Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750820 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1665 Dátum: 2008.07.29 08:25:57 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ).
Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!

Ez a 4A-FE motoros ave?
Mert annak ez betegsége volt.Sajnos nekem is csainál ilyet jellemzően hidegen. Sajnos nem sikerül rájönni, hogy honnan jön.Egy szervízben egyszer azt mondták, hogy kataliztor. Persze  akkor sem hittem el, márcsak azért sem, mert a motortér szemből bal oldala felől jön a hang és nem a katalizátorból, de ettől többre még nem jutottam.
Nagyon zavar engem is, de eddig minden próbálkozásomat kudarc követte a nyomozásban.

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1666 Dátum: 2008.07.29 08:34:45 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ).
Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!

Ez a 4A-FE motoros ave?
Mert annak ez betegsége volt.Sajnos nekem is csainál ilyet jellemzően hidegen. Sajnos nem sikerül rájönni, hogy honnan jön.Egy szervízben egyszer azt mondták, hogy kataliztor. Persze  akkor sem hittem el, márcsak azért sem, mert a motortér szemből bal oldala felől jön a hang és nem a katalizátorból, de ettől többre még nem jutottam.
Nagyon zavar engem is, de eddig minden próbálkozásomat kudarc követte a nyomozásban.
Igen 4A-FE motor van benne. Nagyon elszomorítottál:-(
Mondjuk álló helyzetben ha pörgetem semmi hangot nem ad csak menet közben. A kipufogóról leesett ( levettük mert már a szent lélek tartotta ) valami ellensúly féle ami a katalizátor előtti részen volt ez nem lehet az oka???? 

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1667 Dátum: 2008.07.29 12:49:33 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ).
Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!

Ez a 4A-FE motoros ave?
Mert annak ez betegsége volt.Sajnos nekem is csainál ilyet jellemzően hidegen. Sajnos nem sikerül rájönni, hogy honnan jön.Egy szervízben egyszer azt mondták, hogy kataliztor. Persze  akkor sem hittem el, márcsak azért sem, mert a motortér szemből bal oldala felől jön a hang és nem a katalizátorból, de ettől többre még nem jutottam.
Nagyon zavar engem is, de eddig minden próbálkozásomat kudarc követte a nyomozásban.
Igen 4A-FE motor van benne. Nagyon elszomorítottál:-(
Mondjuk álló helyzetben ha pörgetem semmi hangot nem ad csak menet közben. A kipufogóról leesett ( levettük mert már a szent lélek tartotta ) valami ellensúly féle ami a katalizátor előtti részen volt ez nem lehet az oka???? 
most, hogy így mondod, én is elhagytam, mert egy hete néztem és én is hiányoltam.
Persze nem hinném, hogy attól ad olyan hangot, mintha szárazbabot zörgetnének egy konzervdobozban, de ez  is lehet.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1668 Dátum: 2008.07.29 22:44:14 »
Az az ellensúly azért van ott, hogy rezgést egyenlítsen ki. Ha nincs ott a súly, lesz rezgés. Ha lesz rezgés, lesz zörgés is. Szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1669 Dátum: 2008.07.30 08:16:48 »
Sracok itt kerdeznem bar lehet hogy nem idevalo, de az a topik leult. Van vkinek a belso OBD csatlakozora dughato diagnosztikai eszkoze? Ha igen akkor merre vette? A csatlakozo OBD vagy OBDII-es a 98-as AVE-kban? Most tervezem 1nek a beszerzeset, persze ha nem tul draga, mert koltozes elott allok :clap: Szoval mar az is segitseg ha megmondjatok de izibe hogy OBD vagy OBDII aljzat es milyen protokol? Tippem van de erre nem alapoznek 1 beszerzest.
Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1670 Dátum: 2008.07.30 08:33:50 »
Az az ellensúly azért van ott, hogy rezgést egyenlítsen ki. Ha nincs ott a súly, lesz rezgés. Ha lesz rezgés, lesz zörgés is. Szerintem.
Lehet benne valami, főleg hogy a kollegának is hiányzik és neki is zörög. Rámozdulunk a témára visszaheggesztetem és ez eredményről tásjékoztatok mindenkit.
Köszönet a válaszokért!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1671 Dátum: 2008.07.30 10:39:41 »
Az az ellensúly azért van ott, hogy rezgést egyenlítsen ki. Ha nincs ott a súly, lesz rezgés. Ha lesz rezgés, lesz zörgés is. Szerintem.
Lehet benne valami, főleg hogy a kollegának is hiányzik és neki is zörög. Rámozdulunk a témára visszaheggesztetem és ez eredményről tásjékoztatok mindenkit.
Köszönet a válaszokért!
Kösz, várjuk!

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1672 Dátum: 2008.07.30 12:26:08 »
Ha már rezgés...néha én is hallok rezgést.(D-CAT)  Nem mindig, induláskor pl. sohasem. Kisebb-nagyobb utak után viszont előfordul egy rezgő-zörgő hang, de csak alapjáraton. A hang nem a motortól jön, hanem valahonnan a kocsiszekrény alól. Lehet, hogy nálam is vmi hasonló probléma van?

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1673 Dátum: 2008.07.30 14:37:22 »
Ha már rezgés...néha én is hallok rezgést.(D-CAT)  Nem mindig, induláskor pl. sohasem. Kisebb-nagyobb utak után viszont előfordul egy rezgő-zörgő hang, de csak alapjáraton. A hang nem a motortól jön, hanem valahonnan a kocsiszekrény alól. Lehet, hogy nálam is vmi hasonló probléma van?
Nem valószínű, mert nekem csak menet közben jön elő a probléma.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1674 Dátum: 2008.07.30 14:56:20 »
Ha már rezgés...néha én is hallok rezgést.(D-CAT)  Nem mindig, induláskor pl. sohasem. Kisebb-nagyobb utak után viszont előfordul egy rezgő-zörgő hang, de csak alapjáraton. A hang nem a motortól jön, hanem valahonnan a kocsiszekrény alól. Lehet, hogy nálam is vmi hasonló probléma van?
Nem valószínű, mert nekem csak menet közben jön elő a probléma.
az már baj, ha probléma van a "menet" közben!   :yes:

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1675 Dátum: 2008.07.30 15:54:07 »
Ha már rezgés...néha én is hallok rezgést.(D-CAT)  Nem mindig, induláskor pl. sohasem. Kisebb-nagyobb utak után viszont előfordul egy rezgő-zörgő hang, de csak alapjáraton. A hang nem a motortól jön, hanem valahonnan a kocsiszekrény alól. Lehet, hogy nálam is vmi hasonló probléma van?
Nem valószínű, mert nekem csak menet közben jön elő a probléma.
az már baj, ha probléma van a "menet" közben!   :yes:
Nekem nincs csak az alattunk lakónak    :devil:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1676 Dátum: 2008.08.05 08:22:31 »
Tegnap a bontószökevényt javítottam.
Áramtalanítás után helyre raktam a levegőszűrő csöveket egy kis karosszériás munkával,elektromos kábeleket miegymást. :D

Sajna azóta a fedkomp az eddigi jó fogyi adatoka érdekes fogyi adatokkal fejeli meg éppen.90L/100 km meg ilyesmi.
Valami ötlet esetleg?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1677 Dátum: 2008.08.05 12:42:02 »
... A csatlakozo OBD vagy OBDII-es a 98-as AVE-kban? Most tervezem 1nek a beszerzeset, persze ha nem tul draga, mert koltozes elott allok :clap: Szoval mar az is segitseg ha megmondjatok de izibe hogy OBD vagy OBDII aljzat es milyen protokol? Tippem van de erre nem alapoznek 1 beszerzest.
Viziborz
Szerintem OBD II, mert '94-tol talan USA-ban mindegyik az, 2001-tol pedig EU-ban is. Most nem szedtem ki a biztositektakaro tarolorekeszt, de ha az ugy nez ki, mint egy kisebb parhuzamos port (csak 16 labbal) akkor biztos is.
Talan hasznalhato oldal: www.autodiagnosztika.eu

Egyebkent programod van hozza? Valohol mar hallottam azt is, hogy egy probalampa ket szarat a megfelelo labakoz erintve ki is villogja a kod(ok)at ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1678 Dátum: 2008.08.05 12:48:51 »
Tapasztalta már valaki, hogy az első üléseket tartó sínek legeleje (ahol a csavar van) korrodál?  :eek:

Most kapott az autó egy alapos kárpittisztítást és a porszívózás során, amikor hátra toltam az üléseket, meglepődve tapasztaltam az apró kis rozsdafoltokat a sínek elején...
Alulról nézve semmi jel, teljesen ép a kaszni alulról ...
Honnan kaphatta a nedvességet?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1679 Dátum: 2008.08.05 16:19:22 »
... A csatlakozo OBD vagy OBDII-es a 98-as AVE-kban? Most tervezem 1nek a beszerzeset, persze ha nem tul draga, mert koltozes elott allok :clap: Szoval mar az is segitseg ha megmondjatok de izibe hogy OBD vagy OBDII aljzat es milyen protokol? Tippem van de erre nem alapoznek 1 beszerzest.
Viziborz
Szerintem OBD II, mert '94-tol talan USA-ban mindegyik az, 2001-tol pedig EU-ban is. Most nem szedtem ki a biztositektakaro tarolorekeszt, de ha az ugy nez ki, mint egy kisebb parhuzamos port (csak 16 labbal) akkor biztos is.
Talan hasznalhato oldal: www.autodiagnosztika.eu

Egyebkent programod van hozza? Valohol mar hallottam azt is, hogy egy probalampa ket szarat a megfelelo labakoz erintve ki is villogja a kod(ok)at ...

Lehet hogy kivillogja de en lassu felfogasu vagyok es 1be folyik minden a szemeim elott  :eek: Szoval elinditottam a beszerzest lesz ami lesz ( ELM327-es keszulek ) Progikat mar letoltottem es varom a csomagot. MAjd adok helyezetjelentest hogy befurodtem vagy remekul szuperal.

Az ulessinekkel kapcsolatban nekem most ki van szedve az ossz ules ( mar vagy 3 hete ) es most tervezem visszarakni aprankent. ( Lasd szallitas es Erosito bekotes miatt ) Szoval az enyemen is a csavarok nem , de a csavar alatti lemezek az en oldalamon rozsdalnak picit. gondlom a hole a ciporol telen. Sos + mi1mas :) Szoval rozsdara hajlamosit! En igy gondolom. Uff  ::)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel