Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750461 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1770 Dátum: 2008.09.19 10:53:50 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.Reggelre viszont szépen elindul megint.Na most mi van?

Vezesd be nála a folyamatos műszakot!  :stuart:
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1771 Dátum: 2008.09.19 11:12:23 »
Kontakthiba? Hőtágulás...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1772 Dátum: 2008.09.19 11:42:50 »
Kontakthiba? Hőtágulás...

Minden nap 3 után?hőmérsékletől függetlenül?
Érdekes annomália ez kérem szépen. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1773 Dátum: 2008.09.22 06:43:29 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.

Függetlenül attól, hogy hol van a kocsi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1774 Dátum: 2008.09.22 08:33:22 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.

Függetlenül attól, hogy hol van a kocsi?

Totálisan független attól.Bár néha meg normálisan működik.Olan mintha kapcsolási szám után nem menne.Lassan számolni fogok az intervallumot.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1775 Dátum: 2008.09.22 13:52:26 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.

Függetlenül attól, hogy hol van a kocsi?

Totálisan független attól.Bár néha meg normálisan működik.Olan mintha kapcsolási szám után nem menne.Lassan számolni fogok az intervallumot.

Valahogy tényleg kéne találj egy körülményt, amihez köthető. És akkor lehet majd tovább agyalni, mert ez így a misztérium kategória  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1776 Dátum: 2008.09.23 09:28:35 »
Emberek a központi záram és a riogatóm jó munkás ember délután 3 óra után nem dógozik.

Függetlenül attól, hogy hol van a kocsi?

Totálisan független attól.Bár néha meg normálisan működik.Olan mintha kapcsolási szám után nem menne.Lassan számolni fogok az intervallumot.

Valahogy tényleg kéne találj egy körülményt, amihez köthető. És akkor lehet majd tovább agyalni, mert ez így a misztérium kategória  :sorcerer:

Kissé körülményes, de megpróbálom röviden összefoglalni az általam tapasztaltakat:
Legjobban a frontérzékenységhez tudnám hasonlítani az Avensis riasztóját. Amikor sokáig hasonló időjárás van, tökéletesen működik. Ha viszont változik a hőmérséklet, vagy elkezd esni az eső/hó, akkor megbénul. Amikor viszont beáll az időjárás állandóra, újra működik.
Az extrém időjárást nem szereti: kb. 30 fok fölött és -5 alatt nem szeret működni.

+ ehhez még hozzájön, hogy van-e a közelben másik Toyota. Hasonló Avensis mellett nagyon gyakran nem műxik.

Tudom, hogy totálisan hülyén hangzik és egy műszaki ember a haját tépné tőle, de évek óta így használjuk...
'98 Avensis 1.6

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1777 Dátum: 2008.09.23 12:23:20 »

Kissé körülményes, de megpróbálom röviden összefoglalni az általam tapasztaltakat:
Legjobban a frontérzékenységhez tudnám hasonlítani az Avensis riasztóját. Amikor sokáig hasonló időjárás van, tökéletesen működik. Ha viszont változik a hőmérséklet, vagy elkezd esni az eső/hó, akkor megbénul. Amikor viszont beáll az időjárás állandóra, újra működik.
Az extrém időjárást nem szereti: kb. 30 fok fölött és -5 alatt nem szeret működni.

+ ehhez még hozzájön, hogy van-e a közelben másik Toyota. Hasonló Avensis mellett nagyon gyakran nem műxik.

Tudom, hogy totálisan hülyén hangzik és egy műszaki ember a haját tépné tőle, de évek óta így használjuk...

Lehet benne valami.TAlán a hőtágulással lehet összefüggésbe.Bár nekem kb 1 hónapja szarakodik egy lemerült aksi miatt.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1778 Dátum: 2008.09.23 21:03:32 »
sziasztok!
nemrég úgy döntöttem, hogy a jelenlegi autómat, egy dizel gépre cserélném, viszont szivesen maradnák a japán autóknál.
az első generációs d4d motorral szerelt avensis-el szemezgetek, elég komolyan! az érdekelne engem, hogy mik lehetnek a műszaki hibái eme gépnek?
olvastam a kuplung, meg a kettős tömegü lendkerék esetleges hibáiról! ennek létrejötte mitől függ és mennyibe kerül a javitása? adagoló, meg a porlasztók hogy birják a strapát (tudom, hogy fontos a gyakori tüza.szürő csere, meg a joo minőségü gázolaj tankolása, de joo lenne egy körülbelüli kép erről is)! néztem, hogy 260as tárcsákkal vannak szerelve, nem túl pici ez?
most hirtelen ennyit szeretnék tudni, jah meg azt, hogyan alakul a tényleges fogyasztás?
köszi...a :helpsmilie:-et

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1779 Dátum: 2008.09.24 00:34:11 »
sziasztok!
nemrég úgy döntöttem, hogy a jelenlegi autómat, egy dizel gépre cserélném, viszont szivesen maradnák a japán autóknál.
az első generációs d4d motorral szerelt avensis-el szemezgetek, elég komolyan! az érdekelne engem, hogy mik lehetnek a műszaki hibái eme gépnek?
olvastam a kuplung, meg a kettős tömegü lendkerék esetleges hibáiról! ennek létrejötte mitől függ és mennyibe kerül a javitása? adagoló, meg a porlasztók hogy birják a strapát (tudom, hogy fontos a gyakori tüza.szürő csere, meg a joo minőségü gázolaj tankolása, de joo lenne egy körülbelüli kép erről is)! néztem, hogy 260as tárcsákkal vannak szerelve, nem túl pici ez?
most hirtelen ennyit szeretnék tudni, jah meg azt, hogyan alakul a tényleges fogyasztás?
köszi...a :helpsmilie:-et
Légy üdvözölve minálunk. De sajnos rossz hírem van.
A legnagyobb baj az, hogy az első generációs Avét itthon nem forgalmazták dízelmotorral. Következésképpen csak import darabot találhatsz. Ezek viszont - ha nem is kizárólag, de - jórészt lestrapált darabok, mert ezt éri meg a neppereknek behozni. NEm mondom, hogy lehetetlen jó állapotút találni, de telik-múlik az idő, és egyre kisebb rá az esély.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1780 Dátum: 2008.09.24 00:58:11 »
A legnagyobb baj az, hogy az első generációs Avét itthon nem forgalmazták dízelmotorral. Következésképpen csak import darabot találhatsz.

Kezemben tartok egy 1999-es Avensis katalógust, benne van a dízel motor is. 90 LE, és csak Sol felszereltséggel árulták. A 4 ajtós 5830e Ft, a Liftback kerek 6M, a kombi pedig 6280e Ft-ba került.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1781 Dátum: 2008.09.24 16:27:36 »
Jó napot Uraim!

Mint kiderült, én is azon AVe tulajdonosok közé tartozom, akik autójának első lámpa H7 foglalata deformálódásig olvadt. Az előző tulajdonos nem vitte el a garanciális és ingyenes cserére, nálam derült ki. Lehet utángyártottban is kapni, használtan is, eredetiben is, ezt már tudom. Volt e valakinek már tapasztalata a kérdésben, s ha igen, hogy vált be? (A gyári gondolom rendben van, de az 60 eFt/db. + gumifedél 3500.)
Köszönettel:

Zsono

« Utoljára szerkesztve: 2008.09.24 17:05:13 írta zsono »
Zsono

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1782 Dátum: 2008.09.24 16:48:42 »
Jó napot Uraim!

Mint kiderült, én is azon AVe tulajdonosok közé tartozom, akik autójának első lámpa H7 foglalata deformálódásig olvadt. Az előző tulajdonos nem vitte el a garanciális és ingyenes cserére, nálam derült ki. Lehet utángyártottban is kapni, használtan is, eredetiben is, ezt már tudom. Volt e valakinek már tapasztalata a kérdésben, s ha igen, hogy vált be? (A gyári gondolom rendben van, de az 60 eFt/db. + gumifedé 3500.)
Köszönettel:

Zsono



Új gyári. Lehet hogy drága, de egy Avensis szintű autónál...
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1783 Dátum: 2008.09.24 18:05:38 »
Szervizkönyved vezetve van?
Év/km? Méltányosságot meg lehetne próbálni.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1784 Dátum: 2008.09.24 18:13:47 »
Szervizkönyved vezetve van?
Év/km? Méltányosságot meg lehetne próbálni.

Most lesz öt éves a "kicsike", 85600 km-t futott, valósan.
Szervizkönyv vezetve, korrekt módon, nem csak bepecsét, hanem a hátsó oldalakon minden kiegészítő és garanciális kérdés is.
Nagyon korrektek voltak a vörösvári Mayer-nél, de a méltányosságot csak árban gondolnám Tőlük kérni, hiszen ők a központjuk felé nem tudják érvényesíteni ezt a méltányosságot. Azt nem várnám el tőlük, hogy támogassanak 120 eFt-tal...
Abban biztos vagyok, hogy amit tudnak megtesznek, ha a gyári mellett maradok. A díjtalan beszerelést máris felajánlották, és lássuk be, az is két óra munka.

130 eFt azért mégsem kevés... Egy kedves barátom most a Valeo gyártmánynak is utána jár, Depo márkában 26 körül van darabja, TYC-ben 19 eFt.
A Valeo talán már minőségben is közelít a gyárihoz, de gondolom, árban is....


Zsono