Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750155 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1680 Dátum: 2008.08.05 21:37:46 »
Tapasztalta már valaki, hogy az első üléseket tartó sínek legeleje (ahol a csavar van) korrodál?  :eek:

Most kapott az autó egy alapos kárpittisztítást és a porszívózás során, amikor hátra toltam az üléseket, meglepődve tapasztaltam az apró kis rozsdafoltokat a sínek elején...
Alulról nézve semmi jel, teljesen ép a kaszni alulról ...
Honnan kaphatta a nedvességet?

Nekem is korrodál. :( sőt a carinám nál is hasonlót csinált. :( fösték és polír és kész
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1681 Dátum: 2008.08.06 12:21:16 »
Hideg időben, ha kinyitod az ajtót, akkor a hideg, esetleg párás levegő azonnal lecsapódik a fémen. A sínen meg meg is tudd tapadni, aztán egyidő után korrodál. Kezelni kell, esetleg javasolom szilikonspray-vel való lefújást, és áttörlést, agy a jó öreg WD-40-et.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1682 Dátum: 2008.08.06 12:27:03 »
Lehet hogy kivillogja de en lassu felfogasu vagyok es 1be folyik minden a szemeim elott  :eek: Szoval elinditottam a beszerzest lesz ami lesz ( ELM327-es keszulek ) Progikat mar letoltottem es varom a csomagot. MAjd adok helyezetjelentest hogy befurodtem vagy remekul szuperal.

Az ulessinekkel kapcsolatban nekem most ki van szedve az ossz ules ( mar vagy 3 hete ) es most tervezem visszarakni aprankent. ( Lasd szallitas es Erosito bekotes miatt ) Szoval az enyemen is a csavarok nem , de a csavar alatti lemezek az en oldalamon rozsdalnak picit. gondlom a hole a ciporol telen. Sos + mi1mas :) Szoval rozsdara hajlamosit! En igy gondolom. Uff  ::)
Kozben leltem egy oldalt ami pont ezt a keszuleket emlegeti:
http://toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=76445

OBD II stimmel, de vvt-i elottire azt irja nem igazán tuti ez a modell, nem talál megfelelő protokollt  :excl:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1683 Dátum: 2008.08.06 12:32:01 »
Hideg időben, ha kinyitod az ajtót, akkor a hideg, esetleg párás levegő azonnal lecsapódik a fémen. A sínen meg meg is tudd tapadni, aztán egyidő után korrodál. Kezelni kell, esetleg javasolom szilikonspray-vel való lefújást, és áttörlést, agy a jó öreg WD-40-et.
Van benne valami...
Kap egy kis smirglit, aztán pár csepp festéket - pár évig csak kitart  :hammer: de ennél nagyobb baja sose legyen!

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1684 Dátum: 2008.08.09 22:42:00 »
Tapasztalta már valaki, hogy az első üléseket tartó sínek legeleje (ahol a csavar van) korrodál?  :eek:

Most kapott az autó egy alapos kárpittisztítást és a porszívózás során, amikor hátra toltam az üléseket, meglepődve tapasztaltam az apró kis rozsdafoltokat a sínek elején...
Alulról nézve semmi jel, teljesen ép a kaszni alulról ...
Honnan kaphatta a nedvességet?

A cipődről ;) ... Ősztől tavaszig azért ott a lábtérben gyakran van igen brutál nedvesség. A Camryben is rozsdás kicsit a sín, és már az autó 15 éves korában is az volt. De éppenséggel a most nálam lévő kilenc éves Honda Accordban is rozsdás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1685 Dátum: 2008.08.12 20:41:44 »
Üdv mindenkinek!

Új "zöldfülü" vagyok még és  kb. másfél hete egy Avensis Sol 1.8  (sedan) boldog tulajdonosa. Évjárat 2001.04. VVTI motoros. Én a 3. gazdi vagyok, most 125.000 km van benne. Az első tulaj használta 0-110.000 km ig Toyota márkaszervízbe volt hordva, 2006-ban vette meg a kollegám tőle a 2. tulaj a maradék 15.000 km ert Ő rakta bele  A kérdésem az lenne, hogy  mire vigyázzak, ügyeljek a használat során?

Tudom olvassam végig ezt a topicot:) Ez jelenleg folyamatban van, ám addig míg a végére érek pár hasznos tanácsot megköszönnék.

Előre is köszönöm, hamarosan lesznek róla képek, azokat is közzéteszem ha érdekel valakit.
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1686 Dátum: 2008.08.12 21:35:19 »
Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne, hogy az Avensis eleje gyakran leér. Hévízen vagyunk a barátnőmmel, és most is felakadtam egy magasabb szegélykövön :hammer:...aláfeküdtem, és a védőlemezek(vagy mik) kipattantak a helyükről. Visszaraktam őket, -amennyire tudtam-. Az lenne a kérdés, hogy okozhat e problémát ez a jövőbben, vagy legalább a hazaúton (Bp.)Érdemes ezzel szervízbe mennem? Most voltam a 15.000 szervízen a Toyota Superben...
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget
Avensis 2.0 D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1687 Dátum: 2008.08.13 10:17:44 »
Új "zöldfülü" vagyok még és  kb. másfél hete egy Avensis Sol 1.8  (sedan) boldog tulajdonosa. Évjárat 2001.04. VVTI motoros. Én a 3. gazdi vagyok, most 125.000 km van benne. Az első tulaj használta 0-110.000 km ig Toyota márkaszervízbe volt hordva, 2006-ban vette meg a kollegám tőle a 2. tulaj a maradék 15.000 km ert Ő rakta bele  A kérdésem az lenne, hogy  mire vigyázzak, ügyeljek a használat során?

Gratula hozzá!

Vigyázni arra vigyázz, hogy a benzin ki ne fogyjon belőle... :clap: Viccen kívül, sok probléma nem szokott vele lenni. Némelyik motornál előfordulhat, hogy egy kicsit több olajat eszik a kelleténél, akkor töltögetni kell utána, de más, komolyabb típushiba nincsen. Érdemes betartani a 15ezres szervizintervallumot, nem spórolni a beletöltendő folyadékok minőségén, és akkor - feltéve, hogy a két előző tulaj nem gyepálta túlzottan - a benne lévő km-eknek a duplája simán bele kell, hogy férjen. Esetleg egy tolatóradar lehet, hogy jól fog jönni, mert belülről nem látni a végét.

Képeket szívesen látunk...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1688 Dátum: 2008.08.13 10:20:48 »
Az új Avensisek eleje valóban igen gyakran fel tud akadni, sajnos ezzel együtt kell tudni élni. A mi esetünkben az alsó fényezetlen műanyag már egy picit el is repedt, de ez nem okoz semmi gondot.
A szervizben mondták, hogy ezt elvileg le lehet szedni, de nem javasolják. Inkább a fényezetlen elem sérüljön alapon.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1689 Dátum: 2008.08.13 10:29:52 »
Nekem olyan gondom lenne, hogy az Avensis eleje gyakran leér. Hévízen vagyunk a barátnőmmel, és most is felakadtam egy magasabb szegélykövön :hammer:...aláfeküdtem, és a védőlemezek(vagy mik) kipattantak a helyükről. Visszaraktam őket, -amennyire tudtam-. Az lenne a kérdés, hogy okozhat e problémát ez a jövőbben, vagy legalább a hazaúton (Bp.)Érdemes ezzel szervízbe mennem? Most voltam a 15.000 szervízen a Toyota Superben... Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget
Már most mi pattant ki? Ha az első spoiler alja, emiatt eszedbe ne jusson szervizbe menni. Ha a motor alatti védőlemez, az sem működést befolyásoló tényező. A legközelebbi szervizen szólj majd, hogy nézzék meg, jól van-e a helyén.
Távol-keleti kocsikra jellemző az alacsony építés, tehát erre vigyázni kell, garázsfeljáróknál is nemcsak az eleje, hanem a kipufogó is "gyönyörűen" le tud érni.
music     

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1690 Dátum: 2008.08.13 12:51:55 »
Nos itt megy pár ma délelőtt készült kép, nem vagyok profi fotós ilyenre sikerült:)
......
Képeket szívesen látunk...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 12:57:57 írta MrIP »
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1691 Dátum: 2008.08.13 12:52:41 »
Nos itt megy pár ma délelőtt készült kép, nem vagyok profi fotós ilyenre sikerült:)
.......
Képeket szívesen látunk...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 12:59:47 írta MrIP »
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1692 Dátum: 2008.08.13 12:54:46 »

Bocsi, ezt a kép becsatolást több fájl esetén még  nem szoktam meg, ez a belső tér, több kép nincs (nyugi).

......
Képeket szívesen látunk...

A képcsatolásos kommenteket szerkesztettem .  MrIP
semmi gond egyébként, az Off Topikban van gyakorlóhely  ::) Hozzászólás próbálgatások


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 13:05:06 írta MrIP »
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1693 Dátum: 2008.08.13 18:54:46 »
Nekem olyan gondom lenne, hogy az Avensis eleje gyakran leér. Hévízen vagyunk a barátnőmmel, és most is felakadtam egy magasabb szegélykövön :hammer:...aláfeküdtem, és a védőlemezek(vagy mik) kipattantak a helyükről. Visszaraktam őket, -amennyire tudtam-. Az lenne a kérdés, hogy okozhat e problémát ez a jövőbben, vagy legalább a hazaúton (Bp.)Érdemes ezzel szervízbe mennem? Most voltam a 15.000 szervízen a Toyota Superben... Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget
Már most mi pattant ki? Ha az első spoiler alja, emiatt eszedbe ne jusson szervizbe menni. Ha a motor alatti védőlemez, az sem működést befolyásoló tényező. A legközelebbi szervizen szólj majd, hogy nézzék meg, jól van-e a helyén.
Távol-keleti kocsikra jellemző az alacsony építés, tehát erre vigyázni kell, garázsfeljáróknál is nemcsak az eleje, hanem a kipufogó is "gyönyörűen" le tud érni.
Köszi a segítséget mindenkinek...A motor alatti védőlemez pattant ki a helyéről...visszaraktam, ahogy tudtam, csak attol tartottam, hogy nagyobb sebességnél esetleg belekaphat a szél(nem akarom, hogy az autópályán esetleg leszakadjon...eléggé lecsüngött...holnap csinálok vele egy nagyobb kört és leellenörzöm...
Avensis 2.0 D4D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1694 Dátum: 2008.08.13 21:35:24 »
g15tothg! Gratula a kocsihoz! Lehet, hogy előbb-utóbb csatlakozom a hasonló gépesekhez... :whistling:
Gabe 254.