Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 723895 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis III.
« Válasz #1590 Dátum: 2011.09.15 13:39:10 »
Amennyire utána tudtam nézni, a netes források vagy azt írják, hogy csak az alapdízel változott - tisztább lett, és 2 LE-vel gyengébb, vagy azt, hogy a 2,0 dízel két változatban lesz kapható - 124 és 148 lovasban, ÉS a többi motor marad. Szerintem az első verzió lehet a jó. De majd kiderül.
music     

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #1591 Dátum: 2011.09.26 13:06:38 »

(számomra) új képek



lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1592 Dátum: 2011.09.26 23:47:44 »
Szep  :yes: De ugye az a fa az ott tenyleg fa?  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #1593 Dátum: 2011.09.27 11:02:57 »
Szep  :yes: De ugye az a fa az ott tenyleg fa?  :surrender:
Az épület mögött? Igen.
A középkonzolon? Nem.

googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #1594 Dátum: 2011.11.14 16:05:50 »
Üdv Mindenkinek!

Még új vagyok, pusztán érdeklődök.
Az Avensis 3 az egyik potenciális következő autóm.
Jelenleg egy 2002-es Ford Focus kombim van (1.6 sívó benzin), amivel alapvetően megy vagyok elégedve.
Amiért erősen elgondolkoztam a váltáson, az az, hogy mostanában többször mentem autópályán és 130-nál már nagyon zajos az autó. Mivel elég nyugodt sofőr vagyok, így kevésbé érdekel a sportos vezetés, a komfort sokkal fontosabb.
Az Avensisről azt olvastam, hogy 130-nál is még kimondottan csendes + kényelmes és tágas + nagy a csomagtartója és pl. az 1.8-as benzinest simán ki lehet hozni 6.5l/-ből százon.
Sok autós tesztet elolvastam már, a toyota eddig egyáltalán nem izgatott, viszont mikor már nagyon untam a zajt vezetés közben, beugrott, hogy mely autókról írták, hogy kitűnő utazó autók és az Avensis jutott eszembe elsőnek.
A középkategóriában az Avensis még egész jó áron kapható.
A népítélet szerint ebben a kategóriában csak az Accord és a Mazda 6 örvendett nagyobb elismerésnek, mint az Avensis. Viszont néhány dologban kitűnőnek tűnik az Avensis: komfort, kihasználhatóság és a benzinmotorjaik fogyasztása.

Információgyűjtés ügyben jöttem, ilyenekről érdeklődnék:
- Mire lehet számítani megbízhatóság/strapabírás terén?
- Tényleg annyira halk 130-nál a kocsi?
  1.8-as benzines milyen fordulaton pörög ennél a tempónál 6.-ban és mi a domináns zajforrás ilyenkor?
- A csomagtér pontos méretei érdekelnének kombi esetében, ha esetleg valaki lenne olyan kedves és lemérné, azt megköszönném.
  * legnagyobb - legkisebb szélesség
  * milyen hosszan lóg bele a kerékjárati ív a csomagtérbe
  * hossz
  * magasság
  * a hátsó ülések mekkora rész felé lógnak be a csomagtérbe
- típushibák/visszahívások?
- egy cikkben olvastam, hogy némely (nem-isofix-es) gyereküléshez rövid lehet a hátsó biztonsági öv, ezt tapasztalta valaki?
- melyik benzinmotor lehet a legjobb? ne legyen döglött, de ne is fogyasszon aránytalanul sokat
- márkaszervíz tapasztalatok? (a ford nem az igazi...)

Köszönök minden információt!

Gábor







Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #1595 Dátum: 2011.11.14 16:56:48 »
Műszaki adatlap
Kombi vagy sedan?
Hiba nem volt, elektromos gázpedál visszahívás érintette.
Márkaszerviz hol (elég nagy az ország  ;)) ?

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Avensis III.
« Válasz #1596 Dátum: 2011.11.14 17:06:09 »
Az Avensis 3 az egyik potenciális következő autóm.
Jelenleg egy 2002-es Ford Focus kombim van (1.6 sívó benzin), amivel alapvetően megy vagyok elégedve.

Szia,
Volt Focusom több is (Focus II), igaz diesel-ek. Kifejezettem zajos autó. Még városban is dominál a motor zaja.... de még a Mondeo is zajos. Ez nem erőssége a Fordnak.
Az Avensisben autópályán is suttogni szoktam a nejemmel, ha hátul alszanak a gyerekek, pedig az is diesel. A többi kérdésedre adjon választ III-as tulaj, mert az enyém II-es. Annyit javasolnék, hogy várd meg a faceliftes-t, biztos csiszoltak itt-ott előnyére. Meg hát... szebb

googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #1597 Dátum: 2011.11.14 17:16:02 »
Műszaki adatlap
Kombi vagy sedan?
Hiba nem volt, elektromos gázpedál visszahívás érintette.
Márkaszerviz hol (elég nagy az ország  ;)) ?

Kombi érdekel (gyerek, babakocsi :)).
Szeged és környéke.
Már minden neten létező adatlapot megnéztem, nincsenek pontos adatok csomagtartó téren Ave 3-hoz.

@mivan:
1.5 év múlva használtan egy 2009-es lesz majd kb. elérhető árszinten, ha minden jól megy.
A faceliftes hiába szebb, nem lesz rá keret.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis III.
« Válasz #1598 Dátum: 2011.11.14 17:19:29 »
Esetleg menj el egy márkakereskedésbe, ott élőben megnézheted, sok helyen kötelezettség nélkül ki is próbálhatod.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #1599 Dátum: 2011.11.14 17:59:55 »

Már minden neten létező adatlapot megnéztem, nincsenek pontos adatok csomagtartó téren Ave 3-hoz.
A linkelt műszaki adatlapon van:
Csomagtér (mm)    WG  1105  1550    765  (hosszúság, szélesség, magasság). Ennél pontosabbat nem tudok  ;)
Tényleg meg kellene tekinteni egy kereskedésben  ::)




googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #1600 Dátum: 2011.11.14 19:51:21 »
A linkelt műszaki adatlapon van:
Csomagtér (mm)    WG  1105  1550    765  (hosszúság, szélesség, magasság). Ennél pontosabbat nem tudok  ;)
Tényleg meg kellene tekinteni egy kereskedésben  ::)

Köszi, valóban ott vannak az adatok.
Ez zavart meg:
"* Hátsó ülések előredöntve "
És emiatt azt hittem, hogy a kibővített csomagtér méreteit írják.

Képet ne idézzünk, ha lehet. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.14 21:43:50 írta kleingy »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #1601 Dátum: 2011.11.14 21:40:01 »
Sztem azt is adtak meg.  :yes: Ha osszeszorzom a Nagycitrom altal irt adatokat, akkor az 1,31m^3-t (1310 liter) ad ki. Nagy a Whalensis csomagtere, de nem ekkora  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis III.
« Válasz #1602 Dátum: 2011.11.15 08:58:26 »
- Mire lehet számítani megbízhatóság/strapabírás terén?
- Tényleg annyira halk 130-nál a kocsi?
  1.8-as benzines milyen fordulaton pörög ennél a tempónál 6.-ban és mi a domináns zajforrás ilyenkor?
- melyik benzinmotor lehet a legjobb? ne legyen döglött, de ne is fogyasszon aránytalanul sokat
- márkaszervíz tapasztalatok? (a ford nem az igazi...)

-Alig 1 éve van meg a vas, egyelőre no problem, meg is ütne a guta, ha lenne ennyi idősen!
-Ez szerintem relatív, elején nagyon halk, majd megszokod és emiatt idővel hangosabbnak fogod hallani. Párhuzamosan vezetek egy 1.6-os régi scenic-et és ezt (1.8 benzin), nyilván ég és föld a különbség, ott a gyerekekkel hátrafelé beszélgetve ilyen tempó mellett már komolyan emelni kellett a hangerőn, itt kényelmesen tudok velük kommunikálni.
A zajforrás a tükör és a futómű, utóbbi erősen függ a gumitól és a burkolattól is, a motor egyáltalán nem probléma, óra szerinti 130-nál 3000-et forog.
-Ha tolod neki, mindegyik benzines zabás, én általában igyekszem szabályosan vezetni, néha azért felpörgetem magasabb fordulatszámtartományba is, 4000 környékén azért már elég jól megy, de ne ezzel akarj 6.-ban országúton előzésbe kezdeni (de a 2000-sel se, arra ott a dízel). A fogyasztásom itt meg tudod nézni: http://www.spritmonitor.de/en/detail/426399.html, bár én zömmel Budapesten használom, de pályán -ha óra szerint 130 körül mész, akkor- kényelmesen 6.5-7 között tartható a fogyi.
-márkaszervízbe szerencsére csak a kötelező olajcserén voltam.

googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #1603 Dátum: 2011.11.15 09:48:18 »
Sztem azt is adtak meg.  :yes: Ha osszeszorzom a Nagycitrom altal irt adatokat, akkor az 1,31m^3-t (1310 liter) ad ki. Nagy a Whalensis csomagtere, de nem ekkora  :no:
Az adatokat nézve nekem reálisnak tűnik. A számolás nem helytálló, mert nem szabályos téglatest és a dimenziók nyilván a maximális adatokat adják meg. Azt ti érzitek, hogy megvan-e 1.5 méter a kerékjárati ívek mögötti szélesség, de az 1.1m hossz meg egészen biztosan nem a kibővített csomagtérre vonatkozik.

@beszab: Nagyon jó az autód fogyasztása, ha nagyrészt városi közlekedéssel ennyi az átlagod. Én 90%-ban 90-nel gurulok városon kívül, autópálya évente néhányszor, városban meg csak bevásárláshoz használjuk. Szóval 6.5 vagy az alatti fogyasztást szeretnék majd az Avensistől.


Esetleg van valakinek alap kivitelű Avensise? Ott mennyire gáz, hogy nem bőr kormány és váltógomb van?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #1604 Dátum: 2011.11.15 10:44:36 »
Esetleg van valakinek alap kivitelű Avensise? Ott mennyire gáz, hogy nem bőr kormány és váltógomb van?
Szerintem azért meg kellene célozni egy SOL kivitelt, főleg, ha használtan veszed (ott már elolvad az árkülönbség)

Fogyasztás: igaz, hogy nekem az 1,6-os van, de tényleg nagyon kevéssel beéri, ha nem kergetik nagyon (ld. aláírásomban, KATT rá)