Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750228 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1695 Dátum: 2008.08.14 02:05:10 »
Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne, hogy az Avensis eleje gyakran leér. Hévízen vagyunk a barátnőmmel, és most is felakadtam egy magasabb szegélykövön :hammer:...aláfeküdtem, és a védőlemezek(vagy mik) kipattantak a helyükről. Visszaraktam őket, -amennyire tudtam-. Az lenne a kérdés, hogy okozhat e problémát ez a jövőbben, vagy legalább a hazaúton (Bp.)Érdemes ezzel szervízbe mennem? Most voltam a 15.000 szervízen a Toyota Superben...
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget

Alacsonyan van az első spoiler, valóban - erre a kedvező légellenállás miatt van szükség. Meg kell szokni, hogy ezzel az autóval csak a legalacsonyabb szegélyek fölé lehet beállni - legalábbis orral.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1696 Dátum: 2008.08.14 10:57:51 »
g15tothg! Gratula a kocsihoz! Lehet, hogy előbb-utóbb csatlakozom a hasonló gépesekhez... :whistling:

Köszönöm szépen, most a mézes hetek állapotában vagyunk az Ave meg én, remélem ez még sokig így is marad :)
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1697 Dátum: 2008.08.15 09:58:50 »
Most már nem húzhatom tovább az olaj + szűrő cserét. Emellett viszont ki akarom cserélni az üzemanyag szűrőt is, mert a múltkorival egyszerűen büdös a kocsi.
Nem tapasztalt valamelyikőtök már hasonlót?
Milyen üzemanyag szűrőt ajánlanátok egy 98-as benzines Avensis-be?

A másik egy kis apróság, de egyre jobban zavar: az autó belseje szinte sehol sem zörög, kivéve az ajtókon a kilincsek. Először csak hangosabb zenénél vettem észre, hogy berezonálnak, most viszont már útközben is zörögnek. Ezt hogyan lehetne megoldani? Próbáltam a fogantyú mögé egy kis WD40-et fújni, de nem tudom, nem árthat-e.
'98 Avensis 1.6

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1698 Dátum: 2008.08.16 07:52:42 »
Ma és holnap van szerelőnél a drágaszágom:) olaj+olajszűrő csere levegőszűrőcsere  ami fix és átnéz úgy generálba rajta mindent holnap du kapom vissza.

Majd beszámolok utána hogy jobb lett e :)
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1699 Dátum: 2008.08.16 12:32:54 »
Hello!

Előfordulhat,hogy tönkre megy a távirányítós központi zár?
Pár hónappal ezelőtt néha néha elfelejtette a nyitás funkciót a kulcs,ha messziről próbálkoztunk a nyitással. Arra gondoltunk,hogy az elemek kezdenek merülni. Múlt héten már egyik funkció sem működött és eljött az elem csere ideje,mert az újraszinkronizálásra sem csinált semmit. Kicseréltük ugyanolyan Panasonic elemkre amik voltak benne és ugyanúgy nem működik,és még az újraszinkronizálásra sem csinál semmit (vez.ajtó kinyit,kulcs OFF-ból ON állásba kapcsol és 10mp után kétszer meg kell nyomni vmelyik funkciót) vagy nem csinálom jól?  :hammer:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1700 Dátum: 2008.08.17 15:47:13 »
Sajnos újra kell programozni egy bonyolult mozdulatsorral, amit nem szívesen árulnak el a szervízben :(
Én kétszer-háromszor így jártam, aztán vettem egy külön távirányítót , össz-visz tízbe került és soha nem romlik el. Már találkoztam itt a fórumon az eredeti programozásának leírásával, de most nem találom.
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1701 Dátum: 2008.08.17 15:53:39 »
Asszem ez lesz:

Ha lemerül az elem, akkor bizony előfordul, hogy újra kell programozni, méghozzá a következő módon:
Vezető oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, előzőek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1702 Dátum: 2008.08.17 16:06:10 »
Ez az Avensis II-nél is így van? Kezd lemerülni az egyik kulcsom...
music     

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1703 Dátum: 2008.08.17 16:36:22 »
Ez az Avensis II-nél is így van? Kezd lemerülni az egyik kulcsom...
Ezt nem tudom, de elméletileg elemcserénél nem felejti el.
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1704 Dátum: 2008.08.17 16:42:41 »
A múltkoriban úgy emlékszem ezen a fórumon dícsért valaki egy szerelőt (tán Zuglóban), akinek volt egy spec. szerszáma, amivel bevilágított a kuplung kiemelővilla ablakán és be tudta zsírozni a kinyomócsapágyat, hogy ne nyöszörögjön. Eme szakinak az elérhetősége kellene nekem, ha valakinél megvan, előre is Kösz!
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1705 Dátum: 2008.08.17 20:24:24 »
A múltkoriban úgy emlékszem ezen a fórumon dícsért valaki egy szerelőt (tán Zuglóban), akinek volt egy spec. szerszáma, amivel bevilágított a kuplung kiemelővilla ablakán és be tudta zsírozni a kinyomócsapágyat, hogy ne nyöszörögjön. Eme szakinak az elérhetősége kellene nekem, ha valakinél megvan, előre is Kösz!
Szerintem erre gondoltál.
music     

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1706 Dátum: 2008.08.18 06:23:59 »
A múltkoriban úgy emlékszem ezen a fórumon dícsért valaki egy szerelőt (tán Zuglóban), akinek volt egy spec. szerszáma, amivel bevilágított a kuplung kiemelővilla ablakán és be tudta zsírozni a kinyomócsapágyat, hogy ne nyöszörögjön. Eme szakinak az elérhetősége kellene nekem, ha valakinél megvan, előre is Kösz!
Szerintem erre gondoltál.
Igen, Ő az, köszönöm :)
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1707 Dátum: 2008.08.18 19:01:42 »
Na megvolt az a találkozás az ave és a szerelő között ami illő egy tulajdonosváltás után :) Cserélve lett Olaj és Olajszűrő, Váltóolaj,  (CASTROL tip. került bele). levegőszűrő, klima pucolás, némi kuplung állítás, utastér rezonancia vizsgálat stb.... az eredmény: a kicsikém csendesebb, dinamikusabb, autóbb lett ..... valahogy egy Toyotát ilyennek képzeltem.


Pár aggasztó dolog azért akad, mit javasoltok?
A festés néhány helyen kezd  sérülni, a szerelő szerint kis mennyiségű festéket kód szerint kikevernek bárhol, de ezt még a téli időszak előtt meg kell tenni.  A másik dolog: bal első ajtónál a kaszni részen a kéder gumi repedt, állítólag csak gyári van hozzá 15-20e Ft áron.

Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, kérem írjon.
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1708 Dátum: 2008.08.18 19:24:18 »
Asszem ez lesz:

Ha lemerül az elem, akkor bizony előfordul, hogy újra kell programozni, méghozzá a következő módon:
Vezető oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, előzőek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.


Ejha ...kb mint az orosz atomrakéták indítási kódja  :clap:
Ezzel lehet a legelső szériás Ave kulcsokat is újrahangolni? A miénkben nincs indítás gátló,ha jól tudom...
Amúgy nem értem miért felejtette el a funkciókat  :wacko:

Jah,kavics felverődés+festék lepattogzás...
A mi motorháztetőnkről is pattogott le egy két helyen festék,kb mintha egy közepes rovar szétkenődött volna ,úgy néznek ki,van is pár sajna...de haveréknál a családi C.Verson is megjelentek ilyen foltok a kocsi elején
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1709 Dátum: 2008.08.18 19:27:19 »
Na megvolt az a találkozás az ave és a szerelő között ami illő egy tulajdonosváltás után :) Cserélve lett Olaj és Olajszűrő, Váltóolaj,  (CASTROL tip. került bele). levegőszűrő, klima pucolás, némi kuplung állítás, utastér rezonancia vizsgálat stb.... az eredmény: a kicsikém csendesebb, dinamikusabb, autóbb lett ..... valahogy egy Toyotát ilyennek képzeltem.


Pár aggasztó dolog azért akad, mit javasoltok?
A festés néhány helyen kezd  sérülni, a szerelő szerint kis mennyiségű festéket kód szerint kikevernek bárhol, de ezt még a téli időszak előtt meg kell tenni.  A másik dolog: bal első ajtónál a kaszni részen a kéder gumi repedt, állítólag csak gyári van hozzá 15-20e Ft áron.

Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, kérem írjon.

Pollenszűrőt nem kellett volna cserélni?
Sajna a kérdergumiról igaz amit hallottál, csak gyári van az általad írt áron, vagy bontottot esetleg lehetne találni ami még jó állapotban van...
Xanyi