Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3772113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4035 Dátum: 2010.08.26 20:49:15 »
Na ez a tipp kb. egyszerre jutott eszünkbe  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4036 Dátum: 2010.08.26 20:59:31 »
Vezérműszíj és a feszítőgörgője mikor volt cserélve?
kb 1 éve. De a szijcsere előtt is ugyanilyen jelenséget produkált, csak akkor még nem sokat vezettem, 200-300km után cseréltettem le a vezérműszíjat, ha jól emlékszek.
Amúgy a műszerfalon nincs hibajelzés. Gyújtáskor világít a motorembléma, de menet közben még sosem világított egyetlen hibára utaló lámpa sem.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4037 Dátum: 2010.08.26 21:12:57 »
Hát nemtom, hogy lehet-e még ezen a típuson állítani az alapelőgyújtást  :hmmmm: ... Itt azért már elvileg a kopogásérzékelőnek kellene megoldania, hogy ne csörögjön be a motor. Éppenséggel az is lehet, hogy elromlott  ::) ... De nem biztos, bár magától szvsz tutira nem állíthatódott el az előgyújtás.
Pedig reménykedtem, hogy még kézzel eltekerhetem az elosztófedelet, hogy állítsak a gyújtáson. Úgy gondolom ott van egy kis elállítódás és az csinálja a galibát, de nem vagyok szerelő.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4038 Dátum: 2010.08.26 21:22:24 »

Pedig reménykedtem, hogy még kézzel eltekerhetem az elosztófedelet, hogy állítsak a gyújtáson. Úgy gondolom ott van egy kis elállítódás és az csinálja a galibát, de nem vagyok szerelő.
Sajnos ez a dolog nem így működik ezeknél az autóknál. :no:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4039 Dátum: 2010.08.28 21:42:48 »

Pedig reménykedtem, hogy még kézzel eltekerhetem az elosztófedelet, hogy állítsak a gyújtáson. Úgy gondolom ott van egy kis elállítódás és az csinálja a galibát, de nem vagyok szerelő.
Sajnos ez a dolog nem így működik ezeknél az autóknál. :no:
Szerintem sem. Bár rémlik hogy ugyanilyen motorral szerelt Carina E kapcsán mintha még szó esett volna alapelőgyújtás-állítási lehetőségről  :hmmmm: ... De szvsz azoknál is csak a facelift előtti, régebbi modelleknél... Hát, a dolog azért megérhet egy rákérdezést a Carina-topikban, bár sajna az autó szereléséhez is értő mesterek (b.c., Profy) már nem igazán írogatnak oda. De azért egy kérdést megér.

Valószínűbb sajnos, hogy a kopogásérzékelő rossz, azt kéne cserélni.

Ugyanakkor szvsz bármelyik hozzáértő Toyotás szerelő is választ tud adni a kérdésre, hogy lehet-e még ezen az Ave I-en alapelőgyújtást állítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4040 Dátum: 2010.09.05 22:18:45 »
Sziasztok!

Valószínűleg már nem nagyon fogom látogatni ezt a topicot a jövőben :(, de azért néha majd bekukkantok.
Ha valakinek tudok segíteni, szóljon lehetőleg priviben, arról kapok mailt.

Hírek:
Avensist eladtam
A szervíz eladás előtt hengerfejtömítés - cserét írt fel, holnap viszem a kocsit.
2007/6-os D-CAT, 99300Km, gyárilag ingyen javítják

Jah és MINDEN D-CAT AVENSIST 200e km / 5év -ig ingyenesen javítják ezzel a hibával, mivel a Toyota által ismert anyagminőségi hiba.

Üdv skacok, jó volt veletek!
ui: A témát azért nem zárom le ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4041 Dátum: 2010.09.05 23:04:59 »
kiegészítés a jelenségről:
Gyorsításkor kerregő, csörgő hangot hallok a motortérből, főleg emelkedőn és erős gázadáskor hallani, ezért gondolok az előgyújtási problémára.
Ezzel egyidőben 2000-es fordulat alatt állandó sebességnél kicsit rángat is, efelett megszűnik a rángatás. Mindegy hogy hideg, vagy üzemmeleg a motor,
alacsony-közepes fordulaton, erős gázadáskor csörög a motor, mint a sógom Ladája, amikor túl nagyra volt állítva az előgyújtás.
És ez egyben magyarázná azt is, hogy 3000 alatti fordulatnál miért erőtlenebb, mint felette, mert 4000 felett szépen meglódul, 3000-ig meg kicsit erőlködik.


A miénknek is van ilyen csörgő hangja nagyjából 2000 és 2800 között csinálja gyorsításkor. 3000 felett teljesen megszűnik. De én nem érzem erőtlennek.
De érdekes, hogy a 2 garázzsal arrébb álló ugyanilyen motoros Carina E-nek mégjobban lehet hallani ezt a csörgő hanghatását ,a másik Carina E ami még itt van a garázssoron annak meg nincs ilyen hangja.  :wacko:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4042 Dátum: 2010.09.06 09:33:53 »
Szaisztok!

Avensis II (2004) 1.8 benzinesbe milyen olajat javasoltok? Tudtok egy kb. árat mondani mennyi az olaj reális Ft/l ára, mert nem tudok eligazodni.
Köszi!
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4043 Dátum: 2010.09.06 09:41:32 »
Általános/olajok topicban érdeklődj. ;)
         

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4044 Dátum: 2010.09.06 09:42:41 »
köszi, bocsi!
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4045 Dátum: 2010.09.06 14:34:44 »
Semmi gond, csak ott hamarabb kapsz választ, azért gondoltam. ;)
         

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4046 Dátum: 2010.09.07 08:34:35 »
Sziasztok :)

Reg jartam erre de most ujra van kerdesem.
Mint ertesultem rola a kormany kapcsolo ( bajusz kapcsolo ) nagyjabol 200 ezer KM kornyeken kezdi magat megadni. Nalam ez most 180 ezer kornyeken valosult meg. A jelenseg a kovetkezo - neha a jobbra kitett iranyjelzo nem kapcsol - nincs visszajelzo lampa a muszerfalon, a kulso lampak sem egnek, az automata 2szer olyan gyorsan kattog.
Az elmondasok alapjan a kormanykapcsolo kikopott. Most mehetek "vadaszni" 1et. Volt valakinek ilyen problemaja? Megoldas hogy esetleg csere nelkul?


Mas.
Elnezest kerek a Brembo tarcsa gyartojatol!
Tortent hogy tavayl kicsereltem csak a tarcsakat ami kis ido mulva elkezdett utni. Szidtam is rendesen. Aztan 1 felindulasbol elkovetve kicsereltem az osszes feket ATE-ra - tarcsa, betet, fekpofa. A jelenseg ujra elojott! Szoval nem a Brembo a hibas. Valami mas gond lesz de meg nem jottem ra hogy mi.
Az auto nagy sebessegnel is rendesen fut , nem raz a kormany kiveve ha gyengen kezdek fekezni! Most mar igy marad mert most jon a tel es a penzem is fogyoban :D

Hat ennyi hirtelen 
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4047 Dátum: 2010.09.07 17:27:55 »
Sziasztok :)

Reg jartam erre de most ujra van kerdesem.
Mint ertesultem rola a kormany kapcsolo ( bajusz kapcsolo ) nagyjabol 200 ezer KM kornyeken kezdi magat megadni. Nalam ez most 180 ezer kornyeken valosult meg. A jelenseg a kovetkezo - neha a jobbra kitett iranyjelzo nem kapcsol - nincs visszajelzo lampa a muszerfalon, a kulso lampak sem egnek, az automata 2szer olyan gyorsan kattog.
Az elmondasok alapjan a kormanykapcsolo kikopott. Most mehetek "vadaszni" 1et. Volt valakinek ilyen problemaja? Megoldas hogy esetleg csere nelkul?


Mas.
Elnezest kerek a Brembo tarcsa gyartojatol!
Tortent hogy tavayl kicsereltem csak a tarcsakat ami kis ido mulva elkezdett utni. Szidtam is rendesen. Aztan 1 felindulasbol elkovetve kicsereltem az osszes feket ATE-ra - tarcsa, betet, fekpofa. A jelenseg ujra elojott! Szoval nem a Brembo a hibas. Valami mas gond lesz de meg nem jottem ra hogy mi.
Az auto nagy sebessegnel is rendesen fut , nem raz a kormany kiveve ha gyengen kezdek fekezni! Most mar igy marad mert most jon a tel es a penzem is fogyoban :D

Hat ennyi hirtelen 

Futóműsérült nem volt az autó? Kerékcsapágy csere valamikor?
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4048 Dátum: 2010.09.07 18:17:00 »
Az auto nagy sebessegnel is rendesen fut , nem raz a kormany kiveve ha gyengen kezdek fekezni!

Engem is utolért ez a jelenség, az egyik felni belső feléről leesett a centír súly.
( Ez nálam a féktárcsák elkopásával egyidőben lépett fel, és már megvettem a tárcsákat, egyben kicseréltem azokat is,
mert az 1100km-es horvátországi utat nem akartam kockáztatni az elkopott tárcsákkal - minimumon volt a vastagság... )


Más... injector téma...
Használtan érdemes injektort venni? Egyáltalán az 1. generációs 1.6-os és 2.0 benzines Avensisek injektorai között van különbség?
Ha azzal van gond, jó lenne tudni, mindkettő jó-e. A közelemben egy bontós árul 2.0 benzines cuccokat, ha kompatibilis, vehetnék tőle is.
Most nem mérem ki az injektorokat, mert esik, de a héten sort kerítek rá. Tényleg csak annyi az egész, hogy ellenállást mérek rajta?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4049 Dátum: 2010.09.08 11:26:06 »
Túl a 219e km-en.  :clap:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61