Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2897688 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6075 Dátum: 2010.12.04 12:14:56 »
Üdv!
2003-as 1,65 benzines Corollámon a szerelők nem találják az üzemanyag szűrőt...
Hol keressék? Van egyáltalán?
Köszönettel:BÁ

Az összes kocsiban kivétel nélkül (Én legalábbis máshol még nem találkoztam vele) két helyen szokták az üzemanyagszűrőt elhelyezni vagy a üzemanyagtanknál van, ami aknáról ,vagy emelőről érhető el könnyen, a másik az pedig a motortérben, ott is a tűzfalon elhelyezve, esetleg a tűzfalon, de az ablaktörlő és ott található műanyagtakaró mögött.
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6076 Dátum: 2010.12.04 12:39:19 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:
         

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6077 Dátum: 2010.12.04 12:43:45 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:

Én se az tuti!!!  ::) Meg nem azért fizetnek az ügyfelek neki, hogy a tulaj mondja meg, hogy mihez, hova, hogyan nyúljon hozzá....
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6078 Dátum: 2010.12.04 12:48:05 »
iztos nem márkaszervizbe vitte :no:
Talán egy független maszekhoz, tipusismeret nélkül :1eye:
Tény egy ambiciozus szerelőnek meg kell találnia :szemez:

Trencsak

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6079 Dátum: 2010.12.04 13:23:40 »
Üdv!
2003-as 1,65 benzines Corollámon a szerelők nem találják az üzemanyag szűrőt...
Hol keressék? Van egyáltalán?
Köszönettel:BÁ

Az összes kocsiban kivétel nélkül (Én legalábbis máshol még nem találkoztam vele) két helyen szokták az üzemanyagszűrőt elhelyezni vagy a üzemanyagtanknál van, ami aknáról ,vagy emelőről érhető el könnyen, a másik az pedig a motortérben, ott is a tűzfalon elhelyezve, esetleg a tűzfalon, de az ablaktörlő és ott található műanyagtakaró mögött.

Kösz a hozzászólást! Ezek szerint Te sem tudod. Ennyit a maszek szerelő is tud. Nincs ott ahol mondod.

Trencsak

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6080 Dátum: 2010.12.04 13:25:17 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:

Ne haragudj, segítséget kértem nem fikázást.

Trencsak

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6081 Dátum: 2010.12.04 13:27:12 »
iztos nem márkaszervizbe vitte :no:
Talán egy független maszekhoz, tipusismeret nélkül :1eye:
Tény egy ambiciozus szerelőnek meg kell találnia :szemez:

Igazad van! Minden szavad igaz, de nem segítettél, már ne is tedd!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6082 Dátum: 2010.12.04 14:24:01 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:
A VVTi-ben nincsen ü.a. szűrő  :excl:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6083 Dátum: 2010.12.04 14:32:58 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:
E témában a TOP sztorim az volt, mikor elvittem a 1991-es astraF-et a budaörsi speedy szervizbe, és nem tudták, hol van a pollenszűrő..... :eek: 3an álltak fölötte tanácstalanul.... de hát ilyen ritka típusról lévén szó, természetesen megmutattam nekik  :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6084 Dátum: 2010.12.04 15:07:34 »
Zoli, megnéztem a számlát a következő cikkszám van a hűtőfolyadék mellett:
38200000000888980015 . Az viszont nem derül ki, hogy milyen, csak az van odaírva, hogy fagyálló hűtőfolyadék 2l, és még töltöttek hozzá 2l desztillált vizet.
A folyadék ilyen ciklámen sziná (piros és rózsaszín között), nem tudom, hogy ez SLLC vagy sima LLC. Azt mondták 5 évig nem kell vele foglalkozni.

Szia!
Ez a sima piros LLC cikkszáma. Méghozzá a koncentrátumé (ezért kellett hozzá deszt.víz)
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6085 Dátum: 2010.12.04 15:52:38 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:
A VVTi-ben nincsen ü.a. szűrő  :excl:
És amit te cseréltél a tanknál? Ami a hátsó ülés alatt van? Bár elvileg max 200 ezrenként vagy hogy kéne ellenőrizni, nem is cserélni azt a szűrőt. Azt tudom, hogy vvt-iben nincs a motortérben üa.szűrő.

Egyébként lehet tudni, hogy miért akar az új, szimpatikus hangnemet képviselő fórumtárs üaszűrőt cserélni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.04 16:01:54 írta kleingy »
         

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6086 Dátum: 2010.12.04 15:57:44 »
Sziasztok,

tudja valaki, hogy hol lehet légteleníteni az AE111 kuplung munkahengerét? Most jöttem rá miért reccsen néha váltáskor(főleg reggel tolatáskor), és így már nagyon zavaró.

köszönöm,
mykos
AE111 Station Wagon 1,6 16i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6087 Dátum: 2010.12.04 17:09:35 »
Na mondjuk nem biztos, hogy szívesen hordanám olyanhoz a kocsimat, aki azt se tudja, hol az üzemanyagszűrő, ill nem tudja megtalálni. :eek:
A VVTi-ben nincsen ü.a. szűrő  :excl:
És amit te cseréltél a tanknál? Ami a hátsó ülés alatt van? Bár elvileg max 200 ezrenként vagy hogy kéne ellenőrizni, nem is cserélni azt a szűrőt. Azt tudom, hogy vvt-iben nincs a motortérben üa.szűrő.

Egyébként lehet tudni, hogy miért akar az új, szimpatikus hangnemet képviselő fórumtárs üaszűrőt cserélni?
A tankban csak egy kis szita van a szivattyú alján, ami tulajdonképpen csak a falevelek és a nagyobb dolgok ellen véd. Az üzemanyagot nem tisztítja, csupán csak a dugulástól védi a csőrendszert és a szivattyút.

A szűrőt cserélni sosem kell, nálam 100e km után sem volt semmi szennyeződés benne, de a tank aljában sem, amin csodálkoztam is. Úgyhogy a szűrős kérdést ezzel megoldottnak is lehet nyilvánítani, kb 300e km után célszerű a szitára ránézni, de akkor sem biztos, hogy cserélni kell.

A tankban levő szitán kívül nincsen benzinszűrő sehol sem, így azt cserélni sem kell.

Mellesleg: van a benzinszűrővel rendelkező kocsik tankjában ugyanilyen szita, úgyhogy ez nem extra dolog a VVTi motorokban. Csak erről nem is beszélnek az emberek, mert nincsen jelentősége. A légszűrő csövében is van (a dobozban) egy nagy-rácsú szita, ami a faleveleket nem engedni be, de azonkívül mindent. Erről sem beszél senki sem, mert ez sem dugul el sosem, ahogyan a tankban a szita sem.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6088 Dátum: 2010.12.04 20:05:12 »
Én egy 60ah-ás Bosch Silver S4-et raktam bele márciusban.
Az még pont befért, a Bosch katalógus alapján is kompatibilis.
Hát, ha hiszitek, ha nem, még a fenti akksit is sikerült lemeríteni azzal, hogy hetente csak 1-2 alkalommal használjuk, jellemzően <10-20 km, most egy hétig egyáltalán nem, meg ugye a mínuszok...

Szóval tudtok valami jó akkutöltőt ajánlani?  :helpsmilie:

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6089 Dátum: 2010.12.04 20:16:42 »
Sziasztok,

tudja valaki, hogy hol lehet légteleníteni az AE111 kuplung munkahengerét? Most jöttem rá miért reccsen néha váltáskor(főleg reggel tolatáskor), és így már nagyon zavaró.

köszönöm,
mykos

A váltón lévő munkahengeren van a légtelenítő csavar.  :)