Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 723874 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #2790 Dátum: 2016.09.10 22:00:57 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis III.
« Válasz #2791 Dátum: 2016.09.11 08:13:28 »
Nem éppen. Egyrészt előtte épp a dízelek esetleg várhatóan növekvő terheit taglaltuk, ez egx kiegészítés a témához, másrészt nem épp a Toyota szerződött a BMV-vel a célból, hogy dízelmotort venne tőle, mert neki nem éri meg fejleszteni?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2792 Dátum: 2016.09.12 20:30:02 »
Októberben lesz 7 éves az Avenesis és ezalatt a második fejegység megy tönkre. Az elsőt még megúsztam, mert bő 2 évesen garanciában kicserélték, de ez már önköltséges lesz. Az akkori hibát már kb 1,5 éve ismét produkálja időnként, de azzal együtt lehet élni (olyankor nem lehet semmilyen gombot nyomni, mert akkor kikapcsol és mindenféle olvashatatlan jelekkel rakja tele a kijelzőt, gyújtás le - gyújtás vissza és jó - egy ideig). Most a CD olvasó adta meg magát az előző hibán túl, így pedig már nekem használhatatlan.
Két lehetőségem van: zsebbe nyúlok és nagyon nem olcsón kicseréltetem vagy kiveszik, elküldik szerelőhöz, aki pár hét alatt talán megjavítja. Addig egy méretes lyukat bámulhatok a helyén  :wacko:

De van más is. kb 1,5 éve tönkrement a bal oldali tükörbe integrált irányjelzőm, most meg a jobb oldali is. Akkor tudtam venni utángyártottat az angol eBayről (15e volt), de jobboldali nincsen. Már hetek óta vadászok rá, de semmi. Nagyon zavar, hogy nem működik, így rendeltem gyárit, 24e-ért. Ugye ezekre a LEDes dolgokra mondták, hogy drága, de úgysem megy tönkre, örökéletű (az izzóim még bírják, bár azok filléres tételek)  :censored:

Ha most megint azzal jöttök, hogy ezek pitiáner dolgok, hiszen megy az autó, akkor megvehetitek ezeket a filléres dolgokat nekem  :tt2:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2793 Dátum: 2016.09.13 08:28:00 »
Októberben lesz 7 éves az Avenesis és ezalatt a második fejegység megy tönkre. Az elsőt még megúsztam, mert bő 2 évesen garanciában kicserélték, de ez már önköltséges lesz. Az akkori hibát már kb 1,5 éve ismét produkálja időnként, de azzal együtt lehet élni (olyankor nem lehet semmilyen gombot nyomni, mert akkor kikapcsol és mindenféle olvashatatlan jelekkel rakja tele a kijelzőt, gyújtás le - gyújtás vissza és jó - egy ideig). Most a CD olvasó adta meg magát az előző hibán túl, így pedig már nekem használhatatlan.
Két lehetőségem van: zsebbe nyúlok és nagyon nem olcsón kicseréltetem vagy kiveszik, elküldik szerelőhöz, aki pár hét alatt talán megjavítja. Addig egy méretes lyukat bámulhatok a helyén  :wacko:

De van más is. kb 1,5 éve tönkrement a bal oldali tükörbe integrált irányjelzőm, most meg a jobb oldali is. Akkor tudtam venni utángyártottat az angol eBayről (15e volt), de jobboldali nincsen. Már hetek óta vadászok rá, de semmi. Nagyon zavar, hogy nem működik, így rendeltem gyárit, 24e-ért. Ugye ezekre a LEDes dolgokra mondták, hogy drága, de úgysem megy tönkre, örökéletű (az izzóim még bírják, bár azok filléres tételek)  :censored:

Ha most megint azzal jöttök, hogy ezek pitiáner dolgok, hiszen megy az autó, akkor megvehetitek ezeket a filléres dolgokat nekem  :tt2:

200 €:
http://www.ebay.de/itm/Toyota-Avensis-T27-Radio-CD-86120-05150-W53828-/121968087900?hash=item1c65dd535c:g:nAIAAOSwaA5Wj6Gb

Nem filléres...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2794 Dátum: 2016.09.13 08:31:40 »
Októberben lesz 7 éves az Avenesis és ezalatt a második fejegység megy tönkre. Az elsőt még megúsztam, mert bő 2 évesen garanciában kicserélték, de ez már önköltséges lesz. Az akkori hibát már kb 1,5 éve ismét produkálja időnként, de azzal együtt lehet élni (olyankor nem lehet semmilyen gombot nyomni, mert akkor kikapcsol és mindenféle olvashatatlan jelekkel rakja tele a kijelzőt, gyújtás le - gyújtás vissza és jó - egy ideig). Most a CD olvasó adta meg magát az előző hibán túl, így pedig már nekem használhatatlan.
Két lehetőségem van: zsebbe nyúlok és nagyon nem olcsón kicseréltetem vagy kiveszik, elküldik szerelőhöz, aki pár hét alatt talán megjavítja. Addig egy méretes lyukat bámulhatok a helyén  :wacko:

De van más is. kb 1,5 éve tönkrement a bal oldali tükörbe integrált irányjelzőm, most meg a jobb oldali is. Akkor tudtam venni utángyártottat az angol eBayről (15e volt), de jobboldali nincsen. Már hetek óta vadászok rá, de semmi. Nagyon zavar, hogy nem működik, így rendeltem gyárit, 24e-ért. Ugye ezekre a LEDes dolgokra mondták, hogy drága, de úgysem megy tönkre, örökéletű (az izzóim még bírják, bár azok filléres tételek)  :censored:

Ha most megint azzal jöttök, hogy ezek pitiáner dolgok, hiszen megy az autó, akkor megvehetitek ezeket a filléres dolgokat nekem  :tt2:
A fejegység probléma dühítő, nekem eszembe nem jutna újra gyárt bele rakni. Valami normálisabb 2DIN-es fej kell bele, ami olcsóbb és többet tud, de minimum jobban szól.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2795 Dátum: 2016.09.13 09:20:46 »
A fejegység probléma dühítő, nekem eszembe nem jutna újra gyárt bele rakni. Valami normálisabb 2DIN-es fej kell bele, ami olcsóbb és többet tud, de minimum jobban szól.
Nagyon nehéz a közép konzolba illeszkedő, a kormány vezérlőket is használó esztétikus alternatívát találni. Színben biztosan elüt majd :no:
A T27 feje nagyon normálisan szól alapból is  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2796 Dátum: 2016.09.13 09:23:09 »
Nagyon nehéz a közép konzolba illeszkedő, a kormány vezérlőket is használó esztétikus alternatívát találni. Színben biztosan elüt majd :no:
Nézelődtél már egyébként ilyen irányba?
Egy ut. egység esetén a designban biztosan szükséges kompromisszumot kötni, de bármilyen - a tieddel azonos - típusú bontottat veszel, csak idő kérdése, hogy mikor jelentkezik újra a probléma.
A javítás megoldható? Anyagilag mibe fájna?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2797 Dátum: 2016.09.13 10:15:57 »
Nézelődtél már egyébként ilyen irányba?
Egy ut. egység esetén a designban biztosan szükséges kompromisszumot kötni, de bármilyen - a tieddel azonos - típusú bontottat veszel, csak idő kérdése, hogy mikor jelentkezik újra a probléma.
A javítás megoldható? Anyagilag mibe fájna?
A javításról még nem tudok részleteket, bő egy hét múlva jutok el a szervizbe.
A használt lutri, de az új 3x annyiba fáj. Nem tudom még mi lesz, jelenleg a héten még más elfoglaltságom van  ;)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2798 Dátum: 2016.09.13 12:56:34 »
Hogy tud kétszer egymás után ugyan az a hiba előjönni? Olyan furcsa ez és egyben sajnálatos!   :no:
Nem gyári méretpontosat is lehet találni, valahol láttam itt a főrumon, hogy cserélték.
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2799 Dátum: 2016.09.13 13:19:30 »
Hogy tud kétszer egymás után ugyan az a hiba előjönni? Olyan furcsa ez és egyben sajnálatos!   :no:
Nem gyári méretpontosat is lehet találni, valahol láttam itt a főrumon, hogy cserélték.
Most az eredeti hibához, ami  miatt cserélve lett már, jött a CD olvasó hiba is.
Nem szeretnék semmi nem odaillő/passzoló tákolmányt, sajnos háklis vagyok ilyen téren  :whistling:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2800 Dátum: 2016.09.13 13:36:11 »
Most az eredeti hibához, ami  miatt cserélve lett már, jött a CD olvasó hiba is.
Nem szeretnék semmi nem odaillő/passzoló tákolmányt, sajnos háklis vagyok ilyen téren  :whistling:
Akkor marad a gyári illetve, bontott gyári, de ez is zsákbamacska.
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2801 Dátum: 2016.09.14 20:20:25 »
ezekre a LEDes dolgokra mondták, hogy drága, de úgysem megy tönkre, örökéletű
Marketing bullshit, tervezett avulással készülnek a ledek is, hogy kelljen majd az új. Mondjuk azt nem tudom, hogy a gyerekeinknek mi jut, ha mostanában elhasználunk minden elérhető nyersanyagot.  :censored:
Fejegység helyére nem akarsz inkább egy testreszabott tabletet beépíteni? T25-be épp építek egyet, a motoros felnyíló screen-je pont 7" méretű.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2803 Dátum: 2016.09.17 17:16:34 »
WOW! Tényleg fincs! Hogy miért nem csinálták meg gyárilag?????

(micsoda sleeper lehet...!)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis III.
« Válasz #2804 Dátum: 2016.09.17 19:58:54 »
Nekem gyári TTE optikának tűnik - a hűtőmaszk legalábbis igen (de ahogy elnézem a kipufogó és a hátsó kötény is mintha ilyesmi lenne.  :hmmmm: A lóerőkúrában már nem vagyok biztos, mindenesetre jó tudni, hogy létezik ilyen is.  :clap:


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61