Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883581 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8145 Dátum: 2012.04.24 10:39:04 »
Örülök neki, remélem hosszútávon is beválik neked is mint nekem.

Én is remélem!  :D Köszi még egyszer a jó tippet. ;)

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8146 Dátum: 2012.04.29 19:12:53 »
Sziasztok!

Autóm(egy E12-es 2003-as 1.4vvt-i Corolla)indításkor hosszan kerregő hangot ad.
Vettem bontott önindítót(gondolván a bendix rossz)de az is ilyen vagy talán még rosszabb.
Ez lehet vmi szériahiba?Vagy mi okozza ezt?Van rá vmi orvosság?
Köszi
Balázs

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8147 Dátum: 2012.04.30 11:03:29 »
Sziasztok!

Autóm(egy E12-es 2003-as 1.4vvt-i Corolla)indításkor hosszan kerregő hangot ad.
Vettem bontott önindítót(gondolván a bendix rossz)de az is ilyen vagy talán még rosszabb.
Ez lehet vmi szériahiba?Vagy mi okozza ezt?Van rá vmi orvosság?
Köszi
Balázs
Ugyan az az évjáratú toyotám van. Egy kis ideig van kerregő hang még a lánc meg nem feszül ( olaj nyomás nem lesz optimális de ez kb. 1-2 másodperc más hang nekem nincs.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8148 Dátum: 2012.04.30 13:06:41 »
Nagy öröm bódóttág: sikerült megszereznem az áhított Corolla lemezfelniket, a rajtuk lévő gumival  :clap:
Vasárnap kolléga leugrik értük Békéscsabáról Medgyesegyházára.
A 165ös gumik jók lesznek játszani Kakucson, a mostani felni (és az ülések sine) meg kap egy kis rozsdaoldót, veszek némi fekete festéket és javítgatok ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8149 Dátum: 2012.04.30 13:28:16 »
na,tudtam én,h visszaír a békés megyei srác...kép alapján pofásak azok a felnik...jo lesz az.
énis továbbra is keresem az árban és állapotban megfelelő 14 v. 15ös alufelnit gumikkal,mert igaz,h irto keveset fogaszt ezzel a virsligumival a kocsi,de nem szép, jolenne egy szép alu 185.60.r14 méretben...lesben állok folyamatosan és ha adódik vmi...lecsapok,mint gyöngytyúk a ződtakonyra..:)[rohog]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8150 Dátum: 2012.04.30 19:01:02 »
Ugyan az az évjáratú toyotám van. Egy kis ideig van kerregő hang még a lánc meg nem feszül ( olaj nyomás nem lesz optimális de ez kb. 1-2 másodperc más hang nekem nincs.
Míg  alánc meg nem feszül???
Neeee!
Én ezt nem akarom elhinni,az nem lehet egy pillanatra sem laza szerintem,bár én informatikus vagyok,nem gépész.És az előző E11-es nem csinálta ezt sosem.
És most hogy másik önindító van benn miért kerreg hangosabban akkor?

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8151 Dátum: 2012.04.30 19:52:49 »
Míg  alánc meg nem feszül???
Neeee!
Én ezt nem akarom elhinni,az nem lehet egy pillanatra sem laza szerintem,bár én informatikus vagyok,nem gépész.És az előző E11-es nem csinálta ezt sosem.
És most hogy másik önindító van benn miért kerreg hangosabban akkor?
Végülis lehet tényleg igazad van,nem tudom!Az a baj,hogy nem értek hozzá!És neked minden indításnál csinálja?
Más is tapasztalta már ezt?
Köszi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8152 Dátum: 2012.04.30 20:02:00 »
na,tudtam én,h visszaír a békés megyei srác...kép alapján pofásak azok a felnik...jo lesz az.
énis továbbra is keresem az árban és állapotban megfelelő 14 v. 15ös alufelnit gumikkal,mert igaz,h irto keveset fogaszt ezzel a virsligumival a kocsi,de nem szép, jolenne egy szép alu 185.60.r14 méretben...lesben állok folyamatosan és ha adódik vmi...lecsapok,mint gyöngytyúk a ződtakonyra..:)[rohog]
Hát nem tudom merjem e kipróbálni a vasat olyan gumikkal, amiknek 3e Ft volt darabja, pláne hogy már visszaszoktam a 185-ös féktávjához :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8153 Dátum: 2012.04.30 22:09:34 »
Nagy öröm bódóttág: sikerült megszereznem az áhított Corolla lemezfelniket, a rajtuk lévő gumival 
Jó ez. Csak a japánhoz járt amúgy ez a típusú felni.  :tt2:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8154 Dátum: 2012.05.01 00:59:10 »
Hát nem tudom merjem e kipróbálni a vasat olyan gumikkal, amiknek 3e Ft volt darabja, pláne hogy már visszaszoktam a 185-ös féktávjához :D
Igen,ez nekem is hiányzik! Mármint a fékút! Tegn.is fékeznem kellett egy jóizűt óra szerinti 100ról,a 33as úton átrohant előttem egy őz és nem akartam telibeverni,éreztem,h nem akar megállni a vas. 195.50.r15 pirellikkel ugyanilyen fékezés olyan volt tavaly,mintha bebetonozták volna a kerekeket!
Viszont most a fogyim 5,3 fedkomp szerint a virslikkel!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8155 Dátum: 2012.05.01 06:40:52 »
Végülis lehet tényleg igazad van,nem tudom!Az a baj,hogy nem értek hozzá!És neked minden indításnál csinálja?
Más is tapasztalta már ezt?
Köszi

Én laikus vagyok.Nekem szerelő ismerősöm világosított fel erről.
Mikor megvettem a kocsit nekem fura volt hogy minden indításnál kb. max 1 másodpercig hangos a kocsi.
Azt válaszolta hogy amíg az olajnyomás nem éri el a max.-ot addig ( lehet 1 másodperc sincs csak tized másodpercek) addig így csörög mert az olaj nyomás feszíti meg a láncot teljesen.
Ha nem így lenne akkor sorry.De vannak nálam itt ügyesebb okosabb emberek akik szerintem pontosítják ezt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8156 Dátum: 2012.05.01 10:10:57 »
Jó ez. Csak a japánhoz járt amúgy ez a típusú felni.  :tt2:
Anyukám, szerinted nekem milyen van?  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8157 Dátum: 2012.05.01 10:13:33 »
Igen,ez nekem is hiányzik! Mármint a fékút! Tegn.is fékeznem kellett egy jóizűt óra szerinti 100ról,a 33as úton átrohant előttem egy őz és nem akartam telibeverni,éreztem,h nem akar megállni a vas. 195.50.r15 pirellikkel ugyanilyen fékezés olyan volt tavaly,mintha bebetonozták volna a kerekeket!
Viszont most a fogyim 5,3 fedkomp szerint a virslikkel!
Hát jah, 185-tel sima városi forgalomban nekem is előbb megáll a kocsi, minthogy az ABS észbe kapna (még a parkolóház műanyagján is). A téli 175öst már sokkal könnyebb blokkolásra fogni (nem csak jégen).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8158 Dátum: 2012.05.01 10:19:34 »
Én laikus vagyok.Nekem szerelő ismerősöm világosított fel erről.
Mikor megvettem a kocsit nekem fura volt hogy minden indításnál kb. max 1 másodpercig hangos a kocsi.
Azt válaszolta hogy amíg az olajnyomás nem éri el a max.-ot addig ( lehet 1 másodperc sincs csak tized másodpercek) addig így csörög mert az olaj nyomás feszíti meg a láncot teljesen.
Ha nem így lenne akkor sorry.De vannak nálam itt ügyesebb okosabb emberek akik szerintem pontosítják ezt.
Az biztos hogy az olajnyomás feszíti meg a láncot,ezt a feszítő patront már szereltem ki én is még az E11-nél,amiben szinte ugyanez a motor van/volt.
De ott sose jött elő ez a probléma,és én minden indításnál várok elég sokat,szinte már dízelesen indítok,és akkor is csinálja.Most hogy kicserélték a bontottra az önindítót,még hangosabb,ez az ami fura.
De az is fura,hogy nálad is ezt csinálja.Én most felújíttatom a régi önindítót,és visszarakatom.Ha még ezek után is csinálja akkor neked volt igazad.:)
Majd jelentkezem,ez beletelik egy kis időbe.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8159 Dátum: 2012.05.01 10:34:26 »
Hát jah, 185-tel sima városi forgalomban nekem is előbb megáll a kocsi, minthogy az ABS észbe kapna (még a parkolóház műanyagján is). A téli 175öst már sokkal könnyebb blokkolásra fogni (nem csak jégen).

Nem is gondoltam,h ennyit számit,de tény,h nagyon sok a különbség a fékútban gumiszélesség miatt!
Volt egy frankó dezent rb dark felnim,eladtam márc.közepén,most visszakerülhetne hozzám "jóárasítva"...gondolkodok még picit,csak nemnagyon akarom feláldozni az 5.3fogyimat a széles gumi oltárán,olyan jól gyorsul a virslikkel;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки