelenség, vagy valami szétcsúszott nálam? Ez télen éppoly fontos lenne, mint nyáron. A hátul ülők panaszkodnak... jogosan.
Köszönettel:


Ha max fokozatra van állítva és a lábra akkor ahogy írtad kis szellő szerű levegő jön alul. Azért nem lehelletszerűen jön nekünk,de nem is tépi le az emberről a zoknit :) Bár a Scenic-ünk után az Avensisben kész tornádó tombol a lábtérben :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2258 Dátum: 2009.03.04 22:53:13 »
Hidrotőke nem lehet rossz, mert olyan nincs is a motorodban :)

Köszönöm!
Na végre Valaki aki tudja mi is van belül. Én nem tudtam, csak gondoltam.
BekeN

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2259 Dátum: 2009.03.05 08:09:59 »
Hello,

Ave I-es tulajokat kérdeznék (kérnék):

A hátsó ülések felé vezető (első ülések alatti) szellőzőnyílásokból még csutkára ráadott ventillátorfordulatszám esetén is (lefelé irányított légtereléssel természetesen) lehelletszerűen jön a levegő. Ez normális jelenség, vagy valami szétcsúszott nálam? Ez télen éppoly fontos lenne, mint nyáron. A hátul ülők panaszkodnak... jogosan.
Köszönettel:


Hi :)

Ugy gondolom teljesen szetcsuszni talan nem tud, de lehet hogy kis igazitast igenyel. Nagy hurrikant szerintem se varjal, mert valszeg azt a levego aramlatot loki arra is amelyik az elso labterbe is kuldi. Arra pedig joval konyebben tudja kinyomni igy hatra mar nem sok fog erkezni. Szerintem vegyel nekik autos labmelegitot, vagy tartsd garazsban az autot jo melegben :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2260 Dátum: 2009.03.05 19:41:18 »
Köszönöm!
Na végre Valaki aki tudja mi is van belül. Én nem tudtam, csak gondoltam.

A szelep felett egy kis henger van, amiből rendelhető különböző méretű, így szükség esetén ezek cserélgetésével állítható be a szelephézag. Tehát ezen a részen nem nagyon lehet probléma. Ha furcsa hangot hallasz a motortérből, akkor én elöször a láncra gyanakodnék (feszítő pl.), de persze hallani kellene.
Xanyi

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2261 Dátum: 2009.03.05 22:51:41 »
Köszönöm!
Na végre Valaki aki tudja mi is van belül. Én nem tudtam, csak gondoltam.

A szelep felett egy kis henger van, amiből rendelhető különböző méretű, így szükség esetén ezek cserélgetésével állítható be a szelephézag. Tehát ezen a részen nem nagyon lehet probléma. Ha furcsa hangot hallasz a motortérből, akkor én elöször a láncra gyanakodnék (feszítő pl.), de persze hallani kellene.

Akkor ez hézagoló korongos?
Jó tudni!
Ha elkezdem pörgetni, (lehet üresben, v. sebességben, mindegy) akkor olyan 2200-tól 2800-ig hallani ezt a nem is kattogó, hanem inkább kerregő hangot.
De ezt 1-1 1/2 perc után abbahagyja.
BekeN

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2262 Dátum: 2009.03.06 22:26:45 »
Hi :)
Ugy gondolom teljesen szetcsuszni talan nem tud, de lehet hogy kis igazitast igenyel. Nagy hurrikant szerintem se varjal, mert valszeg azt a levego aramlatot loki arra is amelyik az elso labterbe is kuldi. Arra pedig joval konyebben tudja kinyomni igy hatra mar nem sok fog erkezni. Szerintem vegyel nekik autos labmelegitot, vagy tartsd garazsban az autot jo melegben :)
Viziborz
Ahogy én emléxem volt valami kifújó csonk a végén, ami nekem egyszer takarításnál le is jött, aztán simán visszanyomtam. - Azis lehet, hogy rosszul emléxem.
Viszont nem is fújhat sok levegőt ott, hiszen a (télen) meleg cipő + plusz meleg levegő hosszabb úton kellemetlen is lehet. Pici, finom meleg lehelletnek elégnek kell lenni.
(Tudjátok: büdös lábnak egy a titka: télen-nyáron gumicsizma  :lol:)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2263 Dátum: 2009.03.07 08:45:32 »
Viszont nem is fújhat sok levegőt ott, hiszen a (télen) meleg cipő + plusz meleg levegő hosszabb úton kellemetlen is lehet.

Ennél jóval kellemetlenebb, amikor kemény mínuszokban utazol nagy sebességgel, és elöl hiába megy csutkán a fűtés, a hátul ülők mégis fagyoskodnak  :wacko: ... Egy mínusz 15 fok + 100 kmh kombó is elég tud már lenni hozzá; mínusz 25 + 130 kmh esetében pedig már kétségbeejtő tud lenni a helyzet (volt szerencsém ilyenhez).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsolesz37

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2264 Dátum: 2009.03.15 15:32:42 »
sziasztok!

van egy 2001-es ave d4d motoros paripám, ami melegen nem indul.ha viszont az üzemanyag rendszerhez hozzá nyúlok akkor egy ideig ami lehet egy nap vagy akár egy hét is működik.amiket már kicseréltem rajta üa.tank az összes gumicső. ezen akció után egy hónapig bírta gond nélkül.
elvittem már töbször is szervízbe de a műszerrel nem láttak hibát.a gépet 4 éves korában vettem és most van benne 172000 km.
ha tudtok vagy van valami ötletetek kérlek segítsetek. :helpsmilie: