Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750503 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1650 Dátum: 2008.07.24 20:50:45 »
I-es faceliftes avén lehet állítani a kuplungot, alig fél cm-es a holtjátéka, ez nekem kevésnek tűnik, 140e km van benne de már volt kuplungcserén nemrégiben meglepő lenne, ha kopott lenne :eek:

Szerintem automata,vagy max a pedálonál kell lenni egy csavarnak mint a Carinánál.Holnap megnézem neked. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1651 Dátum: 2008.07.25 08:38:15 »
I-es faceliftes avén lehet állítani a kuplungot, alig fél cm-es a holtjátéka, ez nekem kevésnek tűnik, 140e km van benne de már volt kuplungcserén nemrégiben meglepő lenne, ha kopott lenne :eek:

Szerintem automata,vagy max a pedálonál kell lenni egy csavarnak mint a Carinánál.Holnap megnézem neked. :D
A hidraulikus rendszer utánállítást tekintve mindíg autómatikus. A pedál holtjátéka viszont állítható a nyomórúd hosszának változtatásával, bár ezt egyszer kell megtenni a gyárban, utána soha többet gond nem lesz vele.Ha mindenáron el akarod csavargatni arra kell figyelni, hogy a hidraulikus dugattyú mindíg tejesen visszakerüljön alaphelyzetbe, különben megszűnik az önmagát autómatikusan utánállító tulajdonsága. Ezért szoktak egy minimális holtjátékot benne hagyni a a rendszerben, hogy ezzel véletlenül se legyen gond.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1652 Dátum: 2008.07.25 10:36:29 »
I-es faceliftes avén lehet állítani a kuplungot, alig fél cm-es a holtjátéka, ez nekem kevésnek tűnik, 140e km van benne de már volt kuplungcserén nemrégiben meglepő lenne, ha kopott lenne :eek:

Szerintem automata,vagy max a pedálonál kell lenni egy csavarnak mint a Carinánál.Holnap megnézem neked. :D
A hidraulikus rendszer utánállítást tekintve mindíg autómatikus. A pedál holtjátéka viszont állítható a nyomórúd hosszának változtatásával, bár ezt egyszer kell megtenni a gyárban, utána soha többet gond nem lesz vele.Ha mindenáron el akarod csavargatni arra kell figyelni, hogy a hidraulikus dugattyú mindíg tejesen visszakerüljön alaphelyzetbe, különben megszűnik az önmagát autómatikusan utánállító tulajdonsága. Ezért szoktak egy minimális holtjátékot benne hagyni a a rendszerben, hogy ezzel véletlenül se legyen gond.
Vagyis direkt ilyen kicsi a holtjáték és hagyjam így :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1653 Dátum: 2008.07.25 12:06:32 »
I-es faceliftes avén lehet állítani a kuplungot, alig fél cm-es a holtjátéka, ez nekem kevésnek tűnik, 140e km van benne de már volt kuplungcserén nemrégiben meglepő lenne, ha kopott lenne :eek:

Szerintem automata,vagy max a pedálonál kell lenni egy csavarnak mint a Carinánál.Holnap megnézem neked. :D
A hidraulikus rendszer utánállítást tekintve mindíg autómatikus. A pedál holtjátéka viszont állítható a nyomórúd hosszának változtatásával, bár ezt egyszer kell megtenni a gyárban, utána soha többet gond nem lesz vele.Ha mindenáron el akarod csavargatni arra kell figyelni, hogy a hidraulikus dugattyú mindíg tejesen visszakerüljön alaphelyzetbe, különben megszűnik az önmagát autómatikusan utánállító tulajdonsága. Ezért szoktak egy minimális holtjátékot benne hagyni a a rendszerben, hogy ezzel véletlenül se legyen gond.
Vagyis direkt ilyen kicsi a holtjáték és hagyjam így :eek:
Hát a holtjáték minél kisebb annál jobb nem?
Pedál végén kell lenni fél cm-nek, vagy 1cm-nek nem emlékszem már. Legyen az a lényeg!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1654 Dátum: 2008.07.25 18:50:55 »
Hát a holtjáték minél kisebb annál jobb nem?
Pedál végén kell lenni fél cm-nek, vagy 1cm-nek nem emlékszem már. Legyen az a lényeg!
Régen (trabi, Skodri), ami nem ótómata 1/3 pedálút holtjáték volt a szabályos :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1655 Dátum: 2008.07.25 21:33:07 »
Hát a holtjáték minél kisebb annál jobb nem?
Pedál végén kell lenni fél cm-nek, vagy 1cm-nek nem emlékszem már. Legyen az a lényeg!
Régen (trabi, Skodri), ami nem ótómata 1/3 pedálút holtjáték volt a szabályos :wacko:
Ez nem így volt azoknál sem. A holtjáték ott is 1-2 cm volt a pedálvégen. Az egyharmad arra vonatkozott, hogy amikor engeded fel akkor legkésőbb ott már fognia kell!
Ezek az ökölszabályok egyébként főleg bowdenesre vonatkoztak, amiket lehetett állítgatni, hogy tudd, mi a kívánatos. A hidraulikis rendszerek ezt maguktól is tudják. (ha minden OK)

Raistlin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1656 Dátum: 2008.07.28 01:35:22 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: van egy 1.6-os 3ZZ-FE motoros Avensisem, tegnap hazaérve leálítottam, majd fél perc után már nem volt hajlandó beindulni (pörgette rendesen, de mindhiába), majd úgy kb 4h és jópár próba után végre beindult.
Az lenne a kérdéssem, hogy milyen hibára tippeltek ugyanis nem tudom a hibát produkálni (kb 45 percet járattam ,de utánna is OK). Félreértések elkerülése végett, örülök hogy műxik, de 800 km előtt állok, és nem szeretnék meglepetéseket.

Segítségeteket közsönöm.

Üdv: Raist
Üdv: Raistlin

2000 Avensis 1.6 vvt-i Terra

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1657 Dátum: 2008.07.28 08:02:45 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: van egy 1.6-os 3ZZ-FE motoros Avensisem, tegnap hazaérve leálítottam, majd fél perc után már nem volt hajlandó beindulni (pörgette rendesen, de mindhiába), majd úgy kb 4h és jópár próba után végre beindult.
Az lenne a kérdéssem, hogy milyen hibára tippeltek ugyanis nem tudom a hibát produkálni (kb 45 percet járattam ,de utánna is OK). Félreértések elkerülése végett, örülök hogy műxik, de 800 km előtt állok, és nem szeretnék meglepetéseket.

Segítségeteket közsönöm.

Üdv: Raist
Első körben az immo szokott ilyet csinálni. Második körben a frodulatszám jeladó a főtengely végén, de ez nem jellemző hiba, csak azért írtam, mert az tipikusan ilyen. Ha nincs normális fordulatjel meg se próbálja életrekelteni a motort!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1658 Dátum: 2008.07.28 09:41:32 »
Sziasztok

Gyors kerdes. Volt e mar vkinek. gyujtaskabel keszlet csereje? Ha igen mennyiert, miert kellett cserelni? tudja e vki. hogy mekkor a KOhm erteke az uj kabelnek es mekkora az elfogadhato ertek? Nekem most a "leggyengebb" 5.8-as, a "legerosebb" 8.3-as. Kell e cserelni ekkora kulonbsegnel, mert a gepkonyvben ha kol olvasom ott max 25 KOhm az elfogadhato ertek?
Rotort es eloszto fedelet most megyek venni mert mar elegge leharcoltnak tunnek. Bosch gyartmany. A gyertyakat is megneztem es tok feherek. Ezen a befecskendezos auton nem tom mi a jo szin  :helpsmilie:

Ha vki. tud jo infokat adni azt megkoszonnem  :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Raistlin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1659 Dátum: 2008.07.28 11:47:48 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: van egy 1.6-os 3ZZ-FE motoros Avensisem, tegnap hazaérve leálítottam, majd fél perc után már nem volt hajlandó beindulni (pörgette rendesen, de mindhiába), majd úgy kb 4h és jópár próba után végre beindult.
Az lenne a kérdéssem, hogy milyen hibára tippeltek ugyanis nem tudom a hibát produkálni (kb 45 percet járattam ,de utánna is OK). Félreértések elkerülése végett, örülök hogy műxik, de 800 km előtt állok, és nem szeretnék meglepetéseket.

Segítségeteket közsönöm.

Üdv: Raist
Első körben az immo szokott ilyet csinálni. Második körben a frodulatszám jeladó a főtengely végén, de ez nem jellemző hiba, csak azért írtam, mert az tipikusan ilyen. Ha nincs normális fordulatjel meg se próbálja életrekelteni a motort!

Köszi a segítséget, a probléma az, hogy elvittem szervízbe (Emil Frei Mogyoródi) megnézték, rákdugták a gépre tárolt hiba nincs, riasztó OK minden kulcsfordításra indult elhoztam városban klíma bekapcs kocsikázás megállás jópárszor minden rendben volt, amint hazaértem ua. a hibajelenség nem indul, csak pörget és ha be is indul olyan mintha csak 1 henger járna és nyomban le is áll.
Üdv: Raistlin

2000 Avensis 1.6 vvt-i Terra

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1660 Dátum: 2008.07.28 12:17:21 »
Sziasztok

Gyors kerdes. Volt e mar vkinek. gyujtaskabel keszlet csereje? Ha igen mennyiert, miert kellett cserelni? tudja e vki. hogy mekkor a KOhm erteke az uj kabelnek es mekkora az elfogadhato ertek? Nekem most a "leggyengebb" 5.8-as, a "legerosebb" 8.3-as. Kell e cserelni ekkora kulonbsegnel, mert a gepkonyvben ha kol olvasom ott max 25 KOhm az elfogadhato ertek?
Rotort es eloszto fedelet most megyek venni mert mar elegge leharcoltnak tunnek. Bosch gyartmany. A gyertyakat is megneztem es tok feherek. Ezen a befecskendezos auton nem tom mi a jo szin  :helpsmilie:

Ha vki. tud jo infokat adni azt megkoszonnem  :)

Viziborz
Ha 4A-FE mocid van akkor nekem van egy eredeti Genuine parts gyújtókábel szettem hozzá. Egyébként az értékek hossz függők. Ha a te értékeid a legrövidebbtől a leghosszabbig 5.8-8.3-ig megy akkor nagy vaószínűséggel rendben van.
Persze, ha cserélni akarod, akkor szólj....

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1661 Dátum: 2008.07.28 17:02:14 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ).
Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1662 Dátum: 2008.07.28 20:47:11 »
Amikor hallod ezt a hangot, olyankor a légkondi is be van kapcsolva?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1663 Dátum: 2008.07.28 21:48:29 »
Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ). Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!
Okozhat ilyet a rossz - túl kicsi oktánszámú - benzin, vagy ha túl nagy az előgyújtás, az is.
music     

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1664 Dátum: 2008.07.29 08:25:41 »
Segítségeteket kérném a következő jelenség magyarázatában:
1,6 ave-m furcsa csilingelő zajt hallat mostanában és nem tudok rá jönni a zaj forrására csak tippem van a kipufogóra. A jelenség csak bizonyos fordulatszámon lép fel pl: alacsony fordulatszámról 1000-ről 3-ban padlózok el kezd csörögni majd abbahagyja ( szerintem nem a motorból jön ). Járt -e már valaki hasonló cipőben??  Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!
Okozhat ilyet a rossz - túl kicsi oktánszámú - benzin, vagy ha túl nagy az előgyújtás, az is.

Nem a légkondi nem megy, szerintem független a légkonditól, illetve a shell-nél tankolok 95-ost. Adjak neki 98-at???

« Utoljára szerkesztve: 2008.07.29 08:28:20 írta hamilkar »