Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750449 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1980 Dátum: 2008.12.04 17:05:31 »
Akkor  a pollen :eek:szurot kell gyakraban cserelni vagy vegleg eltavolitani ? !
Nem. b.c. Mester szerintem úgy értette, hogy ha a hőcserélő előtt lenne a szűrő, akkor nem menne bele annyi cucc, ami aztán ott kicsit megrohad.
hát a pollenszűrő kivétele során az is megér egy tanulmányt, amit onnan ki lehet szedni  :wacko:
az a bibi, hogy ezek lejutnak oda, és ehhez a modellhez a gyári pollenszűrő 10 guriga körüli, így inkább kiveszem és átporszívózom, mint hogy mindig cseréljem...
de az se semmi ami a ventilátorházból jön ki.
kellene valami rácsocska a bejövő levegőnyílásához, ami a szélvédő anyósülés előtti műanyaggal fedett része alatt van ... indulhat a házi barkácsszakkör  :balloon:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1981 Dátum: 2008.12.04 17:11:26 »
Akkor  a pollen :eek:szurot kell gyakraban cserelni vagy vegleg eltavolitani ? !
Nem. b.c. Mester szerintem úgy értette, hogy ha a hőcserélő előtt lenne a szűrő, akkor nem menne bele annyi cucc, ami aztán ott kicsit megrohad.
hát a pollenszűrő kivétele során az is megér egy tanulmányt, amit onnan ki lehet szedni  :wacko:
az a bibi, hogy ezek lejutnak oda, és ehhez a modellhez a gyári pollenszűrő 10 guriga körüli, így inkább kiveszem és átporszívózom, mint hogy mindig cseréljem...
de az se semmi ami a ventilátorházból jön ki.
kellene valami rácsocska a bejövő levegőnyílásához, ami a szélvédő anyósülés előtti műanyaggal fedett része alatt van ... indulhat a házi barkácsszakkör  :balloon:

Ezen én is gondolkodtam már, hogy miért nincs ott rács... A Camryben pl. ugye nincs pollenszűrő, és be is jön minden az utastérbe, ami kisebb, mint egy ötforintos - körülbelül. Néha szabályosan avart fúj be a légbeömlő  :eek: ... de azt is meg lehet nézni, hogy két porszívózás között mi gyűlik össze a kalaptartón (!!!). Szóval, törtem rajta a fejem, hogy nehéz lett volna a gyárnak odatenni vmi rácsot, ami mondjuk van olyan sűrű, mint egy szúnyogháló ?! ... Aztán arra jutottam, hogy vmi oka csak kell, hogy legyen ennek. Lehet, hogy akkor nem tudna annyira beáramlani a levegő, vagy ilyesmi  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1982 Dátum: 2008.12.04 17:16:25 »
Akkor  a pollen :eek:szurot kell gyakraban cserelni vagy vegleg eltavolitani ? !
Nem. b.c. Mester szerintem úgy értette, hogy ha a hőcserélő előtt lenne a szűrő, akkor nem menne bele annyi cucc, ami aztán ott kicsit megrohad.
... kellene valami rácsocska a bejövő levegőnyílásához, ami a szélvédő anyósülés előtti műanyaggal fedett része alatt van ... indulhat a házi barkácsszakkör  :balloon:
... Szóval, törtem rajta a fejem, hogy nehéz lett volna a gyárnak odatenni vmi rácsot, ami mondjuk van olyan sűrű, mint egy szúnyogháló ?! ... Aztán arra jutottam, hogy vmi oka csak kell, hogy legyen ennek. Lehet, hogy akkor nem tudna annyira beáramlani a levegő, vagy ilyesmi  ::) ...
Nem t'om, ennyire befolyásolná ???
Erősen gondolkozok rajta, hogy nyáron kap egy próbát, mert zavar, hogy a ventilátorházat bontogatni kell a beesett faelemek miatt, ráadásul a lamellák között zörögnek is  :hammer:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1983 Dátum: 2008.12.04 20:20:17 »
Nekem a labterben levo takaro lemezeket kellett lepattintani es kivettem a kesztyutartot hogy jobban lassam mit is csinalok, majd a ventillator 3 vagy 4 csavarjat kiszedve kijott az egesz miutan kioldottam az elektromos csatlakozot is. Kesobb elfelejtettem visszatenni a lapatot "rogzito" femgyurut, de igy is szuperul megy. Visszrakas elott belenyomtam 1 adag klimatisztitot is hogy jobban eljusson a lamellakhoz.
Viziborz
Hát nekem se árt majd egy flakon klímatisztító majd!
Idén lett kitisztíttatva, de ha nem használom sokat akkor bebüdösödik! Pedig mielőtt megállnék, kikapcsolom hamarabb, hogy kiszellőzzön. De mégis büdös.
Ma bekapcsoltam egy röpke időre, ~15 percre a klímát, hogy hadd dolgozzon, kenje amit kenni -mert úgy olvastam, hogy kell neki- és meglepetésemre nem igazán jött a pocsolyaszag, egy pici igen, de nem erős. Meg is nyugodtam, hogy a nyári tisztítás jó ötlet volt, de miután kikapcsoltam, hogy száradjon, egyre erősebb lett - mondhatnám büdös. Ez a következő indulásnál is megmaradt, de aztán enyhült.
Ötlet klíma téli karbantartására/működtetésére?

Én is hasonló cipőben jártam. Most, hogy bejött ez a taknyos, esős idő, rendszeresen használom a klímát (párásodás ellen), és elmúlt a szag! Mielőtt megállnék, kb. 2-3 km-el a megállási cél előtt kikapcsolom a szellőzés miatt és ennyi. Alig egy heti klímázás után elmúlt a szag. Ahogy kikapcsolom, nem érezni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.04 20:21:48 írta Beken »
BekeN

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1984 Dátum: 2008.12.04 23:54:14 »
Én is hasonló cipőben jártam. Most, hogy bejött ez a taknyos, esős idő, rendszeresen használom a klímát (párásodás ellen), és elmúlt a szag! Mielőtt megállnék, kb. 2-3 km-el a megállási cél előtt kikapcsolom a szellőzés miatt és ennyi. Alig egy heti klímázás után elmúlt a szag. Ahogy kikapcsolom, nem érezni.
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1985 Dátum: 2008.12.05 00:03:24 »
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)
Annyira nem. Folyamatos használat mellett 3-5 deci 100km-enként. Ha csak néha kapcsolod be, akkor még ennyi sem.
music     

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1986 Dátum: 2008.12.05 00:09:34 »
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)
Annyira nem. Folyamatos használat mellett 3-5 deci 100km-enként. Ha csak néha kapcsolod be, akkor még ennyi sem.
mennyi az a néha, mondjuk heti 1 ?
és miután most sok lesz a városi rövidtáv, max. 10 perces utakkal, akkor hogy célszerű?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1987 Dátum: 2008.12.05 00:14:13 »
mennyi az a néha, mondjuk heti 1 ?
és miután most sok lesz a városi rövidtáv, max. 10 perces utakkal, akkor hogy célszerű?
Heti 1 az pont jó. Kapcsold be rögtön, és megállás előtt 1 perccel pedig ki, azután pedig szárítsd ki - ventilátor magas fokozatra hőmérséklet melegre.
Egyébként ebben az időben, mint ami ma is volt, nekem szokott is kelleni a klíma, anélkül erősen párásodik.
music     

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1988 Dátum: 2008.12.05 00:38:49 »
mennyi az a néha, mondjuk heti 1 ?
és miután most sok lesz a városi rövidtáv, max. 10 perces utakkal, akkor hogy célszerű?
Heti 1 az pont jó. Kapcsold be rögtön, és megállás előtt 1 perccel pedig ki, azután pedig szárítsd ki - ventilátor magas fokozatra hőmérséklet melegre.
Egyébként ebben az időben, mint ami ma is volt, nekem szokott is kelleni a klíma, anélkül erősen párásodik.
Valahogy az Ave I nem párásodik annyira, szemben a II-esenükkel, ami viszont pikk-pakk bepárásodik  ???
mindegy, kipróbáljuk.
1 perc max hővel max fokozaton = szauna - végülis ez a cél :D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1989 Dátum: 2008.12.05 09:10:15 »
Nyáron alig volt feltűnő a fogyimban a klíma használata.
Na jó, nem is 10 fokos levegőt nyomattam napi 6 órán át, de használható idő volt a kocsiban 35 fokos melegben is.
         

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1990 Dátum: 2008.12.05 12:39:24 »
Én is hasonló cipőben jártam. Most, hogy bejött ez a taknyos, esős idő, rendszeresen használom a klímát (párásodás ellen), és elmúlt a szag! Mielőtt megállnék, kb. 2-3 km-el a megállási cél előtt kikapcsolom a szellőzés miatt és ennyi. Alig egy heti klímázás után elmúlt a szag. Ahogy kikapcsolom, nem érezni.
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)

November 15-étől, december 3-áig mentem az autóval 554km-t. Az elmúlt egy hétben a napi kb. 50km-ből 40km-en tutira ment a klíma! Ez a fél hónap alatt a fogyasztásom 5,5 decivel nőtt meg! Így most az autó evett 8,69l-t 100km-en.
BekeN

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1991 Dátum: 2008.12.06 21:53:41 »
ha vállalni fogom az 5 decis (120 Ft-os) többletet, akkor ez nekem 500 Ft hetente, azaz 2000 Ft havonta, és 24.000 évente ...  :hammer:
wow, jobb lett volna nem kiszámolni :wacko:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1992 Dátum: 2008.12.06 22:57:50 »
ha vállalni fogom az 5 decis (120 Ft-os) többletet, akkor ez nekem 500 Ft hetente, azaz 2000 Ft havonta, és 24.000 évente ...  :hammer:
wow, jobb lett volna nem kiszámolni :wacko:

De nézd a jó oldalát: nem lesz büdös az autóban.
De az 5,5 deci nem csak a klímának tehető be, hanem a hidegebb időnek és a téli guminak is!
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1993 Dátum: 2008.12.08 06:37:05 »
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)
Annyira nem. Folyamatos használat mellett 3-5 deci 100km-enként. Ha csak néha kapcsolod be, akkor még ennyi sem.

Szerintem fél literes túlfogyasztást maximum hőség+város kombinációban okoz. Minél hidegebb az idő, annál kevésbé mutatkozik meg a fogyasztásban. És persze az is nagyon nem mindegy, hogy mennyire erős hűtésre van állítva. Nyilván minél nagyobb a külső-belső hőmérséklet-különbség, annál nagyobb teljesítményt vesz föl. De egy ilyen karbantartó jellegű használat, amikor közben nem is kell hűtenie (sőt), alig okoz túlfogyasztást.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 06:40:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1994 Dátum: 2008.12.08 10:55:10 »
na ja, rendszeres használat, de ez meg megküldi a fogyasztást ... ahh ... lehet választani büdös vs többlet fogyi  :)
Annyira nem. Folyamatos használat mellett 3-5 deci 100km-enként. Ha csak néha kapcsolod be, akkor még ennyi sem.

Szerintem fél literes túlfogyasztást maximum hőség+város kombinációban okoz. Minél hidegebb az idő, annál kevésbé mutatkozik meg a fogyasztásban. És persze az is nagyon nem mindegy, hogy mennyire erős hűtésre van állítva. Nyilván minél nagyobb a külső-belső hőmérséklet-különbség, annál nagyobb teljesítményt vesz föl. De egy ilyen karbantartó jellegű használat, amikor közben nem is kell hűtenie (sőt), alig okoz túlfogyasztást.
jó hír, így marad a heti egy egészségügyi klímázás + igény esetén páramentesítés, és a fogyi sem megy akkor az "egekbe"  :)
hogy miért párál kevésbe az I-es ua körülmények között, mint a II-es nem tudom...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8