Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883577 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10710 Dátum: 2013.09.14 16:19:27 »
Csak hogy témát váltsak :)
Kérdésem lenne felétek. Az egyik, hogy megnőtt a fogyasztásom. Nem sokkal, de felkúszott 7,5 fölé, nyáron vegyes (országút/város) üzemmódban ami azért aggaszt, mert mikor megvettem, akkor 7,2 volt télen tiszta város üzemben. Most cseréltem gyertyákat, (ugyanolyan ment bele amivel eddig ment (Denso K16R-U11)) a légszűrő totál tiszta.

Mi okozhatja vajon?
Alcsony kereknyomas, szelesebb gumi/felni, megszorulo kezifek vagy fekmunkahenger, eltomodo katalizator (sok rovid ut es keves autopalya-hasznalat miatt), mas motorolaj? Bar a kulonbseg nem sszamottevo, lehet mas benzintol is.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10711 Dátum: 2013.09.14 16:31:57 »
Esetleg lambdaszonda  :hmmmm:

Gyorsan megnéztem az enyém javításiját, van választék:
- Üzemanyagszivárgás
- koszos légszűrő
- injektorhiba
- gyertyahiba
- rossz gyújtásbeállítás
- EGR rendszer hibája
- alacsony kompresszió
- alacsony keréknyomás
- állandóan súrlódó fékek
- csúszó kuplung
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.14 16:46:24 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10712 Dátum: 2013.09.14 16:44:50 »
Alcsony kereknyomas, szelesebb gumi/felni, megszorulo kezifek vagy fekmunkahenger, eltomodo katalizator (sok rovid ut es keves autopalya-hasznalat miatt), mas motorolaj? Bar a kulonbseg nem sszamottevo, lehet mas benzintol is.
Nekem a nyárigumikkal eleve többet fogyaszt mint a téliekkel- észrevehetően! ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10713 Dátum: 2013.09.14 16:47:13 »
Nekem a nyárigumikkal eleve többet fogyaszt mint a téliekkel- észrevehetően! ;)
Nekem meg a téliekkel fogyaszt többet a Carina és a Maruti is  :hmmmm: Azt hittem, másnál is így van  :excl:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10714 Dátum: 2013.09.14 16:52:29 »
Nekem meg a téliekkel fogyaszt többet a Carina és a Maruti is  :hmmmm: Azt hittem, másnál is így van  :excl:
Én is úgy gondoltam. De mint kiderült a Vredenstein T-Track a tesztben is rossz eredményt hozott (korábban volt téma.)

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10715 Dátum: 2013.09.14 17:34:08 »
Alcsony kereknyomas, szelesebb gumi/felni, megszorulo kezifek vagy fekmunkahenger, eltomodo katalizator (sok rovid ut es keves autopalya-hasznalat miatt), mas motorolaj? Bar a kulonbseg nem sszamottevo, lehet mas benzintol is.

A keréknyomásom állandó, és mióta megvettem az autót, azóta ezek a gumik vannak rajta. A fékek tuti nem szorulnak, azt hallanám mikor gurulok. A legkisebb neszre is harapok, olyan szinten, hogy még a gumi mintázatba szorult kavics hangját is kiszúrom. A motorolaj valóban más, mivel Castrol-t használtam, de legutóbb Mobil1 ment bele, igaz már 6e km-t beledörgöltem. A benzin? Hmmm lehet hogy az Agip benya lesz a ludas? Mások is panaszkodtak már rá. Pont tankolnom kell, úgyhogy tolok bele Shell anyagot, és meglátom. A többi felsorolt értéknek vajon hogy lehetne utánanézni? A kompresszió az okés, na de az injektorok, a katalizátor, és a lambda szonda? Ezeknek a mérésére nem igen ismerek semmilyen módszert.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10716 Dátum: 2013.09.14 19:01:44 »
fityo-nál kormolt a kipufogó, mikor nem zártak az injektorai rendesen.
Egy környezetvédelmi mérés alapján kiderülne ez-az, ott a lambdát is mérik.
Ha OBDII-es a kocsi, akkor akibor biztosan  megmondja, hogyan kell diagnosztizálni  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10717 Dátum: 2013.09.14 21:02:04 »
obd2-vel;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10718 Dátum: 2013.09.15 13:09:14 »
fityo-nál kormolt a kipufogó, mikor nem zártak az injektorai rendesen.
Egy környezetvédelmi mérés alapján kiderülne ez-az, ott a lambdát is mérik.
Ha OBDII-es a kocsi, akkor akibor biztosan  megmondja, hogyan kell diagnosztizálni  ;)

Háááát azért egy ilyen vizsgálat jóval többe kerül, mint az én tűrés küszöböm, mármint ha elviszem egy környezetvédelmi mérésre, és még egy computeres kiolvasást is kérek. Megjegyezem a check engine lámpa soha nem jelzett még. Egyelőre maradok a minőségibb benzin próbánál, aztán meglátom.
A légtömeg mérő szerintetek bejátszhat?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10719 Dátum: 2013.09.15 13:12:26 »
takarítsd meg.
nem vészes meló.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10720 Dátum: 2013.09.15 14:21:27 »
Háááát azért egy ilyen vizsgálat jóval többe kerül, mint az én tűrés küszöböm, mármint ha elviszem egy környezetvédelmi mérésre, és még egy computeres kiolvasást is kérek. Megjegyezem a check engine lámpa soha nem jelzett még. Egyelőre maradok a minőségibb benzin próbánál, aztán meglátom.
A légtömeg mérő szerintetek bejátszhat?
Jó, amikor kérdezted, ezt még nem tudtam  :1eye: De abból sokminden kiderülne. Kipufogóvég nem kormos (jobban)?
Szerintem bejátszhat, de az enyémen ilyen nincsen, azért nem volt a listában sem :)
Állítólag tényleg egyszerű lepucolni, ahogy akibor is mondja.

Itt egy leírás hozzá általánosan.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.15 14:29:00 írta vd1234 »

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10721 Dátum: 2013.09.15 21:10:46 »
Jó, amikor kérdezted, ezt még nem tudtam  :1eye: De abból sokminden kiderülne. Kipufogóvég nem kormos (jobban)?
Szerintem bejátszhat, de az enyémen ilyen nincsen, azért nem volt a listában sem :)
Állítólag tényleg egyszerű lepucolni, ahogy akibor is mondja.

Itt egy leírás hozzá általánosan.

Nem bonyolítottam túl, kikaptam, és féktisztítóval alaposan lefújtam,  így úgy néz ki tiszta lett.  A kipufogóm nem igazán kormosabb, de nem is literes mennyiségű fogyasztás növekedésről beszélünk, csupán néhány deciről van szó.

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10722 Dátum: 2013.09.15 22:16:41 »
Pár deci eltéréssel nem fog lelkiismeretes autódiagnoszta foglalkozni, mert a mérési hibahatáron belül van. Lehet, hogy csak sokat mész szembeszélben vagy nagyobb forgalomban lassabb tempóval, több elindulással vagy alacsonyabb az éves átlaghőmérséklet és többet dúsít, mint máskor. Vagy többet használod a klímát. Vagy van egy bent felejtett 50kg-os cementeszsák, amit ki kéne már rakni onnan :p Vagy csak nehezebb lett a jobb lábad és gyakrabban váltasz VVT-be :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10723 Dátum: 2013.09.15 22:59:28 »
Ha a lambdaszonda lenne 0 -ás, akkor lényegesen többet fogyasztana. Nekem halott kontroll szondával több mint 8 litert fogyasztott az autó vegyes használatban, úgy hogy egyébként télen sem kér többet vegyesben 6.8 -nál. De egy egyszerű élőadat vizsgálat könnyen pontot tehet, hogy valóban ilyen jellegű probléma lehet-e.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10724 Dátum: 2013.09.16 14:27:38 »
Hali,
lenne egy bajom mégpedig a következö. A kocsimban COV2005 nem világitott sem az utastérben a lámpa sem a csomagtartóban sem a kesztyütartóban.
Kicseréltem egy 7.5 Amperos biztositékot(azt hiszem 56-os volt) és az utastérben rendbejött a világitás. A csomagtartó meg a kesztyütartó még mindig nem világitott.
Multiméterrel rámérve a csomagtartó foglalatában volt feszültség szóval égöcsere(szál nem volt elszakatve pedig a müszer szakadást mutatott utolag megnézve). Boldogság müködik.
A kesztyütartóban viszon elvileg jó az égö feszültség viszont nincs a csatlakozóban. De hogy mért azt nem tudom. Annak külön biztositéka lehet?
Mit kellene megnéznem?