Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750743 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1590 Dátum: 2008.07.01 13:46:51 »
Sziasztok!

Hátsó kipufogódob igen csúnya fémes zörejt hallat. Valakinek előfordult már hasonló??? Ellenőriztem nem a felfüggesztésekkel van a gond, szépen a helyén van. Ütögetésre lehet hallani, hogy a dobban van valami kánya... Főleg alapjáraton hallható és igen zavaró, olyan mintha valami csotrogány lenne alattam...
Szervizelés előtt állok, tudtok javasolni olajtipust? fékbetétet? szűrőket? melyiket érdemes használni? Ti melyiket preferáljátok?

Nem a katalizárorban lévő kerámia tört el és az kotyog ütögetésre, függetlenül a hátsó dob ütögetésétől? Ha nem, kkor valszeg a hátsó dob betétje halt el, gondolom, hogy valamelyik hegesztés ereszthetett el.

Olajtípusról az Általános/olajtopicban kapsz pontos és korrekt infót, ha kicsit visszaolvasol. Castrol, Liqui Moly, Fuchs, Mobil1 ezekkel nem nyúlsz mellé.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1591 Dátum: 2008.07.01 15:23:03 »
Nem a katalizárorban lévő kerámia tört el és az kotyog ütögetésre, függetlenül a hátsó dob ütögetésétől? Ha nem, kkor valszeg a hátsó dob betétje halt el, gondolom, hogy valamelyik hegesztés ereszthetett el.
A katalizátoros jelenség ismert számomra is, ez sajna nem az... ez teljesen új hang a dobból. Megyek kipufogóshoz hátha tud segíteni, nem szeretnék hátsó dobot cserélni.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1592 Dátum: 2008.07.01 21:29:09 »
Esetleg fogd be a kipufogó végét valami rongyal.Ha lefullad akkor a rendszer tömített,ha nem akkor jöhet a pufós.
A csörgés fordulatszám függő?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1593 Dátum: 2008.07.01 22:28:12 »
 
35-40 ezer Ft egy új légtömegmérő. De jellemzően elég a féktisztítós pucolás neki!
41 asszem, de most tudnék szerezni számla nélkül 25-ért :whistling:

Te doki, milyen autót vettél Te? Komolyan a Scenicet az egy év alatt nem szereltem hibával ennyit...  :devil: :devil: :innocent: :innocent:
(no remélem ezután sem fogom...) :1eye:
Ne is idegesíts, azért vettünk avét, mert nem volt időm a camryt a napi használat mellett pátyolgatni :censored: :fuk2:
Neked hány éves a scenic, mennyi van benne?
Állítólag vvti jellegzetesség a szenzor 150e körüli behalása (1;1.3;1.6, mindegy) denso made in spain :eek: :hammer:
Most tisztítás után megy, nincs hibajel =-re, remélem így marad
Beázás meg xar ügy, most az utcsó tömítgetés óta nem locsolgattam
Hócipőm televan :censored: , vettem vón alfát :tt2:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1594 Dátum: 2008.07.01 23:50:11 »
most tudnék szerezni számla nélkül 25-ért :whistling:
Szerintetek érdemes esetleg tartalékba megvenni, tényleg tipus (nem is hiba) gyengeség ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1595 Dátum: 2008.07.02 08:06:13 »
Tegnap talin kipróbáltuk Tigri avéját  :clap: hát igencsak jó. :D
Enyémnek van még mit fejlődnie.

Viszont felmerült bennem a 10E forintos kérdés hogy a motor tartó bak miatt esetlegesen rezeghet,remeghet-e a kormány gyorsításkor?
Féktárcsát már cseréltem. 


Szia Profy!
Kerítettem egy ksi tükröt (kb 20 cm a nyele) ha kukkolni akarod a jeladót akkor jövő hétfőig nálam van,és délutánonként ráérek.Nem tudom elég hosszú-e hozzá a nyél és hogy alulról be lehet-e nyúlni mert szerintem felülről nem fér be a feje.
Üdv

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1596 Dátum: 2008.07.02 12:39:29 »

Szia Profy!
Kerítettem egy ksi tükröt (kb 20 cm a nyele) ha kukkolni akarod a jeladót akkor jövő hétfőig nálam van,és délutánonként ráérek.Nem tudom elég hosszú-e hozzá a nyél és hogy alulról be lehet-e nyúlni mert szerintem felülről nem fér be a feje.
Üdv

Halihóóó!!! :D

Köszönet a felajánlást de úgy tűnik sikerált egyet működőt szerványolnom.Így túdom mostmár hány a fok kint. :D Amúgy használható számot nem találtam rajta. :(
Még 2 lufiindító 2 ütközés érzékelő 1 műszerfal lufi hiányzik a rendszerhez.
Megvan az alsó motortakaró lemez is így megint csendesedni fog a gépem.
Lassan össze gyön ez.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1597 Dátum: 2008.07.02 14:51:26 »
 táblát...
Ne is idegesíts, azért vettünk avét, mert nem volt időm a camryt a napi használat mellett pátyolgatni :censored: :fuk2:
Neked hány éves a scenic, mennyi van benne?
Állítólag vvti jellegzetesség a szenzor 150e körüli behalása (1;1.3;1.6, mindegy) denso made in spain :eek: :hammer:
Most tisztítás után megy, nincs hibajel =-re, remélem így marad Beázás meg xar ügy, most az utcsó tömítgetés óta nem locsolgattam
Hócipőm televan :censored: , vettem vón alfát :tt2:
4 éves múlt májusban és most fordult a 150E-be. Májusban a vizsgán betoltam és a másik oldalon kijött, előtte semmit sem nézettem át, mert rendben volt.
Az Alfával is lett volna némi birizgád. De ez it off, és jön Profy és lengeti a  :offtopic: táblát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1598 Dátum: 2008.07.02 15:01:24 »
 :tt2: :tt2: :tt2:   :whistling: :whistling: :whistling:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1599 Dátum: 2008.07.02 15:05:42 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1600 Dátum: 2008.07.02 20:48:05 »
Na megvettem 25e-rért egy zsír új, orig csomagos légtömegmérőt (toyota, denso) vkinek a garis javításából hiányzik :nono: na de már több hónapja maradt ki, így csak min. lelkiismeretfurdalásom van :whistling:
=-re nem teszem be, csak legyen tartalékba, mert többen mondták, h a tisztítás csak ideid-óráig használ :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1601 Dátum: 2008.07.02 21:25:16 »
Én ma hozzá jutottam egy külső hőmérő szenzorhoz és egy motorvédő műanyaghoz.  :clap:
A fogyasztásom a városba ugrás szerüen csökkent.Már nem 20-30L-eket mutat hanem 7.5-15L meginduláskor 5-ösben 50-el 2,2-4,3 között. :D

Lehet esetleg valami köze ezek szerint a jeladónak a computernél?Nem csak egy szimpla jeladó hogy tudjam milyen meleg van kint?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1602 Dátum: 2008.07.03 14:26:24 »
Nem a katalizárorban lévő kerámia tört el és az kotyog ütögetésre, függetlenül a hátsó dob ütögetésétől? Ha nem, kkor valszeg a hátsó dob betétje halt el, gondolom, hogy valamelyik hegesztés ereszthetett el.
A katalizátoros jelenség ismert számomra is, ez sajna nem az... ez teljesen új hang a dobból. Megyek kipufogóshoz hátha tud segíteni, nem szeretnék hátsó dobot cserélni.

Pedig ezt máshogy aligha úszod meg  ::) ... A leírás alapján szétesett a dob belseje, ez az egyik lehetséges módja annak, ahogy meghalhat egy dob (a másik ugye a szétrohadás, bár ezt is a rozsda okozza). Ezt nem lehet javítani, csak cserélni. És nem nagyon érdemes halogatni, mert a dob belsejében összevissza mozgó fémdarabok akár el is zárhatják a kipufogógáz útját, ami miatt az autó lomhább lesz, elkezd túlfogyasztani stb.

Persze létezik ilyenkor egy olyan barbár megoldás, hogy kivágják a dob alját, kiszórják belőle a szétesett belsejét, és utána újra behegesztik - de így az immár üres belsejű dob miatt sokkal hangosabb lesz az autó, bömbölni fog, mint valami igénytelenül tuningolt verda.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1603 Dátum: 2008.07.03 14:29:12 »
Na megvettem 25e-rért egy zsír új, orig csomagos légtömegmérőt (toyota, denso) vkinek a garis javításából hiányzik :nono: na de már több hónapja maradt ki, így csak min. lelkiismeretfurdalásom van :whistling:
=-re nem teszem be, csak legyen tartalékba, mert többen mondták, h a tisztítás csak ideid-óráig használ :wacko:

Ez vagy igaz, vagy nem. Én a helyedben semmiképp nem cserélném ki, míg tényleg el nem romlik a régi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1604 Dátum: 2008.07.03 14:45:48 »
Na megvettem 25e-rért egy zsír új, orig csomagos légtömegmérőt (toyota, denso) vkinek a garis javításából hiányzik :nono: na de már több hónapja maradt ki, így csak min. lelkiismeretfurdalásom van :whistling:
=-re nem teszem be, csak legyen tartalékba, mert többen mondták, h a tisztítás csak ideid-óráig használ :wacko:

Ez vagy igaz, vagy nem. Én a helyedben semmiképp nem cserélném ki, míg tényleg el nem romlik a régi.
Nem is tervezem, csaklegyen tartalék, főleg, h most akcióban volt ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)