Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750430 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1725 Dátum: 2008.08.26 08:54:57 »

A 100 feletti rázás nálam nem centírozási bibi volt, mert kerékcsere után is megmaradt. Viszont egy jó futómű beállítás mindent megoldott. Nálam.
[/quote]

Érdekes, mert nálam viszont pont kerékcsere után szűnt meg, szinte teljesen. (Dunlop-ról Bridgestone-ra váltottam) A futóműhöz nem nyúltak.
'98 Avensis 1.6

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1726 Dátum: 2008.08.26 11:56:07 »
Nálam JC-s lett a tárcsa By Keri. :D A betétet délután megnézem.
Rázás megszünt,viszont akkor is ráz a kormány bizonyos sebesség vagy nyomaték tartományba ha szálszakadt a gumi.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1727 Dátum: 2008.08.26 19:00:43 »
Valószínűleg nem a futóművel vannak a gondok Uraim. Hanem a gumival. Kicentríozzák, akkor per pillanat jó, aztán jön egy kavics, gödör, mellékút és annyi. Sajnos egyre több helyről hallom, hogy 500-1500 km.-ként járnak vissza az ügyfelek centrírozni.  Ez azért van, mert a gumigyártók az EU-s környezetvédelmi normák miatt kevesebb kormot tesznek a gumipépbe, így az instabilabbá válik, puhább, jobban alakíthatóbb lesz. Egy erősebb fékezés, már elkockásítja a gummát. Sajna ez van, csodát nem lehet tenni. Vagy veszel "kemény" gumit, valamely Energy Saver sorozatból, aztán csúszkálsz, vagy maradsz a normál gumiknál, azzal meg egyre jobban ez lesz, viszont jobb a tapadásod.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1728 Dátum: 2008.08.29 19:52:50 »
Ma megvolt az első fékek szabályozása, egyenlőre még nincs sok tapasztalat de mintha egy fokkal jobb lenne a fék:) Írtam korábban, hogy a bal első ajtónál a kédergumi repedt, a gyári meg lett rendelve 20000huf+áfa jövő hétre igérték hogy megjön, utána lesz cserélve. Majd jelentkezem hogy milyen lett:) Egyenlőre nincs több hiányosság (remélem nem is lesz ).
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1729 Dátum: 2008.09.01 23:41:45 »
Lehet hogy kivillogja de en lassu felfogasu vagyok es 1be folyik minden a szemeim elott  :eek: Szoval elinditottam a beszerzest lesz ami lesz ( ELM327-es keszulek ) Progikat mar letoltottem es varom a csomagot. MAjd adok helyezetjelentest hogy befurodtem vagy remekul szuperal.
Kozben leltem egy oldalt ami pont ezt a keszuleket emlegeti:
http://toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=76445

OBD II stimmel, de vvt-i elottire azt irja nem igazán tuti ez a modell, nem talál megfelelő protokollt  :excl:
No, valami hír OBD fronton?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1730 Dátum: 2008.09.08 15:01:30 »
Kéder gumi csere anyag+munkadíj 30.250 de ez is megvan, most egy darabig nem kell hozzá nyúlni. Volt egy tankolásom is  főleg városi használat mellett 10,5 literes átlag jött ki :(

Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1731 Dátum: 2008.09.08 18:53:25 »
Nálam meg levizsgázott a bontó szökevény. :D :clap: :clap:

elsőfék 0 % eltérés,hátsó 1 % kézifék 9% lenéscsillapító 77,75 elöl,hátul 65,67%

Viszont megadta magát a központi záram a vizsgaközpontál. :( valakinek ötlet ezügyben?2 távirányítóval se megy
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1732 Dátum: 2008.09.08 19:49:54 »
Nekem eddig a legnagyobb hibám: a könyöktámaszt borító szövet iszonyatosan koszolódik, minden másnap lehetne tisztítani.   :hammer:
Ma le is adtam egy bebőrözésre.
Még csak az ajtóban álltam a mesternél, hónom alatt a könyöktámasz tetejével  "Toyota ugye, Avensis?" de a kérdést csak költőinek szánta.....nem én voltam az első ave-tulaj.....
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1733 Dátum: 2008.09.08 20:03:28 »
Idézet
most, hogy így mondod, én is elhagytam, mert egy hete néztem és én is hiányoltam.
Persze nem hinném, hogy attól ad olyan hangot, mintha szárazbabot zörgetnének egy konzervdobozban, de ez  is lehet
Visszaheggesztettem a kis nehezéket a kipufogómra és láss csodát megszünt a "JUST MARRIED" érzés :clap: :clap:
Valamilyen rezgézcsillapító lehet, mert a nehezék egy része gumival van ellátva.
Voltam egy különleges gumisnál - ilyen centarozást még nem láttam - a gumit is bemérte majd beforgatta a felnin a legoptimálisabb pozicióba. Nagyon meggyőző volt sajnos a 100 fölötti rázás továbbra sem szünt meg de nagy mértékben csökkent. Azt hiszem ismét elviszem futómű beállításra. Hátha.....
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.08 20:06:31 írta hamilkar »

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1734 Dátum: 2008.09.08 20:30:01 »
Nekem eddig a legnagyobb hibám: a könyöktámaszt borító szövet iszonyatosan koszolódik, minden másnap lehetne tisztítani.   :hammer:
Ma le is adtam egy bebőrözésre.
Még csak az ajtóban álltam a mesternél, hónom alatt a könyöktámasz tetejével  "Toyota ugye, Avensis?" de a kérdést csak költőinek szánta.....nem én voltam az első ave-tulaj.....


Jó ötlet, priviben megírnád, hova vitted?

Zs.
Zsono

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1735 Dátum: 2008.09.08 20:33:55 »
Üzenet ment.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1736 Dátum: 2008.09.08 20:40:59 »
Idézet
most, hogy így mondod, én is elhagytam, mert egy hete néztem és én is hiányoltam.
Persze nem hinném, hogy attól ad olyan hangot, mintha szárazbabot zörgetnének egy konzervdobozban, de ez  is lehet
Visszaheggesztettem a kis nehezéket a kipufogómra és láss csodát megszünt a "JUST MARRIED" érzés :clap: :clap:
Valamilyen rezgézcsillapító lehet, mert a nehezék egy része gumival van ellátva.
Voltam egy különleges gumisnál - ilyen centarozást még nem láttam - a gumit is bemérte majd beforgatta a felnin a legoptimálisabb pozicióba. Nagyon meggyőző volt sajnos a 100 fölötti rázás továbbra sem szünt meg de nagy mértékben csökkent. Azt hiszem ismét elviszem futómű beállításra. Hátha.....
Na végre egy ember.
Nem tudom megfigyeltétek-e már, de jellmezően a japó gumikon (újnál) van két pont, ami elvileg segítené azt, aki fogékony rá, hogy úgy helyezze fel a felnire, hogy a legkevesebb súly kelljen rá. Azt hiszem egyiknek a szelep előtt kellene lenni, talán piros és sárga, vagy kék pettyek.
Na ezt sz..ják le magasan a mesterek, mert mit számít az...
Jó tudni, hogy valaki érti is, amit csinál.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1737 Dátum: 2008.09.08 20:49:29 »
Idézet
most, hogy így mondod, én is elhagytam, mert egy hete néztem és én is hiányoltam.
Persze nem hinném, hogy attól ad olyan hangot, mintha szárazbabot zörgetnének egy konzervdobozban, de ez  is lehet
Visszaheggesztettem a kis nehezéket a kipufogómra és láss csodát megszünt a "JUST MARRIED" érzés :clap: :clap:
Valamilyen rezgézcsillapító lehet, mert a nehezék egy része gumival van ellátva.
Voltam egy különleges gumisnál - ilyen centarozást még nem láttam - a gumit is bemérte majd beforgatta a felnin a legoptimálisabb pozicióba. Nagyon meggyőző volt sajnos a 100 fölötti rázás továbbra sem szünt meg de nagy mértékben csökkent. Azt hiszem ismét elviszem futómű beállításra. Hátha.....
Na végre egy ember.
Nem tudom megfigyeltétek-e már, de jellmezően a japó gumikon (újnál) van két pont, ami elvileg segítené azt, aki fogékony rá, hogy úgy helyezze fel a felnire, hogy a legkevesebb súly kelljen rá. Azt hiszem egyiknek a szelep előtt kellene lenni, talán piros és sárga, vagy kék pettyek.
Na ezt sz..ják le magasan a mesterek, mert mit számít az...
Jó tudni, hogy valaki érti is, amit csinál.

Tök normális, már hosszú ideje. Sárga, vagy narisárga petty a szelephez. Van olyan gumis, aki lesz@rja???? :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1738 Dátum: 2008.09.08 20:59:20 »
Idézet
most, hogy így mondod, én is elhagytam, mert egy hete néztem és én is hiányoltam.
Persze nem hinném, hogy attól ad olyan hangot, mintha szárazbabot zörgetnének egy konzervdobozban, de ez  is lehet
Visszaheggesztettem a kis nehezéket a kipufogómra és láss csodát megszünt a "JUST MARRIED" érzés :clap: :clap:
Valamilyen rezgézcsillapító lehet, mert a nehezék egy része gumival van ellátva.
Voltam egy különleges gumisnál - ilyen centarozást még nem láttam - a gumit is bemérte majd beforgatta a felnin a legoptimálisabb pozicióba. Nagyon meggyőző volt sajnos a 100 fölötti rázás továbbra sem szünt meg de nagy mértékben csökkent. Azt hiszem ismét elviszem futómű beállításra. Hátha.....
Na végre egy ember.
Nem tudom megfigyeltétek-e már, de jellmezően a japó gumikon (újnál) van két pont, ami elvileg segítené azt, aki fogékony rá, hogy úgy helyezze fel a felnire, hogy a legkevesebb súly kelljen rá. Azt hiszem egyiknek a szelep előtt kellene lenni, talán piros és sárga, vagy kék pettyek.
Na ezt sz..ják le magasan a mesterek, mert mit számít az...
Jó tudni, hogy valaki érti is, amit csinál.

Tök normális, már hosszú ideje. Sárga, vagy narisárga petty a szelephez. Van olyan gumis, aki lesz@rja???? :eek:
Én spec, még csak olyannal találkoztam!!!
Ezért lepődtem meg én is.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1739 Dátum: 2008.09.08 21:12:19 »
Én szoktam figyelni a vadiúj Toyotákat... A felnin van egy fehér pötty, ahhoz van mindig forgatva a sárga petty a gumin.
Gyárilag így csinálják, nem a szelephez...
Xanyi