Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750173 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

pityi79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1995 Dátum: 2008.12.11 12:49:12 »
Sziasztok!!

Nekem van egy 2000-es évjáratu d4d-ém az a jelenség hogy hajtani hajt de egyszerűen nem akar el indulni!
A műszerek nem mutatnak semmi hibát viszont ha be guríttom akkor könnyen indúl! Szívattyú a kompresszió és a porlassztok jók!
Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon meg köszönném!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1996 Dátum: 2008.12.11 16:25:16 »
Tapasztalta már valaki az Ave I.-nél, hogy az első szélvédő alján, a lapátok körüli takaró műanyag ablakhoz erő részén a gumicsík egyszerűen elporlik? Most láttam, hogy több helyen, főleg a szélein több centis darabok hiányoznak ...  :eek:  :hammer:

Lehet ilyet - csak a gumicsíkot - utólag venni?
Az Ave II.-n legalább az egész műanyag.
Tapasztaltam. Ha találsz ilyet, akkor jelezd légyszi! Nekem még nem volt érkezésem utána járni, pedig lassan már semmi nincs belőle.  :censored:
Na ma bementem a szalonba itt Debrecenbe, alkatrészes megnézte EPC-ben, és aszongya, hogy 28e +ÁFA  :eek:
nahát, ennyiért  aranycsíkot is kérhetnék oda ...  :hammer:
kezdhetek ötletelni mivel pótoljam ki a hiányt ???

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1997 Dátum: 2008.12.11 16:27:20 »
Bontó?

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1998 Dátum: 2008.12.12 10:06:40 »
Sziasztok!

Nekem nem fúj meleget a ventillátor, csak langyosat. Volt már termosztát és pollenszűrő csere. Tegnap. Semmi változás. Az öblítésre gondoltam még...
Köszi előre is!!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1999 Dátum: 2008.12.12 11:08:36 »
Sziasztok!

Nekem nem fúj meleget a ventillátor, csak langyosat. Volt már termosztát és pollenszűrő csere. Tegnap. Semmi változás. Az öblítésre gondoltam még...
Köszi előre is!!

VAlahol nincs szétcsúszva a cső?Nálam speciel a kesztyűtartóba nyomja a meleget mert 1 csövem ne mjó. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2000 Dátum: 2008.12.12 19:59:21 »
Sziasztok!!

Nekem van egy 2000-es évjáratu d4d-ém az a jelenség hogy hajtani hajt de egyszerűen nem akar el indulni!
A műszerek nem mutatnak semmi hibát viszont ha be guríttom akkor könnyen indúl! Szívattyú a kompresszió és a porlassztok jók!
Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon meg köszönném!

És miután beindítottad gurítással, utána már indul önindítóval is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2001 Dátum: 2008.12.14 18:23:22 »
Sziasztok!

Nekem nem fúj meleget a ventillátor, csak langyosat. Volt már termosztát és pollenszűrő csere. Tegnap. Semmi változás. Az öblítésre gondoltam még...
Köszi előre is!!

VAlahol nincs szétcsúszva a cső?Nálam speciel a kesztyűtartóba nyomja a meleget mert 1 csövem ne mjó. :(

Szia!
Nincs! Nekem nem az erőséggel van a baj, hanem a hővel!:S Holnap megfogom próbálni a mosást elvileg!

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2002 Dátum: 2008.12.27 15:42:32 »
Ma először cserben hagyott a D-CAT, illetve az akksi. Az Eurocare küldött is segítséget. Először egy Opel Astrával jöttek, de nem sikerült neki a bikázás, mondta hogy küldenek egy nagyobb autót, mert a D-CAT-nek akkora feszültség kell indításkor, amit ő nem képes összehozni. 30 perc múlva jöttek egy Omegával, aki 1-2 perc után be is tudta bikázni, de mondták utána, hogy ez cella hiba lesz, csere kell. Magamtól is vmi ilyesmit sejtettem, mivel nem állt sokat az autó az utolsó használat óta (egy éjszakát) nem maradt rajta semmilyen fogyasztó (lámpa vagy hasonló) Mondták, hogy legalább 2 óráig ne állítstam le a motort. Közben megjártam már a Tesco- Auchan, Homasita-Norauto üzleteket, de sehol sem volt megfelelő, legalább 82 amperes, 31x18-as, jobbos akksi.(Mindig maradt valaki a kocsiban, tehát nem kellett leállítani)
Mivel valószínű következő indításkor újra nem fog indulni, hétfőn újra Eurocare-rel kell majd indíttatni, aztán irány a Reàlszisztéma.
Én próbáltam csak rossz helyeken, vagy tényleg nem lehet kapni ilyen paraméterekkel akksit Budapesten (szombaton, két ünnep között) ? Mindenhol csak pár centivel 4-5 hosszabbak voltak...vagy azok is lehet, hogy belegyömöszölhetőek lennének?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.27 16:17:38 írta Mr. Moon »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2003 Dátum: 2008.12.27 16:17:22 »
Ma először cserben hagyott a D-CAT, illetve az akksi. Az Eurocare küldött is segítséget 30 percen belül "bebikázták", de mondták utána, hogy ez cella hiba lesz, csere kell. Megjártam már a Tesco- Auchan, Homasita-Norauto üzleteket, de sehol sem volt megfelelő, 82 amperes, 31x18-as, jobbos akksi. Mivel valószíű a leállítás után újra nem fog indulni, hétfőn újra Eurocare-rel kell majd indíttatni, aztán irány a Reàlszisztéma. Én próbáltam csak rossz helyeken, vagy tényleg nem lehet kapni ilyen paraméterekkel akksit Budapesten (szombaton, két ünnep között) ?

Sajnos ezek nem tűnnek gyakori paramétereknek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2004 Dátum: 2008.12.28 15:29:53 »
Ma először cserben hagyott a D-CAT, illetve az akksi. Az Eurocare küldött is segítséget. Először egy Opel Astrával jöttek, de nem sikerült neki a bikázás, mondta hogy küldenek egy nagyobb autót, mert a D-CAT-nek akkora feszültség kell indításkor, amit ő nem képes összehozni. 30 perc múlva jöttek egy Omegával, aki 1-2 perc után be is tudta bikázni, de mondták utána, hogy ez cella hiba lesz, csere kell. Magamtól is vmi ilyesmit sejtettem, mivel nem állt sokat az autó az utolsó használat óta (egy éjszakát) nem maradt rajta semmilyen fogyasztó (lámpa vagy hasonló) Mondták, hogy legalább 2 óráig ne állítstam le a motort. Közben megjártam már a Tesco- Auchan, Homasita-Norauto üzleteket, de sehol sem volt megfelelő, legalább 82 amperes, 31x18-as, jobbos akksi.(Mindig maradt valaki a kocsiban, tehát nem kellett leállítani)
Mivel valószínű következő indításkor újra nem fog indulni, hétfőn újra Eurocare-rel kell majd indíttatni, aztán irány a Reàlszisztéma.
Én próbáltam csak rossz helyeken, vagy tényleg nem lehet kapni ilyen paraméterekkel akksit Budapesten (szombaton, két ünnep között) ? Mindenhol csak pár centivel 4-5 hosszabbak voltak...vagy azok is lehet, hogy belegyömöszölhetőek lennének?

Nézd csak, nekem ezt dobta a típusra beálltott keresés:
   
SuperStart akku 12V 88Ah 640A j+ 354x175x175mm (Banner klón akksi csak egy kicsivel olcsóbb, mintha Banner lenne rajta)

Ennek bele kellene férni szerintem.
Ha érdekel, akkor menjél el a Lángautóhoz a Váci útra, bele is tudod próbálni, hogy jó-e, ha nem visszaveszik és keresnek olyat, ami beleillik... Nyitva vannak holnaptól.
Sajnos, most nem tudok a kedvezménnyemmel segíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2005 Dátum: 2008.12.28 15:38:31 »
Ne vegyél akksit!
Ha valóban hibás, akkor gariban kicserélik!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2006 Dátum: 2008.12.28 15:57:46 »
Ne vegyél akksit!
Ha valóban hibás, akkor gariban kicserélik!
Ez dícséretes!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2007 Dátum: 2008.12.28 19:23:56 »
Ne vegyél akksit!
Ha valóban hibás, akkor gariban kicserélik!
Nem vettem, mert méretben nem találtam megfelelőt tegnap, ma pedig már nem is próbálkoztam. Viszont megpróbáltam volna ma kipróbálni, hogy a tegnapi autókázás alkalmával megjavult-e az akksi, de ma már kinyitni sem akarta az ajtókat, így mára már teljesen kifújt. Holnap majd nyitom a kulccsal, hívom az EuroCare-t bebikáztatni és irány a Reálszisztéma vagy a Sakura.
Mivel ez erősen "hibásnak" nézki, vagyis cellahibásnak, tényleg várható, hogy kicserélik? (1,5 hete volt egyébként kötelezőn, egyébként még garancián belül van az autó)
Kellemesen csalódnék, ha az akksi is így a garancia része lenne, és kicserélnék....
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 19:34:40 írta Mr. Moon »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2008 Dátum: 2008.12.28 19:46:52 »
Valószínűleg megmérik, ha hibás, akkor elég sanszos, hogy gariban cserélik majd.
Ne erre alapozz, de mondom, van rá esély.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2009 Dátum: 2008.12.28 19:57:35 »
Valószínűleg megmérik, ha hibás, akkor elég sanszos, hogy gariban cserélik majd.
Ne erre alapozz, de mondom, van rá esély.
Persze...inkább maradok pesszimista (vagy realista?), hogy majd a végén én állom a számlát.
Holnap majd megírom, mi történt